Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις βρηκα το Note 4X 3GB/16GB στα 100e. Ειναι οντως πολυ καλυτερο αλλα με προβληματιζουν τα 16GB μιας και το πολυ να μενουν μονο 5-6 ελευθερα. Το επομενο που ειναι το 32αρι εχει ομως +40ε.

Να το προτιμησω ειναι να μεινω στο 4a 2gb/16gb?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλάς για μεταχειρισμένο; Αν ναι τότε και το redmi 4a αντίστοιχα μεταχειρισμένο το βρίσκεις 80 ευρώ.

 

Ναι το note 4x είναι σαφέστατα πιο ποιοτικό κινητό με γρηγορότερο επεξεργαστή, δαχτυλικό και καλύτερη κάμερα.

 

Θα το δουλέψει με 2 sim?

Link to comment
Share on other sites

Μπαα οχι με τιποτα. Πολυ βασικα πραγματα. Ουτε καν φωτογραφιες νομιζω. Απλα το 16αρι το φοβαμαι μην γεμισει γρηγορα και αρχισει να σερνεται. Μιας και το app2sd δεν ειναι και σπουδαια λυση αμα τρεχουν αργα τα apps.

 

Στα 100 καινουργιο απο κινα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου, του βάζεις μια sd και ρυθμίζεις την κάμερα και browser να αποθηκεύει σε αυτή τα αρχεία. Προγράμματα πόσα πια να βάλει που να το τιγκάρει; Θα παίζει βαριά παιχνίδια (που όντως κάποια ξεπερνούν το 1 gb) ; Από ότι κατάλαβα όχι. ;)

 

Υπόψιν το 4a έχει και global έκδοση στα ίδια χρήματα (800αρα μπάντα). Το note 4x από όσο ξέρω δεν έχει (σε αντίθεση με το ευρωπαίο αδερφάκι του redmi note 4 global)

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου, του βάζεις μια sd και ρυθμίζεις την κάμερα και browser να αποθηκεύει σε αυτή τα αρχεία. Προγράμματα πόσα πια να βάλει που να το τιγκάρει; Θα παίζει βαριά παιχνίδια (που όντως κάποια ξεπερνούν το 1 gb) ; Από ότι κατάλαβα όχι. ;)

 

Υπόψιν το 4a έχει και global έκδοση στα ίδια χρήματα (800αρα μπάντα). Το note 4x από όσο ξέρω δεν έχει (σε αντίθεση με το ευρωπαίο αδερφάκι του redmi note 4 global)

 

Μπα καθολου παιχνιδια μαλλον. Ειδησεις, καιρο, αθλητικα κανα youtube και fm ραδιο πανω κατω.

 

Οσο για την 800αρα το εψαξα και ακομα και στο will myphonework δεν βγαζει θεμα για την Κυπρο, οπως επιβεβαιωνει και ο φιλος πιο πανω αρα μαλλον δεν ειναι απαραιτητη!

Link to comment
Share on other sites

Το απαραίτητη είναι σχετικό. Πάντα θα χεις καλύτερη κάλυψη με 800αρα. Όλο και κάποια blind spots θα υπάρχουν ή θα ξοδεύει περισσότερη μπαταρία όπου είναι οριακό το σήμα.

 

Από την άλλη, αν έχει αρκετή κάλυψη με τις άλλες μπάντες συμφωνώ ότι μπορείς να ζήσεις με αυτό. Απλά το ανέφερα ως ένα πλεονέκτημα του 4a.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα το huawei γιατί έχει καλύτερη κάμερα.Ενω το μεν xiaomi έχει καλύτερη μπαταρία αλλά η εμπειρία μου απο xiaomi δεν είναι καλη.
Link to comment
Share on other sites

Σε μπαταρία και gaming ειναι σίγουρα καλύτερο το redmi 4a λόγω snapdragon επεξεργαστή.

 

Για κάμερα δεν έχω άποψη μιας και δεν έχω προλάβει να δω δείγματα του y6 2017.

Link to comment
Share on other sites

Δε θες να δεις το redmi 4x?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με επιδότηση από κοσμοτε θα πάρω ότι πάρω.........τι τιμή έχει αυτό;;; από κάμερα και αυτονομία τι λέει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Δες το lenovo p8

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

καλό σαν χαρακτηριστικά εκτός από την οθόνη του .

θέλω κάτι σε 10-11 ιντζες περίπου (στα 12 και , αρχίζουν και έχουν βάρος ...)

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΛΕΙΤΑΙ iphone 6s 16GB - ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ- ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ- 150 ΕΥΡΩ

 

το τηλέφωνο είναι σε άριστη κατάσταση, πωλείται με όλα τα παρελκόμενα (κουτί, φορτιστή, ακουστικά) αλλά έχει πρόβλημα και χάνει το σήμα.

 

πωλείται λόγω επιδότησης και αγοράς νέου.

 

όποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα - αθήνα - κηφισιά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα οι απομιμήσεις έχουν πολύ κατώτερα specs (επεξεργαστής, αποθηκευτικός, οθόνη, κάμερες κλπ) από οτι βρίσκεις σε άλλες συσκευές με ίδια χρήματα.

 

Άσε που έχουν μηδενική υποστήριξη, έλλειψη ανταλλακτικών και μέτριο software.

 

Στα 100 ευρώ χίλιες φορές καλύτερα κανα redmi 4x (3/32 global) από Κίνα (φαντάζομαι και τους κλώνους από εκεί τους βρήκες)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Eδώ είσαι : https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_580292.html . Kαι 2 σε 1 για να το πληκτρολογείς πιο εύκολα οποτέ θές και διπλό λειτουργικό σε περιπτώση που θές να χρησιμοποιήσεις ή Windows ή Android . H oθόνη πιστεύω θα σε ταιρίαζει! Εμένα πάντως με έχει βολέψει!

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

καλό δείχνει .

έρχεται μαζί με πληκτρολόγιο ?

το dual os δεν είναι πρόβλημα ? κάποιοι το κατακρίνουν ...

η οθόνη είναι καλή ? την ημέρα έχει φωτεινότητα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...