Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα lineageOS και εχει μια ΟΤΑ αλλα δεν μπορει να κανει επανεκκινηση να την περασει γιατι θελει αλλο recovery. Τι εννοει; Τι πρεπει να κανω;

 

Aυτο για τις nougat.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/recovery-twrp-recovery-lezl1-t3559910

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

αυτο το εχω ηδη απο παλια. Αλλα twrp 3.1.1.0 αλλα δεν κανει αναβαθμιση με επανεκκινηση. πρεπει να γινει χειροκινητα...

 

Επισης δεν μπορω να κανω ρουτ. ετρεξα το arm64 su addon και ρυθμισεις ενεργοποιησης ρουτ μεσα απο τις επιλογες προγραμματιστη αλλα δεν γινεται τιποτα... :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω ηδη απο παλια. Αλλα twrp 3.1.1.0 αλλα δεν κανει αναβαθμιση με επανεκκινηση. πρεπει να γινει χειροκινητα...

 

Επισης δεν μπορω να κανω ρουτ. ετρεξα το arm64 su addon και ρυθμισεις ενεργοποιησης ρουτ μεσα απο τις επιλογες προγραμματιστη αλλα δεν γινεται τιποτα... :confused:

 

Flash magisk η supersu apo twrp στο τελος και θα εχεις

Link to comment
Share on other sites

Stefanos σου ήρθε η 26s?στο xda postαραν λεπτομέρειες σήμερα,και εγώ με stock είμαι,

Checkαρε για 26s και γράψε σε παρακαλώ αν μπορείς εντυπώσεις λογικά θα ανεβάσουν το link σε λίγο στο xda,φαίνεται πολλά υποσχόμενο ειδικά με το stock app unistaller.

ευχαριστώ

 

 

Για το δικο μας βγήκε μια Beta 26s, αλλά όχι ota (αφού είναι beta) .

έβγαλε η leeco πάντως stock app unistaller... σωθήκαμε οι εμείς του stock eui

εγώ με stock είμαι,αλλά μετά το τελευταίο (kernel) δεν ανέβηκε το score,163k σταθερά

 

Με κρύα συσκευή (κάτω από 26c), full battery και σε airplane mode τρέχω το antutu.

Οπότε φόρτισε και αστο να κρυώσει κάνα μισαωρο

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η stable 26s είναι για το αμερικανικό variant (x727).

Για το δικο μας βγήκε μια Beta 26s, αλλά όχι ota (αφού είναι beta) .

έβγαλε η leeco πάντως stock app unistaller... σωθήκαμε οι εμείς του stock eui

Σκέφτεσαι να την βάλεις?

Κοίτα γενικά δεν εχω θέμα εχω κλείσει notifications και εχω αφαιρέσει πρόσβαση απο οπου γίνεται και έβαλα και κάποια warehouse μονο το live μένει.

Ακριβώς έτσι το έκανα και τις 2 φορές χαμηλώνω και φωτεινότητα βάζω και mute δεν εχω δοκιμάσει να το κλειδώσω μόνο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε crisbal φοβερη η ρομ για το le pro 3 :lol:

 

Απιστευτη!!!!! Ισως το καλυτερο boot animation που εχω δει με ελληνικο στοιχειο, ταχυτατη και ολη ελληνικη. ;)

Εχει καποια μικρα bugs στο μενου συστηματος κατι συνδεσμους που δεν ανοιγουν πουθενα αλλα κατα τα αλλα φοβερη....

Χιλια μπραβο

Ηθελα μια θερμη παρακληση εαν γινετε φυσικα :cry::cry:

Υπαρχει περιπτωση να περεις την stock rom 23s τελευταιο update(και η stock AI edition δεν με χαλαει!) και να της βγαλεις ολες τις κινεζιες να της πεταξεις τα ελληνικα και να εχει μονο root,google market και τον ZenUI σαν default launcher??

Παρεπιπτωντος με Antutu 6.2.7 επιασα σκορ 158κ!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

ποια εχεις ? και που την κατεβασες?

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω "αναβαθμιση" το recovery, θα χασω κατι; Η δεν επηρεαζεται τιποτα;

 

Ενοεις να flashareis αλλο twrp? Oχι δεν χανεις κατι μην ανησυχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεπιπτοντως μην μπειτε καν στο κοπο να flasharete την 26beta, θελει πολυ δουλεια ακόμα, full sto bloat και ολες οι ρυθμισεις στα κινεζικα. To store crasharei(clean install h rom) και αλλα μικροbugs.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι να την βάλεις?

Κοίτα γενικά δεν εχω θέμα εχω κλείσει notifications και εχω αφαιρέσει πρόσβαση απο οπου γίνεται και έβαλα και κάποια warehouse μονο το live μένει.

Ακριβώς έτσι το έκανα και τις 2 φορές χαμηλώνω και φωτεινότητα βάζω και mute δεν εχω δοκιμάσει να το κλειδώσω μόνο

Όχι δεν θα τη βάλω, μόνο stable βάζω.

Παντως φαίνεται ότι όταν γίνει stable θα φέρει αρκετές νέες καινοτομίες. βλέπε system app uninstaller

 

Πάντως στο τελευταίο eui Kernel δεν ξέρω τι έκαναν οι τύποι αλλά εκτός του ~+5% στο antutu πρώτη φορά είδα χειροπιαστη διαφορά στο smoothness γενικότερα. Η διαφορά στην ράμ είναι όντως εμφανής με το τελευταίο kernel

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χαθεί λίγο με τις rom,

 

έχω την 17s και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Διαβάζω όμως σχετικά με το quick charge που δεν μπορω να το απενεργοποιήσω και σκέφτομαι να βάλω κάποια που να μου δίνει αυτή την δυνατότητα. Ποιά μου προτείνετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint πως πάει εδω? Γιατί στο le max 2 είναι αναλόγως την όρεξη του. Ποτέ πιάνει και πότε όχι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδω πρέπει να λειτουργει ομαλα...

Στο λε μαχ 2 λενε οτι με την 5.8.3 λειτουργεί αψογα παντως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει ας κατεβασει την εφαρμογη Ampere και οταν το φορτιζει ας αναφερει ποσο γραφει. Εμενα απο την πριζα φορτιζει γυρω στα 1600-1750. Και φορτιζει σχετικα αργα.... Αν καποιος φορτιζει το κινητο του πολυ γρηγορα, ας γραψει τι αναφερει το προγραμμα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint πως πάει εδω? Γιατί στο le max 2 είναι αναλόγως την όρεξη του. Ποτέ πιάνει και πότε όχι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο pro 3 δουλεύει άψογα με ότι rom και να εχω δοκιμασει...

CrisBal σε χάσαμε από το forum μας.... Που είσαι....? Θα μας φτιάξεις και εμας? Βλέπω στο max2 παπάδες κάνεις....

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει ας κατεβασει την εφαρμογη Ampere και οταν το φορτιζει ας αναφερει ποσο γραφει. Εμενα απο την πριζα φορτιζει γυρω στα 1600-1750. Και φορτιζει σχετικα αργα.... Αν καποιος φορτιζει το κινητο του πολυ γρηγορα, ας γραψει τι αναφερει το προγραμμα

Στο δικό μου έφτασε και 2780 αλλά βάζω παλιότερο φορτιστή για να φορτίζει πιο αργά.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έφτασε και 2780 αλλά βάζω παλιότερο φορτιστή για να φορτίζει πιο αργά.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

2700!!!! wow! Θα παρω αλλο καλωδιο να δοκιμασω να δουμε αν εχει διαφορα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

CrisBal σε χάσαμε από το forum μας.... Που είσαι....? Θα μας φτιάξεις και εμας? Βλέπω στο max2 παπάδες κάνεις....

Καλό μεσημέρι... Αφού τα έχω δώσει όλα στον @torra33 δεν σας έφτιαξε ακόμα? Όλα τα καλά του max2 + Ελληνικά παντού!!:wacko: Τι θέλετε? Χωρίς κινητό να δοκιμάσω..... Σκεφτείτε ποια επίσημη είναι καλύτερη να σας βάλω μόνο ελληνικά και να πετάξω τις άχρηστες εφαρμογές Lemall, Live και άλλες 95 περίπου, να σας φτιάξω μία να ησυχάσω...:lol::p:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι... Αφού τα έχω δώσει όλα στον @torra33 δεν σας έφτιαξε ακόμα? Όλα τα καλά του max2 + Ελληνικά παντού!!:wacko: Τι θέλετε? Χωρίς κινητό να δοκιμάσω..... Σκεφτείτε ποια επίσημη είναι καλύτερη να σας βάλω μόνο ελληνικά και να πετάξω τις άχρηστες εφαρμογές Lemall, Live και άλλες 95 περίπου, να σας φτιάξω μία να ησυχάσω...:lol::p:D

 

Εσύ είσαι ο μαστορας και ξέρεις τι να μας φτιάξεις..... 26s τι λέει?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι... Αφού τα έχω δώσει όλα στον @torra33 δεν σας έφτιαξε ακόμα? Όλα τα καλά του max2 + Ελληνικά παντού!!:wacko: Τι θέλετε? Χωρίς κινητό να δοκιμάσω..... Σκεφτείτε ποια επίσημη είναι καλύτερη να σας βάλω μόνο ελληνικά και να πετάξω τις άχρηστες εφαρμογές Lemall, Live και άλλες 95 περίπου, να σας φτιάξω μία να ησυχάσω...:lol::p:D

 

Χαχα με προλαβες. Δεν υπαρχει κατι περισσοτερο να ζητησει καποιος αλλος, ευχαριστουμε πολυ για τον κοπο σου!

 

Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι, υπαρχει περιπτωση να μπορεις να portareis καποια xposed mods απο μια 26s beta? Η αν χρειαζεται κατι απο μερος μας για να σου στειλουμε απο αυτην πες!

 

https://drive.google.com/drive/folders/0BzifdSZRqGIsSW9CRFN5YWQweW8

 

Screenshot_20170522-115926.jpg?key=L50a80XRvBIKe-DSpPI7iA&ts=1495537237

attachment.php?attachmentid=4158496&d=1495485468

 

Αν γινεται port και για lm2 τοτε θα γινει χαμος. :lol::happy:

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιι o crisbal ειναι εδω!! :D:D

Θελουμε μια ρομ οτι τελευταιο update υπαρχει χωρις κινεζιες μεσα, rooted και με το google play μεσα μονο

Και Φυσικα Φουλ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και το λογοτυπο ακομα!!!! :rolleyes:

Ευχαριστουμε εκ των προτερων και αναμενουμε :cry:

ΥΓ.Εαν υπαρχει καποιος να μου δωσει τον τελευταιο στοκ κερνελ της leeco να τον φλασαρω απο το trwp θα του ειμουν ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...