Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α πολύ ωραία λοιπόν. Από τώρα και στο εξής είμαι ένας υποψήφιος κάτοχος. Θεωρώ ότι έχεις δοκιμάσει την συγκεκριμένη λειτουργία γιατί εάν περιμένω να με ενημερώσουν τα καταστήματα αμφιβάλλω εάν το κατέχουν! Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Μα δεν είναι κάποια ειδική λειτουργία, αν σε πάρουν τηλέφωνο και το έχεις κλειστό (όπως γίνεται στα standby όταν μιλάς στον ένα αριθμό ) και έχεις κάνει εκτροπή θα χτυπήσει στον αριθμό που έχεις βάλει στην εκτροπή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα....Τι Sar έχει το Mate 9???

Αρκετό, δε θυμάμαι τώρα. ΑΛΛΆ...

 

Από μόνο του το sar δε λέει κάτι. Οι μετρήσεις γίνονται στις χειρότερες συνθήκες με όλα ανοιχτά και είναι και dual SIM. Και έχει και πολύ δυνατές κεραίες που το ανεβάζουν στις χειρότερες συνθήκες.

 

Σε φυσιολογικές συνθήκες αμφιβάλλω ότι έχει υψηλότερο των περισσότερων συσκευών ενώ σε κακές συνθήκες θα έχει περισσότερο αλλά θα έχει και σήμα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετό, δε θυμάμαι τώρα. ΑΛΛΆ...

 

Από μόνο του το sar δε λέει κάτι. Οι μετρήσεις γίνονται στις χειρότερες συνθήκες με όλα ανοιχτά και είναι και dual SIM. Και έχει και πολύ δυνατές κεραίες που το ανεβάζουν στις χειρότερες συνθήκες.

 

Σε φυσιολογικές συνθήκες αμφιβάλλω ότι έχει υψηλότερο των περισσότερων συσκευών ενώ σε κακές συνθήκες θα έχει περισσότερο αλλά θα έχει και σήμα

 

Καλημερα,γνωριζω τι εινςι το Sar πως γινονται οι μετρησεις και κατω απο ποιες συνθηκες πιανουν την μεγιστη τιμη...

Βασικα αυτος ο λογος με απετρεψε να παρω το Honor 8 μιας και σαν συσκευη μου αρεσε πολυ...Εγω κοιταω και το Sar για τον απλο λογο οτι στο νθσι που ειμαι σε συνδιασμο με την δουλεια μου που πηγαινω σε ολα τα απομακρυσμενα μερη το Sar θα ειναι κοντα στο μεγιστο,και αν κρινω απο το Mate 8 που ειχε 1.46 και το 9 στα ιδια περιπου επιπεδα θα εινςι....

Πολυ καλη συσκευη,με καλυπτει σε πολλα αλλα οι τιμες αυτες ειναξ απαγορευτικες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,γνωριζω τι εινςι το Sar πως γινονται οι μετρησεις και κατω απο ποιες συνθηκες πιανουν την μεγιστη τιμη...

Βασικα αυτος ο λογος με απετρεψε να παρω το Honor 8 μιας και σαν συσκευη μου αρεσε πολυ...Εγω κοιταω και το Sar για τον απλο λογο οτι στο νθσι που ειμαι σε συνδιασμο με την δουλεια μου που πηγαινω σε ολα τα απομακρυσμενα μερη το Sar θα ειναι κοντα στο μεγιστο,και αν κρινω απο το Mate 8 που ειχε 1.46 και το 9 στα ιδια περιπου επιπεδα θα εινςι....

Πολυ καλη συσκευη,με καλυπτει σε πολλα αλλα οι τιμες αυτες ειναξ απαγορευτικες....

Για να είναι μέγιστο sar στο mate στα άλλα κινιτα απλά δεν θα έχεις καν σήμα

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγιο ποιο χρήσιμοποιείτε?

Το Swift δεν με βολεύει, ενω το Google ειναι ωραίο σαν Apple αλλα κάνω πολλά λάθη..

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγιο ποιο χρήσιμοποιείτε?

Το Swift δεν με βολεύει, ενω το Google ειναι ωραίο σαν Apple αλλα κάνω πολλά λάθη..

Swift της Google δεν αντέχεται ότι αφορά πρόβλεψη

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι μέγιστο sar στο mate στα άλλα κινιτα απλά δεν θα έχεις καν σήμα

Μα σε αρκετα μερη στο νησι δεν εχω σημα,κυριως τα απομακρυσμενα....Παντος αν δεν κανω λαθος με την χρηση hands free σωζεις λιγο την κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Μα σε αρκετα μερη στο νησι δεν εχω σημα,κυριως τα απομακρυσμενα....Παντος αν δεν κανω λαθος με την χρηση hands free σωζεις λιγο την κατασταση...

Όπως το λες σώζετε λίγο αλλα δεν μηδενίζεται. Υπάρχουν και ιδικά handsfree που είναι Anti Radiation αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι κάποια ειδική λειτουργία, αν σε πάρουν τηλέφωνο και το έχεις κλειστό (όπως γίνεται στα standby όταν μιλάς στον ένα αριθμό ) και έχεις κάνει εκτροπή θα χτυπήσει στον αριθμό που έχεις βάλει στην εκτροπή

 

Ωραία το κατάλαβα αυτό. Θα ήθελα να μου πεις και κάτι ακόμα. Στο Samsung με ένα απλό κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων μπορείς κατευθείαν να αλλάξεις sim που θα πάρεις τηλέφωνο. Στο mate 9 πως γίνεται αυτό είναι εύκολο;;;; την κάμερα πως την κρίνεις;;; Άριστη, πολύ καλή ή καλή;;; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το κατάλαβα αυτό. Θα ήθελα να μου πεις και κάτι ακόμα. Στο Samsung με ένα απλό κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων μπορείς κατευθείαν να αλλάξεις sim που θα πάρεις τηλέφωνο. Στο mate 9 πως γίνεται αυτό είναι εύκολο;;;; την κάμερα πως την κρίνεις;;; Άριστη, πολύ καλή ή καλή;;; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το honor 8 έχω όχι το mate, στην μπάρα δεν έχει κάποιο διακόπτη για αυτή την εναλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το κατάλαβα αυτό. Θα ήθελα να μου πεις και κάτι ακόμα. Στο Samsung με ένα απλό κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων μπορείς κατευθείαν να αλλάξεις sim που θα πάρεις τηλέφωνο. Στο mate 9 πως γίνεται αυτό είναι εύκολο;;;; την κάμερα πως την κρίνεις;;; Άριστη, πολύ καλή ή καλή;;; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στο Mate 9 τα πράγματα είναι διαφορετικά από το κεντρικό μενού διαχείριση σιμ έχεις 3 επιλογές

1.Αν θες με κάποια από τις 2 σιμ να παίρνει πάντα όλα τα τηλεφωνα

2.Να σε ρωτάει παντα με πια σιμ θα πάρει τηλέφωνο

3.(αν και γιαυτό δεν είμαι σίγουρος) να θυμάται την τελευταία επιλογή σιμ που είχες πάρει και να παίρνει σύμφωνα με αυτήν

 

Οι περισσότεροι που χρησιμοποιουν 2 σιμ για κλήσεις έχουμε την δεύτερη επιλογή όπου απλά πατάς να πάρεις τηλέφωνο και σου ανοίγει Εν παράθυρο με τις 2 σιμ όπου και επιλέγεις και γίνεται η κλήση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Περιεγραψε μας και τη διαχειριση των 2 sim οσον αφορα τα δεδομενα.

4g και απο τις 2 sim?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

Εννοείται 4g και από τις 2 σιμ όπως εννοείται το ΌΧΙ ταυτόχρονα!

Απλά επιλέγεις σε ποια σιμ θέλεις να έχεις δεδομένα και αυτή η ρύθμιση ισχύει μέχρι να πας να την αλλάξεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οπως? :worry

Κάνε αναζήτηση στο Google να δεις τι είναι. Είναι handsfree που αποβάλλουν την ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, επειδή θα αγοράσω το κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν γρατζουνιεται εύκολα το μαύρο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, επειδή θα αγοράσω το κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν γρατζουνιεται εύκολα το μαύρο χρώμα.

 

Στο μαυρο χρωμα η πλατη ειναι ανθρακι... Μπροστα που ειναι μαυρο ειναι γυαλι.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από πολύ μελέτη και ψάξιμο σε reviews kai site νομίζω η καλύτερη επιλογή είναι το Mate 9 για μένα . Θέλω dual sim κινητό και ήμουν ενδιάμεσα σε αυτό και στο s7 edge duos. Έχει κανένας το μαύρο mate 9 να μας πει εντυπώσεις?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πραγματικό κτήνος το κινητό μεταβαση από S6 efge plus αλλα εχω ένα θέμα με τις φωτογραφίες. Μετά τα από μερικές μέρες από την ημερομηνία λήψης εξαφανιζονται οι φωτογραφίες από το άλμπουμ της κάμερας. Στο google photos εμφανίζονται κανονικά. Κατεβασα και το Quick pic αλλα τίποτα. Μόνο στο άλμπουμ της κάμερας υπαρχει το πρόβλημα. Στα υπόλοιπα folders ολα οκ. Έχεις κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Και το μονοκαρτο και το dual έχουν κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα. Όλα τα Huawei από Ευρώπη έχουν εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο μαυρο χρωμα η πλατη ειναι ανθρακι... Μπροστα που ειναι μαυρο ειναι γυαλι.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είδα ότι έχει βγει και αυτό το χρώμα. Μάλλον προς σε αυτό κλείνω μιας που μου αρέσει που είναι total Black e9439951c580fa7db8b4e011c01661b8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω δεν το ηξερα φιλε μου, σορρυ! Φαινεται καταπληκτικο!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πραγματικό κτήνος το κινητό μεταβαση από S6 efge plus αλλα εχω ένα θέμα με τις φωτογραφίες. Μετά τα από μερικές μέρες από την ημερομηνία λήψης εξαφανιζονται οι φωτογραφίες από το άλμπουμ της κάμερας. Στο google photos εμφανίζονται κανονικά. Κατεβασα και το Quick pic αλλα τίποτα. Μόνο στο άλμπουμ της κάμερας υπαρχει το πρόβλημα. Στα υπόλοιπα folders ολα οκ. Έχεις κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Είχα το ίδιο θέμα με το s7 edge ποτέ δεν βρήκα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να το παραγγείλω από το skroutz πρέπει κάτι να προσέξω? Δηλαδή μπορεί να είναι branded το κινητό ? Να ζητήσω το IMEI ? Edited by Xzibit
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά κινητού αφού έχω ξεμείνει με note 3 εδώ και έτη. Μια ερώτηση. Γιατί κάποιος να επιλέξει το μονοκαρτο όταν αγοράζει από skrourz? Το δικαρτο δεν παίρνει κάρτα μνήμης? Έχουν άλλες διαφορές?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...