Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δειτε εδω το trailer:

 

http://www.tv.com/video/14263/fringe-trailer?o=tv&tag=video;title;0

 

Εγω παντως,μολις βρηκα πως θα την παλεψω απο Σεπτεμβρη μεχρι Φλεβαρη για την 5η σαιζον Lost :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβαζα Οικονομια που εδινα προχθες στη σχολη κι επιασα λαβρακι.. Δε ξερω αν καποιος το εχει πει παρ'ολα αυτα. O Jeremy Bentham ηταν φιλοσοφος που το 1789 διατυπωσε την Αρχη της Ωφελειας η οποια λεει: "Η φυση εχει θεσει την ανθρωποτητα κατω απο την διακυβερνηση δυο αφεντικων, του πονη και της ηδονης. Αυτα και μονο δειχνουν τι πρεπει να κανουμε, καθως καθοριζουν και τι θα κανουμε"

 

Τρελα..

Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω το trailer:

 

http://www.tv.com/video/14263/fringe-trailer?o=tv&tag=video;title;0

 

Εγω παντως,μολις βρηκα πως θα την παλεψω απο Σεπτεμβρη μεχρι Φλεβαρη για την 5η σαιζον Lost :)

 

mmm...paizei k ekeinos o mystirios typos pou paizei sto Lost - ekeinos pou proselave ti Naomi, episkeftike to Hurley, to Locke klp...(Abbadon ton lene?)

 

e kala polu peripeteiodes gia ta gousta mou, mou ftanei to Lost de thelo alli peripeteia!:p

 

Oso gia to Jeremy Bentham, to xa pei ki ego se proigoumeno post, alla omologo oti de thumomoun afto pou eixe pei gia ti fusi...xm..endiaferon...An kai -metaksu mas- fovamai oti stin tuxi dialegoun ta filosofika onomata: oute o Locke oute o Hume (Desmond) exoun kamia sxesi stis idees me tous antistoixous filosofous...gia na min po gia to Bakunnin pou de tha tous sugxoriso pote to oti ton ekanan kako!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειδαν σημερα στην τηλεοραση το Ζορρο 2 (ή παλαιοτερα σε dvd κτλ) θα παρατηρησατε αραγες τον κυρ Μπεν στον ρολο του παλαιομοδιτη μυστικου αστυνομικου? Σε εναν κωμικο χαρακτηρα, μονο κωμικος δεν καταφερε να ειναι. Δεν του παει τελικα :p
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Οι παραγωγοι του lost παιζουν με το μυαλο των καμμενων fun της σειρας.Εχουν δηλωσει οτι πολλα ερωτηματικα θα μενουν αναπαντητα .Και δεν μιλανε φυσικα για το βασικα ερωτηματα,αλλα για αυτα που ανακαλυπτουν οι lostfuns..
Link to comment
Share on other sites

Eιχε ακουστει στην αρχη οτι ολα θα εξηγηθουν με λογικο τροπο και οχι παραφυσικο.

Βεβαια στην συνεχεια μαλλον δεν το τηρησαν αυτο οι σεναριογραφοι!

Ειδικα το τελευταιο που γυρναει ο Μπεν τον τροχο και εξαφανιζει το νησι μου φανηκε πολυ παρατραβηγμενο!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ξενερωσα με τα παραφυσικα!πολλα ειχαν πει οι παραγωγοι αλλα ειδαν την απηχηση(αντιστοιχη του startrek kai των trekies) και ποσοι εχουν καψει εγκεφαλο και το παρατραβηξαν!
Link to comment
Share on other sites

για να είναι ο Λοκ νεκρός στο φερετρο σημαίνει πως κάποιος άλλος έγινε αρχηγός στο νησί. και τί συνεβη κι έφυγε;(δεν νομίζω να έφυγε οικειοθελώς) μήπως αναγκάστηκε να ξαναλλάξει θέση στο νησί; Γιατί όπως είπε και ο μπεν όποιος αλλάξει θέση στο νησί δεν μπορεί να γυρίζει πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φοβερη σειρα!!σημερα ειναι να δω τα 2 τελευταία επεισοδια του 2 κυκλου!!

Και αμεσως μετα θα αρχιζω τον 3ο!Ο 3ος κυκλος ειναι τοσο καλος οσο οι αλλοι δυο?

Η 4η σεζον εχει τελειωση?

Η 5η ποτε αρχιζει?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

καθε κυκλος εχει το σασπενς του!:ninja:

η τεταρτη σεζον εχει τελειωσει.

η πεμπτη θα ξεκινησει απο τον φεβρουαριο...:(αν πας λιγο πισω στις απαντησεις θα μαθεις και τον λογο τον οποιο θα ξεκινησει απο φεβρουαριο:(

 

και εσυ κολλημα με το lost ε;αντες δες και τους υπολοιπους κυκλους και πες εντυπωσεις-παρατηρησεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κανένα κανάλι δε δείχνει τον δεύτερο; :lol::lol::lol:

 

Στο μυαλό μου είσαι! :D ΒerΤheWay από την Τρίτη η ET1 θα δείχνει Lost καθημερινά στις 24.00.Ξέρει κανείς ποιος κύκλος θα παίξει?

Link to comment
Share on other sites

Η θεωρία που εξηγεί τα ανεξήγητα λέει ότι το σύμπαν του «Lost» είναι καθρέφτης του δικού μας και η πλοκή επικεντρώνεται στην πάλη ανάμεσα στο καλό και το κακό. Τραβηγμένο; Ιδού οι αποδείξεις:

 

- Η αστροφυσική διδάσκει ότι σε ένα άλλο σύμπαν ο χρόνος δεν κυλάει με τα ίδια δεδομένα όπως εδώ. Μόλις λύθηκε το μυστήριο που θέλει τον Τζακ να γίνεται γκριζομάλλης με το που φεύγει από το νησί και το μωρό της Κλαιρ να σβήνει κεράκια σε fast forward.

 

- Ο μαύρος κινούμενος καπνός είναι αυτό που συμβαίνει όταν αυτοί οι δύο κόσμοι αλληλεπιδρούν. Το φως του δικού μας πραγματικού κόσμου αναμειγνύεται με τα φωτόνια του παράλληλου κόσμου και σχηματίζεται ο καπνός, όπως συμβαίνει στις αβύσσους της θάλασσας.

 

- Ο Ρίτσαρντ Άλπερτ (που γνώρισε ο Μπεν στη ζούγκλα όταν ήταν μικρός) έχει μείνει κολλημένος στα πρώτα –άντα λόγω της ανωμαλίας του χρόνου.

 

- Το σύμβολο της Dharma είναι ένα οκτάγωνο ολόιδιο με το σύμβολο yin-yang, που συμβολίζει το καλό (φωτεινό) και το κακό (σκοτεινό).

 

- Σε έναν παράλληλο κόσμο ισχύουν άλλοι φυσικοί νόμοι. Τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία εκεί μπορεί να έχουν θεραπευτικές ιδιότητες. Ο Λοκ ξαναπερπατάει, ο καρκίνος έχει θεραπεία, τα τραύματα επουλώνονται πριν ο Τσάρλυ πει «Moody Hell». Και πιθανότατα κάποιος χειρίζεται τη δύναμη των μαγνητικών πεδίων (αφού ο Μπεν έχει όγκο στη πλάτη).

 

- Το namaste είναι η χειρονομία της γιόγκα όπου οι παλάμες ενώνονται. Μήπως αυτό συμβολίζει την ένωση των δύο κόσμων; Ο Μπεν, όπως κι οι Γιαπωνέζοι επιστήμονες στις βιντεοταινίες, κάνουν τη χειρονομία συχνά.

 

- Για το άγαλμα με τα τέσσερα δάχτυλα: η εξελικτική ανθρωπολογία υποστηρίζει ότι μελλοντικά δε θα έχουμε ανάγκη πέντε δάχτυλα στα πόδια και θα μείνουμε με τέσσερα. Άρα; Είμαστε στο μέλλον;

 

- Ο υποθαλάσσιος σταθμός ονομάζεται Looking Glass και έχει σύμβολο ένα λευκό λαγό. Η Αλίκη του Λιούις Κάρολ (με τίτλο Alice Through the Looking Glass) , αφού ακολούθησε το λευκό λαγό στη Χώρα των Θαυμάτων, πέρασε μέσα από έναν καθρέφτη για να μπει σε έναν κόσμο όπου όλα είναι ανάποδα. Tυχαίο που το 5ο επεισόδιο του πρώτου κύκλου ονομάζεται White Rabbit κι ο Τζακ ακολουθεί τον πατέρα του και καταλήγει στο άδειο φέρετρο; Κι επίσης το επεισόδιο 3x22 έχει τίτλο "Through the Looking Glass".

 

- Προτού «μας αφήσει» ο Τσάρλυ, κάνει το σταυρό του – με ανάποδο χέρι;

Οι έγκυοι δεν αντέχουν επειδή η ανάπτυξη του εμβρύου παρεμβάλλεται στη διαδικασία γήρανσης της μητέρας. Η Κλαιρ επέζησε επειδή ήταν «στις μέρες της».

 

- Όταν ο psycho τύπος έλεγε στην Κλαιρ ότι το μωρό της δεν πρέπει να το μεγαλώσουν άλλοι, εννοούσε ότι δεν πρέπει να το μεγαλώσουν οι Άλλοι.

 

- Όλοι στο νησί έρχονται αντιμέτωποι με τους προσωπικούς τους δαίμονες. Δηλαδή πρέπει να πολεμήσουν το «κακό» μέσα τους.

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πολυαρέσει η θεωρία... (νομίζω ότι έχουν πει πως δεν θα πάνε σε παράλληλα σύμπαντα -βέβαια έχουν πάει σε οοοολα τα υπόλοιπα :ninja: )

(...)

- Το σύμβολο της Dharma είναι ένα οκτάγωνο ολόιδιο με το σύμβολο yin-yang, που συμβολίζει το καλό (φωτεινό) και το κακό (σκοτεινό).

 

Το σύμβολο yin-yang είναι ένα στρόγγυλο με δύο "σκουληκάκια". Που είναι η ομοιτότητα;

(υπάρχουν ωστόσο ομοιότητες με παλιά κορεάτικη σημαία)

- Όταν ο psycho τύπος έλεγε στην Κλαιρ ότι το μωρό της δεν πρέπει να το μεγαλώσουν άλλοι, εννοούσε ότι δεν πρέπει να το μεγαλώσουν οι Άλλοι.

Κάτι τέτοια διφορούμενα έλεγε και η Πυθια, και ερμηνευόταν μόνο εκ του αποτελέσματος :rolleyes:. (βλέπε ήξεις αφίξεις ουκ...)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ειναι η καλυτερη σειρα που υπαρχει!!:Dτελειωσα και τις τεσσερις σεζον...

οσο παει γινατε ολο και πιο ενδιαφέρον... με χαλασε ομως που πεθανε η Ρουσο και η Αλεξανδρα(:love:) αν και απο οτι ακουγεται

η Ρουσο θα επιστρεψει στη 5η σεζον και ο Τζιν θα επιστρεψει...

...

επισης το νησι οταν εξαφανιστηκε που πηγε?

ο Λοκ πως πεθανε?δεν καταλαβα..

ο μαυρος καπνος τι ειναι τελικα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι η καλυτερη σειρα που υπαρχει!!

 

τι εγινε sucre???ειδες που τελικα αδικα τσακωνομασταν για το ποια σειρα ειναι καλυτερη??:p

αλλο ενα μελος στους Lostholics!εξαπλωνομαστε παντου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης το νησι οταν εξαφανιστηκε που πηγε?

ο Λοκ πως πεθανε?δεν καταλαβα..

ο μαυρος καπνος τι ειναι τελικα?

ολοι περιμενουμε τον 5ο κυκλο για να απαντηθουν αυτα τα ερωτηματα.μερικες φορες εχω την εντυπωση πως οταν η σειρα τελειωσει το 2010,εμεις θα εξακολουθουμε να εχουμε απορριες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

h ert1 bazei se epanalisph ton b kyklo kathe mera kai xtes pou da to episodeio me to komputer pou eprepe na pataei to koumpi o ntesmont kathe mera giati alios to nhsi BYE BYE:lol: skeftomoun auto telika den to exhgisan ti akribos htan.giati sto telos kati egine alla oxi kamia purinikh ekrixh.ara pou s@@@@ kolaei auto me to koumpi. kai oi others to ekanan h o jacob arage:O
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

η επικρατεστερη θεωρια μιλαει για ηλεκτρομαγνητικα πεδια, και οτι παταγε το κουμπι ωστε να μην απελευθερωθουν ισως (επισης, θεωρια ειναι οτι το νησι εχει το δικο του χρονο και οτι παταγανε το κουμπι για να μπαινει συνεχως σε loop). Γι'αυτο οταν την πρωτη φορα δεν το πατησε ο desmond χτυπηθηκε το αεροπλανο
Link to comment
Share on other sites

η επικρατεστερη θεωρια μιλαει για ηλεκτρομαγνητικα πεδια, και οτι παταγε το κουμπι ωστε να μην απελευθερωθουν ισως (επισης, θεωρια ειναι οτι το νησι εχει το δικο του χρονο και οτι παταγανε το κουμπι για να μπαινει συνεχως σε loop). Γι'αυτο οταν την πρωτη φορα δεν το πατησε ο desmond χτυπηθηκε το αεροπλανο

Νομίζω πως δεν είναι θεωρία, αλλά έχει εξηγηθεί κανονικά σε κάποιον κύκλο. Ή μήπως έχω χάσει τελείως τη μπάλα; :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κανένα κανάλι δε δείχνει τον δεύτερο; :lol::lol::lol:

 

Στο μυαλό μου είσαι! :D ΒerΤheWay από την Τρίτη η ET1 θα δείχνει Lost καθημερινά στις 24.00.Ξέρει κανείς ποιος κύκλος θα παίξει?

 

Μετά από 2 εβδομάδες που έλειπα, ήρθε η ώρα να απαντήσω στην αναρχοαυτόνομη και σε μένα.:p Τελικά ευτυχώς μεταδίδεται ο 2ος κύκλος που δεν τον είχα δει και τα ψιλοσπάει.:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τέλιωσα και εγώ σήμερα το lost.Το είδα όλοκληρο σε 12 μέρες.Είναι η καλύτερη σειρά που έχω παρακολουθήσει.Βέβαια θα ήθελα να απαντηθούν περισσότερα ερωτήματα στον τέταρτο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο περιμενουμε τον πεμπτο κυκλο.να λυθουν οι αποριες μας και να γεννηθουν καινουργιες,οι οποιες θα απαντηθουν στον εκτο κυκλο...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ''Lost'' παρέα μας θα φύγει απο το νησί γιατί μόνον το πρώτο κύκλο έχω δεί και αυτό απο τον Ant1 τώρα που το βάζει σε επανάληψη!:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...