Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ή 24 με το τελευταιο να ειναι 2ωρο..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουφ...

 

Ειμαι στο 1Χ16 και συνεχίζω.

Εκτος απο τα τοσα spoilers του 2ου , θελω να ρωτησω κάτι

 

1)Μαθαινουμε στον πρωτο κυκλο τιποτα της προκοπης ?

2)Μαθαίνουμε τι έκανε η γκόμενα τελικά η Κέιτ;

3)Τι παίζει μ την άλλη και το παιδι της ; Τι ειχε δει το μεντιουμ; Γιατί την έκλεψε ο άλλος?

 

Ελεος πια. Ολο δειχνει , δειχνει , δειχνει αλλα δεν απανταει και τιποτα...

:X
Link to comment
Share on other sites

Ουφ...

 

Ειμαι στο 1Χ16 και συνεχίζω.

Εκτος απο τα τοσα spoilers του 2ου , θελω να ρωτησω κάτι

 

1)Μαθαινουμε στον πρωτο κυκλο τιποτα της προκοπης ?

2)Μαθαίνουμε τι έκανε η γκόμενα τελικά η Κέιτ;

3)Τι παίζει μ την άλλη και το παιδι της ; Τι ειχε δει το μεντιουμ; Γιατί την έκλεψε ο άλλος?

 

Ελεος πια. Ολο δειχνει , δειχνει , δειχνει αλλα δεν απανταει και τιποτα...

 

2)Απαντιετε στο δευτερο κυκλο στο επεισοδιο "what kate did"

3)Παλι στο δευτερο κυκλο παιρνεις αρκετες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το επεισόδιο του 1ου κύκλου με το μέντιουμ, μου δημιουργείται η αίσθηση οτι αυτό το παιδί έχει κάτι το πολύ ιδιαίτερο και, και αν τύχει να το μεγαλώωσει λάθος άνθρωπος, μπορεί να προκαλέσει μεγάλο κακό. Κάτι τέτοιο δε νομίζω να επιβεβαιώνεται σε οποιοδήποτε σημείου του 2ου κύκλου. Γενικά δεν έχουμε πάρει κάποιο στοιχείο για το τι ιδιαίτερο έχει αυτό το παιδί.
Link to comment
Share on other sites

Στον πρωτο κυκλο δεν μαθαινεις σχεδον τιποτα.Γινονται ολα αυτα που βλεπεις,αλλα για να δωθουν οι απαντησεις,πρεπει πρωτα να δεις τι υπαρχει μεσα στην καταπακτη.Αυτο που βρισκεται εκει σχετιζεται με τα παντα και εφοσον μαθαινεις τι υπαρχει στο 2ο κυκλο,αρα απο κει αρχιζουν να δινονται απαντησεις....

 

Παιδιά να ρωτήσω μιας και χτες είχε το 1x06 στην ΝΕΤ με focus στους Κινέζους, το 2x16 δεν ήταν και αυτό με focus στους Κινέζους? Κουφό?

 

Για ποιο λογο ειναι κουφο,δεν καταλαβα!

Α,Κορεατες ειναι οι ανθρωποι! :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχω παρατηρησεις και μερικές χαζομάρες ας πούμε... "σκηνοθετικές"

 

στο 1Χ16, ειναι εκει και καλα ενα μηνα τουλαχιστον. Ε λοιπον το μαλλι του Τζακ δεν εχει μεγαλωσει καθολου? Τοσοι αντρες εκει πως ξυριζονται και εχουν ολοι μουσια 3 ημερων ας πουμε αντι για μηνα?

 

Επισης η αλλη η θεομουρλη η Γαλλιδα? Αλλη απο εκει...

τι να πω. Εχω αγωνια πια και εγω...

:X
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετα επεισοδια δειχνει πως ξυριζονται.Στο 116 δε νομιζω να εχει περασει ακομα μηνας :)

Στο 207 εχουν περασει 48 μερες

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

LOL..

Αυτο με τα μουσια κλπ θα δεις οτι κουρευονται μεταξυ τους.....

Οσο για τη Γαλλιδα,πραγματικα θεοτρελη...εχεις να δεις πολλα... :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

επισης οσον αφορα στο παιδι της αλλης, ετσι οπως το δειχνει με το μεντιουμ στην αρχη, μου κανει λιγο για το μωρο της Ροζμαρι. ΟΤι κυοφορει τον μικρο αντιχριστο ... Καπως ετσι. Αν σκεφτεις κιολας οτι τη βαζει να παρει τη συγκεκριμενη πτηση για να πεσει και να σκοτωθει και καλα, σημαινει οτι κατι γινεται με αυτο το μωρο. Εξαλλου ο Ηθαν που την εκλεψε, προφανως κατι ηθελε να κανειμε το μωρο. Δεν εξηγειται αλλιως. Απο τη στιγμη κιολας που αυτη γυρισε ακομα εγκυος και αυτος την ηθελε πισω παλι...
:X
Link to comment
Share on other sites

Χεχε..ειναι πολυ κουλ το τι συνεβη στη Κλαιρ κατα την απαγωγη της.

Οχι,δεν κυοφορει τον αντιχριστο.Αν προσεξες το μεντιουμ της ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο το μωρο της και οτι πρεπει αυτη να το μεγαλωσει και οχι καποιος αλλος(ποιος ξερει τι ειδε).

Αυτη ηθελε οπωσδηποτε να το δωσει για υιοθεσια και ετσι αυτος σκεφτηκε ενα σχεδιο.Οτι και καλα στο Λ.Α ειναι ενα ζευγαρι για υιοθεσια και ετσι την επεισε να παρει αυτη τη πτηση για να παει.Προφανως "ειδε" την πτωση αλλα και το οτι θα επιζησουν γιαυτο και την εστειλε εκει.

Θα δεις γενικα να παιζει πολυ το θεμα των μωρων-παιδιων....

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

htan poly omorfo to episodio.kai einai wraio na ma8enoume tous xaraktires kai ton logo tou ka8ena irwa mas pou i8ele na kanei to taksidi me to aeroplano.gia mena oi mpilies pou vrike o jack kati sumantiko prepei na einai. Kai kapou paei to mualo mou...

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις γενικα να παιζει πολυ το θεμα των μωρων-παιδιων....

Και να παίζει τελικά τίποτα με κύκλωμα εκμετάλλευσης ανηλίκων για δουλεία και παιδεραστεία:X να καραφλιάσουμε όλοι...

 

Όσο για το ότι καλοδιατηρούνται όλοι τους μάλλον είναι artistic license κυρίως η υπόθεση. (ναι ναι ξέρω έχουμε δει κάποιους να ξυρίζονται, αλλά ενα-μιση μήνα ναυαγός σε τροπικό κλίμα, με όλη την κόλαση να σε κυνηγάει, και ελάχιστες προμήθεις δεν είσαι έτσι με τίποτα) . Αν είχαν όμως απογίνει εκει μέσα θα σταματούσε να το βλέπει ο μισός τουλάχιστος κόσμος...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα κι εγώ το επεισόδιο, άπαιχτο...

Πολύ ανατριχίλα τα σχέδια στην πόρτα. Μία παρατήρηση: Όταν τελείωσε ο χρόνος έσβησαν τα φώτα και άναψε ένα blacklight ωστε να εμφανιστούν..

Το blacklight ποιος το έβαλε όμως;

Αυτός που έκανε τα σχέδια;

Γιατί άναψε εκεί που άναψε ετσι ωστε να εμφανιστούν τα σχέδια;

Το είχε «συνδέσει» με το χρονόμετρο ωστε όταν τελειώσει ο χρόνος να ανάψει και να τα δεί κάποιος τα σχέδια;

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ, απορώ.τόσος κόσμος και κανένας τους δεν θέλει να μείνει στην καταπακτή;;

προτιμούν όλοι να κοιμούνται στο χώμα;;;

 

έτσι όπως πάνε πάντως θα θέλουν και μια ολόκληρη season για να απαντήσουν σε όλα τα ερωτήματα...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικα λιγοι και καλοι ξερουν τι παιζει στην καταπακτη.Επισης δεν χωρανε ετσι κι αλλιως ολοι,συν το γεγονος οτι καθε 2 ωρες περιπου εχεις ενα σπαστικο συναγερμο να χτυπαει.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αν προσεξες το μεντιουμ της ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο το μωρο της και οτι πρεπει αυτη να το μεγαλωσει και οχι καποιος αλλος(ποιος ξερει τι ειδε).

Πιστεύω οτι είναι κάτι παραπάνω απο αυτό. Της το είπε γιατί αν το παιδί μεγαλώσει σε λάθος χέρια, μπορεί να γίνει επικίνδυνο. Είδε ίσως το μέλλον με το παιδί να έχει μαγαλώσει απο άλλους. Έτσι την έστειλε εκεί οπού πίστευε οτι θα αναγκαστεί αν το μεγαλώσσει η ίδια (ερημονήσι βλέπεις). Ίσως όμως δεν είδε οτι στο νησί υπάρχουν και οι Άλλοι και ίσως την έριξε στην ίδια παγίδα που ήθελε να αποφύγει.

Link to comment
Share on other sites

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

23 ή 24 με το τελευταιο να ειναι 2ωρο..

 

 

diladi tha mas paei mexri kai ton Ioulio an sunexisoun na to probaloun opws twra....wwwwwx...argoun poli...tha itan kalitera 2 fores tin ebdomada...ligoteri kai o xronos...kai i agwnia mas!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο το SpoilerFix

 

Episode 2.21: "?"

Airdate: May 10, 2006 = Turns out that supercool black-light reveal is a major plot point that carries on through the rest of the season. "Oh yeah, big time," Damon said. "I mean, it plays huge in the finale, and even in episodes 21 through 24. Twenty-one is an episode that is very much on the sort of fundamental axis of that map, and it's a Locke and Eko story, which is going to be awesome. [Executive Producer] Carlton [Cuse] and I wrote it. That episode is just called '?' because that is the symbol Locke remembers from the map."

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

@GreekCharmed

 

Αν ισχύει αυτό που λέει παραπάνω, ο Λόκ πρέπει να έχει φωτογραφική μνήμη... από όλα, το ποιό δύσκολο απομνημόνευσε!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά, διάβασες σπόλιερ του 21ου επεισοδίου; Δεν το διακινδυνεύω σε καμία περίπτωση. :)
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον χάρτη, κάθησα και έβγαλα τα μάτια μου και κατάλαβα τελικά τι ήταν αυτό που μου θύμιζε κάτι

 

Αν κοιτάξετε καλά πάνω αριστερά κάπου αναφέρεται η λέξη Κέρβερος. Ο Κέρβερος όπως όλοι ξέρουμε ήταν το μυθικό τέρας με τα 3 κεφάλια που φύλαγε τις πύλες του Άδη για να μην φύγει κανείς νεκρός και να μην μπει κανείς ζωντανός (αν τα θυμάμαι καλά). Νομίζω πως αυτός ο Κέρβερος πρέπει να είναι ο μαύρος καπνός. Κάτι θα πρέπει να φυλάει

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...όταν πέσανε οι προμήθειες..ακουγόταν κανάς θόρυβος όπως αεροπλάνο, ελικόπτερο κλπ? Γιατί σκέφτηκα με το χαζό μου το μυαλό οτι για να μην ακουστεί κανένας θόρυβος που υποδίκνυε οτι κάτι έρχεται απο ψηλά, μου μυρίζει κάτι σε Truman Show...λέω μπαρούφες?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...