Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί, ξέρουμε πως ο Locke θελημένα ανατίναξε το σταθμό;

 

 

Εφοσον στο 12 ειδαμε οτι ο Λοκ,ΗΞΕΡΕ οτι υπηρχαν εκρηκτικα και μαλιστα πηρε μερικα απο αυτα,τοτε ναι,ξερουμε πως ηθελημενα ανατιναξε το σταθμο.Οπως και στο τρεηλερ του επομενου φαινεται πως ψαχνει για το υποβρυχιο.Ειναι στο σχεδιο του να κανει τα παντα ωστε να μη φυγει απο το νησι

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον στο 12 ειδαμε οτι ο Λοκ,ΗΞΕΡΕ οτι υπηρχαν εκρηκτικα και μαλιστα πηρε μερικα απο αυτα,τοτε ναι,ξερουμε πως ηθελημενα ανατιναξε το σταθμο.Οπως και στο τρεηλερ του επομενου φαινεται πως ψαχνει για το υποβρυχιο.Ειναι στο σχεδιο του να κανει τα παντα ωστε να μη φυγει απο το νησι

 

Δεν έχω δεί το τρέιλερ για το επόμενο...(δε κάνω τέτοια εγώ)!:rolleyes:

 

Πάντως στο επεισόδιο με το ρώσο, δε σου έδινε την αίσθηση πως κατανόησε ο Locke το τι γινόταν με το σκάκι και τα σχετικα βίντεο;) .

 

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον στο 12 ειδαμε οτι ο Λοκ,ΗΞΕΡΕ οτι υπηρχαν εκρηκτικα και μαλιστα πηρε μερικα απο αυτα,τοτε ναι,ξερουμε πως ηθελημενα ανατιναξε το σταθμο.Οπως και στο τρεηλερ του επομενου φαινεται πως ψαχνει για το υποβρυχιο.Ειναι στο σχεδιο του να κανει τα παντα ωστε να μη φυγει απο το νησι

 

 

 

δηλαδη εσυ πιστευεις οτι τα κανει αυτα απλα για να μη φυγει απο το νησι και ξαναγινει παραλυτος;

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ πιστευεις οτι τα κανει αυτα απλα για να μη φυγει απο το νησι και ξαναγινει παραλυτος;

Πολύ πιθανό!

Και δεν θα τον αδικούσα!

...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα.

Ο ανθρωπος ζουσε μια ζωη κολαση πριν απο το νησι.4 χρονια παραλυτος και πατερας...ΤΕΡΑΣ.

Παντα ηθελε να ειναι στη φυση,να κυνηγαει και να κανει γενικως διαφορα χομπυ.Παραλυτος ηταν και απαιτουσε να παει στο "walkabout" που θα γινοταν στη φυση της Αυστραλιας.

 

Στο νησι τα βρηκε ολα αυτα + οτι ξαναπερπατησε.Ποιος τον αδικει που δε θελει να φυγει δηλαδη?

 

Αυτο που του αφαιρει ποντους,

ειναι το οτι δε πρεπει να στερει τη διασωση απο τους αλλους επιζωντες.Στο κατω κατω,αν ερθουν να σας σωσουν πες "δε θελω" ρε αδερφε.

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που του αφαιρει ποντους,

ειναι το οτι δε πρεπει να στερει τη διασωση απο τους αλλους επιζωντες.Στο κατω κατω,αν ερθουν να σας σωσουν πες "δε θελω" ρε αδερφε.

 

 

Ναι αλλά τότε χίλια δυο μπορεί να γίνουν, συν του ότι θα μείνει μόνος.

Δεν τον κόβω για πολύ ακοινώνητο, το γουστάρει το κους κους ώρες ώρες.

Εκτος και αν κάνει παρέα με τους "άλλους", που δεν βλέπω να τους πολυ χωνεύει!

 

...
Link to comment
Share on other sites

αν ολο αυτο με τον Λοκ δεν το παν καπου οι σεναριογραφοι τοτε γινεται σαφες πως δεν θελει να την κανει απο το damn island!αλλωστε και στους προηγουμενους κυκλους το εχει δειξει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο που του αφαιρει ποντους,

ειναι το οτι δε πρεπει να στερει τη διασωση απο τους αλλους επιζωντες.Στο κατω κατω,αν ερθουν να σας σωσουν πες "δε θελω" ρε αδερφε.

 

Γιατί πιστεύεις πως θα πάει κανείς;:p

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Post μου για το επεισόδιο 3x13 για τις φήμες και την πιθανή πλοκή, τελικά είναι φήμες και το παραδέχτηκε και ο χρήστης που το ξεκίνησε στο

4815162342

 

EDIT: Trailer Νο2 για το επεισόδιο 3x13 The Man From Talahassee που επικεντρώνεται σε Jack και Kate

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

αν ολο αυτο με τον Λοκ δεν το παν καπου οι σεναριογραφοι τοτε γινεται σαφες πως δεν θελει να την κανει απο το damn island!αλλωστε και στους προηγουμενους κυκλους το εχει δειξει!

 

Το κακό με το Locke δεν είναι οτι "δε θέλει να την κάνει απο το νησί". Γιατι αν δεν θέλει, τότε είναι πολύ απλό το πράγμα. Ας αφήσει τους άλλους να σωθούν και ας μείνει αυτός να περιφέρεται στο νησί. Ο Locke δείχνει να πιστεύει ότι δεν πρέπει κανείς να φύγει από το νησί για κάποιο λόγο που δεν έχει εξηγηθεί.

 

Γενικά το μόνο συνεπές πράγμα που βλεπω εγώ στο Locke είναι ότι πιστευει πως

κάποια δύναμη στο νησί του "λέει" τι να κάνει. Εφόσον το νησί του έχει δώσει πίσω τη δυνατότητα να περπατάει -και έχει αποδειχθεί ότι μπορεί να του την πάρει πίσω- αυτός υπακούει σε αυτήν. Και μάλλον μέσα στις "οδηγίες" που έχει είναι να καταστρέψει κάθε επικοινωνία με τον έξω κόσμο.

 

Είναι κάπως εκβιαστική η κατάσταση δηλαδή. Αλλά αυτό εξηγεί και το ότι στο τέλος του πρώτου κύκλου όταν ο smokie τον τραβάει σε μια τρύπα, ο Locke λέει "let me go, it will be alright" στον Jack. Επειδή πιστεύει πως το νησί δεν θέλει να τον σκοτώσει αλλά να του δείξει κάτι/τον προορίζει για κάτι/τον χρησιμοποιεί για κάποιο μαγαλύτερο σχέδιο.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

 

και για να μην χαλασει το ολο σχεδιο πιστευει πως δεν πρεπει να φυγει κανενας απο το νησι...το εχει πει κιολας πολλες φορες "καποια δυναμη μας εφερε εδω και μας θελει εδω"!οποτε...

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

σουπερ το τελευταιο επεισοδιο. επιτελους γρηγορη δραση.

αν κ στα τελευταια επεισοδια υπαρχουν καποια κενα στο σεναριο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κατω τα χερια απο τον Λοκ!

Ακους εκει

να ειναι με τους Others! Ουστ! Καλα εκανε και τον εριξε τον αλλον στην περιμετρο, το περιμενα, πως αλλιως θα μαθαιναν αν ειναι ενεργη ή οχι;;)

 

 

Οσο για την Κλαιρ εκανα μια τρομερη διαπιστωση-ανακαλυψη!!!

 

Της πανε πολυ τα μαλλια μαυρα!!!:lol: :lol:

Πλακα πλακα, ο Ααρον εχει θειο τον Τζακ! Θειο Τζαααααακ!:lol:

 

Ωραιο επεισοδιο γενικα, ας ελπισουμε οτι θα συνεχισει ετσι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο θέμα μας πλιζ

 

3x14 Left Behind επίσημη περίληψη:

 

Η Kate αναγκάζεται να φροντίσει και να υπερασπιστεί τον εαυτό της καθώς είναι στην ζούγκλα με την Juliette και ο Hurley προειδοποιεί τον Sawyer πως κινδυνεύει με αποξένωση αν δεν αλλάξει τους εγωιστικούς του τρόπους.

Guest starring are Kim Dickens as Cassidy, Beth Broderick as Diane, Fredric Lane as the Marshall, Andrew Meader as Johnny, Bill Ogilvie as man and Shawn Lathrop as federal agent.

 

 

Επίσης, άλλο ένα Jack-flashback θα έχουμε πριν το τέλος της φετεινής season

 

On the new Lost Initiative podcast from Sky One in the UK Paul Terry, the editor of the official Lost Magazine, confirmed that there would be another Jack Flashback this season. He said something to the effect of: "There will be another Jack flshback that the producers say will leave us talking all summer." That isnt word for word...

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σας έφτασα κ εγώ! Μόλις σήμερα έφτασα στο 12ο επεισόδιο της 3ης σεζόν. Μπορώ να πω ότι η δεύτερη σεζόν μου άρεσε... κάργα! :lol: :p Ίσως κ περισσότερο απ'την πρώτη.

Τώρα για την 3η σεζόν, δεν ξέρω. Με ψιλοαπογοήτευσε στα πρώτα επεισόδια. Μου φάνηκε ότι προχωρούσε με πολύ αργούς ρυθμούς, ενώ ξεχώρισα τα επεισόδια 8 (που επικεντρώνεται γύρω απ' τον Ντέσμοντ, και το οποίο δεν άρεσε σε αρκετούς, αλλά εμένα με εντυπωσίασε) κ 11 (Σαγίντ=κορυφή!).

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

σου αρεσε η δευτερη season πιο πολυ απο την πρωτη;;

παραξενο!

τωρα για την 3η τα χουμε πει..και τα λεμε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

σου αρεσε η δευτερη season πιο πολυ απο την πρωτη;;

παραξενο!

τωρα για την 3η τα χουμε πει..και τα λεμε!!

Η πρωτη για μενα μακραν η καλυτερη...

Ας ελπισουμε οτι η 4η θα ειναι καλυτερη...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου αρεσε η δευτερη season πιο πολυ απο την πρωτη;;

παραξενο!

τωρα για την 3η τα χουμε πει..και τα λεμε!!

 

Πρόσεξε, είπα ότι "ίσως (μου άρεσε) περισσότερο απ'την πρώτη". Θα το διαπιστώσω όταν ξαναδώ τη σειρά από τη αρχή. Πράγμα που θα συμβεί μάλλον μέσα στο καλοκαίρι. Τότε θα έχω μία πιο ολοκληρωμένη άποψη, μιας κ θα ξαναθυμηθώ και την πρώτη σεζόν καλά. ;)

Προς το παρόν είμαι πιο ενθουσιασμένος με τη 2η σεζόν γιατί την έχω πιο φρέσκια κ γιατί η 3η δε μ'εντυπωσίασε καθόλου. Ίσως γι' αυτό να'χω την εντύπωση ότι η 2η είναι πολύ καλή. Άλλά όπως προείπα, όταν θα κάνω review ολόκληρη τη σειρα, τότε θα έχω καλύτερη άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πουθενα αγγλικοι υποτιτλοι γιατι οι εληνικοι στο 3χ10 , δεν ειναι σωστα συγχρονισμενοι??? Η αν εχει καποιους ελληνικους αλλα να παιζουν σωστα
:X
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πουθενα αγγλικοι υποτιτλοι γιατι οι εληνικοι στο 3χ10 , δεν ειναι σωστα συγχρονισμενοι??? Η αν εχει καποιους ελληνικους αλλα να παιζουν σωστα

 

Αγγλικούς θα βρεις στο forom.com. Τους ελληνικούς μπορείς να τους συγχρονίσεις κ με το subtitle workshop.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...