Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελειωνει σημερα...

Σου λειπουν 2 επεισοδια(μαζι με το σημερινο-διπλο)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο δεύτερος κύκλος έχει τελιώσει;

Έχω κατεβάσει και δεί μέχρι το 21 επεισόδιο του δεύτερου κύκλου.

Έχουν βγεί κι άλλα;

Έχει βγει μέχρι το 22. Και αύριο (για μας) νωρίς νωρίς θα βγουν και τα δύο τελευταία του κύκλου.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

jigsaw puzzles? τι έρχεται μετά; κούκλες Hurley, Jack, Ana lucia και Others?

 

ή ίσως είδη για την παραλία / είδη για σαφάρι LOST :lol:

 

 

Απ'οτι φαίνεται.........είχες δίκιο!!!

Κρατήστε μου παρακαλώ ένα αντίσκηνο Sawyer με hidden gun stash :rotfl:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, βγήκε, αλλά μας μπερδέψανε ρε γμτ. ...

η XOR το έκανε split σε 2 επεισόδια (23 κ' 24), αλλά η EZTV τα έδωσε κανονικά, ενώ η LOL απ' ό,τι φαίνεται το βγάζει σαν ένα επεισόδιο 700ΜΒ......ποιό κατεβάζουμε;; (και, κυρίως, για ποιό θα βγουν υπότιτλοι;; ) Έχω την εντύπωση πως η LOL release θα είναι η proper, αλλά προσωπικά εγώ θα περιμένω...

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε, σηκώνομαι κι εγώ γεμάτος χαρά να κατεβάσω το τελευταίο επεισόδιο/α (το οποίο παρεπιμπτόντως έχει βαθμολογηθεί με 9.7 από το tv.com), και βλέπω ότι έχουν βγει 200 releases.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όντως...

 

Λοιπόν, καταπως φαίνεται, κατά 99% τα σωστά releases τελικά είναι :

 

Lost S02E23 HDTV XviD-XOR

Lost S02E24 HDTV XviD-XOR

 

Εγώ πάντως ακόμα θα περιμένω.

 

 

 

 

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Κι όπως όλοι υποψιάζονταν η LOL release είναι η PROPER :

Lost S02E23 E24 HDTV XviD PROPER-LOL

 

Δεν ξέρω ποιά να κατεβάσω, μάλλον θα περιμένω να δω για ποιά θα βγουν υπότιτλοι. Όσοι γνωρίζουν κάτι παραπάνω επί του θέματος, ας γράψουν εδώ για να βοηθήσουν.

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Τις έβαλα να κατεβαίνουν όλες! Ώχουυ..δε θα κάτσω να σκάσω πρωινιάτικα! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ποσα γρουπ για releases υπαρχουν?

 

Εχουν websites? Ποιος καθοριζει τι ειναι Proper???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ποσα γρουπ για releases υπαρχουν?

 

Εχουν websites? Ποιος καθοριζει τι ειναι Proper???

 

Υπάρχουν τα release groups, τα οποία αναλαμβάνουν το ripping-encoding των σειρών (π.χ. LOL, XOR, NBS κτλ.) και υπάρχουν και τα distribution groups, που αναλαμβάνουν την διανομή τους ( π.χ. EZTV, VTV ). EZTV και VTV μέχρι στιγμής διανέμουν τις XOR releases.

 

Τώρα, για να χαρατηριστεί ένα release ως PROPER, υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις που πρέπει να τηρούνται. Λεπτομέρειες προς το παρόν δεν γνωρίζω.

 

Πάντως κι εγώ έκανα το ίδιο με τον bill_viper, έβαλα να κατεβαίνουν και τα 3.

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Τις έβαλα να κατεβαίνουν όλες! Ώχουυ..δε θα κάτσω να σκάσω πρωινιάτικα! :p

same here :lol:

 

Παντως και του xor λενε οτι ειναι οκ, απλα την εβγαλαν nuked επειδη το χωρισανε σε δυο επεισοδια. Εγω τα κατεβαζω και τα δυο πιο πολυ για τους υποτιτλους.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποσα γρουπ για releases υπαρχουν?

 

Εχουν websites? Ποιος καθοριζει τι ειναι Proper???

 

Από όσο ξέρω proper την ονομάζει το ίδιο το Group. Δηλαδή υπάρχει μια πιθανότητα (αν και σπάνια) να είναι/να γίνει nuked και αυτή.

Proper ονομάζεται μια έκδοση για να υπόδείξει ότι, αντίθετα με προηγουμενη realease απο το ίδιο το group ή απο άλλο, δεν λείπουν σκηνές, δεν υπάρχουν προβλήματα στην κωδικοποίηση του video (κακή κωδικοποίηση, extreme pixelization κλπ), δεν υπάρχουν προβλήματα στον ήχο και το συγχρονισμό του. (Πολλές φορές όμως σημαίνει ότι απλά είναι καλύτερη απο τις άλλες εκδόσεις χωρίς να πληρεί όλα τα παραπάνω)

 

Χμ...Και εγώ με Xor ξεκίνησα... και έχω καλή ταχύτητα απο Public tracker.. Το lol μάλλον απο τον private όταν βγει εκεί... :)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ας εξηγησει καποιος(εστω και με π.μ) την διαφορα public-private tracker,πως τους βρισκω και αν ο private θελει καποιο ειδος "συνδρομης" ή οχι...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Sheik, διάβασε εδώ, κάτω από τον τίτλο Bittorrent (στη δεύτερη τελεία).;)

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Thnx,ειδα λιγακι φως,αλλα ακομα ειμαι στο σκοταδι!

Για παραδειγμα εγω που κατεβαζω συνηθως απο mininova.org,κατεβαζω απο public tracker ετσι?

Πως μπορω να βρω private,ωστε να κανω κι εγγραφη?

 

Επισης μια ερωτηση:Ενω τα αρχεια που κατεβαζω(π.χ τωρα το Lost) εχει καπου 8000 seeders και 30000 leechers,οι ταχυτητα ειναι ΕΛΛΕΙΝΗ!

Τωρα που μιλαμε,το ενα κατεβαινει με 3kb/s και το αλλο με 7 kb/s...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω proper την ονομάζει το ίδιο το Group. Δηλαδή υπάρχει μια πιθανότητα (αν και σπάνια) να είναι/να γίνει nuked και αυτή.

Proper ονομάζεται μια έκδοση για να υπόδείξει ότι, αντίθετα με προηγουμενη realease απο το ίδιο το group ή απο άλλο, δεν λείπουν σκηνές, δεν υπάρχουν προβλήματα στην κωδικοποίηση του video (κακή κωδικοποίηση, extreme pixelization κλπ), δεν υπάρχουν προβλήματα στον ήχο και το συγχρονισμό του. (Πολλές φορές όμως σημαίνει ότι απλά είναι καλύτερη απο τις άλλες εκδόσεις χωρίς να πληρεί όλα τα παραπάνω)

 

Χμ...Και εγώ με Xor ξεκίνησα... και έχω καλή ταχύτητα απο Public tracker.. Το lol μάλλον απο τον private όταν βγει εκεί... :)

 

 

Μιας και το ανέφερες να σας ρωτήσω κάτι (μήπως σας έχει τύχει)....

Εμένα μου παρουσιάζει προβλήματα στο συχρονισμό ήχου-εικόνας μετά από κάθε διαφημιστικό break (δηλαδή υποθέτω ότι είναι break, γιατί ξαναβγαίνει το σηματάκι πάνω αριστερά), αλλά άμα κλείσω το BsPlayer και το ξανανοίξω παίζει κανονικά.....

Σπάσιμο μέγιστο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι μερικα που κατεβαζω δε παιζουν ουτε σε powerdvd , ουτε σε winamp, ουτε σε mediaplayer ουτε σε κανενα και εμφανιζουν μηνυμα λαθους και κλεινει μετα το προγραμμα???

 

αει στο διατανο πια...

:X
Link to comment
Share on other sites

Thnx,ειδα λιγακι φως,αλλα ακομα ειμαι στο σκοταδι!

Για παραδειγμα εγω που κατεβαζω συνηθως απο mininova.org,κατεβαζω απο public tracker ετσι?

Πως μπορω να βρω private,ωστε να κανω κι εγγραφη?

 

Επισης μια ερωτηση:Ενω τα αρχεια που κατεβαζω(π.χ τωρα το Lost) εχει καπου 8000 seeders και 30000 leechers,οι ταχυτητα ειναι ΕΛΛΕΙΝΗ!

Τωρα που μιλαμε,το ενα κατεβαινει με 3kb/s και το αλλο με 7 kb/s...

 

 

Στο Βlue-whitegt που γράφτηκα προχθές έλεγε και το εξής για τους trackers:

"Ενώ σε έναν δημόσιο tracker ο κάθε χρήστης μπορεί να πάρει ότι θέλει και να κάνει ότι θέλει (π.χ. να σταματήσει το torrent αμέσως μόλις πάρει το αρχείο που θέλει), σε έναν ιδιωτικό tracker απαιτείται εγγραφή και απαιτείται από τους χρήστες να μοιράσουν (seed) τα αρχεία που κατεβάζουν τουλάχιστον μέχρι να έχουν δώσει όσο έχουν πάρει (ratio 1.00). Ως εκ τούτου, σε έναν ιδιωτικό tracker οι ταχύτητες είναι υψηλότερες και η διαθεσιμότητα των αρχείων μεγαλύτερη και σε ποσότητα και μέσα στον χρόνο (μιας που το φαινόμενο «κατεβάζω-και-φεύγω» γνωστό και ως "hit 'n run" είναι περιορισμένο αν όχι απόν)."

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thnx,ειδα λιγακι φως,αλλα ακομα ειμαι στο σκοταδι!

Για παραδειγμα εγω που κατεβαζω συνηθως απο mininova.org,κατεβαζω απο public tracker ετσι?

Πως μπορω να βρω private,ωστε να κανω κι εγγραφη?

 

Επισης μια ερωτηση:Ενω τα αρχεια που κατεβαζω(π.χ τωρα το Lost) εχει καπου 8000 seeders και 30000 leechers,οι ταχυτητα ειναι ΕΛΛΕΙΝΗ!

Τωρα που μιλαμε,το ενα κατεβαινει με 3kb/s και το αλλο με 7 kb/s...

mininova, torrentspy κτλ , δεν είναι ακριβώς public trackers, είναι search engines διάφορων public trackers, σαν να έχεις δηλαδή αρχεία που είναι σε πολλούς public trackers όλα μαζεμένα σε ένα site.;)

 

Οι καλοί private trackers (torrentbytes, torrentleech κ.α.) δεν δέχονται καινούριους χρήστες. Συνήθως μπορείς να γίνεις μέλος, έιτε μέσω invitations, είτε με donation. Για ρώτα τον hostolis αν έχει invitation για το torrentleech (εμένα μου είχε δώσει παλιότερα-και τον ευχαριστώ γι'αυτό).

 

Από εκεί και πέρα, για δοκίμασε εδώ ή εδώ . Είναι private trackers που νομίζω δέχονται εγγραφές. Δεν είναι τόσο δημοφιλείς όμως όσο αυτοί που αναφέρθηκαν πριν ( ούτε σε ποικιλία αρχείων ούτε σε ταχύτητες). Πιθανότατα όμως θα σε καλύψουν ( αισθητά καλύτερη η κατάσταση από τους public trackers δηλαδή). Απλά, στους private trackers να έχεις στο νου σου το ratio και να διαβάζεις πάντα τους κανόνες τους.:)

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

ριξε και μια ματια εδω για invitations

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1378374

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

γιατι μερικα που κατεβαζω δε παιζουν ουτε σε powerdvd , ουτε σε winamp, ουτε σε mediaplayer ουτε σε κανενα και εμφανιζουν μηνυμα λαθους και κλεινει μετα το προγραμμα???

 

αει στο διατανο πια...

Γιατί χρησιμοποιείς όλα τα λάθος προγράμματα ..:) . Δοκίμασε το VLC που παίζει τα πάντα (video lan player) ή το media player classic. Και τα δύο παίζουν υπότιτλους με το DirectVobSub. Για πιο αυτόνομη αλλά μερικές φορες προβληματική λύση.. Bsplayer .

 

Edit 1:

Η XOR release για το 2x23 είναι σε καλή ποιότητα, χωρίς προβλήματα. Απλά κόβεται απότομα στο τέλος (και ελπίζω η επόμενη XOR 2x24 να ξεκινάει ακριβώς απο εκείνο το σημείο)....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...