Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέγαμε ότι φοβόμαστε στο τέλος μήπως η δική μας φαντασία αποδειχτεί καλύτερη από των σεναριογράφων LOL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και για να μας μπερδέψω ακόμα περισσότερο:

Στη σκηνή στον καθρέφτη η τομή από τη σκωληκοειδεκτομή στο Jack είναι ΑΡΙΣΤΕΡΑ!

Συνήθως η σκωληκοειδής απόφυση είναι ΔΕΞΙΑ, εκτός κι αν έχεις αναστροφή σπλάχνων.

Και το ερώτημα είναι το εξής: Σκηνοθετικό λάθος;

Όχι δεν νομίζω. Μήπως προσπαθούν να μας πουν ότι το παράλληλο timeline είναι καθρέφτης του πραγματικού;

Καλά εντάξει μην ψαρώνετε, στην επόμενη σκηνή η τομή επιστρέφει στη σωστή της θέση.

Και ένα τελευταίο σχόλιο, αν είχε κάνει τη σκωληκοειδεκτομή ο Christian μάλλον θα είχε αφήσει καλύτερη ουλή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέγαμε ότι φοβόμαστε στο τέλος μήπως η δική μας φαντασία αποδειχτεί καλύτερη από των σεναριογράφων LOL

 

Με τρομαζεις :lol:

 

Και για να μας μπερδέψω ακόμα περισσότερο:

Στη σκηνή στον καθρέφτη η τομή από τη σκωληκοειδεκτομή στο Jack είναι ΑΡΙΣΤΕΡΑ!

Συνήθως η σκωληκοειδής απόφυση είναι ΔΕΞΙΑ, εκτός κι αν έχεις αναστροφή σπλάχνων.

 

Δεν θυμαμαι ακριβως την σκηνη αλλα ο καθρεφτης δεν δειχνει τα αντικειμενα αναποδα (γενικοτερα εννοω)? :rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Και για να μας μπερδέψω ακόμα περισσότερο:

Στη σκηνή στον καθρέφτη η τομή από τη σκωληκοειδεκτομή στο Jack είναι ΑΡΙΣΤΕΡΑ!

Συνήθως η σκωληκοειδής απόφυση είναι ΔΕΞΙΑ, εκτός κι αν έχεις αναστροφή σπλάχνων.

Και το ερώτημα είναι το εξής: Σκηνοθετικό λάθος;

Όχι δεν νομίζω. Μήπως προσπαθούν να μας πουν ότι το παράλληλο timeline είναι καθρέφτης του πραγματικού;

Καλά εντάξει μην ψαρώνετε, στην επόμενη σκηνή η τομή επιστρέφει στη σωστή της θέση.

Και ένα τελευταίο σχόλιο, αν είχε κάνει τη σκωληκοειδεκτομή ο Christian μάλλον θα είχε αφήσει καλύτερη ουλή.

 

θέλω να πιστεύω ότι αυτό με την αναποδη ουλή ήταν απλά blooper - για να μην τρελαθούμε κιολας δηλαδή :p Αυτό που ξεχάσαμε να σχολιάσουμε βέβαια, είναι πως για το σπίτι που είδε ο Τζακ στον καθρεφτη είπε πως "έχει να πάει εκεί από τα παιδικά του χρόνια", ενώ στο παράλληλο τάιμλάιν βλέπουμε οτι η μαμά του ακόμα εκεί μένει και αυτός πηγαίνει εκεί όποτε την επισκέπτεται (βασικά δεν το χω διασταυτώσει αυτό - καλά έχω καταλάβει?) Και η αίσθηση που είχα εκείνη τη στιγμή ήταν οτι, αν περίμενε λίγο ακόμα, θά βλεπε και τον παράλληλο εαυτό του να καταφθάνει έξω απ' το σπίτι:wacko:

 

Αυτό που λές με την τομή, όντως έχει ενδιαφέρον: η ουλή από τη σκωληκοειδεκτομή που είχε κάνει στα 8 του, θα πρεπε να χε χαθεί μέχρι τώρα...Μήπως γι'αυτό παραξενεύεται ο Τζακ? Μήπως δηλαδή αυτή η ουλή δεν υπήρχε από τότε αλλά του εμφανίστηκε τώρα (σε κάποια περίεργη αλληλεπίδραση με το παράλληλο "σύμπαν" του νησιού) και γι αυτό δεν την αναγνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

είδα χθες το 4ο και το 5ο επεισόδιο του 6ου κύκλου και τα εξής ερωτηματικά ξεπρόβαλαν στο μυαλό μου:

- Γιατί η Kate δεν είναι candidate? (δεν έδειξε το όνομα της άσβηστο στη σπηλιά)

- Αφού ένας ''θνητός'' (ο Μπεν) μπορεί να σκοτώσει τον Jacob, τότε και ένας θνητός μπορεί να σκοτώσει τον fake Loc (εφόσον ο Jacob και ο Loc είναι ισάξιοι). Μας δείχνει όμως ότι ο fake Loc οταν τον πυροβολάνε, η σφαίρα καταστρεφεται και δεν τον σκοτώνει. Εκείνη τη στιγμή μας εμφανίζουν και τον μαύρο καπνό και δεν βλέπουμε τον Loc στη σκηνή και ίσως τελικά μας αφήνουν να πιστεψουμε ότι ο Fake Loc και ο καπνός είναι ένα πρόσωπο (ο Fake Loc ίσως να λέει ψέματα στον Μπεν όταν του λέει sorry you had to see me like that. Ισως να επωφελείται της ευκαιρίας για να τρομάξει τον Μπεν)

Ισως ο καπνός για κάποιο λόγο απλά να προστατεύει τον Fake Loc.

Πιστεύω ότι ο καπνός είναι τελικά το ''κακό'' του νησιού και αυτός που εμφανίζεται ως ξανθο αγόρι είναι το ''καλό'' του νησιού. Και είναι υπεράνω του Jacob και του Fake Loc (για αυτό του λέει το αγόρι ''ξέρεις τους κανόνες, δεν μπορείς να τον σκοτώσεις'' - και προφανώς αναφέρεται στον Σωγιερ επειδή είναι candidate-). Αυτό μας δείχνει ότι στο νησί υπάρχει και κάποια άλλη δύναμη πιο μεγάλη από τον jacob kai fake Loc.

Oσο πιο πολύ το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ είμαι σίγουρη ότι ο Fake Loc kai o καπνός είναι δυο εντελώς ξεχωριστές οντότητες.

Link to comment
Share on other sites

είδα χθες το 4ο και το 5ο επεισόδιο του 6ου κύκλου και τα εξής ερωτηματικά ξεπρόβαλαν στο μυαλό μου:

- Γιατί η Kate δεν είναι candidate? (δεν έδειξε το όνομα της άσβηστο στη σπηλιά)

Το όνομα της Kate εμφανίζεται στο Φάρο και είναι το 51.

 

Αυτό μας δείχνει ότι στο νησί υπάρχει και κάποια άλλη δύναμη πιο μεγάλη από τον jacob kai fake Loc.

Oσο πιο πολύ το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ είμαι σίγουρη ότι ο Fake Loc kai o καπνός είναι δυο εντελώς ξεχωριστές οντότητες.

Συμφωνώ μαζί σου και έχω και εγώ έντονες υποψίες ότι ο Μαύρος Καπνός και ο Fake Locke είναι διαφορετικά "πρόσωπα".. Δεν ξέρω αν είναι θέμα κόστους της σειράς, αλλά δεν είδαμε ποτέ τον μαύρο καπνό να "παίρνει κάποια μορφή".

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα κόστους της σειράς, αλλά δεν είδαμε ποτέ τον μαύρο καπνό να "παίρνει κάποια μορφή".

 

Δεν το είδαμε σαν morphing οπτικό εφέ εννοείς, αλλά στο προηγούμενο, είναι προφανές ότι στην αρχή

η κάμερα είναι τα "μάτια" του καπνού (smoke-o-vision) και σε κάποια φάση που εντοπίζει το χασαπομάχαιρο μεταμορφώνεται σε Locke και κόβει το σχοινί που κρατούσε τον Richard στο σακί.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδαμε σαν morphing οπτικό εφέ εννοείς, αλλά στο προηγούμενο, είναι προφανές ότι στην αρχή

η κάμερα είναι τα "μάτια" του καπνού (smoke-o-vision) και σε κάποια φάση που εντοπίζει το χασαπομάχαιρο μεταμορφώνεται σε Locke και κόβει το σχοινί που κρατούσε τον Richard στο σακί.

 

Ακριβώς σε εκείνη τη σκηνή φαινεται οτι ψευτοΛοκ και καπνος ΕΙΝΑΙ το ίδιο πραγμα. Αλλά και σε άλλες, πχ στο ναό μετα το θανατο του τζεηκομπ που πάλι εννοείται σκηνοθετικά οτι ο f-Λοκ γινεται ο καπνός, για να μην πουμε για ατακες, όπως αυτή με τις αλυσίδες και εκει που βλέπουμε τον αναστημενο Λοκ να απολαμβανει ενα φρουτο λέγοντας πως του χε λειψει παρα πολυ- τωρα καταλαβαινουμε πως του χε λειψει γιατί δεν ειχε ανθρώπινο σώμα για πολύ καιρό (παρόλο που, ως "apparition" εμφανιζόταν με διάφορες μορφές κατά καιρούς, μάλλον καμία από αυτές δεν είχε υλική υπόσταση).

 

Τωρα για την Kate, το όνομά της ήταν σβησμένο στη σπηλιά έτσι? Το δικό μου το ερώτημα είναι το εξής άλλο: αφού οι αριθμοί, ως "μαγική/μυστήρια" ακολουθία αριθμών προϋπήρχαν των Losties, πως γίνεται και ο Τζέηκομπ έχει δώσει διάφορους τυχαίους αριθμούς σε καθέναν από αυτούς και μετά τους σβήνει έναν έναν μέχρι να μεινουν αυτοί που αντιστοιχούν στους 4-8-15-16-23-42?? Εννοώ πως αφού οι αριθμοί είναι τόσο σημαντικοί για το νησί, γιατί ασχολήθηκε με το να δώσει και άλλους άσχετους αριθμούς σε άλλους candidates, αφού στο τέλος πάλι οι συγκεκριμένοι 6 αριθμοί θα έμεναν?? Ελπίζω να υπάρχει κάποια καλή εξήγηση γι' αυτό...μήπως τελικά δεν "έδωσε" ο Τζέηκομπ τον κάθε αριθμό στο κάθε όνομα αλλά το αναποδο: ο κάθε χαρακτήρας (από τη φύση του ξέρωγω) αντιστοιχεί σε έναν αριθμό και ο Τζέηκομπ έψαχνε να βρει σε ποιόν αριθμό αντιστοιχεί ο καθένας και ποιοί από τους υποψήφιους αντιστοιχούν στους 4-8-15-16-23-42??? Οτι η διαδικασία θα ταν ας πουμε... "Ο Λάινους είναι το 45 τελικά - τον σβήνουμε", "Η Ώστεν τελικά είναι το 51 - τη σβήνουμε" κ.ο.κ. Μόνο μη μας δώσουνε καμιά ανόητη εξήγηση με συμβολικές σημασίες αριθμών

 

Βέβαια κι απ'τους 6 που έμειναν, πάλι ένας θα μείνει ως τελικός "διάδοχος" οπότε αρχίζουν και σβήνονται κι αυτοί σιγα σιγά (βλ. Λοκ)...όπως ειχε πει και καποιος άλλος, ούτε το X-factor να ταν! (χαχαχ, τωρα που το σκεφτομαι λέτε να ναι επηρεασμένοι οι δημιουργοί :lol:)

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα της Kate εμφανίζεται στο Φάρο και είναι το 51.

 

Μπορείτε να το δείτε και εδώ:

http://www.olivierlacan.com/projects/lostintime/numbers/

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη μας δώσουνε καμιά ανόητη εξήγηση με συμβολικές σημασίες αριθμών

:lol: :lol:

Βέβαια κι απ'τους 6 που έμειναν, πάλι ένας θα μείνει ως τελικός "διάδοχος" οπότε αρχίζουν και σβήνονται κι αυτοί σιγα σιγά (βλ. Λοκ)...όπως ειχε πει και καποιος άλλος, ούτε το X-factor να ταν! (χαχαχ, τωρα που το σκεφτομαι λέτε να ναι επηρεασμένοι οι δημιουργοί :lol:)

Μην το γελάς -το ABC είχε ζητήσει αρχικά μια σειρά που να συνδυάζει το Survivor με τον Ναυαγό και τον Άρχοντα των Μυγών.

Link to comment
Share on other sites

Μην το γελάς -το ABC είχε ζητήσει αρχικά μια σειρά που να συνδυάζει το Survivor με τον Ναυαγό και τον Άρχοντα των Μυγών.

 

Κάτι το οποίο και έκαναν στο περίπου άλλωστε.

Btw, Lord of the Flies kicks some major a-ss

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Btw, Lord of the Flies kicks some major a-ss
indeed it does!! :up:

 

Και, εδώ που τα λέμε, όντως η πρώτη σεζόν του Λοστ ήταν πολύ πιο κοντά σε αυτό το πνεύμα και τη θεματολογία του πώς χτίζεται μια κοινωνία απ' το μηδέν και πώς το κάθε μέλος "κατασκευάζει" την ταυτότητα και το ρόλο του μέσα σε αυτή...μετά ήταν που το ρίξανε στη "μυθολογία" και τα ακαταλαβίστικα μεταφυσικο/ψευτοεπιστημονικα που, κατά τη γνώμη μου, είναι αρκετά κατώτερης ποιότητας από αυτό που φαινόταν να ναι το αρχικό κόνσεπτ (ναι, οκ και "ο καπνός" και "οι άλλοι" υπήρχαν απ' τα πρώτα επεισόδια, θα μπορούσαν όμως να έχουν πάρει τελείως διαφορετικό ρόλο στην ιστορία πχ. κάτι πιο αφηρημένο και αλληγορικό, όπως στο "Σκοτεινό Χωριό" ξερω γω)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να το δείτε και εδώ:

http://www.olivierlacan.com/projects/lostintime/numbers/

 

Nαι το έχω δει. Η απορία μου είναι γιατί στη σπηλιά είναι ήδη σβησμένο και έχει διαγραφεί από υποψήφια. Τι ήταν αυτο που την έβγαλε έξω από την τελική εξάδα?

Τώρα όσον αφορα τη τελική εξάδα αριθμών (που ο Χερλι την ήξερε από πριν ναυαγήσει στο νησί), αυτό ίσως να μπορεί και να εξηγηθεί με τα ταξίδια του χρόνου του jacob.

 

Βέβαια κι απ'τους 6 που έμειναν, πάλι ένας θα μείνει ως τελικός "διάδοχος" οπότε αρχίζουν και σβήνονται κι αυτοί σιγα σιγά (βλ. Λοκ)...όπως ειχε πει και καποιος άλλος, ούτε το X-factor να ταν! (χαχαχ, τωρα που το σκεφτομαι λέτε να ναι επηρεασμένοι οι δημιουργοί :lol:)

 

<<Τελικά οι υποψήφιοι, για ποιά θέση είναι υποψήφιοι? Σίγουρα όχι για την θέση του Jacob, σωστά? Τοτε για ποια θεση είναι?????? >>

 

Ακριβώς σε εκείνη τη σκηνή φαινεται οτι ψευτοΛοκ και καπνος ΕΙΝΑΙ το ίδιο πραγμα. Αλλά και σε άλλες, πχ στο ναό μετα το θανατο του τζεηκομπ που πάλι εννοείται σκηνοθετικά οτι ο f-Λοκ γινεται ο καπνός, για να μην πουμε για ατακες, όπως αυτή με τις αλυσίδες και εκει που βλέπουμε τον αναστημενο Λοκ να απολαμβανει ενα φρουτο λέγοντας πως του χε λειψει παρα πολυ- τωρα καταλαβαινουμε πως του χε λειψει γιατί δεν ειχε ανθρώπινο σώμα για πολύ καιρό (παρόλο που, ως "apparition" εμφανιζόταν με διάφορες μορφές κατά καιρούς, μάλλον καμία από αυτές δεν είχε υλική υπόσταση).

 

 

<<Αν εννοείς το σημείο που ο καπνός περιπλανιέται στο δάσος και φτάνει σε ένα σημείο που ο Λοκ μαζεύει ένα μαχαίρι από το έδαφος... αν παρατηρήσεις καλά όλη τη σκηνή, μοιάζει σαν ο καπνός να παρακολουθεί ή να ψάχνει να βρει που ειναι ο Λοκ.

Συμφωνώ ότι ίσως να μην είχε ανθρώπινο σώμα για καιρό. Εξάλλου η σκηνή όπου τρώει το ψάρι ο Jacob και ο άλλος του λέει ότι έχει ήδη φάει (στο τέλος του 5ου κύκλου), το άγαλμα είναι ολόκληρο, οπότε αυτό έχει συμβεί πολύ πολύ καιρό πριν. Αλλά και πάλι αυτό δεν σημαίνει ότι ήταν ο καπνός όλο αυτό το διάστημα. >>

 

οκ σε ευχαριστώ. Αλλά με τροποποίηση μου βγήκαν έτσι. Και μετά ξαναπροσπάθησα να κάνω τροποποιηση πάνω στο ηδη τροποποιημένο και μου βγήκαν ακόμα χειρότερα. Sorry για αυτό.

Για την πολλαπλή παράθεση δεν ήξερα καθόλου οπότε θα την χρησιμοποιησω.

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

olgaa1977 εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου, μπορείς να χρησιμοποιείς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιείς την Πολλαπλή Παράθεση (http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif / http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif).

 

Συνεπώς, προσπάθησε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Ευχαριστώ.

 

edit: Συνεχίζουμε επί του θέματος. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Aρκετά νωρίς βγήκε σήμερα.

 

 

Δυστυχώς απογοητεύτηκα. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου οι ζωές/συναισθηματικά των πρωταγωνιστών ειδικότερα όταν πρόκειται για τους "δεύτερους" ρόλους. Anyway, κλασικά τα τελευταία 10 λεπτά άξιζαν, όπως πάντα στα κλασικά Lost επεισόδια

 

Link to comment
Share on other sites

 

American bar τον έχουν κάνει τον Ναό; Όποιος θέλει (εκτός του Smokey) μπαίνει/βγαίνει, και έχουν και τον πορτιέρη στην είσοδο (εκεί που ανοίγει την πορτα στην Κέιτ, και αυτή του λέει "Thanks", πέθανα στο γέλιο).

Ο Smokey-Locke υπόσχεται στον Sayid (και σε άλλους υποθέτω), ότι μπορεί να του δώσει ό,τι επιθυμεί -πχ την Νάντια. Ο μόνος τρόπος να το πραγματοποιήσει, με βάση όσα έχουμε δει, είναι να τον μεταφέρει στην παράλληλη πραγματικότητα, και αναρωτιέμαι αν αυτός είναι ο λόγος που βλέπουμε το alternative timeline.

 

Όντως, το τελευταίο 10λεπτο άξιζε κυρίως, το υπόλοιπο είχε αρκετές αδυναμίες. Πάντως αναμένεται δυνατή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση φλασια:Στον 5ο κυκλο (νομιζω στην αρχη) δεν ειδαμε τον Τζακ στο αεροπλανο να διαβαζει στην εφημεριδα οτι πεθανε ο Τζερεμι Μπανθον (καπως ετσι) και τελικα επροκειτο για τον Λοκ.Γιατι ο Λοκ ειχε αλλο ονομα;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση φλασια:Στον 5ο κυκλο (νομιζω στην αρχη) δεν ειδαμε τον Τζακ στο αεροπλανο να διαβαζει στην εφημεριδα οτι πεθανε ο Τζερεμι Μπανθον (καπως ετσι) και τελικα επροκειτο για τον Λοκ.Γιατι ο Λοκ ειχε αλλο ονομα;

 

Κυκλοφορούσε με ψευδωνυμο για να μην τον αναγνωριζουν απ την παλια του ζωή (το ονομα ηταν αστειακι γιατι ο Τζερεμι Μπενθαμ ηταν φιλόσοφος οπως ο Τζων Λοκ ;))

 

Δεν προλαβαινω να πω περισσότερα για την ωρα, μόνο αυτο: τι ΓΑ-ΜΑ-ΤΟ φινάλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

οσο παει και χειροτερευει το πραγμα

 

μα τι γινεται πια?

και γιατι θελουν οι σεναριογραφοι να μας κανουν να πιστεψουμε οτι τελικα ο Τζεικομπ ειναι ο κακος?

:X
Link to comment
Share on other sites

οσο παει και χειροτερευει το πραγμα

 

μα τι γινεται πια?

και γιατι θελουν οι σεναριογραφοι να μας κανουν να πιστεψουμε οτι τελικα ο Τζεικομπ ειναι ο κακος?

 

και πάντως μιλάμε για σοβαρές παπάτζες στο θέμα good vs evil...άκου εκει

"μηχανηματάκι που μετράει πόσο good και πόσο evil είσαι"

!! έλεος!! έχει φτάσει πια σε παιδαριώδεις συλλήψεις...και δεν είναι καν βασισμένο σε κόμικ! Εννοώ, αν αυτά τα πράγματα τα βλέπαμε σε μια σειρά της οποίας η αισθητική και το σύμπαν παραπέμπουν σε κόμικ -βλ. Heroes ξέρω γω- θα ήταν more or less acceptable, αλλά το Λοστ υποτίθεται ανήκει σε άλλο είδος, όπου θα περίμενε κανείς πιο "σοβαρές", ρεαλιστικές και αληθοφανείς απαντησεις...αντ' αυτού, όσο πάνε και το ξεφτιλίζουν το πράμα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουραστικές έχουν γίνει και αυτές οι "τυχαίες" συναντήσεις σε άσχετα μέρη μεταξύ των πρωταγωνιστών στο alternare universe.

Λες και έχουν έναν τοίχο με χαρτάκια με τα ονόματα των χαρακτήρων, διάφορα τυχαία μέρη (κουζίνα,νοσοκομείο,ταξί,αεροδρόμιο) και πετάνε βελάκια για να δούνε ποιος θα συναντηθεί με ποιον.

"Sayid...Jin...αποθήκη εστιατορίου".

 

Ή π.χ. που ο Sayid τώρα πέτυχε τον Τζακ στο νοσοκομείο όταν πήγε να δει τον αδερφό του. Λες και εντυπωσιάζεται κανένας πλέον με αυτές τις δίχως λόγο "συμπτώσεις" μετά από 6 χρόνια που παρακολουθεί την σειρά.

 

Γενικά έχουν χάσει τον μπούσουλα στη σειρά, ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι κάνουν...αλλά μήπως ξέραν και ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντησει κουραστικο σε καποια θεματα.. και ειμαι πλεον σιγουρος οτι δε θα απαντηθουν πληρως τα ερωτηματα του κοσμακι... θα δωσουν μια-δυο δικαιολογιες για το κεντρικο θεμα του νησιου και για τον καπνο κι αυτο ηταν.. εδω μια σεζον ολοκληρη δε θα εφτανε καλα καλα να απαντησει τα ερωτηματα που εχει δημιουργησει η σειρα 5 σεζον τωρα.. αντιθετως μας γεμιζει με καινουρια καθε φορα! και πανω που λες "ααα ναι!! τωρα θα δωσει μια απαντηση!" παντα θα πεταχτει καποιος και θα τον σκοτωσει -.-

βλεπε ιαπωνα.. προλαβε να πει μια ασχετη ιστορια για τον γιο του.. και μετα καπουτ

οσο για τελος.. ηταν πολυ θλιβερο.. για την επιλογη που εκανε... οχι, οχι, δεν επρεπε.. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι απίστευτα τον Sayid και την ιστορία του. Ακόμα και η ιστορία του Jack έχει περισσότερο ενδιαφέρον. Οπότε δεν θα έλεγα πως ήταν από τα καλύτερα επεισόδια, αλλά είχε τέλος πάντων μια δράση οπότε ΟΚ, τρωγότανε. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί η

Claire δε σκότωσε την Kate όταν η δεύτερη παραδέχτηκε πως εκείνη είχε πάρει το μωρό της, όπως άλλωστε είχε πει και στον Jin ότι θα έκανε

.

 

Αλλά δεν ανησυχώ...

Είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα πιάσει η μια την άλλη, θα της πει το κλασικό αινιγματικό "πρέπει να πάμε κάπου", η άλλη θα ακολουθήσει χωρίς άλλες ερωτήσεις (ή απλά με τις βασικές τύπου "πού πάμε;") και στο τέλος θα στρίψουνε μια πέτρα, θα σπάσουνε έναν καθρέφτη, θα αναστήσουν έναν πεθαμένο και θα βρούνε μια καταπακτή όπου θα ανακαλύψουν κάτι τελείως κουφό.

Βέβαια απάντηση δε θα έχω πάρει, αλλά τότε δε θα με νοιάζει γιατί θα έχω καινούργια ερώτηση :p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

...και στο τέλος θα στρίψουνε μια πέτρα, θα σπάσουνε έναν καθρέφτη, θα αναστήσουν έναν πεθαμένο και θα βρούνε μια καταπακτή όπου θα ανακαλύψουν κάτι τελείως κουφό.

Βέβαια απάντηση δε θα έχω πάρει, αλλά τότε δε θα με νοιάζει γιατί θα έχω καινούργια ερώτηση :p :p

 

Έτσι ακριβώς, μόλις περιέγραψες τέλεια την νοοτροπία του Λοστ και το πως κατάφεραν να μας κρατάνε σε αγωνία 6 χρόνια τώρα.

 

Νέα ερωτηματικά συνέχεια και τα παλιά τα κάνουμε γαργάρα ή τα ξεχνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...