Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να το διαγράψεις, να κάνεις restart και μετά να το κάνεις πάλι εγκατάσταση από τη συγκεκριμένη διεύθυνση που σου δίνω:

 

http://mobileapps.blackberry.com/devicesoftware/entry.do?code=appworld3

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διεγραψα και ξαναεγκατεστησα απο την διευθυνση αυτη αλλα παλι δεν μου εμφανιζει εικονιδιο στην home screen.

Μπας και ειναι καποια δηλωση?

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναεκανα αλλα τιποτα...

 

Βημα-βημα:

1. Εβαλα να μου κατεβαζει τις εφαρμογες στο Home.

2. Εσβησα την εφαρμογη.

3. Εκανα restart

4. Εγκατεστησα την εφαρμογη ξανα (μου εβγαλε μηνυμα οτι ολα πηγαν καλα)

5. Εκανα restart

6. Τζιφος!!! Πουθενα εικονιδιο Appworld

 

:angry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το ίδιο θέμα, λύθηκε απο το link που σου έγραψε ο Thief. Οπότε θα πρότεινα ένα software update γενικό.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα την διαδικασια που περιγραφω και εγκατεστησα την εφαρμογη απο το λινκ (οπως και την 1η φορα).

 

ΔΟΥΛΕΨΕ!!! :w00t::w00t::w00t:

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Μουφα τελικα.

 

Μου ζηταει να κανω αναβαθμιση στο Appworld και μετα δεν φαινεται πουθενα!!

 

Τι στο καλο?

 

edit: Με συνεχομενα reset τελικα επανηλθε το εικονιδιο (για να μεινει ελπίζω)!

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Το επερχόμενο blackberry aristo αν τα leak specs ειναι αληθινα τότε το εργαλείο ειναι τουμπανο !!!! Εχουμε και λεμε qualcom 4core στα 1500 krait 2giga ram 4.65 oled οθονη hd 16 giga εσωτερική και micro sd nfc 2800 μπαταρια
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα blackberry curve και εχω την επιλογη IM+ για να συνδεομαι με skype. Το προβλημα ειναι οτι ενω οταν καλω καποιον τον ακουω ενω αυτος δεν με ακουει και με παραπεμπει να ανοιξω το Talk key. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει και υποδειξει πως μπορει να γινει αυτο? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το talk key (PTT - push to talk) είναι το πλευρικό κουμπί της συσκευής σου με τις τελίτσες. Κανονικά το κρατάς πατημένο και μιλάς. Αν όμως από το μενού του έχεις αλλάξει τη λειτουργία, τότε ίσως να μη λειτουργεί.

 

Ποιο μοντέλο curve έχεις;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα thief. Κατ αρχας σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Οντως ειναι το πλευρικο κουμπι και το δοκιμασα και ελυσα το προβλημα. Το μοντελο μου ειναι curve 9300.

Απ οτι βλεπω δουλευει σαν walky talky οταν μιλαω με πατημενο το κουμπι δεν ακουω τον αλλο και η φωνη ερχεται καθαρα αλλα καθυστερημενα λιγο.Υπαρχει αλλος τροπος ρυθμισης?

Και κατι αλλο το ΒΒΜ δουλευει με WFI? Ευχαριστω εκ των προτερω.

 

Υπαρχει περιπτωση να κανω ρυθμιση και να μιλαω χωρις να παταω και να αφηνα το Τalk key?

Edited by thief
απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το πρόγραμμα, οπότε δεν ξέρω να σου πω για άλλο τρόπο ρύθμισης...

 

Το ΒΒΜ απαιτεί BIS ενεργό για να λειτουργήσει. Εάν υπάρχει BIS, τότε όταν συνδέεσαι σε wifi θα σου δρομολογεί όλα τα δεδομένα μέσω wifi.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος ρτοπος να αγραστει χοντρικη αυτο απο καταστημα? Ενας πωλητης σε τιμη θα το αγοραζε, αν παραγγελνε ενα μονο κομματι?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

Σιγα την τιμη, 1400 εχει (και φανταζομαι θα θελει και εξοδο τελωνειου), σχεδον οσο και στην Ελλαδα (1485 σε καταστημα). Μεχρι 700-800 θα μπορουσα να δωσει και αυτα με το ζορι, αν καταφερ να μαζεψω μεσα στα χριστουγεννα. Ενταξει το ξερω δεν παιζει να το παρω ποτε, αλλα αν με καποιο μαγικο τροπο μπορουσε να βρεθε ισε αυτην την τιμη, καλα θα ητανε.... (keep dreamin' pal) :X

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Με συνεχομενα reset τελικα επανηλθε το εικονιδιο (για να μεινει ελπίζω)!

 

αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα στο 9800 μου, τι εννοεις συνεχομενα restart, για ποσα μιλαμε ???????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η επιλογη IM+TALK δεν με συνδεει με το wifi μου βγαζει συνεχεια connect και reconnect και δεν προχωραει. Εκανα ξανα reinstall αλλα τιποτα. Μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το error αλλα απο ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα μαλλον θα πρεπει να ξαναβαλεις το blackberry software απο τον υπολογιστη

 

δες εδω http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-Curve/error-102/td-p/1550605

 

και εδω http://community.vodacom.co.za/t5/BlackBerry/Blackberry-error-102/td-p/1312?redirected=true

 

(δεν τα διαβασα ολα αλλα μαλλον αυτο ειναι )

Link to comment
Share on other sites

Το JVM 102 υποδηλώνει ότι έχει καταστραφεί κάποιο αρχείο συστήματος. Συνήθως δεν είναι κάτι σημαντικό και προέρχεται από κάποιον λανθασμένο χειρισμό κατά την αναβάθμιση ή από full OS wipe - συχνά το προκαλούμε μάλιστα και εσκεμμένα, όταν θέλουμε να κάνουμε εντελώς καθαρή εγκατάσταση λογισμικού. Για γενικές πληροφορίες για το σφάλμα, δες εδώ.

 

Δοκίμασε την επανεγκατάσταση που περιγράφει ο ignus, λογικά θα λυθεί το πρόβλημά σου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σε όλους

 

εδω και περιπου 10 Μέρες έχω αγοράσει ενα ΒΒ9360 απο την μου βγαζει σηνέχεια JVM ERROR 545 και π΄ρεπει να το κανω συνεχεια format απο τον υπολογιστη, υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματισει αυτο το πρόβλημα η να μηλίσω με την vodafone που το εχω αγοράσει?

Link to comment
Share on other sites

Εάν το κάνει συνέχεια τότε το πιο πιθανό είναι να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου και να πρέπει να μιλήσεις με Vodafone. Δοκίμασες και με νεότερη έκδοση λογισμικού;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

τρεχω αυτή που μου βγάζει σαν τελευταια ενημέρωση, οταν κανω reset μεσω υπολογιστή, στις ενημερωσεις μου λέει οτι δεν υπαρχει κατι νεότερο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από ότι βλέπω το έχει πάρει σοβαρά το θέμα η Blackberry και ετοιμάζει και άλλα μοντέλα :)

χαράς ευαγγέλια για τους προγραμματιστές αλλά και για εμάς

 

τα υπόλοιπα εδώ http://n4bb.com/blackberry-10-dev-alpha-unboxing/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!

Το ίδιο και απο εμένα στο 9900, εδω και αρκετό καιρό είναι εξαφανισμένο το App World.

Το εμφανίζει στις εφαρμογες αλλα πουθενα στο grid. Εκανα αναβάθμιση της συσκευής μου, (7.1 Bundle 2061-Platform 5.1.0.532) αλλά τίποτα.

Κάποια στιγμή με τα πολλά, εκανα επανεγκατάσταση απο το Desktop Manager και (άγνωστο πως..) μου εμφανίστηκε ... Για 1-2 ημέρες μονο.

Τώρα πάλι δεν υπάρχει πουθενά και δεν μπορώ να το εμφανίσω...

 

Καμια ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...