Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aρα αφου αυτη τη φορα το μαγνητικο πεδιο εμεινε να μεγενθυνεται ανεξελεγκτο για πολυ περισσοτερο χρονο,πολυ πιθανο στη 3η σαιζον να δουμε κανενα αεροπλανο ή διαστημικο σταθμο να πεφτει στο νησι :) :) :p

 

Μη σου πω ότι απο τον υπερβολικό μαγνητισμό άρχισε η Σελήνη να πλησιάζει επικίνδυνα τη Γη.... ή ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ επηρεάστηκε η τροχιά της Γης και μπηκε σε πορεία σύγκρουσης με τον ΗΛΙΟ :lol:

 

Κατι άλλο που με ενοχλεί:

1) o Desmond ρωτάει το Jack (αν θυμάμαι καλά) "So the rest of the world is still out there?" στην αρχή της season... Η ερώτηση δεν έχει νόημα γιατί γνωρίζει ότι αφού "έχασε το κουμπί" και το πάτησε αργότερα, ένας τουλάχιστο άνθρωπος υπήρχε στο νησί (ο Locke που χτηπούσε το hatch..."

2) Γιατί τότε δεν προσπάθησε να επικοινωνήσει με τον Locke?

 

Και ένα ψιλοάσχετο:

Ο ήχος που κάνει το τέρας...είναι μηχανικός. Στην πρώτη season η Rose αναφέρει ότι της είναι γνωστός αυτός ο ήχος. Ότι κάπου τον έχει ξαναακούσει. Αυτό μένει ασχολίαστο, αν και περίμενα να έχουμε κάποιο hint στο flashback της Rose... (ο πιο κοντινός ήχος που έχω ακούσει σε κάτι τέτοιο ήταν απο το Max Payne σε ένα steel cutter)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα παρακάτω τι πιστεύετε;

 

Κάνω ένα copy-paste από τους υπότιλους ...

 

 

 

Τζάκ και Ντέσμοντ

 

Γιατί επέστρεψες;

 

Νομίζεις ότι το έκανα επίτηδες;

 

Έπλεα για δυόμισι εβδομάδες,

πηγαίνοντας προς τη δύση

 

με εννιά κόμβους. Έπρεπε να ήμουν στα

Φίτζι σε λιγότερο από μία εβδομάδα.

 

Αλλά η πρώτη στεριά που είδα δεν

ήταν τα Φίτζι, σωστά;

 

Όχι ήταν εδώ, αυτό...

αυτό το νησί.

 

Και ξέρεις γιατί;

 

Επειδή αυτό είναι όλο κι όλο.

 

Είναι ό,τι απέμεινε--

αυτός ο ωκεανός και αυτό εδώ το μέρος.

 

Κολλήσαμε σε μια σφαίρα με χιόνι!

(Χριστουγεννιάτικη.)

 

Δεν υπάρχει έξω κόσμος.

Δεν υπάρχει διαφυγή!

 

 

Μάϊκλ και ο κακός που ελευθέρωσε

 

Κρατάμε κι εμείς το λόγο μας.

 

Ξέρεις να οδηγείς σκάφος;

 

Ναι, ξέρω.

 

Ωραία. Τότε θα πάρεις αυτό το σκάφος

 

και θα ακολουθήσεις

πορεία 325 μοιρών,

 

και αν το κάνεις ακριβώς,

εσύ κι ο γιος σου θα σωθείτε.

 

Τι, αυτό είναι όλο;

 

Ακολουθώ την πορεία και σωζόμαστε;

 

Ναι.

 

Πως ξέρεις πως δεν θα πω

στον κόσμο που ήμουν;

 

Ίσως το πεις, ίσως όχι.

 

Αλλά δεν έχει σημασία.

 

Από τη στιγμή που φύγεις,

δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις εδώ.

 

Και το ένστικτο μου μου λέει

πως δεν θα πεις λέξη σε κανένα.

 

Γιατί αν το κάνεις,

 

ο κόσμος θα μάθει τι έκανες

για να πάρεις πίσω το γιό σου.

 

Οι φίλοι μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και 2χ18...

 

Πάνω που βαριόμουνα σε ολο το επεισοδιο και δε καταλαβαινα γιατι το βλεπω, ήρθε και το φινάλε με

Τη Λίμπυ στο τρελοκομειο μαζι με το Χοντρο...

 

 

 

Ολο αυτο χρησιμευει σε καπου εως οτου φτασει το φινάλε ή ετσι το εδιεξαν για να μας μπερδέψουν ακόμα περισσότερο?

 

Οπότε οι απορίες αυξάνονται και πληθύνονται...

Ελπίζω να λυθούν αρκετές απο δαυτες γιατι θα αρχίσω να ξενερώνω...

 

Και δε κατεβαινουν και γρηγορα ρε γαμωτο μου τα torrents...

αμαν πια...

 

:(

:X
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σκέψεις μου που έκανα post σε ξένο forum:

 

1. At the end of the episode after the violet-sky-thingy we see a hatch door with the word quarantine flying and landing near the losties. Question: in the middle of the same episode, we see Eko climbing out of the hatch with the help of a rope and when he steps out he sees the door with the word quarantine on the dirt next to the open hatch. Now, we have the main entrance to the hatch with the heavy doors and we also have the smaller entrance to the hatch with the quarantine on it. Since this small metal door was on the dirt next to the entrance, it could not have flown so hard and so fast up in the air. This would have happened only if the hatch was locked. So my guess is that this small metal hatch door that landed near the losties on the beach, must be the second entrance to another station of the whol system.

 

 

Τελικά εμείς παράσκεφτόμαστε το ίδιο :p :p

Κι εγώ σε αυτό κατέληξα, όλα τα άλλα είχαν κενά....

 

 

QTiVoCo

 

Η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να βρω είναι ότι το νησί προστατεύεται από κάποιο είδος πεδίου, που το καλύπτει σαν....καπάκι να πώ; (Snowball που είπε και ο Desmond) Οπότε, όσο κι αν ταξιδεύεις θα σε στέλνει πίσω (σαν να κάνεις γκελ πάνω στο πεδίο), πράγμα που έπαθαν και οι φίλοι μας με τη σχεδία και ο Desmond. Όσο για την πορεία 325, 2 είναι τα τεινά:

α) έχουν αφήσει επίτηδες μία τρύπα στο πεδίο για να μπαινοβγαίνουν οι others και όποιοι τέλος πάντων είναι αυτοί που κινούν τα νήματα

β) τον δουλεύει ψιλό γαζί και απλά τον στέλνει πάνω σε παγίδα (πάρε αυτή την πορεία και σίγουρα θα πας καταπάνω στους υπόλοιπους δικούς μας που θα σε μαζέψουν στο πιτς φυτίλι)

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμείς παράσκεφτόμαστε το ίδιο :p :p

Κι εγώ σε αυτό κατέληξα, όλα τα άλλα είχαν κενά....

Γενικά είναι σωστή η σκέψη για την πόρτα. Απο κάποια sreenshots που πήρα φαίνεται να υπάρχουν κάποιες διαφορές

στις δύο πόρτες (αυτή δίπλα στο μέρος που βγαίνει ο Eco και αυτή που βλέπει η Claire και ο Bernard

 

 

Για τη

φωτογραφία του Desmond με τη Penny

παρατήρησε κανείς τίποτα; ΔΕΝ είναι η ίδια με αυτή στο

2x03

! :blink:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Η ιδια ειναι!!!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σκέψεις μου που έκανα post σε ξένο forum:

 

1. At the end of the episode after the violet-sky-thingy we see a hatch door with the word quarantine flying and landing near the losties. Question: in the middle of the same episode, we see Eko climbing out of the hatch with the help of a rope and when he steps out he sees the door with the word quarantine on the dirt next to the open hatch. Now, we have the main entrance to the hatch with the heavy doors and we also have the smaller entrance to the hatch with the quarantine on it. Since this small metal door was on the dirt next to the entrance, it could not have flown so hard and so fast up in the air. This would have happened only if the hatch was locked. So my guess is that this small metal hatch door that landed near the losties on the beach, must be the second entrance to another station of the whol system.

 

nai mono pou

kata tin diarkia tis ekriksis i mikri afti "metaliki" porta den nomizo na eixe paraminei ekei pano idios apo tin stigmi pou to magnitiko paidio travikse mexri k plintiria.. ara eixe magnitistei k afti opos ola ta ala metalika antikimena konta ston pirina me apotelsma i ekrisksi na to stilei ston ... den pistevo na itan kati allo

 

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια ειναι!!!!

όχι δεν είναι :p

Screenshots:

Απο το φινάλε

Απο το 2x03 (εδώ είναι αγγαλιά με τη Celine Dion !) :lol:

 

Και για

την πόρτα

 

δίπλα στον Eco (προσέξτε τη ζάρα που έχει σχεδόν σαν υπογράμμιση του quarantine)

μπροστά απο Bernard - Claire

 

edit: επεξεργάστηκα κάπως την φωτο απο το 2x03 για να είναι πιο καθαρή...

Για την πόρτα, παίζει να είναι ίδιες τελικά (απλά δεν πρόσεξαν κάποιες λεπτομέρειες :P)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι ακριβως η ιδια πορτα.

1ον Κατω απο τι Ι του Quarant(I)ne ειπαρχει ακριβως το ιδιο στιγμα. Κατω απο το Α ακριβως η ιδια καπνια. Στο R τα ιδια. Εχετε υποψιν και το υψος απο το οποιο επεσε. Κριμα και μου αρεσε η θεωρια να εσκασε κανενα αλλο hutch.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το καπάκι...

 

 

Αν δεχτούμε την πιθανή ύπαρξη κάποιου κλειστού πεδίου στο οποίο είναι εγκλωβισμένοι, δεν υπάρχει η πιθανότητα το καπάκι να μην εκτινάχθηκε από κάτω, αλλά να ήρθε από πάνω;

 

Link to comment
Share on other sites

Και για

την πόρτα

 

δίπλα στον Eco (προσέξτε τη ζάρα που έχει σχεδόν σαν υπογράμμιση του quarantine)

μπροστά απο Bernard - Claire

 

Όντως φαίνεται διαφορετική η πόρτα, αλλά πιστεύω ότι είναι απλά μια ατέλεια. Δε νομίζω να πηγαίνει τόσο μακρυα η βαλίτσα.

(τώρα θα μου πεις εδώ έφτασε μέχρι αλάσκα στην πόρτα θα κολλήσουν:O )

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ακούω για "εξορία" του Desmond στο νησί, ότι ο πατέρας της Penny συνεργάζεται με τη Dharma, ότι η Penny, επειδή έχει πολλά λεφτα και μπορεί να κάνει ότι θέλει (:wacko:) , έχει ψιλιαστεί τις ασχολίες του πατέρα της, και έχει βάλει ανθρώπους να βρουν τον Desmond για να ζήσουν αυτοί καλά, και μεις καλύτερα. Συγγνώμη, αλλά όλα αυτά από τί προκύπτουν???? Επειδή ο Desmond ισχυρίζεται ότι η Penny είναι κοπέλα του, και επειδή είδαμε την Penny να έχει κάποια σύνδεση με την όλη island φάση?? Δε μπορεί δλδ η Penny να είναι κάποια άλλη, να ψάχνει κάτι άλλο και όχι τον Desmond, ή ακόμα και ο Desmond να έχει φτιάξει όλο αυτό το στόρυ στο μυαλό του??

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι :p

Screenshots:

Απο το φινάλε

Απο το 2x03 (εδώ είναι αγγαλιά με τη Celine Dion !) :lol:

 

edit: επεξεργάστηκα κάπως την φωτο απο το 2x03 για να είναι πιο καθαρή...

Για την πόρτα, παίζει να είναι ίδιες τελικά (απλά δεν πρόσεξαν κάποιες λεπτομέρειες :P)

 

Το μόνο που μπορώ να βρω ως λογική εξήγηση είναι ότι η αρχική ηθοποιός την έκανε για άλλο νησί :lol:

Γιατί η φωτογραφία είναι ΑΚΡΙΒΟΣ η ίδια, με μόνη διαφορά την κοπελιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να βρω ως λογική εξήγηση είναι ότι η αρχική ηθοποιός την έκανε για άλλο νησί :lol:

Γιατί η φωτογραφία είναι ΑΚΡΙΒΟΣ η ίδια, με μόνη διαφορά την κοπελιά...

Μήπως it's meant να μην είναι η ίδια?? Μήπως ο Desmond είναι φαντασμένος??

Link to comment
Share on other sites

Σωστη...ειναι ακριβως ιδια,η φατσα του Ντεσμοντ,τα κτιρια απο πισω κλπ...

Μονο η κοπελια ειναι διαφορετικη...ειναι λογικα λαθος της παραγωγης λογω διαφορετικης ηθοποιου...

 

Ακούω για "εξορία" του Desmond στο νησί, ότι ο πατέρας της Penny συνεργάζεται με τη Dharma, ότι η Penny, επειδή έχει πολλά λεφτα και μπορεί να κάνει ότι θέλει () , έχει ψιλιαστεί τις ασχολίες του πατέρα της, και έχει βάλει ανθρώπους να βρουν τον Desmond για να ζήσουν αυτοί καλά, και μεις καλύτερα. Συγγνώμη, αλλά όλα αυτά από τί προκύπτουν???? Επειδή ο Desmond ισχυρίζεται ότι η Penny είναι κοπέλα του, και επειδή είδαμε την Penny να έχει κάποια σύνδεση με την όλη island φάση?? Δε μπορεί δλδ η Penny να είναι κάποια άλλη, να ψάχνει κάτι άλλο και όχι τον Desmond, ή ακόμα και ο Desmond να έχει φτιάξει όλο αυτό το στόρυ στο μυαλό του??

 

 

Οχι...Η οικογενεια Widmore(γκομενα και "πεθερος" του Ντεσμοντ) εχουν σχεση με την ολη ιστορια(λογικα με την Dharma)...

Θα το διαπιστωσεις απο τα easter-eggs που εχωσαν οι producers σε μερικα επεισοδια.Αν θυμασαι,το τεστ εγκυμοσυνης της Σαν εγραφε Widmore Labs ενω το αεροστατο του πραγματικου Χενρυ εγραφε το ιδιο.Οι παραγωγοι ειπαν πως τα βαλανε αυτα διοτι θα δουμε στη συνεχεια πως οι Widmore παιζουν σημαντικο ρολο και θα μαθουμε για αυτους στη συνεχεια...

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σωστη...ειναι ακριβως ιδια,η φατσα του Ντεσμοντ,τα κτιρια απο πισω κλπ...

Μονο η κοπελια ειναι διαφορετικη...ειναι λογικα λαθος της παραγωγης λογω διαφορετικης ηθοποιου...

 

 

 

 

Οχι...Η οικογενεια Widmore(γκομενα και "πεθερος" του Ντεσμοντ) εχουν σχεση με την ολη ιστορια(λογικα με την Dharma)...

Θα το διαπιστωσεις απο τα easter-eggs που εχωσαν οι producers σε μερικα επεισοδια.Αν θυμασαι,το τεστ εγκυμοσυνης της Σαν εγραφε Widmore Labs ενω το αεροστατο του πραγματικου Χενρυ εγραφε το ιδιο.Οι παραγωγοι ειπαν πως τα βαλανε αυτα διοτι θα δουμε στη συνεχεια πως οι Widmore παιζουν σημαντικο ρολο και θα μαθουμε για αυτους στη συνεχεια...

Ναι ρε συ, δεν διαφωνώ ότι έχουν σχέση, αλλά γιατί η σχέση αυτή να είναι ντε και καλά το love story που περιγράφουν πιο πάνω??

Όσο για το "λάθος της παραγωγής", θεωρείς ότι μια τόσο καλοφτιαγμένη σειρά κάνει τέτοια λάθη? Δε νομίζω. Και να έφευγε η ηθοποιός, την φωτογραφία θα μπορούσαν να την αναπαράγουν, ή να βάλουν την κοπελιά που παίζει την Penny στην πρώτη φωτογραφία (η χρονική τους διαφορά είναι μερικά επεισόδια, δεν είναι 2-3 σεζόν για να πεις ότι προέκυψε αιφνιδιαστικά). Δε νομίζω ότι έιναι λάθος παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, δεν διαφωνώ ότι έχουν σχέση, αλλά γιατί η σχέση αυτή να είναι ντε και καλά το love story που περιγράφουν πιο πάνω??

Εντάξει ότι παίζει love story είναι φανερό.

(το γράμμα της penny στο βιβλίο πριν πάει στη φυλακή, η ανησυχία της για το αν το διάβασε ή όχι, ο πεθερός που ξαποστέλνει τον Desmond απο τη ζωή της κόρης του (τι πρωτότυπο btw), τα λόγια της Penny στην συνάντηση της με το Desmond και το ότι ο Desmond θυμάται τα λόγια της (all we need is a person who loves us, and you have her - i will wait for you always i love you....)

(ουφ κολήσαμε απο το μέλι).

 

 

Δε νομίζω ότι έιναι λάθος παραγωγής.

Χμ... σε ένα μήνα βγαίνει το dvd. Αν το έχουν διορθώσει εκεί (μάλλον αυτό θα γίνει) τότε θα σιγουρευτούμε.

Γνώμη μου είναι ότι είτε η αρχική ηθοποιός παρουσίασε προβλήματα στη συνεργασία της, ή αρχικά δεν υπήρχε κάποιο σχέδιο για αυτήν αλλά διαμορφώθηκε στην πορεία.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

OK, πάσο. Προφανώς θεωρείτε ότι οι πρωταγωνιστές είναι καλά από ψυχική υγεία :lol: , οπότε θεωρείτε και όλες τις αναμήσεις τους αξιόπιστες.
Link to comment
Share on other sites

OK, πάσο. Προφανώς θεωρείτε ότι οι πρωταγωνιστές είναι καλά από ψυχική υγεία :lol: , οπότε θεωρείτε και όλες τις αναμήσεις τους αξιόπιστες.

lol... Τουλάχιστον εγώ είμαι υπέρμαχος (μη σου πω ότι διεκδικώ και το ΤΜ :p ) για τη θεωρία "όλοι είναι θεότρελοι και έχουν μαζικές παραισθήσεις"...

(όχι επειδή είναι η καλύτερη, μια ξενέρα σκέτη είναι, αλλά τουλάχιστον δίνει απάντηση σε όλα χωρίς να βάζει μέσα astral projection, και κατευθυνόμενους viewmaster-καπνούς, πουλιά που μιλάνε και φαντάσματα που σκαρφαλώνουν γκρεμούς και δε ξέρω γω τι άλλο).

Πάντως όλα τα flashbacks θεωρούνται αξιόπιστα. (ακόμα και στην περίπτωση που όλοι αυτοί τρελάθηκαν και μαντρώθηκαν σε ψυχιατρείο, τα flashbacks εξηγούν το γιατί)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

OK, πάσο. Προφανώς θεωρείτε ότι οι πρωταγωνιστές είναι καλά από ψυχική υγεία :lol: , οπότε θεωρείτε και όλες τις αναμήσεις τους αξιόπιστες.

Πού είδες να μας δείχνουν αναμνήσεις τους;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Η Λίμπυ είπε ότι ο άντρας της λεγόταν Ντέιβιντ...θυμάστε κανέναν με τέτοιο όνομα;;;;;;:blink::confused:...(κάτι χοντρό παίζεται με αυτήν!!)

2.Το αεροπλάνο πώς κόπηκε στα 2 ενώ ήταν ακόμη στον αέρα;;;:wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

2.Το αεροπλάνο πώς κόπηκε στα 2 ενώ ήταν ακόμη στον αέρα;;;:wacko:

Μπορούμε να υποθέσουμε ότι ήταν ο μαγνήτης?

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκεφτηκα κι εγω να αλλαξε η ηθοποιος, αλλα δεν θα της βαζαν τουλαχιστον στην φωτο ιδιο χρωμα μπλουζα? Αν ειναι απλα λαθος της παραγωγης, ενταξει τους το συγχωρουμε.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

2.Το αεροπλάνο πώς κόπηκε στα 2 ενώ ήταν ακόμη στον αέρα;;;:wacko:

Εύκολα, από μια δυνατή ανατάραξη μπορεί να σπάσει ο κορμός-άτρακτος του σκάφους.

Όσο για τη φωτογραφία, όταν στο τελευταίο επεισόδιο ο σκηνοθέτης είπε "ας δώσουμε τη φωτογραφία στον Desmond", πήγε και έβγαλε καινούργια φώτο?? Δε μπορούσε απλώς να πάρει από τα αρχεία της σειράς την φωτογραφία που χρησιμοποιήθηκε στο hatch και να του την δώσει? Νομίζω είναι άλλο ένα φυτεμένο στοιχείο, όπως και η φωτογραφία του Hurly με εκείνον τον τυπάκο μέσα στο ψυχιατρείο, που υποτίθεται ότι είχε βγει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα, από μια δυνατή ανατάραξη μπορεί να σπάσει ο κορμός-άτρακτος του σκάφους.

Όσο για τη φωτογραφία, όταν στο τελευταίο επεισόδιο ο σκηνοθέτης είπε "ας δώσουμε τη φωτογραφία στον Desmond", πήγε και έβγαλε καινούργια φώτο?? Δε μπορούσε απλώς να πάρει από τα αρχεία της σειράς την φωτογραφία που χρησιμοποιήθηκε στο hatch και να του την δώσει? Νομίζω είναι άλλο ένα φυτεμένο στοιχείο, όπως και η φωτογραφία του Hurly με εκείνον τον τυπάκο μέσα στο ψυχιατρείο, που υποτίθεται ότι είχε βγει μόνος του.

Μα ο Hurley όντως βγηκε μόνος του στη φωτογραφία (έχουμε μόνο μια εκδοχή για την φωτογραφία αυτή). ο άλλος (dave?) δεν υπήρχε παρα μονο στην φαντασία του Hurley(κάτι που είναι φανερό τόσο απο το σχετικό flashback της libby, όσο και απο την όλη συμπεριφορά του Dave (στο ψυχιατρείο και στο νησί) ). Θέλω να πω ότι οι writers στο συγκεκριμένο επεισόδιο δίνουν έμφαση σε αυτή την ιστορία. Σου το εξηγούν απο χίλιες μερίες (so to speak) κάτι φυσιολογικό για tv series episode.

 

Απο την άλλη η φωτογραφία του Desmond είναι ακριβώς αυτή που χρησιμοποιήθηκε στο hatch στο 2x03 (άρα πήραν το "αρχείο" της σειράς) και με φωτομοντάζ έχει αντικατασταθεί η αρχική ηθοποιός με τη νέα (με λίγο χοντροκομμένη τη διαφορά στο χρώμα του ρούχου). Ήταν σκόπιμό; Η δική μου εκτίμηση είναι πως αποκλείεται. Γιατί πρόκειται για freeze frame λάθος. Κάτι δηλαδή που το διαπιστώνεις μόνο αν ανατρέξεις στο 2x03 και παγώσεις την εικόνα στα ελάχιστα δευτερόλεπτα που φαίνεται η φωτογραφία (και που μάλιστα είναι αρκετά σκοτεινή).

 

Επίσης οι παραγωγοί έχουν κάνει αρκετά τέτοια λαθάκια (λάθος στην ηλικία του jin, ακτινογραφία απο το 2005 σε flashback του jack - ενώ το αεροπλάνο συγκρούστηκε τον Σεπτέμβρη του 2004, το δαχτυλίδι της Sun που μπαινοβγαίνει λίγο πριν το χάσει, καράβια και αυτοκίνητα στο background).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...