Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου κοιτάς το LG K8, θα σου πρότεινα στα 130 Ευρώ το LG K10 Dual sim, που είναι καλύτερο.

http://www.skroutz.gr/s/9035623/LG-K10-Dual-16GB.html

Προτίμησε το dual sim γιατί έχει καλύτερο επεξεργαστή (8πύρηνο) αντί του μοντέλου με τη μια sim (τετραπύρηνος επεγεργαστής).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα

Υπαρχει μια εταιρεια που αναλαμβανει τον ελεχγο και την μεταφορα μεταχειρισμενων συσκευων κινητου.

Παλιοτερα ηταν και στους χορηγους του site. Mηπως θυματε καποιος πως ονομαζετε η εταιρεια η εαν μπορει να μου δωσει το link απο το site

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεσα κι εντοπισα αυτο

http://www.gsmarena.com/samsung_a997_rugby_iii-5146.php

αλλα μιλαμε για μοντελο 2012 με πολυ περιορισμενη διαθεσιμοτητα(μονο εξωτερικο εννοειται), ισως και να εχει σταματησει η παραγωγη του.

Η τιμη λογικη, γυρω στα 80€, αλλα η διαθεσιμοτητα ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνω να αντικαταστήσω το σπασμένο μου leagoo lead 5 που το έχω εδώ και δύο χρόνια. Η χρήση και τα χαρακτηριστικά που θέλω είναι:

Καλύτερη μπαταρία (φορτίζω 2 φορές την ημέρα)

Μπαίνω αρκετά στο ίντερνετ

Αντοχή στα πεσίματα

Μνήμη αρκετή γιατί τα παιδιά βάζουν και 5-6! παιχνιδάκια

 

 

Μου αρέσει το oukitel k6000 pro. Από ότι διάβασα είναι καλό κινητό.

 

1)οι τιμές που το έχω βρει είναι

gearbest 131

149 από ευρώπη

 

geekbuying 134.36

152 ευρώπη

 

everbuying 140

 

tomtop 119

 

banggood στα 146

 

tinydeal στα 140

155 από ευρώπη

 

ερωτήσεις:

Να περιμένω black friday ή ακόμα και τα χριστούγεννα να το πάρω σε καλύτερη τιμή ή θα χάσω και τις ήδη υπάρχουσες προσφορές;

 

Ποιο είναι πιο αξιόπιστο κατάστημα να το πάρω;

 

Αξίζει να δώσω 30 ευρώ λιγότερα να πάρω το oukitel U15 ή κάποιο άλλο γύρω στα 100 ευρώ με αυτά τα χαρακτηριστικά που ανέφερα;

Ευχαριστώ

Περιμένω πολλές απαντήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις προτασεις σας, η αγορα εγινε.

Και που έκατσε η μπίλια, αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Για δες και αυτό http://m.gsmarena.com/lg_gd580_lollipop-3083.php

Υπάρχει στο aliexpress στα περίπου 35ευρω. Δεν έχει ελληνικά όμως στα μενού. Μπορεί να διαβάσει στα μηνύματα αλλα δεν μπορεί να γράψει. Αν λοιπόν δεν έχει θέμα να είναι στα αγγλικά....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε στην επιλογή ενος κινητού από αυτά τα 3. Το θέλω κυρίως για gaming και φωτογραφίες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για δες και αυτό http://m.gsmarena.com/lg_gd580_lollipop-3083.php

Υπάρχει στο aliexpress στα περίπου 35ευρω. Δεν έχει ελληνικά όμως στα μενού. Μπορεί να διαβάσει στα μηνύματα αλλα δεν μπορεί να γράψει. Αν λοιπόν δεν έχει θέμα να είναι στα αγγλικά....

 

Ευχαριστω για την προταση!

Link to comment
Share on other sites

Ο πεθερός μου, βασικά η γυναίκα μου με επρηξε να βρω τηλ στον πατέρα της με καλή κάμερα και σοσιαλ μίντια. Μέγεθος 5 με 5.5 πιστεύω είναι ότι πρέπει. Και από κίνα δεν εχω θέμα. Απλά θέλει Ελληνικά και να δουλεύει στρωτα out of the box (όσο γίνεται). Δεν θέλω να ασχοληθώ με αλλαγές ρομ και τα λοιπά. Όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Δύο εύρη τιμών. Μία γύρω στα 100 και για κάτι καλύτερο μέχρι 200. Η βλακ φραιντει πιστεύετε θα βγάλει καμιά καλή προσφορά;

Σκέφτομαι από Ελλάδα Huawei honor 7 lite στα 175 περίπου, ή lenovo vibe p1 από κίνα. Πιστεύετε πως κινούμαι σε σωστά πλαίσια ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για κινητό αξίας εως 100€

μου αρκεί να κάνει τα βασικά και να εχει 4G

Με μια ματιά στο skroutz βρήκα αυτα τα 4 που μου φαίνονται καλή επιλογή:

Huawei Y3II

Lenovo A6010

Lenovo Vibe C

Lenovo A2010

Έχετε να προτείνετε κάποιο αλλο;

Αν όχι ποιο απ'αυτά προτείνετε;

Θα ήθελα να μπορεί να παιζει γενικώς παιχνίδια, ή τουλάχιστον αυτά που μπορεί να παίξει το Lenovo A2010(δοκιμασμένα από κινητό φίλου).Στην αρχή σκεφτόμουν να παρω το Lenovo A2010 αλλά μετά είπα καλύτερα να πάρω και μια δεύτερη γνώμη.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, Λευτέρης.

Link to comment
Share on other sites

Το p8 lite το έχω και εγώ. Από κάμερα Δεν είναι και καλό, λίγο και η μπαταρία, δεν το προτιμώ. Καλό το j5 αλλά επειδή έμεινα πολύ ικανοποιημένος από λενοβο α806 παλιότερα από κίνα σκέφτομαι μήπως κερδίσω κάποια λεφτά αντί από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, για διάφορους λόγους και ευκολιας χωρίς χρήση δεδομένων Data ή wifi με έχει βολέψει η βιντεοκλήση στο S7 για επικοινωνία με την οικογένεια όπου δεν έχουν adsl. Οπότε θέλω την βοήθεια σας στο να βρω πιο σύγχρονο κινητό εκτός Samsung διαθέτει αυτή τη δυνατότητα. Το τιμή έως 300.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Ψάχνω για δώρο στο βαφτισιμιό και θέλει τάμπλετ γιατί αυτό που έχει ήδη είναι μικρό και αργό. Κοίταζα για το chuwi hi8 που έχω πάρει στον ανηψιό μου και έχει μείνει ευχαριστημένος. Υπάρχει κάτι άλλο εναλλακτικά? Σε 9,7 ή 10"? Και με μπάτζετ έως 120€?

Το βασικό είναι πάντα η αξιοπιστία γιατί είμαστε και στις 2 άκρες της Ελλάδος σχεδόν οπότε δεν μπορώ να συνδράμω σε τίποτα.

 

Παναγιώτης

 

(την ερώτηση την έκανα και στο νήμα των τάμπλετ αλλά το βάζω και εδώ μια και εκεί δεν πήρα απάντηση)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επιλέξω ένα κινητό μεταξύ SAMSUNG A3 (2016) HUAWEI P8 LITE ή κάποιο άλλο και XIAOMI REDMI NOTE ( Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι καλύτερο ( s , pro , κλπ ) . Αν υπάρχει καμία άλλη πρόταση δεκτή γύρω στα 180 ευρώ

 

Βασικά χαρακτηριστικά που μας ενδιαφέρουν Κάμερα , Μνήμη RAM , Αξιοπιστία και να μην κολλάει και να μην καίει οταν τρέχουν πολλά. Ευχαριστώ.

 

Αγορά από Ελλάδα. ( δεν είναι για εμένα και δεν θέλει αγορά από κίνα )

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είχα καταλήξει,μετά από πολύ ψάξιμο,στο OP3,ήρθε η OP να μας ανακοινώσει την διακοπή της πώλησης του.:(:(:( .....Τώρα???.....Δεν είμαι διαθετημένος να δώσω τα 40 παραπάνω,μιας και είχα βάλει ταβάνι τα 350 και έφτασα στα 400 κάνοντας για μένα υπέρβαση στα λεφτά που διαθέτω για κινητό,λόγο της συγκεκριμένης συσκευής.....Φτου πάλι από την αρχή τώρα...Όποιος έχει να προτήνει κάτι και να με βοηθήσει έιναι ευπρόσδεκτος....2 πραγματάκια να τονίσω...θα ήθελα να έχει τουλάχιστον 4gb ram και το κυριότερο από όλα να έχει όσο το δυνατόν χαμηλότερο SAR....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν λες πολλα για την συσκευη που θα ηθελες....προτεινω lg g5....καλη συσκευη και μεσα στα λεφτα που δινεις
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το LG G5 αποτελεί πλέον την καλύτερη επιλογή μέχρι τα 400 ευρώ. Ήταν η Oneplus με το 3 αλλά αποφάσισε να μην είναι πλέον.

 

Κατά τ' άλλα υπάρχει το Honor 8 πολύ καλό κινητό της Huawei με μόνο αρνητικό για μένα είναι ότι έχει γυάλινο εξωτερικό.

 

Μετά πάμε σε πιο φτηνά μοντέλα όπως πχ Nexus 5X.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...