Jump to content

Doogee X9 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Doogee X9 PRO

presale $100 (gearbest, ...)

 

οθονη 5.5" SHARP (720x1280 / 2.5D / 5 σημειων αφης)

android 6

2G/3G/4G (και 800mhz)

δικαρτο

2ram, 16rom, sd

4πυρηνος επεξεργαστης 1.3ghz mt6737

γραφικα mali t720

καμερες 5mp & 8mp [προεξεχει]

fingerprint (εμπρος) / otg / μεταλλικο πλαισιο / πυξιδα / ραδιοφωνο / ...

μπαταρια 3000mah / ευρωπαϊκος φορτιστης (5v/1a)

2 χρωματισμοι: λευκο / μαυρο

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ??

- tap to wake ?? (μαλλον ναι)

- sd κοινη θεση με sim ?? (μαλλον ξεχωριστη)

- μπαταρια αφαιρουμενη ?? (μαλλον ναι)

- android 7 update ??

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

$69.99 presale στο geekbuying.

 

Τώρα βέβαια Doogee στο σακκί...

 

xtυπησα....2!

για φιλους...οτι doogee πήρα βγηκε λιρα 100

5! Χ5 βγηκαν σκυλια 18! μηνες εργαζονται ΑΚΟΠΑ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ για μια φίλη, με την -αφελή- ελπίδα ότι ί σ ω ς και να το 'χαμε μέσα στο τρέχον έτος. Βέβαια, από τη Δευτέρα που έκανα την παραγγελία, ακόμα δεν το έχουν στείλει (κλασσικό geekbuying...), ενώ σε mail που τους έστειλα, μου απάντησαν ότι ακόμα δεν είναι διαθέσιμο (και ας αφήνει η σελίδα τους να εννοηθεί ότι είναι - κλασσικό geekbuying #2...).

Ελπίζω τουλάχιστον να μην πάει μέχρι τις κινέζικες γιορτές τον Ιανουάριο... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει κανεις?

 

Περιμένω 2 τεμάχια για φίλους

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει κανεις?

*Θεωρητικά* οι αποστολές θα ξεκινούσαν αρχές Δεκεμβρίου.

Εγώ το παρήγγειλα από το geekbuying στις 28/11 και παρά -όπως γράφω και παραπάνω- ότι όντως από αρχές Δεκεμβρίου η σελίδα τους σε οδηγούσε να πιστέψεις ότι το τηλέφωνο είναι διαθέσιμο προς αποστολή, σε mail αρκετές μέρες μετά μου είπαν ότι ακόμα δεν το έχουν(!)

Τελικά μου έστειλαν στις 6/12 tracking number με Singapore Post, αλλά το status εμφανίζεται ακόμα ως "Information received" όχι στη SingPost, αλλά στη 4PX (που αναλαμβάνει τη μεταφορά από το μαγαζί ως την SGPost στη Σιγκαπούρη), που με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι ακόμα δεν το έχουν στείλει!

 

Καταλήγοντας, υπολόγιζε ότι οι πρώτοι που παραγγείλαμε θα παραλάβουμε κάποια στιγμή στον καινούριο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μολις εγινε despatched.Αγορα απο geek 24/11.Track απο singpost.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα "Despatched to overseas" σήμερα τα ξημερώματα.

Το κακό είναι ότι (αν δεις άλλα threads εδώ τριγύρω) πιθανόν πέσαμε σε άσχημη συγκυρία και ενώ πήγαμε να το πάρουμε φτηνό στο presale, βλέπω κανένα τελωνείο να μας το βγάζει... ξινό.

Ας ελπίσουμε πως όχι, γιατί αν έχει φτάσει εκεί το πράγμα, δεν είναι μόνο τα Doogee που θα πάρει η μπάλλα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα "Despatched to overseas" σήμερα τα ξημερώματα.

Το κακό είναι ότι (αν δεις άλλα threads εδώ τριγύρω) πιθανόν πέσαμε σε άσχημη συγκυρία και ενώ πήγαμε να το πάρουμε φτηνό στο presale, βλέπω κανένα τελωνείο να μας το βγάζει... ξινό.

Ας ελπίσουμε πως όχι, γιατί αν έχει φτάσει εκεί το πράγμα, δεν είναι μόνο τα Doogee που θα πάρει η μπάλλα...

 

Περνάει πολύς κόσμος τελωνείο;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στον Οδηγό αποστολής αγορών από Κίνα αναφέρονται πολλά κρούσματα - πολύ περισσότερα απ' όσα είχαμε (καλο)μάθει τα τελευταία χρόνια.

Ανακάλυψαν φαίνεται ξαφνικά... καινούρια πηγή εσόδων και το πράγμα σοβάρεψε... :(

Link to comment
Share on other sites

Πάλι στα $69.99 στο geekbuying -για το άσπρο μόνο, το μαύρο στα $79.99- μέχρι 19/12, 11 το πρωί, σύμφωνα με newsletter που μου ήρθε.

Μη έχοντας παραλάβει ακόμα και δει το τηλέφωνο από κοντά, εξακολουθώ βεβαίως να μην μπορώ να σχολιάσω αν αξίζει ή όχι (αν και κακό ελπίζω πως δε θα 'ναι - μιας και το 'χω παραγγείλει :p)

Link to comment
Share on other sites

2016-12-22 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-22 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-12-21 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-12-12 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

 

περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν παρέλαβε κανεις? Ενα απο τα δικα μου εμφανιστηκε σημερα αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παραλάβω πριν το 17 με δεδομένο οτι το ταχυδρομείο μου τα κραταει καμια 5-6 μερες μεχρι να στειλει ειδοποιητήριο. Μακραν μαλλον το πιο δημόσιουπαλληλικό της χωρας.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν παρέλαβε κανεις? Ενα απο τα δικα μου εμφανιστηκε σημερα αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παραλάβω πριν το 17 με δεδομένο οτι το ταχυδρομείο μου τα κραταει καμια 5-6 μερες μεχρι να στειλει ειδοποιητήριο. Μακραν μαλλον το πιο δημόσιουπαλληλικό της χωρας.

 

Και το δικο μου φανηκε, αλλα δεν εχει σκαναριστει ακομα απο ΕΛΤΑ. Μονο απο NL.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα "Despatched to overseas" σήμερα τα ξημερώματα.

Το κακό είναι ότι (αν δεις άλλα threads εδώ τριγύρω) πιθανόν πέσαμε σε άσχημη συγκυρία και ενώ πήγαμε να το πάρουμε φτηνό στο presale, βλέπω κανένα τελωνείο να μας το βγάζει... ξινό.

Ας ελπίσουμε πως όχι, γιατί αν έχει φτάσει εκεί το πράγμα, δεν είναι μόνο τα Doogee που θα πάρει η μπάλλα...

 

Καλημέρα. Το δικό μου μπήκε τελωνείο σήμερα. Αν το κοστολογήσουν στα 100 ευρώ, που το πουλάει το geek σήμερα (ελπίζω όχι παραπάνω), και χρεώσουν ΦΠΑ συν τέλη, μιλάμε για την πλέον αποτυχημένη αγορά. Ξινό, πολύ ξινό το doogee.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δικό μου μπήκε τελωνείο σήμερα. Αν το κοστολογήσουν στα 100 ευρώ, που το πουλάει το geek σήμερα (ελπίζω όχι παραπάνω), και χρεώσουν ΦΠΑ συν τέλη, μιλάμε για την πλέον αποτυχημένη αγορά. Ξινό, πολύ ξινό το doogee.

 

Κριμα! Γιατι και θα πληρωσεις και θα αργησεις να παραλαβεις ! :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφτασε στην Ελλάδα, σύμφωνα με την SG Post, στις 18/12,

τα ΕΛΤΑ το "είδαν" στις 21, και τελικά παραδόθηκε στις 28, χωρίς δυσάρεστα... συναπαντήματα (βλ. τελωνείο...)

Το μόνο κακό στην υπόθεση είναι ότι είχα βάλει τη διεύθυνση εργασίας μου (γιατί ό,τι μου έρθει στο σπίτι, από γράμμα έως δέμα, απλώς χάνεται και δεν το παραλαμβάνω ποτέ...) και καθώς τώρα είμαι με άδεια, θα το δω κάποια στιγμή με το νέο έτος.

Το καλό είναι ότι και η... υποψήφια κάτοχος (το προορίζω για μια φίλη) λείπει και αυτή για διακοπές, οπότε δεν υπάρχει πίεση να πάω να το αναζητήσω. Έτσι όμως δε θα μπορέσω να παραθέσω και εντυπώσεις από τη συσκευή εδώ, όπως φιλοδοξούσα να κάνω...

 

(και κάτι μου λέει ότι θα ακούω... κατάρες τώρα, από πολλούς που θα το διαβάζετε! Και παρέλαβα -σχετικά- νωρίς, και χωρίς τελωνείο, και το παίζω και... υπεράνω και δεν πάω να το πάρω! :p)

 

Πάντως είναι απόδειξη ότι οι έλεγχοι στα τελωνεία παραμένουν ακόμα δειγματοληπτικοί, έστω και -αισθητά- πιο 'σφιχτοί' σε σχέση με το παρελθόν, οπότε η ελπίδα είναι να παραλάβετε και οι υπόλοιποι χωρίς... παρατράγουδα!

 

Θα γράψω εντυπώσεις με το που το πάρω στα χέρια μου!

 

@ ensimainen:

Τι σου γράφει στο tracking; Γράφει "αγαθά υψηλής αξίας - δασμοί" ή κάτι τέτοιο, ή απλώς "εισαγωγή στο τελωνείο";

Αν είναι το δεύτερο, υπάρχει περίπτωση να δεις και "εξαγωγή", χωρίς άλλες... παρενέργειες!

Link to comment
Share on other sites

@ ensimainen:

Τι σου γράφει στο tracking; Γράφει "αγαθά υψηλής αξίας - δασμοί" ή κάτι τέτοιο, ή απλώς "εισαγωγή στο τελωνείο";

Αν είναι το δεύτερο, υπάρχει περίπτωση να δεις και "εξαγωγή", χωρίς άλλες... παρενέργειες!

 

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 29-12-2016 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 29-12-2016 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

Μάλλον για την πρώτη περίπτωση πρόκειται. Σε ευχαριστώ για την υπόδειξη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Doogee X9 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...