Jump to content

Νέες Κάρτες CU a lot card KAI CU Sms card !!!


inel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενοχλεί όμως το εξής...: Τους συνδρομητέ συμβολαίου τους έχουν τελείως ¨γραμμένους"!!! Καμία προσφορά. Όλα για τους καρτοκινητούς γίνονται τα τελευταία δύο με τρία περίπου χρόνια!

 

...και κυρίως για τους καρτοκινητούς CU. :rolleyes:

Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο θα ήθελε ένας υποψήφιος κάτοχος καρτοκινητού να επιλέξει Vodafone a la carte... :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...και κυρίως για τους καρτοκινητούς CU. :rolleyes:

Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο θα ήθελε ένας υποψήφιος κάτοχος καρτοκινητού να επιλέξει Vodafone a la carte... :!:

 

Μα για τις φθηνοτερες χρεωσεις στην ομιλια σε σχεση με το cu .

Εγω θα το θεσω αλλιως,γιατι καποιος να προτιμησει οποιοδηποτε καρτοκινητο εκτος απο Q-Card? Ειναι φθηνοτερο και απο τα πακετα των αλλων εταιριων που ειναι κυριως για ομιλια (cosmokarta,a la carte κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Για το Vodafone Call Me Back του CU που δεν υπάρχει σε Q. Είναι ο μόνος λόγος που είμαι ακόμη σε CU. Είναι άπειρες που χρησιμοποιώ το call me back για να απαντήσω "ναι" και την αναπάντητη για "οχι" σε ένα μηνυμα χωρις ετσι να χρεωθώ καθόλου! (ναι ναι το ξέρω, είμαι cheapης! :p)

 

Αυτο που με εκνευρίζει αυτη τη περίοδο στο CU ειναι τα 30sec της χρέωσης και τα δυο (πια τρια) είδη καρτων... Ελεος. Άσε που αυτον τον μήνα για πρωη φορά θα χάσω περίπου 60 SMS που δεν πρόλαβα να καταναλώσω. Πάλι καλά που η SMS card έγινε 5άρα...

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχει βγει καποιος αριθμος για να μαθουμε υπολοιπο....

μεχρι τον αλλον μηνα που θα αρχισουν να εφαρμοζονται οι 100 κλησεις εχουμε μελλον...τα αυτια μας ανοιχτα ειναι παντως. οσο για το υπολοιπο των 3000 λεπτων...χρειαζεται και αριθμος γι αυτο ? πλησιαζουμε τις 3000 λεπτα οταν αρχισουν να μας πιανουν πονοκεφαλοι και να βγαζουμε καρουμπαλακια στο κεφαλι απο την ακτινοβολια....(βλακ χιουμορ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την εξης απορια, πηρα την βοντα 5 φορες και κοντευα να τσακωθω.....

 

μου λενε οτι αν πχ ενεργοποιησω μια cu a lot στις 9 απριλιου θα εχω ΜΟΝΟ για 2 μερες τα 3000 λεπτα και μετα θα αλλαξει αυτοματα η προσφορα στις 100 πενταλεπτες κλησεις.

εν τω μεταξυ στις 5 φορες που πηρα, οι 2 κοπελες μου ειπαν οτι αν ενεργοποιησω την καρτα πχ 9 απριλιου θα ισχυουν κανονικα τα 3000 λεπτα για ενα μηνα μετα την ενεργοποιηση της. δηλαδη εως 9 μαιου.

 

ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ??? ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΟΥΝ??

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχει βγει καποιος αριθμος για να μαθουμε υπολοιπο....

μεχρι τον αλλον μηνα που θα αρχισουν να εφαρμοζονται οι 100 κλησεις εχουμε μελλον...τα αυτια μας ανοιχτα ειναι παντως. οσο για το υπολοιπο των 3000 λεπτων...χρειαζεται και αριθμος γι αυτο ? πλησιαζουμε τις 3000 λεπτα οταν αρχισουν να μας πιανουν πονοκεφαλοι και να βγαζουμε καρουμπαλακια στο κεφαλι απο την ακτινοβολια....(βλακ χιουμορ)

Δυστυχως ο πονοκεφαλος ειναι τεραστιος σε οσους χρησιμοποιουν πολυ το κινητο.

Ισως τελικα να μην αξιζει να μιλας τοσο πολυ στο κινητο.

Σε λιγα χρονια θα δουμε πολλα κακα απο την υπερβολικη χρηση των κινητων= καρκινος.

Και εγω μιλαω πολυ και ο πονοκεφαλος παει συννεφο

Link to comment
Share on other sites

και το απλο τηλεφωνο αν το χρησιμοποιουμε πολυ μας πιανει πονοκεφαλος και ας ειναι και ενσυρματο, μην τα ριχνουμε ολα στις ακτινοβολιες...γιατι ακτινοβολιες δεχομαστε απο πολλα σημεια πολλων διαφορετικων συχνοτητων...κτλ κτλ...με μετρο να χρησιμοποιουμε ΚΑΙ τα κινητα και δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα. αλλωστε ποιος ξερει τι μας ξημερωνει αυριο...

(μια ηλιολουστη μερα ελπιζω !! :-) )

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε την Sms των 5, μπορούμε να τη χρησιμοποιήσουμε και κανονικά για σμς / κλήσεις , έστω και εκτός προσφοράς? Ρωτάω πχ γιατί πρεπει να εχεις 9 λεπτά μινιμουμ για να μπορει να μπει. Αν δεν έχεις και βάλεις την εν λόγω κάρτα, τι γίνεται?
:X
Link to comment
Share on other sites

h sms card einai MONO gia sms..oxi gia kliseis..

ean exei 9..lepta sthn karta tha mporeis na stileis..ean den exeis..den ginete...tha sou leei oti exei li3ei h karta sou i oti teleiwsan ta minimata(nomizw) alla otan baleis karta ananewshs tha eisai ok..tha mporeis na stileis kanonika...mou etixe to kalokairi me thn sms card me ta 1000..sms..trelh prosfora kai ayth...

Link to comment
Share on other sites

H vodafone kai kamia allh eteairia kinhths thlefwnias den kanei prosfores se omilia h xrhsh ya na xasei.ena to kratoumeno.oi prosfores autes pou kata kairous ginodai,einai ya na koroideyoun ton kosmo.arkei kaneis na koitaxei tis prosfores pou ginodai sthn italia h thn ispania ya na katalavei poso mas douleyoun.kanoun pou kai pou kamia prosfora ya na glykainon ton kosmakh.px h vodafone italias dekembrio kai aygousto sou epistrefei osa lefta xalaseis ton epomeno mhna pros kinhta voda kai sta8era italias me 5eurw.ayto to kanei edw kai 5 xronia!!¿¿.h wind (italia) me 3 eurw to mhna, milas 1000lepta me diktyo wind.ya kartokinhta milaw.h ispania pou einai pio pisw texnologika kai oikonomika, h Amena px prosferei 5wres to mhna pros ola ta kinhta amena mono omws to sabbatokyriako enw px h vodafone ispanias

ya 1 xrono ,plhrwneis mono to prwto lepto kai milas 60 npros ola ta vodafone kai olh thn evdomada me 5eurw activation.

ti exete na peite?

Link to comment
Share on other sites

μου ακούγονται το ίδιο σχεδόν με τις εδώ προσφορές.Όλες που ανέφερες είναι παρόμοιες με την προσφορά του CU που τρέχει τώρα...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

μου ακούγονται το ίδιο σχεδόν με τις εδώ προσφορές.Όλες που ανέφερες είναι παρόμοιες με την προσφορά του CU που τρέχει τώρα...

 

Δεν έχει και πολύ μεγάλη ισχύ η σύγκριση που κάνεις λέγοντας "το ίδιο σχεδόν με τις εδώ προσφορές". :!:

Κατ' αρχήν οι προσφορές που κάνουν εδώ έχουν πολυ μικρότερη διάρκεια: π.χ.

" h vodafone ispanias ya 1 xrono ,plhrwneis mono to prwto lepto kai milas 60 npros ola ta vodafone kai olh thn evdomada me 5eurw activation" ενώ στην Ελλάδα οι προσφορές έχουν ισχύ συνήθως από 1-3 μήνες.

Επίσης, η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει για κλήσεις προς ΟΛΑ τα κινητά Vodafone!

Οπότε, απέχουμε πολύ ακόμα από αυτή την ομοιότητα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η καθε καρτα μεχρι τις 10 Απριλιου εχει 3000 λεπτα ομιλιας.

Η άποψη του TakeOverNet στις 28 Φεβ. 2005, 12:49 πως: "...ειναι 15000 λεπτα με τις 5 καρτες" φοβάμαι πως δεν ισχύει. Επισκέφτηκα ένα Vodafone-Shop και ρώτησα έναν ψαγμένο υπάλληλο ο οποίος μου είπε πως τα 3000 λεπτά ισχύουν μόνο για την πρώτη κάρτα CU a lot που ενεργοποιείται μέχρι τις 10 Απριλίου, από την δεύτερη κάρτα παίρνεις 100 κλήσεις των 5 λεπτών, ακόμα και αν ενεργοποιήσεις την δεύτερη κάρτα πριν τις 10 Απριλίου.

 

Ξέρει κανείς το όριο των 5 καρτών CU a lot ανά συνδρομητή, για ποιό χρονικό διάστημα αναφέρεται; 5 κάρτες το μήνα; /το χρόνο; για πάντα;;;

 

Όποιος μπορεί ας διερευνήσει περαιτέρω το ζήτημα...

Θα προσπαθήσω βέβαια κι εγώ να το αποσαφηνίσω.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

oses thes..alla mia-mia...oxi polles mazi..as teleiwsei h mia k meta bale allh..egw ebala proxtes mia sms card.. ;)

ama valeis 2 kartes sms card..xwris na teliwsei i alli..sou prostithontai ta sms tis allis. apo prwsopiki empeiria

Link to comment
Share on other sites

ayto pou hthela na pw crazy_4 einai oti apexoume poly apo tis prosfores pou kanoun se geitonikes kai panw katw oikonomika paromoies me emas xwres.ase pou aytes oi prosfores sthn italia px ginodai edw kai 5 xronia.nomizoun oti o kosmos einai adahs, kai pou kai pou kanoun kamia prosfora bas kai anebasoun ligo to trafic.yati as poume den kanoun mia prosfora yato gprs opws ths TIM sthn italia pou me 5 eurw exeis aperioristh syndesh ya 1mhna?.toso dyskolo einai?mhpws ta exoda ya to sthshmo twn keraiwn kai th sydhrhsh tous einai pio mikra sthn italia apo emas,ya na tous epitrepoun na kanoun tetoies prosfores?

den to katalavainw.

ya na katalavoume oloi mas oti ola ayta pou mas prosferoune kapou kapou, einai psixoula brosta sayta pou 8a borousane na prosferoune.

einai poly eykolo kaneis na katalabei ti peri8wria kerdous exoune.

Link to comment
Share on other sites

den isxyei ayto GraveDigger. Phra thl. sto c.c. kai moy eipan pws oses energopoihseis mexri 10 aprilioy isxyoyn ta 3000 lepta gia ena mhna

Akomh kai na thn energopoihseis stis 9 Aprilh tha exeis 3000min. mexri tis 9 mah

Link to comment
Share on other sites

καθε αριθμος δικαιουται μεχρι και 5 καρτες CU a LOT μεχρι την ληξη της προσφορας. Η ληξη ειναι στις 10 απριλη . οσες καρτες ενεργοποιηθουν στις 10 νταν ισχυει και για αυτες η προσφορα των 3000 λεπτων για ενα μηνα...

 

αν καποιος βαλει παραπανω απο 5 καρτες τι γινεται? 6...7....μαλλον μπαινουν ως υπολοιπο στον λογαριασμο...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως μου το επιβεβαιωσαν και μενα στο cc. Εκτος του οτι καθε 30 λεπτα θα πρεπει να ξανακαλουμε υπαρχει κατι αλλο? Καποια "παγιδα"? Οχι πως τα 30 λεπτα ειναι παγιδα,απλα λεω! :O

 

 

ΥΓ. Δεν ξερω αν επεσα στη περιπτωση,αλλα απο τη τελευταια φορα που ειχα καλεσει το cc (πριν 1.5 χρονο) ειδα τεραστια διαφορα, τρομερη ευγενια. Μπραβο ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως μου το επιβεβαιωσαν και μενα στο cc. Εκτος του οτι καθε 30 λεπτα θα πρεπει να ξανακαλουμε υπαρχει κατι αλλο? Καποια "παγιδα"? Οχι πως τα 30 λεπτα ειναι παγιδα,απλα λεω! :O

 

 

ΥΓ. Δεν ξερω αν επεσα στη περιπτωση,αλλα απο τη τελευταια φορα που ειχα καλεσει το cc (πριν 1.5 χρονο) ειδα τεραστια διαφορα, τρομερη ευγενια. Μπραβο ! :cool:

 

[offtopic] αλλά πάντα το cc ηταν καλό (προσωπική γνώμη [/offtopic]

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις βρισκετε ευκολα τις καρτες cu a lot? Οπου και αν εχω ρωτησει δεν εχουν ακομα και σε 2 μαγαζια vodafone. Μηπως βγηκε περιορισμενος αριθμος καρτων για ευνοητους λογους? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...