Jump to content

Νέες Κάρτες CU a lot card KAI CU Sms card !!!


inel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που δεν χώνεψα ποτέ είναι την τσιγγουνιά της βόντα. Δεν μπορούσε το cu να είχε φυηνή χρέωση προς ΟΛΑ τα βόντα; Είναι εξαιρετικά κλειστό σύστημα! Τουλάχιστον το free2go της ΤΙΜ δίνει φθηνή χρέωση γενικά εντός του δικτύου!

Χάθηκε ο κόσμος να έδινε τα 500 για κλήσεις γενικά προς βόντα, έστω λιγότερης διάρκειας; Καβούρια στις τσέπες έχουν !!!

Ναι αλλά η ΤΙΜ το κατήργησε το free2go και στο νέο F2G οι χρεώσεις είναι παρόμοιες με το CU δηλαδή φτηνές μόνο προς F2G. Βέβαια όλα τα καρτοκινητά της ΤΙΜ θα μετατραπούν σε F2G δηλαδή όλα τα παλιά free2go και ForAll οπότε θα είναι περισσότερα από τα CU, θα μπορούσε η Vodafone να δίνει τις 100 5λεπτες κλήσεις όχι μόνο προς CU αλλά και προς a la carte. Κάποιος στο topic του F2G, υποστήριξε πως η Vodafone ετοιμάζει κάποια προσφορά στην καρτοκινητή για κλήσεις προς όλα τα Vodafone.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος στο topic του F2G, υποστήριξε πως η Vodafone ετοιμάζει κάποια προσφορά στην καρτοκινητή για κλήσεις προς όλα τα Vodafone.

μακάρι,θα μου λύσει τα χερια!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από sakaflias

Μια ερωτηση...εχω μια καρτα CU που εδω και καιρο (1χρονο περιπου) δεν την χρησιμοποιω και θελω να την ενεργοποιησω ξανα. υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει πλεον να εχει απενεργοποιηθει; πως μπορω να το ελεγξω χωρις να παρψ καρτα ανανεωσης...ή πρεπει να παρω;

Βαλτη μεσα στο κινητο και αναψε το.Αν δεις κανονικα να συνδεεσαι(βγαζει το λογοτυπο GRVodafone)τοτε εισαι μαλλον οκ.Μετα καλεις 1252 απτο κινητο σου και το μηχανημα σου λεει ποτε ληγει η αξια συνδιαλεξεων.

Αν δεν λειτουργει περνα απο ενα Vodashop,Germanos και ρωτα εκει

 

Την βαζω , δεν δειχνει οτι εχει σημα, και οταν προσπαθω να παρω τηλ με τιποτα. Οποτε μαλλον τελειωσε η συνδεση της (έληξε) σωστα;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

από ότι ξέρω,όταν συμπληρώνεις 1 χρόνο που έβαλες μια κάρτα ανανέωσης μετά σου καταργείται,οποτε μπορεί να φταίει ότι δεν έχεις κάρτα συνδιαλέξεων,για δοκίμασε να πάρεις ένα τηλέφωνο από το σπίτι σου στο κινητό !
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι στην Ιταλία όπου η ΤΙΜ έδωσε το nonstop η βόντα απάντησε με αντίστοιχη προσφορά. Αλλά δεν έλεγε περισσότερες λεπτομέρειες...

Το θέμα είναι να δώσει μια αντίστοιχη προσφορά και η βόντα, χωρίς όμως χρονικό περιορισμό ... το crazy weekend ήταν καλό αλλά περιορισμένο. Το nonstop είναι μόνιμο... Κάτι τέτοιο θα ήθελα από τη βόντα, και γρήγορα, πριν βγάλω την κάρτα ΤΙΜ από το συρτάρι !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Htan sketh koutamara apo th voda na dwsei tis nees kartes gia cu,to ekane akomh pio akribo,pws 8a antagwnistei to F2G twra??? otan sto F2G me poly ligotera xrhmata exeis fthna sms kai klhseis aperiorista+thn yphresia non stop,mhpws 8a bgalei kai karta non stop twra??? fanhke ka8ara oti douleyoune gia ta kala tous syndromhtes CU,voda sebasou tous pelates sou :confused:
Link to comment
Share on other sites

Htan sketh koutamara apo th voda na dwsei tis nees kartes gia cu,to ekane akomh pio akribo,pws 8a antagwnistei to F2G twra??? otan sto F2G me poly ligotera xrhmata exeis fthna sms kai klhseis aperiorista+thn yphresia non stop,mhpws 8a bgalei kai karta non stop twra??? fanhke ka8ara oti douleyoune gia ta kala tous syndromhtes CU,voda sebasou tous pelates sou :confused:

 

Κοίτα όσον αφορά τα μηνύματα η προσφορά της CU συμφέρει περισσότερο αν στέλνεις κάτω απο 14 μηνύματα την ημέρα.

Αλλά όντως χρειάζεται αναβάθμιση στις υπηρεσίες της γιατί όσο περνάει ο καιρός θα χάσει πολλούς πελάτες από το F2G .Και γω Cu είχα αλλά πως να αντισταθώ στο F2G όταν μου προσφέρει αυτό που πάντα ήθελα ; Να τηλεφωνώ σε έναν αριθμό όσες φορές θέλω χωρίς χρέωση.

Εγώ πιστεύω ότι η βόντα μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω και η λογική λέει οτι θα το κάνει.

Αναμένουμε..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia8910i/1.0 (04.46) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ap'oso fainetai to nonstop poulaei trella! Auto einai euxaristo,tha to balei kai h voda gia na mh xanei lefta.To poso suntoma paizei analoga me th xasoura tous! Sorry gia ta greeklish,mphka apo wap ;) !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όσον αφορά τα μηνύματα η προσφορά της CU συμφέρει περισσότερο αν στέλνεις κάτω απο 14 μηνύματα την ημέρα.

Αλλά όντως χρειάζεται αναβάθμιση στις υπηρεσίες της γιατί όσο περνάει ο καιρός θα χάσει πολλούς πελάτες από το F2G .Και γω Cu είχα αλλά πως να αντισταθώ στο F2G όταν μου προσφέρει αυτό που πάντα ήθελα ; Να τηλεφωνώ σε έναν αριθμό όσες φορές θέλω χωρίς χρέωση.

Εγώ πιστεύω ότι η βόντα μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω και η λογική λέει οτι θα το κάνει.

Αναμένουμε..

 

Sth voda proplhrwneis ta fthna sms kai tis klhseis sth TIM sou pairnei tarifa gia na mporeis na steileis meta fthna sms kai klhseis,koita basika kai oi dyo etairies etsi opws to skefthkan prospa8oun na ksegelasoun to kosmo,to kalytero htan meiwsh twn timwn se sms kai klhseis mia kai eksw,ara h Q einai ontws pio fthnh me th Q-card :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sth voda proplhrwneis ta fthna sms kai tis klhseis sth TIM sou pairnei tarifa gia na mporeis na steileis meta fthna sms kai klhseis,koita basika kai oi dyo etairies etsi opws to skefthkan prospa8oun na ksegelasoun to kosmo,to kalytero htan meiwsh twn timwn se sms kai klhseis mia kai eksw,ara h Q einai ontws pio fthnh me th Q-card :rolleyes:

 

Παρακαλω καποιον moderator να κανει ban τον χρηστη Sector καθως καποιος χρησιμοποιει το username του

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω καποιον moderator να κανει ban τον χρηστη Sector καθως καποιος χρησιμοποιει το username του

Αν είναι αλήθεια τότε επιβάλλεται,αλλά μπορώ να ρωτήσω πώς το κατάλαβες ;

 

Όσον αφορά την q card έχω ακούσει ότι οι χρεώσεις απο κινητό ή σταθερό άλλης εταιρίας,προς κινητό Q είναι υψηλότερες από τις χρεώσεις προς ένα κινητό ή σταθερό ΟΤΕ,Vodafone,TIM,Tellas πχ.

Αληθεύει κάτι τέτοιο ;Αν ναί ,είναι σημαντικός παράγοντας για να δεί κανείς αν το συμφέρει ή όχι.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αλήθεια τότε επιβάλλεται,αλλά μπορώ να ρωτήσω πώς το κατάλαβες ;

 

Όσον αφορά την q card έχω ακούσει ότι οι χρεώσεις απο κινητό ή σταθερό άλλης εταιρίας,προς κινητό Q είναι υψηλότερες από τις χρεώσεις προς ένα κινητό ή σταθερό ΟΤΕ,Vodafone,TIM,Tellas πχ.

Αληθεύει κάτι τέτοιο ;Αν ναί ,είναι σημαντικός παράγοντας για να δεί κανείς αν το συμφέρει ή όχι.

 

 

Αστειακι ηταν ρε συ επειδη ειπε καλο λογο για την Q :p

 

Ναι αυτο ειναι αληθεια,οταν καλεις απο σταθερο προς Q, αλλα μην φανταστεις καμια τρομερη διαφορα. ΠΧ η Τελλας χρεωνει για cosmote, vodafone 0.18 ενω για ΤΙΜ και Q 0.19. Σε αλλες εταιριες βεβαια η διαφορα αγγιζει και τα 5eurocent. Νομιζω ομως πως ελαχιστοι πλεον καλουν απο σταθερο προς κινητο.

 

Απο κινητο αλλης εταιριας, πχ vodafone προς Q ειναι η ιδια χρεωση σαν να καλεσεις πχ ενα αριθμο ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia8910i/1.0 (04.46) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Thumaste mia koubenta pou eixame prosfata sxetika me thn tuxaia h oxi kai toso tuxaia eksantlhsh twn cu a lot me 3K min prin tis 10/4?Xtes brhka sthn Patra karta cu a lot me tupwmeno se kokkino panw deksia gwnia 'prosfora dwrean 3K min omilias pros sundromhtes cu ws 10/4..

Einai h karta pou den ebriske kaneis 10meres prin th lhksh prosforas kai emfanisthke 'magika' meta th lhksh!

Nomizw oloi exoun peistei gia to doulema twn sundromhtwn cu apo thn kalh mas voda.

Se anamonh nonstop kinhshs apo voda,gurnaw se f2g..Toulaxiston h TIM den mas douleuei me auto ton proklhtiko tropo!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia8910i/1.0 (04.46) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Thumaste mia koubenta pou eixame prosfata sxetika me thn tuxaia h oxi kai toso tuxaia eksantlhsh twn cu a lot me 3K min prin tis 10/4?Xtes brhka sthn Patra karta cu a lot me tupwmeno se kokkino panw deksia gwnia 'prosfora dwrean 3K min omilias pros sundromhtes cu ws 10/4..

Einai h karta pou den ebriske kaneis 10meres prin th lhksh prosforas kai emfanisthke 'magika' meta th lhksh!

Nomizw oloi exoun peistei gia to doulema twn sundromhtwn cu apo thn kalh mas voda.

Se anamonh nonstop kinhshs apo voda,gurnaw se f2g..Toulaxiston h TIM den mas douleuei me auto ton proklhtiko tropo!

θα συμφωνήσω μαζί σου! κι εγώ αυτό υποψιάστηκα όταν βρήκα κάρτα CU a lot μια μέρα μετά τη λήξη της προσφοράς.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνουν κάτι γρήγορα, θα χάσουν πολύ λαό από το non stop! Θα μπορούσαν να δίνουν και αυτοί ένα-δυο νούμερα να καλείς με την cu a lot δωρεάν... Λέμε τώρα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις εξάντλησα την a lot μου... 1 βδομάδα πριν λήξει... όλα τα ωραία τελειώνουν κάποτε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις εξάντλησα την a lot μου... 1 βδομάδα πριν λήξει... όλα τα ωραία τελειώνουν κάποτε...

 

Πάρε ένα f2g με non stop να χαρείς ομιλία! Τουλάχιστο μέχρι να σοβαρευτεί η voda εγώ αυτό έκανα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

περιμένω την φορητότητα... προς το τέλος της άλλη βδομάδας θα είμαι οκ σύμφωνα με την τηλεφωνήτρια
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν διαφημίζουν το "4 νούμερα 1πάγιο" με τον ατάλαντο (κατά ακάλυπτο)..

Δεν μπορούν να ρίξουν το επίπεδο σε non stop !

Πού θα πάει, θα δουν τα νούμερα του περασμένου και αυτού του μήνα και θα σοβαρευτούν (ελπίζω, για το καλό τους) !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

περιμένω την φορητότητα... προς το τέλος της άλλη βδομάδας θα είμαι οκ σύμφωνα με την τηλεφωνήτρια

 

Βιαστηκες. Θα ακολουθησει πλατινιενα απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ;;; Σε 6 μήνες, που είναι και η διαφορά με την οποία βγάζουν τις "νέες" υπηρεσίες τους για να μην καταλάβουμε ότι τα έχουν κάνει πλακάκια;

Η voda προς το παρόν έχει καβούρια στις τσέπες! Η τελευταία καλή προσφορά που έδωσε και είχε και κάποια διάρκεια ήταν το crazy weekend!

Το "πλατινένια" αναφέρεται στο χρώμα άλλης μιας κάρτας που ενδεχομένως θα βγάλει η voda σαν αντίστοιχο του non stop; Δεν σταματά να βγάζει κάρτες και να τα παίρνει από το χρόνο ομιλίας όπως η ΤΙΜ, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μη φτάνεις στα άκρα!

 

Γιατί τώρα... με τη CU Silver Card :p έχεις -για πρώτη φορά- ........... :rolleyes:

 

Τα λέμεεεεε... :wacko:

 

Κορωνιά... διπλά πλατινένιο δίσκο θα σου απονείμουν οι συνδρομητές CU με αυτή την κάρτα - ο δίσκος θα περιέχει Vodafone customised music track με ερμηνευτή το Γιώργο Ταμπάκη και τίτλο: " Τα λεφτά εγώ τα καίω - τα σκορπάω - τα 'μιλώ', στο CU κινητό! " :lol: ενώ ο Νick Κατέλης θα συμπληρώνει " www - τελεία - CU A LOOOOOOTTTT!!!! " :w00t: :rolleyes: :lol:

 

( George μην παρεξηγείσαι όταν αναφέρω το όνομά σου στο forum! Αν και εφόσον έχεις χρόνο να ασχολείσαι με το internet & να διαβάζεις forums... :lol: :alien: )

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουν κατοχυρώσει το σλόγκαν "CU in love" γιατί δεν το κάνουν πράξη εντελώς δωρεάν, 2 CU αρκεί το ένα να ανήκει σε κορίτσι και το άλλο σε αγόρι; Να πηγαίνεις σε ένα κατάστημα Vodafone με το ταίρι σου και να τα ενώνετε; ΔΩΡΕΑΝ! ΔΩΡΕΑΝ ΡΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟ! Αφού δεν σας κοστίζει.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τα «μυαλά» εκεί μέσα ακόμα υπολογίζουν πόσα θα «χάσουν» με την προσφορά κάτι αντίστοιχου του non stop, λες και θα πλήρωναν να μιλάνε αν δεν υπήρχε κάποια προσφορά! Γενικά η βόντα είναι πολύ τσιγγούνα στις προσφορές της!

Το πιο πιθανό είναι να βγάλει άλλη μια κάρτα των 5 ευρώ και να προσφέρει 200 κλήσεις των 6,32 λεπτών με ελάχιστη χρέωση τα 6,31 λεπτά και χρέωση εκτός cu όταν ξεπερνάς το χρόνο! Ακόμα θα πρέπει να κάνεις την κλήση μεταξύ 02:00-04:00 καθημερινές και όχι ΣΚ. Για να έχεις δωρεάν κλήσεις προς τον ένα αριθμό, θα πρέπει να τον καλέσεις πρώτα 30 λεπτά με χρέωση! Και αν δεν χρησιμοποιήσεις την προσφορά για 1 μέρα την χάνεις!

Ξυπνήστε, μυαλά του μάρκετινγκ της voda gr, θα χάσετε και τους λίγους που πήγαν και πήραν cu πρόσφατα για την sms κάρτα αν συνεχίσετε έτσι !!!

Εκτός πάλι αν υπάρχει κάποια υπόγεια συμφωνία μεταξύ κοσμοβοντακιουτιμ για το χρονοδιάγραμμα ενεργοποίησης τέτοιων υπηρεσιών! Σε 6-12μήνες θα ξέρουμε !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...