Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα έχει surepress. Η τεχνολογία αποδείχθηκε μεγάλη πατάτα. Εμπορικά τουλάχιστον. Μπορεί σε μερικούς να άρεσε (προσωπικά όχι) αλλά γενικά τα storm αποτύχανε. Για αυτό τον λόγο αλλάζουν και το όνομα της σειράς. Ενώ το Bold το κρατάνε ως brand.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ειδα να αναφερει καποιος την e-click.gr.

Εγω εχω ψωνισει αρκετες φορες απο εκει και εμεινα ευχαριστημενος.

Οτι παραγγειλα...πηρα.

Μενω επαρχια, και μου ερχονται μετα απο 2 μερες ή την επομενη αν δωσω την παραγγελια πριν το μεσημερι. Αντικαταβολη παντα, με 6 ευρω επιπλεον χρεωση.

Εχει και 2 καταστηματα στην Αθηνα, οποτε δεν παραγγελνεις στο .... αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέες φωτό και μερικά highlights σχεδιαστικά:

-διαστάσεις του bold 9000, πλήν του ύψους, αρα πολύ λεπτότερο και από το 9700.

-φωτιζόμενο trackpad, αυτό που περίμενα :happy:

 

http://img207.imageshack.us/img207/5203/blackberryboldtouch1.th.png http://img254.imageshack.us/img254/9091/blackberryboldtouchcomp.th.png

 

 

Dimensions: 115 x 66 x 10.5mm

Radio: Quad-band GSM/GPRS/EDGE; Tri Band UMTS

Display: 2.8" diagonol - VGA 640 x 480, resolution 287dpi

Camera: 5mp - Flash - Image Stabilization - HD Recording (720p)

Navigation: Capacitive Touch, Optical Trackpad

Keypad: Wide QWERTY - Physical Send, End, Escape, Menu, Right Side Convenience Key, Volume Control

Memory: 8GB - 768MB RAM - up to 32GB MicroSd Card

WiFi: 2.4 GHZ b/g/n - 5GHz a/n - Mobile Hotspot

Connectivity: Micro USB - Bluetooth - NFC

Sensors: Magnetometer - Accelerometer - Proximity

 

 

http://*****berry.com/live-photos-blackberry-bold-touch-montana-emerge#comment-938163

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο φαίνεται να είναι καλύτερης ποιότητας από το 9700. Ίσως είναι ανοξείδωτο ατσάλι και όχι επιχρωμιωμένο πλαστικό...

Κανένα νέο για τον επεξεργαστή και τη μπαταρία ?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ μια παραγγελία από το e-click και όντως τα παιδιά ήταν πολύ εξυπηρετικά και όλα έγιναν όπως ήθελα! Μια παρατήρηση όμως.. Παράγγειλα αυτή τη θήκη ηια το 9700, αλλά είναι πάρα πολύ στενή σε σχέση με την default που είχε μέσα το τηλέφωνο, παρόλο που είναι και αυτή γνήσια ΒΒ.. Στη συσκευασία έγραφε πως είναι για 8900 αλλά σε διάφορα sites που έψαξα αναφέρει πως κάνει και για 9700...
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται εξαιρετική συσκευή και ιδανική για όσους έχουν συνηθίσει με Qwerty πληκτρολόγιο. Ο ιδανικός συνδυασμός Tοuch οθόνη - Hardware Keyboard.

Να υπολογίζουμε τιμή ~550 ευρώ όταν κυκλοφορήσει?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Νέος στο φόρουμ και κάτοχος ΒΒ εδώ και 2 χρόνια

Πριν 2 βδομάδες μου έπεσε το κινητό και αυτή τη φορά ήταν και η τελευταία του !!

Ράγισε η οθόνη,αλλά δούλευε κανονικά..Τα πάντα κανονικά

Για λόγους καθαρά εμφάνισης έψαξα λίγο στο ebay και βρήκα οθόνη

για το κινητό μου..

Παρήγγειλα,παρέλαβα και τοποθέτησα.ΟΛΑ ΚΑΛΑ στην τοποθέτηση

 

Ανοιξα το κινητό μετά από την τοποθέτηση και πάλι όλα καλά (αρχικά)

 

Επειτα διαπίστωσα το πρόβλημα..

Η οθόνη πλέον δεν λειτουργεί 100% :mad:

 

Πατάω για να γράψω μνμ και δεν ανοίγει..Δεν το αναγνωρίζει,θέλει πολύ προσπάθεια

Και αυτό το κάνει σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης..

 

Οπότε καταλήγω

 

1) Μήπως πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω την οθόνη ?? Μήπως έκανα κάποιο λάθος..(αν και ασχολούμαι πολλά χρόνια με μοντελισμό και επεμβάσεις τέτοιες είναι το χομπι μου)

2) Μήπως παρήγγειλα λάθος οθόνη ?? (στο ebay έλεγε για ΒΒ 9500-9530)

3) Μήπως να το πετάξω πριν μου χαλάσει τη ζαχαρένια ??

 

Ακούω προτάσεις και αν έχει τύχει σε κάποιον άλλον,γιατί γλυκοκοιτάω εδώ και

λίγους μήνες το iphone 4G..Απλά το ΒΒ είναι άλλο πράγμα..Με έχει βολέψει στα mail του απίστευτα..

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Στράτος :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή στείλε σε αυτόν που την πήρες ότι δεν δουλεύει να σου στείλει καινούρια. Επίσης πολύ σωστά γράφει ο παραπάνω... Είσαι σίγουρος ότι είναι OEM οθόνη?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To touch λειτουργεί κανονικά; Δηλαδή όταν ακουμπήσεις το εικονίδιο των μηνυμάτων φωτίζεται, αλλά δεν ενεργοποιείται όταν κλικάρεις;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συσκευή μας προϊδεάζει ότι από εδώ και πέρα στα "ακριβά" κινητά της blackberry θα υπάρχει οθόνη αφής, είτε μαζί με querty, είτε χωρίς, ή απλά δοκιμάζουν αυτόν τον συνδιασμό?

Για τους οπαδούς του bold, χωρίς καθόλου οθόνη αφής και full πληκτρολόγιο δεν θα υπάρξουν νέα μοντέλα, μετά το 9780? Τι πιστεύετε γι' αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα εξαρτηθει απο την αποδοχη και τις πωλησεις του Dakota. Παντως επειδη πολλοι χρηστες Blackberry ειναι μεγαλης ηλικιας και αρκετα <<συντηρητικοι>> στις τεχνολογιες τους προτιμησεις ,πιστευω οτι θα υπαρξει και συνεχεια των non touchscreen 9700 και 9780.

 

Δεν πιστευω ομως οτι θα βγει non touchscreen Dakota. O μονος λογος που αναβιωνει το 9000 size η RIM, ειναι για να το κανει touchscreen λογω ικανου μεγεθους

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βγει γιατί η πλοήγηση γίνεται και από το touch pad. Άμα δεν θέλεις να ακουμπάς την οθόνη δεν σε αναγκάζει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Νέος στο forum, πρώτο post.

 

Είμαι κάτοχος ενός Vivaz το οποίο λίαν συντόμως (μπορεί και μέσα στην ημέρα) να αλλαχθεί από ένα ΒΒ 3G 9300 Curve.

 

Η ερώτησή μου είναι αναφορικά με την υπηρεσία Blackberry Internet Service (αν τη λέω καλά) και πιο συγκεκριμένα πόσο κοστίζει, τί ακριβώς παρέχει και τί διαδικασία ακολουθώ για να εγκατασταθεί στο κινητό...

 

Επίσης, αν υπάρχει κάποια γενικότερη άποψη για το συγκεκριμένο κινητό, είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε,

 

έχουμε θέμα ειδικά για το 9300, το οποίο μπορείς να χρησιμοποιείς για τυχόν απορίες. Τo BIS προσφέρει ό,τι χρειάζεται ένα blackberry για να λειτουργήσει κανονικά, δηλαδή να έχει υπηρεσίες push για email και άλλες εφαρμογές, να έχει blackberry maps, συμπίεση, να λειτουργούν οι εφαρμογές τύπου facebook, msn κλπ. Γενικά χωρίς αυτό προσωπικά δεν προτείνω blackberry, αφού θα σου κάνει τη ζωή δύσκολη, γιατί όλες οι εφαρμογές της RIM δε θα λειτουργούν, ενώ αυτές που θα λειτουργούν (third-party) θα χρειάζονται χειροκίνητες ρυθμίσεις πρόσβασης στο δίκτυο.

 

Το κόστος της υπηρεσίας εξαρτάται από τον πάροχο που είσαι και από το πρόγραμμα που έχεις - καλύτερα κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών για να σε ενημερώσουν. Για την ενεργοποίηση πάλι με τον πάροχο μιλάς, ανάλογα με τον οποίο γίνεται είτε απλά τηλεφωνικά είτε με επίσκεψη σε κατάστημα.

 

Το κινητό σε γενικές γραμμές είναι ένα πλήρες τηλέφωνο χωρίς κάποια έλλειψη, ανήκει στη χαμηλή κατηγορία της Blackberry (με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τα χαρακτηριστικά του - πχ ανάλυση οθόνης, κάμερα κλπ) και υποστηρίζει το νέο λειτουργικό έκδοσης 6.0. Για περισσότερα μπορείς να ρωτήσεις στο θέμα που αναφέρω ανωτέρω.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

νομιζω η οθονη αφης ηταν must, θα ειναι πολυ χρησιμη στο σερφαρισμα και στην πλοηγηση καποιες φορες στο μενου.Νομιζω θα ειναι το επομενο κιν μου και κατα την γνωμη μου ισως να ειναι το καλυτερο bb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ομορφο smartphone.. εντηποσιαστικα και το πηρα.. λαθος ΜΕΓΑ. πεταξα τα φραγκα μου επειδη μισω τα μοδατα iphone. χρονια χρηστης windows mobile,xa και wp7.

Τι πατατες τηλεφωνα ρε παιδια ειναι αυτα??? ολα ετσι ειναι??? κριμα.. ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. internet χαλι μαυρο. εμπαινα μονο με WIFI γιατι με βολευει το κινητο με καρτα και οχι να μου τα παιρνουν οι *****εταιριες κιν.τηλεφωνιας απο τυχον λαθη μου..

το internet εκαιγε καρβουνο για να δουλεψει. ποτε δουλευε και ποτε οχι..

επρεπε να κανω επαννεκινηση στο router μου για να ξαναμπει στο δυαδυκτιο.. ΑΙΣΧΟΣ. Τα γραφικα του browser.... για λυπηση... gps.... MΥΔΕΝ.. μονο αν σου κοψουν λιγο τον κ... οι εταιριες.,δηλαδη αυτο που οοολα τα αλλα mobiles το εχουν free,free GPS TURN TO TURN αυτη η πατατα το εχει μοονο με συμβολαιο.

Email...τζιφος.. Ντε και καλα να κανω συμβολαιο για να εχω τα αυτονοητα..

Η συσκευη ειναι μοντελο του 2009 και εχει τοοοοσα μα τοοοοσα κατασκευαστικα λαθη... και μαλλον ολες οι blackberrys συσκευες...

Εχω ενα mio a501 μοντελο 2007 χωρις wifi και ομως γυρησα αναγκαστικα σε αυτο επειδη μπροστα στο βλακμπερυ ειναι ετη φωτος μπροστα λογω wm.

κριμα τα 380 ευρω μου... τα κλαιωωωωω ρεεε!!!!

Edited by moment_v

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σου.

 

Torch 9800... αυτο ειναι τηλεφωνο.

 

ευχαριστω..

?

και κατι αλλο..

ακουω ξανα κ ξανα το εξης.. blackberry???μμμμ επαγγελματικο τηλεφωνο και διαφορα τετοια. πειτε μου.. ποσο πιο επαγγελματικο μπορει να ειναι το συγκεκριμενο τηλ. απο ενα με wm???

ποιος ειναι πραγματικα ο λογος που κανει τους ανθροπους να το ονομασουν "επαγγελματικο"? οι εφαρμογες office που δεν ειναι δωρεαν?? ας μου πει καποιος για να μαθω και εγω!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...