Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά προσπάθησα να εφαρμόσω την πατέντα που ξεκολλάς το τσιπάκι της κάρτας SIM και το κολλάς σε micro sd ώστε να μπορέσεις να τοποθετήσεις στην 2η υποδοχή και τις 2 ταυτόχρονα. Αφού το δοκίμασα με μια παλιά SIM και δούλεψε με την πρώτη, το έκανα και στην κανονική SIM, και όλα πήγαν καλά. Έχω τώρα και 2 SIM μαζί με μια 64άρα SD.

 

Sent from my Honor 6X

Ωραίος και ολοκληρωμένος θα έλεγα

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίος και ολοκληρωμένος θα έλεγα

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Ωραίος ο Mark!!!

Αν μπορείς ανέβασε μία φωτογραφία της microsd με το τσιπάκι επάνω,

να δούμε πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

sdsim.jpg

 

Όπως μπορείτε να δείτε, έχω κόψει ελαφρώς την "sim" στα δεξιά, αλλά δεν έχει πρόβλημα καθώς οι επαφές ακουμπάνε πιο μέσα.

Έχει κάποια σχετικά βιντεάκια στο youtube (

όπως και πολλά άλλα).

Εγώ το δοκίμασα πρώτα από όλα γιατί έχω διπλή sim και αν δεν πήγαινε κάτι καλά δεν θα είχα τόσο πρόβλημα, και επειδή έχω μια συλλογή με περίπου 17GB σε mp3 που με βολεύει να έχω πάντα μαζί μου και ήθελα το χώρο.

Θέλει πολύ προσοχή καθώς αν πάει κάτι στραβά δεν είναι απίθανο να γίνει ζημιά. Π.χ. αν δεν κολήσει καλά η sim στην sd και τοποθετηθεί μέσα στο τηλέφωνο το tray και μετά δεν βγαίνει, να κατασταφούν οι επαφές κλπ κλπ.

 

Βασικά το έκανα και δεν πρόκειται να ξαναβγούν οι κάρτες σύντομα.

Είναι ωραία όμως να τα έχεις όλα. Κάπως και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος αίσθηση... :lol:

honor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το τελεταιο update εχει μεγαλο θεμα η μπροστα καμερα φαινεται τερμα φωτεινη και θολη... Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Με το τελεταιο update εχει μεγαλο θεμα η μπροστα καμερα φαινεται τερμα φωτεινη και θολη... Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα?

 

Κανένα προβλήμα σε μένα..Σταθερές βγάζει και η φωτεινότητα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

αψογο κινητο σε ολα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προσπάθησα να εφαρμόσω την πατέντα που ξεκολλάς το τσιπάκι της κάρτας SIM και το κολλάς σε micro sd ώστε να μπορέσεις να τοποθετήσεις στην 2η υποδοχή και τις 2 ταυτόχρονα. Αφού το δοκίμασα με μια παλιά SIM και δούλεψε με την πρώτη, το έκανα και στην κανονική SIM, και όλα πήγαν καλά. Έχω τώρα και 2 SIM μαζί με μια 64άρα SD.

 

Sent from my Honor 6X

 

Πολύ καλή αυτή η πατέντα,αλλά.δυστηχως δεν μπορώ να την κάνω,μιας και έχω και ένα 1+3Τ,και κάνω εναλλαγές στις συσκευές...Σκέφτηκα να έχω μόνιμα την μια κάρτα στο 6X,κολλημένη αλλά πάλι επειδή αλλάζω συχνά κινητά αν η επόμενη δεν παίρνει κάρτα μνήμης θα πάει χαμένη....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το έκανα σε twin sim, με το σκεπτικό πως αν δεν κάνει για μελλοντική χρήση, θα έχω και την 2η, και επίσης μπορώ να αντικαταστήσω και το ζευγάρι.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το έκανα σε twin sim, με το σκεπτικό πως αν δεν κάνει για μελλοντική χρήση, θα έχω και την 2η, και επίσης μπορώ να αντικαταστήσω και το ζευγάρι.

 

Sent from my Honor 6X

 

Twin sim??Είναι και οι δύο nano sim???Δεν έχω ασχοληθεί με αυτό....Για πες...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ζευγάρι nano και με αντάπτορες καλύπτεται κάθε συσκευή που θα χρειαστεί να τοποθετηθούν. Αν έχεις cosmote ή vodafone γίνεται.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ζευγάρι nano και με αντάπτορες καλύπτεται κάθε συσκευή που θα χρειαστεί να τοποθετηθούν. Αν έχεις cosmote ή vodafone γίνεται.

 

Sent from my Honor 6X

 

Ok ευχαριστώ...θα το ψάξω αύριο....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας είναι όντως εξαιρετικό.!!!

Δύο πράγματα ειναι μόνο που δεν μ'αρεσουν:

Η εφαρμογή των μηνυμάτων , και το οτι δεν υπάρχει equalizer στην εφαρμογή της μουσικης

Εχετε να προτείνετε καμμιά εφαρμογη για τα μηνύματα πέρα απο το go sms pro?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας είναι όντως εξαιρετικό.!!!

Δύο πράγματα ειναι μόνο που δεν μ'αρεσουν:

Η εφαρμογή των μηνυμάτων , και το οτι δεν υπάρχει equalizer στην εφαρμογή της μουσικης

Εχετε να προτείνετε καμμιά εφαρμογη για τα μηνύματα πέρα απο το go sms pro?

Δοκίμασε το textra
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να παρουμε και tempered για την πισω καμερα;

 

Απο βιντεακια που ειδα στο youtube φαινεται πολυ πιο ανθεκτικη σε γρατζουνιες απο οτι το μπροστα τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση όταν πας να γυρίσεις την οθόνη από ορίζοντια θέση σε πλάγια...Δεν είναι άμεση η αλλαγή,περνάει μερικά δευτερόλεπτα...Είναι σίγουρα σε αυτό το θέμα η πιο αργή συσκευή από όσες είχα.... Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι σαν να καθυστερεί να ξεκινήσει η περιστροφή. Όταν ξεκινήσει πραγματοποιείται ταχύτατα.

Οκ, δεν μου φαίνεται τόσο φοβερό. Υπάρχουν και χειρότερα.

Π.χ. στο παλιό μου κινητό ενώ έπαιζε ένα mp3 με έναν audio player, κατά την περιστροφή υπήρχε στιγμιαία διακοπή στην αναπαραγωγή . Σε αυτό όλα καλά.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εμένα μου αρέσει αυτή η καθυστέρηση! Συμφωνώ ότι απλά φαίνεται να αργεί να ξεκινήσει η περιστροφή, και ότι μόλις ξεκινήσει γίνεται ταχύτατα!

 

Σε ένα άλλο κινητό που είχα, γινόταν τόσο γρήγορα που απλά λίγο έγερνε το κινητό και γυρίζει όλη η οθόνη! Άκρως εκνευριστικό! Εδώ για εμένα μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων,που να μην χρειάζεται ρουτ υπάρχει;;;;
ACR........

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων,που να μην χρειάζεται ρουτ υπάρχει;;;;

 

Βάλε το

boldbeast recorder ότι καλύτερο για huawei κινητά

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το

boldbeast recorder ότι καλύτερο για huawei κινητά

 

Το έβαλα,μια χαρά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν φορτίζει, σας ζεσταίνεται η συσκευή ή να το πω όπως στο χωριό μου, ζεματάει;

 

Τόσο πολύ όχι...αλλά ζεσταίνεται λίγο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε βρει στις ρυθμίσεις πουθενά για διπλές εφαρμογές;;;;Δηλ να μπορείς να.εχεις.και στα δύο νούμερα.το viber...Έχω το parallel space,αλλά κανονικά πρέπει να.εχει κάτι,αν σκεφτείς ότι η Huawei έχει αυτή την δυνατότητα στα δικά της....Γιατί όχι και στο Honor???Το έχω ψάξει δεν έχω βρει τπτ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μπαταρία τι Sot βγάζετε;;;Εγώ είμαι ανάμεσα σε 5:30-5:50 λεπτά οθόνης...Όχι και άσχημα,αν σκεφτείς ότι έχω δύο κάρτες,bluetooth για.5 ώρες τουλάχιστον,συνχρονησμο 2 mail,data,wifi,ανοικτά πιστεύω καλά είναι....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...