Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την ΝΕΤ προς το παρόν όχι.

Νομίζω ότι απο τηλεθέαση το LOST δεν τα πήγε καλά στην NET. (θα μου πεις, ποια σειρά τα πήγε καλά στη ΝΕΤ?).

Η ΝΕΤ έκανε το λάθος (σκόπιμο βέβαια) και τα έδειχνε δυο-δυο στο δεύτερο κύκλο και τελείωσαν γρήγορα, ενώ μπορούσε να βγάλει μια season με αυτά (αυτός είναι ο σκοπός ενός πλήρους κύκλου). (για να μη μιλήσω για το αίσχος που έγινε με τον προγραμματισμό του 1ου κύκλου πέρσυ και τον τελικό καθημερινό μαραθώνιο LOST που έπρεπε να είσαι ήδη φαν για να τον βλέπεις ανελλιπώς ή να μη σε νοιάζει αν χασείς ένα επεισόδιο)

 

Οπως έχει, τώρα ο 3ος κύκλος παίζει σε filmnet οπότε στη ΝΕΤ (αν τον πάρει) θα παίξει πολύ αργότερα.

Τώρα η ΝΕΤ θα βάλει Desperate Housewives S2, οπότε για Lost Season 3 απο τον Οκτώβριο μάλλον.

 

Α! Και μιας και μόλις τέλειωσε ο 2ος κύκλος Lost στην ΝΕΤ, να περιμένετε κατά το Πάσχα μάλλον και τον 2ο κύκλο σε dvd με ελληνικά.

Μάλιστα, οπότε τα υπόλοιπα επεισόδια του 3ου κύκλου από torrent ή rapidshare από ότι βλέπω..

THX!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελειως αστοχο το κειμενο σας.Αναλωστε το χρονο σας στο να βλεπετε τηλερομαντζα και γελοια ελληνικα σηριαλ χαμηλης ποιοτητας αλλα καντε και το κοπο να δειτε και η ιδια τις ξενες σειρες που αγαπαμε αρκετοι,ωστε να σχηματισετε καλυτερη αποψη....Και αν αποτελει δειγμα κοινωνικης παρακμης η αφοσιωση μας σε τετοιες σειρες τι να πει κανεις για το κειμενο σας και για ατομα του ιδίου τυπου που μην εχοντας κατι σοβαρο να γραψουν αναλωνονται σε τετοιες αερολογιες.

 

Να ειστε καλα και παντα τετοια για να διασκεδαζουμε και εμεις οι κοινωνικα παρηκμασμενοι με τα χαλια σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα Σαββατιάτικα spoilers:

 

Υπάρχει καμιά ενδιαφέρουσα ιστορία σε μελλοντικά επεισόδια?

Yunjin Kim: Η Claire έχει πολύ στενή επαφή με έναν απο τους χαρακτήρες στο νησί..και δεν είναι ο Charlie. Μόνο αυτό μπορώ να πω.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε μαζί σου κι εγώ!!

 

Οκ λοιπόν σας το είπα χτες, σας το δίνω σήμερα ακούστε το και μόνοι σας (thanks to darkufo and Ed)

 

ειναι δυνατον να μην τρελλαινεσαι με το Lost με κατι τετοια....!backwords speech κτλ.. Τ Ρ Ε Λ Α!!!!

 

οσον αφορα το αρθρο απλως δειχνει ποσο κατω εχει φτασει η ελληνικη τηλεοραση και τα ατομα που παρακολουθουν μονο αυτη!!Αν τα ορια καποιου ειναι απο την "αγαπης την μαχαιρια" μεχρι τον Παπακαλιατη και την Λαμπιρη αυτα λεει... ποιοτικη ελληνικη tv!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ειδα κι εγω...Με απογοητευσε για τοση αναμονη...:(

Οι λογοι ειναι οι εξης:

 

Η σκηνη με το λεωφορειο ηταν απαραδεκτη. Δεν βλεπουμε Final Destination, Lost βλεπουμε...:down:

Ολο το τρεχαλητο με τον Σωγιερ και την Κειτ μου φανηκε πολυ βαρετο και προβλεψιμο.

Ο αλλος μιλουσε στο γουοκι τοκι και ταυτοχρονα εκανε εγχειρηση στην σπονδυλικη στηλη(που θελει μεγαλη ακριβεια) και εκοβε αρτηριες και διεκοπτε καθε τρεις και λιγο κ.τ.λ. Ο Μπεν απο την αλλη ξυπνησε ωραια και καλα και εκανε κουβεντουλα με "κομμενο" νεφρο.

 

Απλα ολο το επεισοδιο μου φανηκε απλα ετσι για να προχωρησει καπως η πλοκη, χωρις τα γνωστα μυστηρια και τις ψιλοανατροπες που μας εχει συνηθισει το Lost. Προσωπικα το θεωρω απο τα χειροτερα μεχρι στιγμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ειδα κι εγω...Με απογοητευσε για τοση αναμονη...:(

Οι λογοι ειναι οι εξης:

 

Η σκηνη με το λεωφορειο ηταν απαραδεκτη. Δεν βλεπουμε Final Destination, Lost βλεπουμε...:down:

Ολο το τρεχαλητο με τον Σωγιερ και την Κειτ μου φανηκε πολυ βαρετο και προβλεψιμο.

Ο αλλος μιλουσε στο γουοκι τοκι και ταυτοχρονα εκανε εγχειρηση στην σπονδυλικη στηλη(που θελει μεγαλη ακριβεια) και εκοβε αρτηριες και διεκοπτε καθε τρεις και λιγο κ.τ.λ. Ο Μπεν απο την αλλη ξυπνησε ωραια και καλα και εκανε κουβεντουλα με "κομμενο" νεφρο.

 

Απλα ολο το επεισοδιο μου φανηκε απλα ετσι για να προχωρησει καπως η πλοκη, χωρις τα γνωστα μυστηρια και τις ψιλοανατροπες που μας εχει συνηθισει το Lost. Προσωπικα το θεωρω απο τα χειροτερα μεχρι στιγμης.

Συμφωνώ απόλυτα,άσε που το δωμάτιο που πήγαν να σώσουν η Kate και ο Σώγιερ τον νεαρό είχε αριθμό τι άλλο ....23,να μαντέψουμε και τι αριθμό είχε το λεωφορείο που χτύπησε τον πρώην της Τζουλιέτ(σε 6 προσπάθειες):ninja: ??

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα,άσε που το δωμάτιο που πήγαν να σώσουν η Kate και ο Σώγιερ τον νεαρό είχε αριθμό τι άλλο ....23,να μαντέψουμε και τι αριθμό είχε το λεωφορείο που χτύπησε τον πρώην της Τζουλιέτ(σε 6 προσπάθειες):ninja: ??

 

βαλε τα spoiler βρε ανθρωπε να μη ξενερωνεις οσους δε το εχουν δει ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Νέο AOL clip απο το επεισόδιο 3x08 Flashes Before Your Eyes

 

και spoilers για το ίδιο επεισόδιο που μας δείχνουν λίγο πιο ξεκάθαρα που (μάλλον) βαδίζουμε :

 

Word from sources who shall remain nameless say to look for a very different flashback in 'Flashes Before Your Eyes'. A surreal, non-linear one where the events of what would be the flashbacks future impact the present of the flashbacks. According to a trusted source, we will be left wondering if Desmond is truly having flashbacks, or if we are experiencing fractured memories from a mind broken by the hatch explosion experiment, by the end of the episode this should be clear, though.

Clearing it up may be an appearance by Penny Widmore. Her presence in the episode was referenced by Carlton Cuse in a recent EW article as bringing a bit of closure to whether Desmond is seeing into the future or not.

On the theory side of things, quick thinking LOST fans have begun to form the theory following 'Not In Portland's' numerous time and black hole references that the island may be operating on a time-loop, and that Desmond's experience in the hatch may have thrown him outside of that loop long enough for him to see a complete revolution of that cycle 'flash before his eyes'.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ειδα κι εγω...Με απογοητευσε για τοση αναμονη...:(

Οι λογοι ειναι οι εξης:

 

Η σκηνη με το λεωφορειο ηταν απαραδεκτη. Δεν βλεπουμε Final Destination, Lost βλεπουμε...:down:

Ολο το τρεχαλητο με τον Σωγιερ και την Κειτ μου φανηκε πολυ βαρετο και προβλεψιμο.

Ο αλλος μιλουσε στο γουοκι τοκι και ταυτοχρονα εκανε εγχειρηση στην σπονδυλικη στηλη(που θελει μεγαλη ακριβεια) και εκοβε αρτηριες και διεκοπτε καθε τρεις και λιγο κ.τ.λ. Ο Μπεν απο την αλλη ξυπνησε ωραια και καλα και εκανε κουβεντουλα με "κομμενο" νεφρο.

 

Απλα ολο το επεισοδιο μου φανηκε απλα ετσι για να προχωρησει καπως η πλοκη, χωρις τα γνωστα μυστηρια και τις ψιλοανατροπες που μας εχει συνηθισει το Lost. Προσωπικα το θεωρω απο τα χειροτερα μεχρι στιγμης.

 

Εμένα μου άρεσε αρκετά το επεισόδιο, χωρίς να ήταν κάτι τρομερό. Μου είχε λείψει απ' ότι φαίνεται.

Στη σκηνή ομως με το

λεωφορείο με πήραν τα γέλια

:mad: Γελοίο.

Με την Penelope θα γίνει ποτέ τίποτα; Με εκνευρίζει που αφήνουν τόσο σημαντικά στοιχεία της πλοκής μετέωρα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Νέες πληροφορίες απο το καινούριο επίσημο Lost podcast:

 

Επιβεβαιώνεται πως ο αναγραμματισμός είναι όντως "Lost Time" απο την λέξη Mittelos

Θα αλλάξουμε γνώμη για τον χαρακτήρα του Paulo μετά το επεισόδιο με το flashback του

Υπονοούν πως ο Ben ΔΕΝ είναι ο βιολογικός πατέρας της Alex

Επιβεβαιώνουν γελώντας πως οι χαρακτήρες που κάνουν sex δεν σημαίνει πως αυτόματα πεθαίνουν (αυτό που κολλάει?)

 

 

EDIT: New promo 3, 3x08 Flashes Before Your Eyes

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

και κάτι σχετικά ενδιαφέρον.

στο show είμαστε στην Day 73 - Friday, December 3, 2004

στις Sunday, December 26, 2004 έγινε ο μεγάλος ινδικός σεισμός στον ινδικό ωκεανό. Αυτή η ημερομινία στις μέρες του show θα γίνει την Day 96

 

"The Indian Ocean Earthquake strikes the Indian Ocean. While it hasn't yet occurred on the show, it happened in real life and will likely factor into the show, as hinted by the producers in an interview with the Chicago Tribune."

 

γουστάρω λεπτομέριες όμως :)

Link to comment
Share on other sites

και κάτι σχετικά ενδιαφέρον.

στο show είμαστε στην Day 73 - Friday, December 3, 2004

στις Sunday, December 26, 2004 έγινε ο μεγάλος ινδικός σεισμός στον ινδικό ωκεανό. Αυτή η ημερομινία στις μέρες του show θα γίνει την Day 96

"The Indian Ocean Earthquake strikes the Indian Ocean. While it hasn't yet occurred on the show, it happened in real life and will likely factor into the show, as hinted by the producers in an interview with the Chicago Tribune."

γουστάρω λεπτομέριες όμως :)

 

Όσον αφορά το παραπάνω σου post δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό που αναφέρει το παραπάνω γεγονός εκτός και αν αυτό εδώ

There will be a big reminder this season that on the island, it’s still November of 2004 and only three months have passed, which will help lead to “a major shakeup coming soon.”

απο την συνέντευξή τους στο press panel τον Ιανουάριο είναι αυτό που λες εσύ

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

απο την συνέντευξή τους στο press panel τον Ιανουάριο είναι αυτό που λες εσύ

 

akribos ekei anafer8ike.:)

to vrika edo

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρόσεξε όμως γιατί εκεί ακριβώς κάνεις ένα λάθος. Το οτι αναφέρεται στο γεγονός στην Ινδονησία το 2004 είναι καθαρά speculation και οι ίδιοι οι παραγωγοί δεν έχουν πει ακόμα τπτ που να το επιβεβαιώνει. Αυτό το λέω επειδή προτιμώ να μην στηρίζομαι σε φήμες παρά σε επιβεβαιωμένα λόγια. Όταν το επιβεβαιώσουν οι ίδιοι, τότε θα αρχίσω να το θεωρώ ως γεγονός. Πάντως όμως δεν έχει επιβεβαιωθεί απο τους ίδιους τίποτε τέτοιο.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

GC ποτε θα μας πεις που τα μαθαινεις ή ποιος σου τα λεει;;:p

Παπαπαπα μακριά :p με τόσο ψάξιμο που έχω ρίξει όλο αυτό τον καιρό να παρατήσω την τέχνη μου? Έχω μερικά άτομα απο καλά sites και ξένα forums που μου δίνουν υλικό αλλά και απο πολύυυυυυυωρο ψάξιμο. Να ναι καλά οι searvh engines :p

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

και για όσους δεν έχουν δει τη δεύτερη σειρά από τις φιγούρες, ορίστε άλλες 2

http://www.spawn.com/news/images/lost2_sun_photo_01_dp.jpg

http://i53.photobucket.com/albums/g41/nafnaf14/echo2.jpg

 

Ειδικά του Mr. Εko είναι φοβερή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρόσεξε όμως γιατί εκεί ακριβώς κάνεις ένα λάθος. Το οτι αναφέρεται στο γεγονός στην Ινδονησία το 2004 είναι καθαρά speculation και οι ίδιοι οι παραγωγοί δεν έχουν πει ακόμα τπτ που να το επιβεβαιώνει. Αυτό το λέω επειδή προτιμώ να μην στηρίζομαι σε φήμες παρά σε επιβεβαιωμένα λόγια. Όταν το επιβεβαιώσουν οι ίδιοι, τότε θα αρχίσω να το θεωρώ ως γεγονός. Πάντως όμως δεν έχει επιβεβαιωθεί απο τους ίδιους τίποτε τέτοιο.

 

μαζι σου κ γω. απλο spec είναι αλλά μας έχουν δίξει κ στο παρελθόν ότι ταυτήζουν τα γεγονότα της πραγματικής ζωής με το show (βλ ημερομινία πτώσης του αεροπλάνου). οποτε αν γίνει θα είναι πολύ καλή πινελιά

Link to comment
Share on other sites

Mια πιο μαζεμένη συλλογή των τελευταίων spoilers:

 

Για το επεισόδιο 3x08 Flashes Before Your Eyes:

Πίσω στην παραλία, οι αγνοούμενοί μας αποφασίζουν να αντιμετωπίσουν τις συνέπειες που προκάλεσε ο Desmond όταν γύρισε το κλειδί ασφαλείας, το οποίο προκάλεσε έκρηξη στην καταπακτή και έκανε τον ουρανό μωβ. Σε αυτό το επεισόδιο, ο Desmond πληροφορεί έναν κύριο χαρακτήρα της σειράς οτι θα πεθάνει. Επίσης ο ίδιος ο Desmond γίνεται το αντικείμενο μιας συσκευής - flashback (σας το παραθέτω όπως ακριβώς το λένε τα spoilers και οι παραγωγοί) με έναν τρόπο ποιυ δεν έχουμε ξαναδεί ποτέ και ούτε θα ξαναδούμε. Είτε θα τρελάνει τους fans είτε θα τους διώξει για τα καλ.α

Για το επεισόδιο 3x11 Enter 77:

Θα μας αποκαλυφθεί η σύνδεση των Others με το Dhara Initiative στο οποίο θα δούμε και τον νέο σταθμό, τον Flame. Ο Carlton Cuse λέει : Ο χάρτης που είχε δει ο Locke αρχίζει να γίνεται ασήμαντος, γιατί όταν επισκεφθούν αυτόν τον νέο σταθμό, θα μάθουν καινούριες πληροφορίες που θα τους βοηθήσει να καταλάβουν που ζούσαν οι άνθρωποι της Dharma και που είναι οι σταθμοί τους.

Για το επεισόδιο 3x13 που θα είναι Locke - centric:

Oι Αγνοούμενοί μας ανακαλύπτουν πως οι Others έχουν ένα υποβρύχιο

Για το επεισόδιο 3x14 που είναι Paulo και Nikki centric:

Τα flashbacks θα είναι γύρω απο τον Paulo και την Nikki. Ο Lindeloff λέει : Μπορεί οι 2 αυτοί χαρακτήρες να είναι παγκοσμίως μισητοί, αυτό όμως θα αλλάξει. Είχαμε ένα σχέδιο όταν σας τους παρουσιάσαμε και δεν μπορέσαμε να το εκτελέσουμε πλήρως. Αλλά όταν το σχέδιό μας εκτελεστεί, η Nikki και ο Paulo θα είναι σημαντικοί χαρακτήρες στην σειρά.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Και αποκλειστικά το video του brainwashing μαζί με τον ανάποδο ήχο απο το scifi2u.com (thanks dark)
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αυριο εχει κανονικα επεισοδιο ετσι;;

δεν πιστευω να το κανουν σαν το Prison Break που δεν ειχε χθες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις.Μεχρι να τελειωσει ο κυκλος,δε χρειαζεται καν να την ξανακανεις την ερωτηση.ΚΑΘΕ εβδομαδα εχει επεισοδιο...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...