Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έχω ιδιαίτερο θέμα με το θέμα μεγέθους οθόνης... Βέβαια καλό έμαθα με τις 5.7" του νότε.... Το θέμα μου κυρίως είναι πόσο κλειστό είναι το ios... Πχ στο νότε βλέπω και ταινίες στο αιφον θα μπορώ να έχω κάποια σχετική ελευθερία η θα το βαρεθω.. Αυτό

 

Μπορείς να κανεις και στο iPhone πράγματα αλλα με διαφορετικό τρόπο

Για να δεις μια ταινία την κατεβάζεις στον υπολογιστή και από το iTunes την περνάς στο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Οπως προδιδει κι ο τιτλος ειμαι αναμεσα στις 2 εξης συσκευες, 6s 32gb και s7 edge 32gb. Θα ηθελα γνωμες απ τον καθενα σχετικα με το τι θετικο εχει το ενα και το αλλο ωστε να βοηθηθω λιγο για την επιλογη της συσκευης. Τα θετικα του samsung τα ξερω μιας και τοσα χρονια μονο android παιρνω, θα ηθελα να μαθω κι απ τους χρηστες iphone τα θετικα της συσκευης, και γιατι θα αξιζε μια μεταβαση σε iphone. Καθε γνωμη ευπροσδεκτη

 

Υπάρχουν ήδη αλλα δυο θέματα εδω με την ίδια επιλογή συσκευής. Μπορείς να δεις απόψεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κανεις και στο iPhone πράγματα αλλα με διαφορετικό τρόπο

Για να δεις μια ταινία την κατεβάζεις στον υπολογιστή και από το iTunes την περνάς στο τηλέφωνο

 

Πολυ βολικο! :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ψαχνω κινητο για φιλο εως 150 ευρω απο την ελληνικη αγορα. Δεν εχει ιδαιτερες απαιτησεις,αρκει να ειναι καλη ποιοτητα κατασκευης ωστε να αντεξει σε βαθος χρονου. Εχω καταληξει στα παρακατω:

1)Huawei Ascend P8 Lite (16GB)

2)Microsoft Lumia 640 XL 3G Dual (8GB)

3)Samsung Galaxy J3 2016 (8GB)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

S7 edge και τελείωσες, θα το κατευχαριστηθεις το τηλέφωνο!

Ταχύτατο χωρίς κανένα κόλλημα, η οθονη συνηθίζεται, σκέψου κατέβηκα και εγω απο Mate 8 Με οθονη 6 ιντσών!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε προτείνω Note 5 με τα χίλια αφού εχεις συνηθίσει σε πενάκι και δεν μπορείς χωρίς αυτο.

Ειναι πολυ καλή συσκευή, πανέμορφη με απιστευτη ποιότητα κατασκευής, πολυ καλή καμερα και ταχύτατο! Ειδικά τωρα που θα παρει Grace UX νομίζω πως ειναι η καλύτερη επιλογή!

Γνώμη μου να μείνεις μακριά απο Note 4 γιατι ειναι ήδη αρκετών ετών συσκευή με οτιδήποτε σημαίνει αυτο και γιατι η ποιότητα κατασκευής και υλικών ειναι κατώτερη κατα πολυ απο το Note 5 (προσωπική μου άποψη αλλα πιστευω ειναι φανερό σε όλους όσους τα είχαν και τα δυο).

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι το θες. Για μουσική και γενικά multimedia axon 7. Για ταχύτητα mi5s, αλλά χάνεις από κάμερα λογικά, και υπολόγισε το κόστος τυχόν τελωνείου. Δεν είναι δεδομένο πως δεν θα περάσει αλλά ούτε πως θα περάσει. Επίσης σκέψου πως σε θέμα βλαβης και εγγυησησ πρέπει να το στείλεις κινα. Απορώ πως δεν κοιτάς το oneplus 3t από το ευρωπαϊκό σαιτ εννοείται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

+1. OnePlus 3t και από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω επειγόντως κινητό για τη μάνα μου, max 70€. Το θέλει φυσικά για απλή χρήση(internet, mail, photos) και σχετικά καλή μπαταρία. Κατέληξα στο TP-LINK NEFFOS Y5L που είναι στο μπάτζετ μου (63€), είναι γνωστό brand και είναι από Ελλάδα. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά?

 

 

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, λες να παω προς Κινα μερια? Ενα xiaomi redmi 3s που μου εδειξες ή redmi note 3 pro(16gb)? σιγουρα ειναι καλυτερες επιλογες

 

προτιμησε τα 3/32. αν θα πας απο κινα μερια, οριστε ενα καλο λινκ $130

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ετοιμαζομαι για 2 αγορες η μια θα ειναι στα -200 και η αλλη στα 150- στην πρωτη επιλογη ειμαι για redmi note 3 pro αφου το εχω κιολλας και παει μπαλα λεω να μην παω στο 4αρι...τι λετε?

στην αλλη κατηγορια ομως?Επειδη παρα εχουν βγει πολλα μπορει να βοηθησει καποιος?Ο χρηστης ειναι απλος internet photo και κανα απλο game αλλα χωρις να κολαει το κινητο γενικα!

 

redmi 3,3s,4a κλπ κλπ....ποσα δηλαδη και προς τα που να παω,εχω μπερδευτει με τοσα specs?Το 4α το εχει δοκιμασει κανεις?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

το 4a βγαινει μονο σε 2 χρωματισμους: λευκο+ροζ, λευκο+χρυσομπεζ. $90

αν και το redmi 4a ειναι νεοτερο, το redmi 3s ειναι καλυτερο.

 

εκτος απο το χρυσομπεζ που εγραψες στα $100,

η εκδοση 2ram 16rom λευκο+ασημι του 3s, ειναι στα $110/€105.

αν μπορειτε ανεβειτε για το 3/32 international στα $130 (μαυρο+γκριζοασημι).

 

Ναι όντως, τώρα που ξαναβλέπω το 3S, είναι μακράν καλύτερο.

Μάλλον αυτό θα επιλέξω τελικά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σου είχα γράψει και στο γειτονικό forum,τι ζητάς από το κινητό?Και το σημαντικότερο τι ποσό διαθέτεις για νέα συσκευή αν δεν επισκευασεις το Note?

 

Δεν θέλ να δώσω πάρα πολλά λεφτά, γενικά θέλω να έχει τουλάχιστον 5,5 ίντσες, να έχιε μπαταρία σκυλί όπως τώρα που βγαίνω με 30% και γυρίζω με 10% το λιγότερο, κάμερες και τέτοια πχ δεν με νοιάζουν ιδιαίτερα. Να έχει σίγουρα 2gb ram για να μην κολλάει και να του κουμπώσω και καμια καλή custom rom για να απογειωθεί όπως συμβαίνει τώρα με το note 2 μου.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό όπως είναι τώρα, αν υπήρχε κάτι αντίστοιχο να πάω για καινούργιο αλλιώς ίσως κοιτάξω να το φτιάξω. Επειδή όμως δεν είμαι μέσα στην εξέλιξη της τεχνολογίας των κινητών γιατί "έδεσα τον γαϊδαρό μου με το note" είπα να ρωτήσω κανένα πιο ειδικό να μου πεί άποψη

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έβαλα το "επειγόντως"! Πέθανε ή μπαταρία από το κινητό που της πούλησα και έχει ξεμείνει. Το tp-link δεν είναι vfm?

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 θα προτεινω εγω. 399$ geekbuying

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται mi5s.

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα τι το θες. Για μουσική και γενικά multimedia axon 7. Για ταχύτητα mi5s, αλλά χάνεις από κάμερα λογικά, και υπολόγισε το κόστος τυχόν τελωνείου. Δεν είναι δεδομένο πως δεν θα περάσει αλλά ούτε πως θα περάσει. Επίσης σκέψου πως σε θέμα βλαβης και εγγυησησ πρέπει να το στείλεις κινα. Απορώ πως δεν κοιτάς το oneplus 3t από το ευρωπαϊκό σαιτ εννοείται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

+1. OnePlus 3t και από μένα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Θα το ψάξω ακόμη λίγο πρίν αποφασίσω.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω την άποψή σας. Επειδή τον τελευταίο καιρό έχω χάσει κάθε επαφή με το οικοσύστημα της Apple και μου έχει λείψει(!) θα ήθελα να αγοράσω ένα iPad mini. Το θέλω κυρίως για να αποθηκεύσω τα βιβλία μου (είμαι καθηγήτρια) και να πηγαίνω με αυτό στα μαθήματα γιατί βαρέθηκα να κουβαλάω ένα σωρό βιβλία! Κατά τα άλλα θα το χρησιμοποιώ για χαλαρό σερφάρισμα. Είμαι ανάμεσα λοιπόν σε iPad mini 2, iPad mini 3 ή το τελευταίο το 4. Δεν ξέρω αν υπάρχουν τόσες διαφορές ανάμεσα στο 3 και στο 4 και αν αξίζει τα αρκετά παραπάνω χρήματα. Τελικά τα 2gb μνήμης κάνουν όντως τη διαφορά στο 4; Θα ήθελα να παίρνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις και γι' αυτό με προβληματίζει η αγορά παλαιότερων εκδόσεων. Επίσης όσον αφορά τη χωρητικότητα τι θα προτείνατε;

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάωγια αγορά νέας ναυαρχίδας και σκέφτομαι για πρώτη φορά να πάω σε ios.

Αυτά που με ενδιαφέρουν από το κινητό είναι να είναι σταθερό, απλό και αξιόπιστο. Δεν βλέπω ταινίες στο κινητό ούτε ακούω τραγούδια ιδιαίτερα. Ξέρω ότι το S7 είναι μια πολύ αξιόπιστη συσκευή όμως δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη στη Samsung. Ήθελα να ακόυσω περισσότερο ποιοι είναι οι περιορισμοί του ios πριν κάνω την επιλογή μου.

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διόρθωση για iphone 7 plus

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα s7 edge οθόνη μπαταρία ομορφιά φωτογραφίες καρτα μνήμης αδιάβροχο ευκολία μεταφοράς αρχείων

. Αν θες μόνο κλήσεις μηνύματα και ίντερνετ πάρε iPhone

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Από τις δυο παραπάνω συσκευές lumia ποία πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο .

Από ότι είδα σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι πάνω κάτω το ίδιο . Το 640 για μενα το μεγάλο πλεονέκτημα του είναι η αυτονομία του 650 to design .

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν πηγαινα σε λουμια θα αγοραζα το 640 xl .

Φοβερη καμερα και μεγαλο μεγεθος σε καλη τιμη. Θα μπορουσαν να ισοσταθμισουν τα πολλα -- των windows.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...