Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τρεις τελευταίες φορές που το έχω βάλει για φόρτιση είναι στο 25-27% με 6 ώρες οθόνη, ~ μισή ώρα κλήσεων, όλα ανοιχτά, Bluetooth περιστασιακά, και όλα αυτά μέσα σε 45-48 ώρες από την προηγούμενη φορά που φόρτισε.

Βέβαια να αναφέρω πως σπίτι και δουλειά συνδέεται σε Wi-Fi, οπότε ο χρόνος που περνάω με mobile data δεν είναι ιδιαίτερα πολύς.

Μια χαρά πάει γενικά.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά! Όταν μιλάω στο τηλέφωνο με ακουστικά κ συνάμα ακούω μουσική, παίζω παιχνίδι ή ότιδηποτε άλλο, ακούει κ ο συνομιλητής τους ήχους, είτε των παιχνιδιών, είτε την μουσική!! Μόνο φυσικά αν χαμηλώσω τέρμα τον ήχο στα πολυμέσα, δν ακούγεται στον άλλο αλλά φυσικά ούτε κ εγώ!! Έχετε καμία λύση γι αυτό??

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Όταν μιλάω στο τηλέφωνο με ακουστικά κ συνάμα ακούω μουσική, παίζω παιχνίδι ή ότιδηποτε άλλο, ακούει κ ο συνομιλητής τους ήχους, είτε των παιχνιδιών, είτε την μουσική!! Μόνο φυσικά αν χαμηλώσω τέρμα τον ήχο στα πολυμέσα, δν ακούγεται στον άλλο αλλά φυσικά ούτε κ εγώ!! Έχετε καμία λύση γι αυτό??

Ευχαριστώ πολύ!

Αν οι ήχοι ακούγονται από το ηχείο της συσκευής λογικό να ακούγονται στον άλλο μέσα από τα ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Μα οι ήχοι με το ηχείο να έχουν σχέση όταν μιλάω κανονικά ναι, αλλά κ με τα ακουστικά??εγώ στα αυτιά μου προφανώς θα ακούω κ την κλήση κ τους ήχους των εφαρμογών!! Αλλά ο συνομιλητής δν θα πρεπε να ακούει! Δν ξέρω, απλά απορία έκφραζω!

! Τόσα τηλέφωνα είχα, όλο με ακουστικά μίλαγα, αυτό το πράγμα δν μ χει ξανατυχει!! Όπως κ να χει φίλε pektis7, ευχαριστώ για την απάντηση!

Edited by Vag231
Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματακια ερωτησεις:1.στα κειμενα sms υπαρχει τροπος να κανει copy ΜΟΝΟ μερος κειμενου ή ΜΟΝΟ αριθμο?2. Στο πληκτρολογιο μου τη σπαει που η εναλλαγη σε αγγλικα γινεται με παρατεταμενο space και συρσιμο πανω να διαλεξεις:υπαρχει τροπος χωρις αλλο πληκτρολογιυο να βγαζει πληκτρο συντομευσης οποτε να το πατας μια φορα και να κανει εναλλαγη?3)"print screen" πως κανει ΟΧΙ record

Thanks

Edited by terminal
Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματακια ερωτησεις:1.στα κειμενα sms υπαρχει τροπος να κανει copy ΜΟΝΟ μερος κειμενου ή ΜΟΝΟ αριθμο?2. Στο πληκτρολογιο μου τη σπαει που η εναλλαγη σε αγγλικα γινεται με παρατεταμενο space και συρσιμο πανω να διαλεξεις:υπαρχει τροπος χωρις αλλο πληκτρολογιυο να βγαζει πληκτρο συντομευσης οποτε να το πατας μια φορα και να κανει εναλλαγη?3)"print screen" πως κανει ΟΧΙ record

Thanks

 

Στο 1 δεν ξέρω να σου απαντήσω

Για το 2 πήγαινε Ρυθμίσεις - > Συνθέτες Ρυθμίσεις - > Γλώσσα και Εισαγωγή και βάλε προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο το SwiftKey. Η αλλαγή γλώσσας γίνεται μόνο με σύρσιμο.

Για το 3 εννοείς στιγμιότυπο οθόνης? Αν ναι, κράτησε μαζί τα πλήκτρα μείωσης έντασης και κλειδώματος. Η αλλιώς από την μπάρα ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχω στα χέρια μου 2 βδομάδες περίπου του πήρα μια θήκη μαύρη με κάρμπον λεπτομέρειες και νο νεημ τζαμάκι από σκρουτζομάγαζο. Η θήκη ωραία και κατά εμέ άξιζε τα 9 ευρώ, το δε τζαμάκι δυστυχώς δεν εφαρμόζει καλά και αφήνει περιμετρική περίπου 3 χιλιοστά κενό. Αλλά το πρόβλημα είναι αλλού...

Από σήμερα το πρωί παρατηρώ και μου κάνει στιγμιαία σβησίματα η οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Στο 1 δεν ξέρω να σου απαντήσω

Για το 2 πήγαινε Ρυθμίσεις - > Συνθέτες Ρυθμίσεις - > Γλώσσα και Εισαγωγή και βάλε προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο το SwiftKey. Η αλλαγή γλώσσας γίνεται μόνο με σύρσιμο.

Για το 3 εννοείς στιγμιότυπο οθόνης? Αν ναι, κράτησε μαζί τα πλήκτρα μείωσης έντασης και κλειδώματος. Η αλλιώς από την μπάρα ειδοποιήσεων.

Thanks! Για copy κτλ μόνο με εφαρμογές τελικα

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις παρατεταμενα πανω στο μηνυμα σου εμφανιζει το συννεφακι που γραφει αντιγραφη κτλ και δεξια εχει 3 τελιτσες, αν πατησεις στις τελιτσες σου δινει και αλλες επιλογες επεξεργασιας!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα - σβήνει η οθόνη στιγμιαία -;

 

πήγαινε το στο service,προφανώς κάποιο πρόβλημα έχει στην οθόνη(κάνε και μια επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων πρώτα)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Όταν μιλάω στο τηλέφωνο με ακουστικά κ συνάμα ακούω μουσική, παίζω παιχνίδι ή ότιδηποτε άλλο, ακούει κ ο συνομιλητής τους ήχους, είτε των παιχνιδιών, είτε την μουσική!! Μόνο φυσικά αν χαμηλώσω τέρμα τον ήχο στα πολυμέσα, δν ακούγεται στον άλλο αλλά φυσικά ούτε κ εγώ!! Έχετε καμία λύση γι αυτό??

Ευχαριστώ πολύ!

Δοκίμασες με άλλο ζευγάρι ακουστικά; μήπως είναι κακής ποιότητας ή έχει βραχυκυκλωσει το μικρόφωνο με τα ακουστικά.

Εκτός και αν το μικρόφωνο είναι τοοοοοοοσοοοοο καλό που πιάνει εκείνους τους ήχους

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μια ερωτηση παιδια απο το menu - setting / screen lock *passwords /lock screen και επιλογη screen lock style πως το βγαζω τελειως ? εχω βαλει το outlook για να μαιλ και ανοιγει το τηλεφωνο με μοτιβο αλλα δεν μπορω να βγαλω και αυτο το lock screen - οποτε κανω 2 κινησεις ...καμια ιδεα πως να ξεπερασω το θεμα αυτο ?

 

στα ελληνικα λεει¨κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης -->Στυλ κλειδωματος οθόνης ... ε αυτο θελω να μην υπαρχει

Edited by sotiriad
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλο ζευγάρι ακουστικά; μήπως είναι κακής ποιότητας ή έχει βραχυκυκλωσει το μικρόφωνο με τα ακουστικά.

Εκτός και αν το μικρόφωνο είναι τοοοοοοοσοοοοο καλό που πιάνει εκείνους τους ήχους

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε grgadsteus για την απάντηση!θα το δοκιμάσω κ θα δω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα. Από αναγνώστης είπα να γίνω ενεργό μέλος.

 

Την συσκεύη την έχω περίπου 10 μέρες. Επειδή πρακτικά πρώτη φορά μεταβαίνω σε Android και δεν προλάβαινα να ασχοληθώ λόγω δουλειάς, χρησιμοποιούσα την συσκεύη επί μία βδομάδα με ελαφριά χρήση σαν mini tablet. Είχα εγκαταστήσει ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα και είχα καταβολευτεί με την ταχύτητα συσκεύης και αναγνώστη καθώς και το πλούσιο μενού, δυνατότητες της κάμερας.

 

Ωστόσο προχτές για κάποιο λόγο ούτε ο ένας τρόπος ξεκλειδώματος πιάνει ούτε ο άλλος. Μου αναγράφει ότι απομένουν 2 προσπάθειες. Υποψιάζομαι ότι το σκάλιξε η ανιψιά που ήξερε τον κωδικό αλλά δεν το παραδέχεται.:X

 

Τι πρέπει να κάνω για να μην τρέχω σε service?

 

Υπόψι ότι έκανα update όταν το πρωτοάνοιξα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το αποτύπωμα, σε υποχρεώνει να βάλεις ένα pin. Αν το pin είναι πχ 4 ψηφία, με το που τα πληκτρολογήσεις(χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις οκ/enter κλπ) ξεκλειδώνει.

Αν βάλεις λάθος pin σε αφήνει να πληκτρολογήσεις μέχρι το μέγιστο που είναι 15 ψηφία, και μετά το 15 σε ενημερώνει πως είναι λάθος και πως έχεις ακόμη 4 προσπάθειες.

Αν βάλεις το σωστό pin (πχ το 4ψηφιο που λέγαμε), θα ξεκλειδώσει.

Αν η ανιψιά άλλαξε τον κωδικό, μάλλον είναι πιο σοβαρό....

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το αποτύπωμα, σε υποχρεώνει να βάλεις ένα pin. Αν το pin είναι πχ 4 ψηφία, με το που τα πληκτρολογήσεις(χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις οκ/enter κλπ) ξεκλειδώνει.

Αν βάλεις λάθος pin σε αφήνει να πληκτρολογήσεις μέχρι το μέγιστο που είναι 15 ψηφία, και μετά το 15 σε ενημερώνει πως είναι λάθος και πως έχεις ακόμη 4 προσπάθειες.

Αν βάλεις το σωστό pin (πχ το 4ψηφιο που λέγαμε), θα ξεκλειδώσει.

Αν η ανιψιά άλλαξε τον κωδικό, μάλλον είναι πιο σοβαρό....

 

Sent from my Honor 6X

 

Τον τετραψήφιο τον ήξερε η μικρή γιατί ήταν ίδιος με την άλλη συσκεύη.

Εκεί που έμεινα "παγωτό" είναι ότι δεν μου αναγνώριζε το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Τώρα τι κάνω? :O

Link to comment
Share on other sites

Τον τετραψήφιο τον ήξερε η μικρή γιατί ήταν ίδιος με την άλλη συσκεύη.

Εκεί που έμεινα "παγωτό" είναι ότι δεν μου αναγνώριζε το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Τώρα τι κάνω? :O

 

Άρα τον κωδικό συσκευής τον βρήκες; Μπορείς και το χρησιμοποιείς, απλά δεν σου αναγνωρίζει το δαχτυλικό αποτύπωμα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...