Jump to content

Doogee X5 Max Pro


MessengerOfGood
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα ένα τέτοιο για 2ο και μου φαίνεται μια χαρά για τα λεφτά του.

 

Μια και δεν βλέπω νήμα για το συγκεκριμένο κινητό (που έχει αρκετές διαφορές από το απλό) ας ανοίξουμε ένα όπου οι κάτοχοί του θα μπορούμε να συζητάμε τα θέματα που μας απασχολούν.

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι εδώ.

 

Το δικό μου είναι αγορασμένο από Ελληνικό κατάστημα και το μενού είναι πλήρως εξελληνισμένο, αλλά εγώ προτιμώ το Αγγλικό. Το περίεργο είναι ότι μετά από κάθε restart επανέρχεται στο Ελληνικό μενού! Σε σας?

 

Καμιά καλή-φτηνή θηκούλα? (δεν έχει το Γορίλλα...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασμενο απο εξωτερκο 63 ευρω

Πολυ καλη αναλυση οθονης,καλες φωτογραφιες τη μερα κ μετριες τη νυχτα,η μπαταρια ζεσταινετε κατα τη φορτιση αλλα κραταει παρα πολυ,οχι τοσο βαρυ οσο ειπωθηκε πριν,καλο ηχειο μουσικης,καλο ακουσμα στις κλησεις,το bluetuth δουλευει αψογα με το στερεοφωνικο αυτοκινητου,πολυ γρηγορο,δεν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες αχρειαστες,οσες θελεις τις κατεβαζεις απο το playstore.Το εχω 4 μερες κ εχει κανει 2 update στο android.

Για τα λεφτα που εδωσα ειναι κελεπουρι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο που το πηρες σε αυτη την τιμη?

 

απο ebay,ηταν προσφορα για 1 βδομαδα απο 1 πωλητη

βαζω κ λινκ ebay ,να τσεκαρεις

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=DOOGEE+X5+MAX+Pro+5&_sacat=0

η δωσε,doogee x5 max pro,στο ebay

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο που το πηρες σε αυτη την τιμη?

 

προσεξε μονο,να ειναι το x5 max pro κ οχι x5 max,γιατι το δευτερο ειναι πιο φτηνο κ με αλλα χαρακτηριστικα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το κοιτάξω και θα ψαξω. Φαίνεται καλό κινητό για την τιμή του

 

Στάλθηκε από το ZTE V967S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας. Μου εχουν παρει δωρο το doogee x5 max pro και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Οταν μου στελνουν ενα link στο viber και παω να το ανοιξω τοτε μου βγαζει το εξης μηνυμα. Αποριψη αδειων. Μπορειτε να τις αλλαξετε στις ρυθμισεις>Εφαρμογες. Οσο και να παιδευτηκα δεν καταφερα να κανω κατι .Μηπως καποιος γνωριζει και μπορει να βοηθηση .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομιζω οτι το ελυσα,πατωντας το λινκ,κ δινοντας το οκ ,να ανοιγει παντα με το browser που ηθελα.ειχα το ιδιο προβλημα στο email.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει το κινητο μια φιλη μου και παρουσιαζει το εξης κουλο.

Οταν την καλουνε, χτυπαει κανονικα. Καποια στιγμη θα μπει στην δονηση μονο του, και θα χασει τις κλησεις.

Εχω αλλαξει ρομ, το εκανα φουλ ρεσετ αλλα τιποτα.

Κανεις μια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω το doogee x5max pro και κάνα δυο φορές όταν με καλούν Παγώνει κ χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία για να επανέλθει μπορεί κάποιος να βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το doogee x5max pro και κάνα δυο φορές όταν με καλούν Παγώνει κ χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία για να επανέλθει μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

 

Εχει διορθωθει αν βαλεις αλλη ρομ. Γιατι οι επισημες ειναι για κλωτσιες

Εβαλα του ΗΤ17 και φαινετε οτι δουλευει ρολοι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ πως θα το κανω αυτο πρεπει να παω σε ειδικο κ ποσο θα στοιχησει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει διορθωθει αν βαλεις αλλη ρομ. Γιατι οι επισημες ειναι για κλωτσιες

Εβαλα του ΗΤ17 και φαινετε οτι δουλευει ρολοι

 

καλημερα κ πως θα το κανω αυτο πρεπει να παω σε ειδικο κ ποσο θα στοιχησει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα. Αξιζη το συκγεκριμενο τηλ; το βρισκω απο μαγαζι κοντα μου στα 90€ χωρις να μπλεκω με κινεζους και τελωνεια. Δεν ξερω βεβαια τι παιζη με εγγυηση. Θελω να ρωτησω πως συμπεριφερεται η μπαταρια,4g και γενικα που καπου διαβασα περι malware απο το λειτουργικο της doogee.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αξιζη το συκγεκριμενο τηλ; το βρισκω απο μαγαζι κοντα μου στα 90€ χωρις να μπλεκω με κινεζους και τελωνεια. Δεν ξερω βεβαια τι παιζη με εγγυηση. Θελω να ρωτησω πως συμπεριφερεται η μπαταρια,4g και γενικα που καπου διαβασα περι malware απο το λειτουργικο της doogee.

 

διαμαντακι το κινητακι. Εβαλα την τελευταια αναβαθμιση, ετρεξα και το dr web και δεν βρηκα τιποτα ανησυχιτικο. Η μπαταρια 2,5 μερες ανετα, με συνετη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω. Απο θεμα gps τι λεη; το εχεις κανει ρουτ απο θεμα διαφημησεων;

 

Ρουτ το εκανα μεσω ρεκοβερυ. Ο πιο σωστος τροπος δηλαδη. Απο gps. Κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αρκετα ψημενος να το παρω απο εδω να αντικαταστησω το homtom ht7 που εχω σχεδον 15 μηνες και με εχει βγαλη ασπροπροσωπο. Ο ποιο σοβαρος λογος που παω σαυτο ειναι η μπαταρια και το 4g.Εσενα απο μπαταρια τι λεη; Εμενα με 30% φωτεισμο βγαζει 7 ωρες οθονη συνεχομενη με 3g η wifi. Η 18-20 ωρες αναμονη με περιπου 5 ωρες οθονη και μονιμα συνδεδεμενο στο ιντερνετ. Σπιτι με wifi και εξω μονιμα 3g. Εσενα ποσο και με τι χρηση;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αρκετα ψημενος να το παρω απο εδω να αντικαταστησω το homtom ht7 που εχω σχεδον 15 μηνες και με εχει βγαλη ασπροπροσωπο. Ο ποιο σοβαρος λογος που παω σαυτο ειναι η μπαταρια και το 4g.Εσενα απο μπαταρια τι λεη; Εμενα με 30% φωτεισμο βγαζει 7 ωρες οθονη συνεχομενη με 3g η wifi. Η 18-20 ωρες αναμονη με περιπου 5 ωρες οθονη και μονιμα συνδεδεμενο στο ιντερνετ. Σπιτι με wifi και εξω μονιμα 3g. Εσενα ποσο και με τι χρηση;

 

δεν το μετρησα τοσο πολυ. Αλλα με wifi και εξω 4G μονιμα ( μενω εξωτερικο ) ειμαι 2,5 μερες με 3 με μετρια χρηση. Ομιλια μιση ωρα περιπου την βδοαμδα αν βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

δεν το μετρησα τοσο πολυ. Αλλα με wifi και εξω 4G μονιμα ( μενω εξωτερικο ) ειμαι 2,5 μερες με 3 με μετρια χρηση. Ομιλια μιση ωρα περιπου την βδοαμδα αν βοηθαει.

 

Πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλα. Οταν λες μετρια χρηση τι ενοης; ποση ωρα ενεργης οθονης;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλα. Οταν λες μετρια χρηση τι ενοης; ποση ωρα ενεργης οθονης;

 

την ημερα περιπου μια ωρα και λιγοτερο.

Φατσοβιβλιο λιγο, viber whatsapp ...αυτα

με το δαχτυλικο εχω ενα θεμα, δεν δουλευει οπως θελω. Δηλαδη οταν το παταω ανοιγει η οθονη αλλα με προτρεπει να χρησιμοποιησω και μια αλλη μεθοδο κλειδωματος. Δεν ξερω αν γινεται σε ολα τα κινητα με δαχτυλικο.

Το τηλεφωνο ειναι συμπαγες, βαρυ, και αρκετα τιμιο για τα λεφτα του. Το χρησιμοποιηει ο πεθερος μου γιαυτο και παραθετω τα στοιχεια που σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

την ημερα περιπου μια ωρα και λιγοτερο.

Φατσοβιβλιο λιγο, viber whatsapp ...αυτα

με το δαχτυλικο εχω ενα θεμα, δεν δουλευει οπως θελω. Δηλαδη οταν το παταω ανοιγει η οθονη αλλα με προτρεπει να χρησιμοποιησω και μια αλλη μεθοδο κλειδωματος. Δεν ξερω αν γινεται σε ολα τα κινητα με δαχτυλικο.

Το τηλεφωνο ειναι συμπαγες, βαρυ, και αρκετα τιμιο για τα λεφτα του. Το χρησιμοποιηει ο πεθερος μου γιαυτο και παραθετω τα στοιχεια που σου λεω.

 

Οκ ευχαριστω για την βοηθεια σου. Λογικα σαββατο η το αργοτερο δευτερα θα παω να το τσιμπησω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει στην σύζυγο μου από πέρσι το Χ5 max pro και ψάχνω να βρω όποτε το πιάνω στα χέρια μου και ασχολούμαι (μια στις τόσες δηλαδή :D ) αν έχει ταχείες κλήσεις (τα γνωστά, να πατά π.χ το 5 και να καλεί έναν προκαθορισμένο αριθμό). Αλλά δεν το βρίσκω. Το ερώτημα.. έχουν τελικά τα Χ5 max pro αυτή την δυνατότητα και πως το κάνουμε ??

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση ? Κανείς δεν ξέρει αν το X5 Max Pro έχει ή όχι ταχείες κλήσεις ? Μήπως το ψάχνετε ακόμα ? :lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δε θα ξέρει. Ούτε κι εγώ ξέρω μιας και δε χρησιμοποιώ ταχείες κλήσεις αλλά για δες εδώ:

https://www.google.gr/search?q=android+speed+dial&oq=android+speed+dial&aqs=chrome..69i57j0l5.7991j0j3&sourceid=chrome&ie=UTF-8

όλο και κάτι θα βρεις πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δε θα ξέρει. Ούτε κι εγώ ξέρω μιας και δε χρησιμοποιώ ταχείες κλήσεις αλλά για δες εδώ:

https://www.google.gr/search?q=android+speed+dial&oq=android+speed+dial&aqs=chrome..69i57j0l5.7991j0j3&sourceid=chrome&ie=UTF-8

όλο και κάτι θα βρεις πιστεύω.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. :)

Θα το ψάξω...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση ? Κανείς δεν ξέρει αν το X5 Max Pro έχει ή όχι ταχείες κλήσεις ? Μήπως το ψάχνετε ακόμα ? :lol:

 

δε το εβρισκα,κ εβαλα τις αγαπημενες μου επαφες,στο τηλεφωνο,κ τις παιρνει γρηγορα,Επισης,μπορεις να τις βαλεις στην επιφανεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...