Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι η καμερα είναι αρκετα καλη πλεον. Εδω στο myphone αν θυμάμαι καλα το εχω διαβασει

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν σου κάνει το 3Τ τότε κάτι πρέπει να θυσιάσεις ;)

 

Υγ. Αντί για chrome έχεις σκεφτεί να δοκιμάσεις τον puffin browser; Βγάζει μερικά bugs κατά καιρούς αλλά είναι αισθητά πιο γρήγορος απο τον chrome.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω κινητό και είναι μεταξύ του p10 και του s7 ( όχι το edge). Γενικά θα ήθελα να παραμεινω σε λίγες ίντσες (αν και το p10 μου φαίνεται λίγο μεγάλο, π.χ. όταν σύγκρινα στο μαγαζί με το s8 δεν είδα μεγάλη διαφορά στο μέγεθος ).Ένα πράγμα που με ενδιαφέρει παρά μα παρα πολύ είναι η ποιότητα ομιλίας δηλαδή να ακούω τον άλλο και να με ακούνε πολύ καλά και για αυτό έχω διαβάσει κάποια παράπονα για το s7(προφανώς θέλω και καλή κάμερα και ποιότητα κατασκευής,... απλά με την ομιλία μου χουν τύχει θέματα και για αυτό το τονίζω)
Link to comment
Share on other sites

εχω αρχισει να το σκεφτομαι σοβαρα το 3(t) μιας και τικαρει ολα τα αλλα κουτακια περαν της φωτογραφικης. Σιγουρα σε σχεση με το 5X θα χασω λιγο σε καμερα, αλλα τουλαχιστον σε σχεση με το Nexus 6 ειναι καλυτερη? Γιατι και εκεινο με καλυπτε αρκετα καλα.

 

Αποκει και περα, περα απο τη βελτιωση σε ισχυ που μαλλον μου ειναι αδιαφορη, υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να κοιταξω για το 3Τ σε σχεση με το 3 σκετο? Και περα απο μεταχειρησμενα, μπορουν να βρεθουν αλλιως σχετικα οικονομικα αυτα τα 2? Πχ κανα κινεζομαγαζο με ευρωπαικη αποθηκη ή κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι ανώτερη στο 3T και είναι λίγο πιο γρήγορο

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο smartphone από κίνα κατάλληλο για σκληρές συνθήκες, όπως για παράδειγμα τα caterpillar.

Σημαντικό να είναι δοκιμασμένο και να αντέχει. Το budget περίπου 150 ευρό (εάν υπάρχει κάτι δοκιμασμένο που να αξίζει το λεφτά του και ξεπερνά τα 150 ευρώ άς προταθεί και αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ψαχνω για κινητο με εμφαση στη καμερα ως 300ε και εχω ακουσει πολλα καλα για το huawei p9 που εχει καμερα της leica...περιμενω γνωμες κ τυχον προτασεις....

 

 

1)300ε

2)5-5.5

3)Ελλαδα 2ετη

4)800αρα

5)δεν απασχολει

6)ελληνικο

7)καλουτσικο ηχο κ φωτεινη οθονη

8)καμερα-ταχυτητα-αυτονομια-gaming

9)samsung galaxy j5

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σε καμερα που το χεις πρωτο πρωτο, μολονοτι ειναι αρκετα καλη δεν εινα κατι φοβερο. Ειναι ομως σιγουρα η καλυτερη all around συσκευη σε αυτα τα λεφτα (μαζι με το αδερφακι του το honor 8).

 

Αν σε νοιαζει αποκλειστικα η καμερα μπορεις να δεις και το nexus 5x (32GB) που εχει καμερα επιπεδου φετινων flagship. Υστερει βεβαια σε αυτονομια (που βλεπω το χεις τριτο σε προτεραιοτητα). Επισης εχει μικρη ram αλλα το σωζει καπως το ελαφρυ λειτουργικο του. Επειτα μπορεις να δεις το g5 se που επισης δεν εχει καμια τρομερη αυτονομια αλλα τουλαχιστον εχει μεγαλυτερη ram.

 

Το αρνητικο βεβαια σε αυτες τις 2 συσκευες ειναι οτι εχουν την "αξιοπιστια" της lg.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1) μέχρι 300 ευρώ

2) το πολύ μέχρι 5'

3)Δεν έχω θέμα με τον τόπο προέλευσης ή την εγγύηση

4) αδιάφορο ζήτημα και η 800αρα μπάντα

5) όχι απαραίτητα dual, σίγουρα με nfc

6) ναι με ελληνικό μενού, έστω και με φλασάρισμα

7) ναι στον καλό ήχο και στην καλή οθόνη, αλλά αρκεί και lcd/mono

8)κάμερα (πολύ καλή και σε low light συνθήκες), ταχύτητα, αυτονομία, gaming

9) samsung galaxy A5(2015)

 

Καλησπέρα, είναι αλήθεια πως προτιμώ ένα κινητό που δεν είναι τεράστιο, γι αυτό και σκεφτόμουν το iphone SE. γενικότερα θα ήθελα ένα κινητό με "μεγάλη διάρκεια ζωής", οπότε βασικό στοιχείο για μένα είναι και το να μη λαγκάρει. Ακόμη σκεφτόμουν, αν κατάφερνα να μαζέψω το επιπλέον ποσό, και το iphone 6s, καθώς μου φαίνεται ιδανικό για μένα όσον αφορά το μέγεθος και τα χαρακτηριστικά του. Αξίζει? Όσον αφορά τα android smartphones τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Κανε την υπερβαση σε χρηματα και ιντσες και παρε το εξαιρετο mi5s https://www.skroutz.gr/s/10000278/Xiaomi-Mi-5s-64GB.html

 

Εναλλακτικα αν ειναι αυστηροι οι περιορισμοι σου δες το xperia x https://www.skroutz.gr/s/8414311/Sony-Xperia-X-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε. Μέχρι 200 €

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε. Μέχρι 5.5

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος; Από Ελλάδα. Αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος.

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; Ναι.

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc? Dual οπωσδήποτε, τα υπόλοιπα αδιάφορα

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα; Όχι, ελληνικό μενού αλλά δε θα ήθελα να ασχοληθώ με φλασάρισμα

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono. Δεν υπάρχει θέμα.

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια. Κάμερα, ταχύτητα, αυτονομία, βαρύ gaming

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη. Lenovo P70

 

Καλησπέρα,

Βρίσκομαι όπως καταλαβαίνετε σε αναζήτηση νέου τηλεφώνου περίπου στα 200 ευρώ. Σκέφτομαι έντονα το honor 6x αν και εμφανισιακά και μόνο θα προτιμούσα το huawei p8/p9 lite 2017. Τι έχετε να προτείνετε στη συγκεκριμένη κατηγορία ;

Link to comment
Share on other sites

Σε καλό δρόμο είσαι, το p9 σε καλύπτει απόλυτα. Σε αυτά τα χρήματα δεν μπορώ να φανταστώ πιο ολοκληρωμένο και αξιόπιστο κινητό. Εναλλακτικά όπως αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω, κοιτάς το Huawei honor 8.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Ναι το τσέκαρα το mi5s και μου αρεσει. Για honor 8 τι λέτε ? Αν και ξεφεύγουμε λίγο σε ίντσες, έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα και τα δυο. Το Mi5s εχει καλυτερη πισω καμερα ειδικα σε low light. Ισως βεβαια να ειναι καλυτερο στη μπροστινη το honor 8. Οποτε διαλεξε με βαση αν προτιμας την σελφοκαμερα ή την βασικη (πισω) καμερα.

 

Προσωπικα οποιοδηποτε κινητο και αν εχω προτιμω την βασικη καμερα ακομα και στις σελφις (το γυριζω αναποδα τραβαω φωτογραφια πιεζοντας τα πληκτρα ηχου).

 

Κατα τη γνωμη μου το honor 8 θα το επαιρνες για το πολυ καλυτερο δαχτυλικο, την 800αρα μπαντα και την εγγυηση (πραγματα που γραφεις οτι σε αφηνουν αδιαφορη).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα. Απλα να ξερεις οτι η global rom που εχει ειναι πολυ πισω. Προσωπικα εβαλα την ελληνικη rom και ειμαι ικανοποιημενος. :)

 

Ενδεικτικα για τη καμερα δες εδω μερικα δειγματα που τραβηξα Mi5s samples

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο κινητό στα 100 από την cosmote(λόγο επιδότησης).θα χρησιμοποιηθεί ως δεύτερο για λίγες μέρες και μετά θα δοθεί σε άτομο το οποίο δεν θα το χρησιμοποιεί για extreme πράγματα κλίσης,καμια φωτογραφία και το πιο extreme google :p

.εγώ σκέφτομαι για Lenovo Vibe C η ZTE Blade A506.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ

Κάτοχος ενός iPhone 6s Plus και, αναλογιζόμενος ότι από Σεπτέμβρη θα έχω ένα κινητό τρίτης γενιάς (πίσω) σκέφτομαι τώρα που έχει καλή αξία μεταπώλησης (περίπου 400-450 ευρώ) να το δώσω και να γυρίσω σε android, μιας και οι τιμές των μήλων πλέον είναι απλησίαστες.

Άρα έχουμε και λέμε:

 

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε. ΤΑΒΑΝΙ τα 450 €

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε. Περίπου σαν του 6s, πάνω κάτω 5.5 ίντσες

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος; Το θέλουμε άμεσα, άρα Ελλάδα

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα) ναι οπωσδήποτε 800άρα

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc? όχι απαραίτητα και στα τρία ερωτήματα

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα; Ναι οπωσδήποτε ελληνικό μενού, από jailbrake ξέρω από φλασάρισμα μαύρα μεσάνυχτα

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono. ναι σε αυτά θέλω ότι καλύτερο μπορώ σε αυτά τα χρήματα

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια. Ταχύτητα, Αυτονομία, Βαρύ web (5 λογαριασμοί email κλπ) και μετά τα υπόλοιπα

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη. όπως προείπα iphone 6s Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...