Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα.Αν η σειρα ηταν στο STAR,που εκτιμα τις ξενες σειρες και δεν τις βαζει σε δρακουλιαρικες ωρες,η σειρα θα ειχε μεγαλυτερη επιτυχια.Βεβαια η σειρα εχει ηδη τεραστια επιτυχια στην Ελλαδα,υπαρχουν πραγματικα ΠΟΛΥΣ κοσμος που την βλεπει,απλα ολοι τους εχουν δει και τον 2ο κυκλο ειτε απο τορρεντς ειτε απο filmnet.

 

Δε κατάλαβες, πολοί είναι αυτοί που τη βλέπουν, σε αυτό συμφωνούμε. Το θέμα είναι ότι αυτοί που αναφέρεις παραπάνω (αυτοί που κατεβάζουν torrents) δεν αποτελούν ένα αντιπροσοπευτικό δείγμα του τηλεοπτικού κοινού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pistuw pws...h 23.00 (23.30 gia na eimaste akribeis:happy: ) einai polu kali wra...gia tetoio eidous seira... Autoi pou katebazoun apo torrents einai polloi ligoi...kai autoi pou blepoun to filmnet...sxetika me to tileoptiko meridio... genikws polloi ligoi eimaste emeis apo tous Ellines pou blepoume amerikanikes seires...na fantastite mono 5-6 gnwstoi mou to blepane stin NET...kai genikws oti paizetai apo ta kratika...to snobaroun... An to ebaze kanena STAR h ANT1...isws na itan polu kaliteri h katastasi...kai tha eixame kai sunexia stis Seasons... kai twra oi monimoi tiletheates pou to blepan...tha ligostepsoun...afou efage toso megali anaboli...to libazize to libanize...kai bgika ta DVD...

 

ps: kai as min ksexname oti i NET den endiaferetai katholou gia to ergo... (polles anaboles....kamposa lathi stin proboli...me toys upotitlous...me to mperdema sto 109 kai 110, me tin wra problis etc etc etc)....apo tin stigmi pou einai oi idioi <<J' Jaman fu>> pws tha endiaferthei to koino...??

 

ps2: Isws twra me ta DVD pou bgikan...to public awareness...na megalwsei...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβες, πολοί είναι αυτοί που τη βλέπουν, σε αυτό συμφωνούμε. Το θέμα είναι ότι αυτοί που αναφέρεις παραπάνω (αυτοί που κατεβάζουν torrents) δεν αποτελούν ένα αντιπροσοπευτικό δείγμα του τηλεοπτικού κοινού.

 

 

Σιγουρα,αλλα οπως ειδαμε ,δεν ειναι να εμπιστευομαστε και πολυ τα μηχανακια της AGB τα οποια ουτως η αλλως,ειναι μολις 2000 σε ενα συνολο περιπου 4.000.000 τηλεοπτικου κοινου,οποτε ειναι πολυ πιθανο ΚΑΝΕΙΣ απο τους 2000 αυτους να μην βλεπει την σειρα....

Επισης οπως ειπε και ο argy_4,ειναι πολλοι αυτοι που σνομπαρουν(και με το δικιο τους) τα κρατικα.Εχω φιλους και φιλες που μολις αλλαζω σε ΝΕΤ μου λενε "Καλα την παλευεις?Αλλαξε το,ΝΕΤ θα δουμε?ΝΕΤ μονο ο πατερας μου βλεπει"...

Ε,σιγα να μην ο πατερας τους ομως,βλεπει Lost :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα,αλλα οπως ειδαμε ,δεν ειναι να εμπιστευομαστε και πολυ τα μηχανακια της AGB τα οποια ουτως η αλλως,ειναι μολις 2000 σε ενα συνολο περιπου 4.000.000 τηλεοπτικου κοινου,οποτε ειναι πολυ πιθανο ΚΑΝΕΙΣ απο τους 2000 αυτους να μην βλεπει την σειρα....

Επισης οπως ειπε και ο argy_4,ειναι πολλοι αυτοι που σνομπαρουν(και με το δικιο τους) τα κρατικα.Εχω φιλους και φιλες που μολις αλλαζω σε ΝΕΤ μου λενε "Καλα την παλευεις?Αλλαξε το,ΝΕΤ θα δουμε?ΝΕΤ μονο ο πατερας μου βλεπει"...

Ε,σιγα να μην ο πατερας τους ομως,βλεπει Lost :p

 

Και όμως, ο δικός μου βλέπει... νομίζω μάλιστα ότι πραγματικά φέτος ήταν η μόνη χρονιά που ο πατέρας θα καθίσει να δει κάτι στη tv :p Ξέρεις πως είναι συνήθως οι γονείς, απο τη δουλεια κουρασμένοι, ανοίγουν τη tv και θα δουν ότι παίζει... φέτος αυτό άλλαξε :wacko: Ο πατέρας μου τουλάχιστον στις αρχές που η ΝΕΤ τηρούσε το πρόγραμμα της το έβλεπε. τώρα δε ξέρω τι κάνει :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε ποια Video Club στην Αθήνα έχουν τα πρωτότυπα DVD του LOST;

Μιλάω για τα αμερικάνικα, χωρίς ελληνικούς υπότιτλους αλλά με όλα τα extras.

Κατά προτίμηση σε περιοχές Αργυρούπολη - Ηλιούπολη - Καλαμάκι - Κέντρο - Περισσός...... (Ζητάω πολλά ε; )

 

Και οι θεωρίες δεν σταματούν ποτέ!

Μόλις μου επεσήμαναν κάτι που.......είχε ξεφύγει εντελώς από την αντίληψή μου. Αν το είχατε προσέξει, ΝΤΡΟΠΗ σας που δεν το μοιραστήκατε μαζί μας...

 

Λοιπόν, στο 2χ24μ τελευταίες σκηνές, εκεί που οι Πορτογάλοι βρίσκουν την ηλεκτρομαγνητική ανωμαλία, ο..... σκουφάτος σας θυμίζει κάτι; Κάτι από Jack ας πούμε;;;;

http://rapidshare.de/files/24519462/Portogalos_Jack.jpg.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και οι θεωρίες δεν σταματούν ποτέ!

Μόλις μου επεσήμαναν κάτι που.......είχε ξεφύγει εντελώς από την αντίληψή μου. Αν το είχατε προσέξει, ΝΤΡΟΠΗ σας που δεν το μοιραστήκατε μαζί μας...

 

Λοιπόν, στο 2χ24μ τελευταίες σκηνές, εκεί που οι Πορτογάλοι βρίσκουν την ηλεκτρομαγνητική ανωμαλία, ο..... σκουφάτος σας θυμίζει κάτι; Κάτι από Jack ας πούμε;;;;

http://rapidshare.de/files/24519462/Portogalos_Jack.jpg.html

Νομίζω αναφέρθηκε πριν, αλλά πέρασε στο ντούκου. Anyway, οι παραγωγοι στο τελευταίο podcast το απέρριψαν ως ενδεχόμενο... (θα παραήταν κουφό εδώ που τα λέμε)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε ποια Video Club στην Αθήνα έχουν τα πρωτότυπα DVD του LOST;

Μιλάω για τα αμερικάνικα, χωρίς ελληνικούς υπότιτλους αλλά με όλα τα extras.

Κατά προτίμηση σε περιοχές Αργυρούπολη - Ηλιούπολη - Καλαμάκι - Κέντρο - Περισσός...... (Ζητάω πολλά ε; )

 

Aν σε βολεύει Άνω Γλυφάδα που είμαι εγώ και είναι και το θεικό Imagine και μπορείς να πας τα έχει ΟΛΑ! 210-9633929

http://www.imaginestores.gr

Πραγματικά θησαυρός.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αναφέρθηκε πριν, αλλά πέρασε στο ντούκου. Anyway, οι παραγωγοι στο τελευταίο podcast το απέρριψαν ως ενδεχόμενο... (θα παραήταν κουφό εδώ που τα λέμε)

 

Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα όταν μου το είπανε!

Η φωνή δεν έχει καμία σχέση, αλλά άντε πες ότι βάλανε άλλη φωνή πάνω από αυτή του ηθοποιού λόγω της ξένης γλώσσας.

Πώς στην ευχή θα έστεκε ότι είναι ο ίδιος άνθρωπος; Κλώνος;

Η αλήθεια είναι ότι έφτιαξα αυτό το side-by-side για να δείξω στον τύπο ότι η θεωρία του δεν ισχύει αλλά........μόλις το έφτιαξα έπεισα τον εαυτό μου! :p

Το σχήμα προσώπου είναι ίδιο, το στόμα, η μύτη, τα γένια (αν και μακρύτερα), μόνο το χρώμα των ματιών είναι διαφορετικό....

Άσχετο: αυτά που διαψεύδουν οι παραγωγοί είναι όντως διάψευση ή στάχτη στα μάτια;

 

GreekCharmed Thanx! Με την πρώτη ευκαιρία θα στείλω τον ξάδελφο να τα πάρει γιατί με έχει ζαλίσει με τη σειρά! (Αυτό το παιδί το έχω μεγαλώσει εγώ και καθημερινά βλέπω πόσο ΚΑΛΗ δουλειά έχω κάνει!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σχήμα προσώπου είναι ίδιο, το στόμα, η μύτη, τα γένια (αν και μακρύτερα), μόνο το χρώμα των ματιών είναι διαφορετικό....

Είναι και το σχήμα του αυτιού...
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, κοροϊδέψτε....... αλλά άμα βγει τίποτα τέτοιο αληθινό περιμένω δημόσια συγγνώμη, στην τηλεόραση, σε ώρες αιχμής :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oχι ειναι οντως διαψευση και οχι σταχτη στα ματια.

Εδω που τα λεμε θα ηταν τελειως κουλο,ασχετο,κουφο,οτι να'ναι να ηταν ο Τζακ...

Νομιζω πως απο την πολυ Lostιαση δεν ξερουμε τι βλεπουμε :p

Παντως οι παραγωγοι ξεκαθαρισαν πως προκειται για διαφορετικο ηθοποιο...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο δημόσια συγνώμη, προσωπικά θα αυτομαστηγωθώ, θα κόψω το δεξί μου αυτί και θα στο προσφέρω για κολιέ :p

 

Όχι βρε........κράτα το για την κοπελιά σου! :p :p :p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Pistevw oti to lost egine polu gnwsto me tin provoli tou sto net,idi kserw arketo kosmo pou to ema8an-to agapisan apo to kratiko kanali,akoma kai egw pou den exw internet,alla oute kai filmnet,sto net to gnwrisa to lost.oso afora sto oti ean eixe ta dikaiomata provolis kapoio idiotiko kanali i apopsi mou einai oti isws ta pragmata na min itan kalutera,ena parareigma einai to xfiles sto ant1 pou to vazoune araia kai pou.

 

 

 

oi paratiriseis mou pros to kratiko kanali pera apo palaiotero post mou,einai oti pws na mas lene oti uparxei pi8anotita na min diksoun to 2 kuklo ti stigmi pou se treiler vlepoume skines apo to deutero kuklo?.ektos kai an pirane auto to treiler etoimo apo ekso.

Link to comment
Share on other sites

μου λείπει ήδη το lost, αντε δε περνάει κι ο καιρός!!! :worry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Α καλά...πρέπει να κάνεις υπομονή μεγάλη μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου ή αρχές Οκτωβρίου. Εσύ και όλοι μας. Μέχρι να αρχίσει όμως πιστεύω πως μέσα Ιουλίου που θα αρχίσουν να μαζεύονται τα πουλάκια μας για τις αρχές των γυρισμάτων, θα έχουμε τα πρώτα spoilerakia και πάλι θα σας μαυρίσω την οθόνη, αν και θα τα έχω και στο club.

 

Άντε πλησιάζει η ημερομηνία

17/7 βγαίνει το Season 2 Part 1 σε dvd για όσους απο εμάς τα θέλουν και σε dvd.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το γενίκευα κι άλλα το θέμα:

Η Ελληνική Τηλεόραση (Κρατική και Ιδιωτική) είναι πολύ πίσω ακόμα...

Τώρα βλέπουμε μία φιλότιμη προσπάθεια να αναβαθμίσουν το επίπεδό τους και να το κάνουν τουλάχιστον ανεκτό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα απαράδεκτης τακτικής είναι το Star τα μεσημέρια του Σαββατοκύριακου: "Αγοράσαμε το FRIENDS, πουλάει, και δεν έχουμε και τίποτα καλύτερο να σας δείξουμε, γι'αυτό για τα επόμενα 48 χρόνια θα σας δείχνουμε τη σειρά ξανά και ξανά μέχρι κάποιος αγανακτησμένος τηλεθεατής να αυτοπυρποληθεί έξω από τα γραφεία μας". ΕΛΕΟΣ! Δε λέω, καταπληκτική η σειρά αλλά......... άσε που έχω την υπόνοια ότι δεν σκοτίζονται καν να δείχνουν τα επεισόδια με τη σειρά, ό,τι πιάσουμε από το ράφι...

Για να μη γίνω κι άλλο Off Topic, ας το γυρίσω στο LOST:

Μία τόσο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σειρά (που τη βλέπουν ακόμα κι οι γονείς μας) θα έπρεπε να διαφημιστεί πολύ και, λόγω και του περιεχομένου, να ξυπνάει την αγωνία του θεατή. Όχι αφήγηση του στυλ "Η σειρά που καθήλωσε τον κόσμο". Τι με νοιάζει ρε τι βλέπουν τα Αμερικανάκια; Εγώ θέλω να μου πεις γιατί πρέπει ΕΓΩ να κάτσω να το δω. Θυμάμαι ακόμα το τρέιλερ της NOVA όταν ξεκινούσε η πρώτη σεζόν. Έδειχνε την πτώση του αεροπλάνου (αυτό το σκηνοθετικό θαύμα) που σου έκοβε την ανάσα όπως έβλεπες τα κομμάτια του αεροπλάνου να σκάνε στο έδαφος, με την ανάλογη επιβλητική μουσική, έδειχνε τον Charlie να λέει "Guys.......WHERE ARE WE?", έδειχνε την Kate να τρέχει στη ζούγκλα μέσα στη βροχή και σκεφτόσουν "ΠΡΕΠΕΙ να το δω! Ο κόσμος να χαλάσει, εγώ ΘΑ ΤΟ ΔΩ".

Δεύτερο πρόβλημα η ώρα προβολής. 11 το βράδυ καθημερινής; Αν κύριοι κρίνετε ότι το περιεχόμενο δεν είναι κατάλληλο για πιο νωρίς, βάλτε το τουλάχιστον Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ. Περιμένετε ο εργαζόμενος ή ο μαθητής να κάτσει να ξενυχτήσει για να δει τι είναι αυτή η καινούρια σειρά; Σιγά μη σκοτιστεί!

Α, και όταν λέμε 11 εννοούμε 11, όχι 12 παρά κάτι. Γιατί άντε και μου κίνησες το ενδιαφέρον, θα κάτσω να περιμένω 40 λεπτά κι από πάνω; Όταν ο άνθρωπος δεν παρακολουθεί έχει την τάση να γλαρώνει, κι άμα με πάρει ο ύπνος φέξε μου και γλύστρησα!

 

Για να καταλήξω (γιατί γράφω πολλά) πιστεύω ότι η ΝΕΤ είχε τη νοοτροπία "Το έχουν ψιλοδεί στη NOVA, τους έχουν πει κι οι φίλοι τους ότι το κατέβασαν από το internet και αξίζει, άρα, σιγά μην κάτσουμε εμείς να τους πορώσουμε. Ξέρουν ήδη τι καλή σειρά είναι. Εμείς απλά θα τους κάνουμε να μετανιώσουν που δεν προτίμησαν τη Συνδρομιτική Τηλεόραση ή έστω δεν έχουν βάλει DSL στο σπίτι."

Ειλικρινά, εύχομαι να ΜΗΝ πάρει τη Season 2, ώστε να κυκλοφορήσει άμεσα στα Video Clubs και να μπορέσουν οι μη προνομιούχοι να το δουν όποτε θέλουν, ό,τι ώρα θέλουν και χωρίς αναίτιες αναβολές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α καλά...πρέπει να κάνεις υπομονή μεγάλη μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου ή αρχές Οκτωβρίου. Εσύ και όλοι μας. Μέχρι να αρχίσει όμως πιστεύω πως μέσα Ιουλίου που θα αρχίσουν να μαζεύονται τα πουλάκια μας για τις αρχές των γυρισμάτων, θα έχουμε τα πρώτα spoilerakia και πάλι θα σας μαυρίσω την οθόνη, αν και θα τα έχω και στο club.

 

Άντε πλησιάζει η ημερομηνία

17/7 βγαίνει το Season 2 Part 1 σε dvd για όσους απο εμάς τα θέλουν και σε dvd.

 

Κι εγώ τι βρήκα στο internet τότε Season 2, DVD 1-2-3-4; Παραμύθια πουλάνε; Για πες παραπάνω πληροφορίες.....

 

Βρήκα και 2 sites που πιστεύω ότι μπορούν να μας κάνουν λίγο υποφερτή την αναμονή:

1) Τα αναπάντητα ερωτήματα ως τώρα

2) Πώς συνδέονται μεταξύ τους οι χαρακτήρες στη Season 2

 

Αν έχει αναφερθεί παλιότερα ή έχετε ήδη προτείνει καλύτερα sites, ζητώ ταπεινά συγγνώμη :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oti eipa kai gw...ADIAFORIA MEGALI!!!! Afou den to katexoume to athlima...kai tous Amerikanous se tetoia den tous ftanoume...an omws bgei se DVD...kai den to deiksei stin NET...den tha to doun polloi...px pira ta Lost se DVD...ta eida me tin mia...alla i mana mou...pou to blepame mazi stin NET...protima na balei na dei kati allo stin TV..para na balw na dei to LOST...kai logika tha ta dei apo tin NET. Otan blepeis ta DVD: 25 episodeia! fenontai polla...kai poloi len...eee..pou na katsw na ta dw...an omws...ta exei stin TV...tha poun...entaksi mwre...mporw na diathesw 1 wra tin ebdomada...kai na to dw...Twra allo thema an h NET se bgalei tin panagia...Kai den kserw gia sas...an kai proteimw ta DVD xwris suzitisi...otan blepw...liga liga ta episodeia diladi 1/week opws stin TV...h apo to internet...to efxaristiemai pio polli...enw an exeis agorasei ta DVD...pou na sunkratitheis...me to pou teleiwnei ena episodeio les...aman ti ginetai sto epomeno...kai to mono pou kaneis einai patiseis to katw belaki...kai OK/Play! kok kok...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως είναι ένα πρόβλημα (το "τα βλέπω όλα μονομιάς και μετά δεν ξέρω τι να κάνω").

Το είχα κάνει κι εγώ με τα DVD του Twin Peaks και το μ@μώτο είναι ότι η δεύτερη σεζόν δεν κυκλοφόρησε ποτέ... :(

Μήπως... αν έλεγες στο Video CLub της περιοχής σου "Ακόμα κι αν κλαίω, μη μου δώσετε το επόμενο DVD πριν περάσει 1 μήνας";;; :tease:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

ti na poume tin stigmi pou molis prin liges meres i et1 egine stereofwniki! To net akoma monofwnika to akoume!.

Pantws ekatsa egw mazi me tin mitera mou kai eidame oli tin upolipi prwti season , itan ekpliktika ta episodia alla ta eidame se duo meres kai twra 8a peroumenoume mines gia tin deuteri season !

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με κάτι πρέπει να ασχολούμαστε μέχρι να ξεκινήσει και πάλι η προβολή... σας έχω ένα γρίφο.

Ο ηθοποιός που παίζει τον Zeke/Tom/Bearded Guy είναι ο M.C. Gainey. Ως εδώ καλά!

Πηγαίνετε στο Φωτό από προηγούμενη ταινία και πείτε μου τι δεν πάει καλά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με κάτι πρέπει να ασχολούμαστε μέχρι να ξεκινήσει και πάλι η προβολή... σας έχω ένα γρίφο.

Ο ηθοποιός που παίζει τον Zeke/Tom/Bearded Guy είναι ο M.C. Gainey. Ως εδώ καλά!

Πηγαίνετε στο Φωτό από προηγούμενη ταινία και πείτε μου τι δεν πάει καλά...

 

Χμ απο ποια ταινια ειναι αυητη η foto?

 

Προσεξτε τι γραφει πανω στο λεωφορειο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...