Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε 15-90% το 45λεπτο;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το φορτιζω σπανιως με qc , αλλα καπου τοσο.

Δεν ξερω τι εχουν κανει ακριβως με το to stock kernel αλλα υπαρχουν πολλοι λογοι που οι φορτισεισ διαφερουν.

 

1) Kernel, Stock εχει το πιο γρηγορο charge επειδη το εχουν πειραξει.

 

2) καλωδιο και φορτιστης, τα καλωδια τις leeco ειναι κακαθλια, μπορει να δεις αρκετη διαφορα αγοραζοντας καποιο qualcom certified προιον.

 

3) Δεν το εχω ψαξει το συγκεκριμενο αλλα νομιζω πως φορτιζει γρηγοροτερα αναλογα τη θερμοκρασια μπαταριας.

 

4) Το χαμηλοτερο μια μπαταρια το γρηγοτοτερο φορτιζει και μειωνεται σταδιακα οσο fullarei.

 

Μαλιστα ειχα φιλο που με το που αλλαξε καλωδιο για lm2 ο χρονος φορτισης μειωθηκε κατα 30 λεπτα.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κερνελ υποψιάζομουν. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7193261#post7193261Μα έγραφαν 117 λεπτα απο 20% η μπαταρια στο 100% και κόντεψαν να μου φύγουν τα... μαλλιά.

 

Καλημέρα. Η 23s του torra33 με τις διορθώσεις αφαιρέσεις κινεζικών εφαρμογών ΕΊΝΑΙ stock rom χωρίς κινέζικα και με όλα τα καλά πρόσθετα που δεν τα βάζει η leeco multiled, fast notification Κλπ. Οπότε αν έχει qc η μαμά 23s by default θα το έχει κι αυτή. Δεν υπάρχει πειραγμένο Kernel επάνω οπότε ότι θα δεις με stock θα το έχει και αυτή. Αν πας σε LOS Mokee κλπ εκεί ναι θα έχεις διαφορά σε qc και άλλες λειτουργίες γιατί είναι στημένο το OS τελείως διαφορετικό. Συμπέρασμα : Ότι έχει και κάνει η μαμά 23s το έχει και η Custom 23s με προσθήκη Ελληνικών και τα παραπάνω καλά που ανέφερα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία rom του Tora33 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.... Μπορώ να κανω εγκατάσταση τον τελευταίο kernel αφού λέτε ότι είναι τόσο καλός....
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία rom του Tora33 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.... Μπορώ να κανω εγκατάσταση τον τελευταίο kernel αφού λέτε ότι είναι τόσο καλός....

 

Πώς γίνεται αυτό; :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια του Tora33, πως μπορουμε οταν σερνεις το δακτηλο απο πανω προς τα κατω να εμφανιζνται συντομευσης για wifi, δεδομενα και αλλα οπως τα αλλα κινητα ?
Link to comment
Share on other sites

2) καλωδιο και φορτιστης, τα καλωδια τις leeco ειναι κακαθλια, μπορει να δεις αρκετη διαφορα αγοραζοντας καποιο qualcom certified προιον.

 

3) Δεν το εχω ψαξει το συγκεκριμενο αλλα νομιζω πως φορτιζει γρηγοροτερα αναλογα τη θερμοκρασια μπαταριας

2.προσωπικα με το μαμισιο καλώδιο που μου στείλανε το ίδιο γρήγορα φορτίζει, ίδιοι χρόνοι και με τα 2μαιμου aftermarket 3.0 καλώδια που πηρα

3.ισχυει, όσο ποιο κρύα συσκευή τόσο γρηγορότεραη φόρτιση.

κάτω από 32c φορτίζει αισθητά ποιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα tempered glass με πλαίσια στο χρώμα του κινητού. Μάπα. Έχει καλή απόκριση αλλά βρωμιζει πολύ και μου δίνει την αίσθηση ότι μίκρυνε η οθόνη. Περιμένω ένα ακριβότερο και βλέπουμε. Το πολύ πολύ να του περάσω νανοπροστασία όπως στο X800 και να το αφήσω έτσι.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ViPER4Android πέρασε τον οδηγό αλλά καμία διαφορά στον ήχο...

 

Εαν εχεις τα ακουστικα της leeco , απενεργοποιησε cdla mode.

 

Αλλιως δοκιμασε να εγκαταστησεις τα modules apo magisk(downloads->vpa)

 

Εγκατεστησε busybox , αν κ νμζω οτι εχει ηδη το magisk, αλλα καντο γ κλο κ κακο.

 

Μετα flashare to vp4 apo twrp και θα παιζει 100%.

 

 

Προφανως πρπ ν διαγραψεις οτι υπαρχει απο vpa πριν τ κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την καινούρια του tora και του chris χωρίς κάποιο format αφού είχα την προηγούμενη του tora. Όταν πάω στις ρυθμίσεις για το χρώμα του Led κρασάρουν οι ρυθμίσεις. Την δούλεψε κανείς? Κατά τα άλλα η ρομ φυσάει.

 

Στάλθηκε από το LEX720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την καινούρια του tora και του chris χωρίς κάποιο format αφού είχα την προηγούμενη του tora. Όταν πάω στις ρυθμίσεις για το χρώμα του Led κρασάρουν οι ρυθμίσεις. Την δούλεψε κανείς? Κατά τα άλλα η ρομ φυσάει.

 

Στάλθηκε από το LEX720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά... Super....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΜΕ DHL ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΜΕ DHL ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ?

Kινα και dhl 100% θα περάσει τελωνείο.

Άν το χεις εγγράφως για την Ολλανδία ανοιξε από τώρα dispute ή ακύρωσε τη παραγγελία αν δεν έχει φυγει

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

καθαρη εγκατασταση ή πανω απ την προηγουμενη?

 

Πάνω από την προηγούμενη...

Κανε μια επανεκκίνηση...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από την προηγούμενη...

Κανε μια επανεκκίνηση...

Τελικά έκανα καθαρή εγκατάσταση και όλα καλά. Να φανταστώ ότι το double tap είναι εκεί για διακοσμητικό ε?

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα καθαρή εγκατάσταση και όλα καλά. Να φανταστώ ότι το double tap είναι εκεί για διακοσμητικό ε?

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

Πες που είναι να δοκιμάσω...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Kινα και dhl 100% θα περάσει τελωνείο.

Άν το χεις εγγράφως για την Ολλανδία ανοιξε από τώρα dispute ή ακύρωσε τη παραγγελία αν δεν έχει φυγει

Τι ενvοεις dispute ; Πως θα το βρω εγγράφως ;

Link to comment
Share on other sites

Τι ενvοεις dispute ; Πως θα το βρω εγγράφως ;

όταν λες από Ολλανδια ? εννοείς ολλανδικό κατάστημα ?η κινεζικό κατάστημα και το στελνουν μεσώ Ολλανδίας

τα πράγματα που έρχονται από ευρωπαϊκή ένωση δεν περνάνε τελώνιο είτε με dhl είτε με ταχυδρομείο

αν το παραγγειλες από κινά μίλα άμεσα με το κατάστημα και πες τους να ακυρώσουν την παραγγελιά σου αν δεν την έχουν στειλει

Link to comment
Share on other sites

όταν λες από Ολλανδια ? εννοείς ολλανδικό κατάστημα ?η κινεζικό κατάστημα και το στελνουν μεσώ Ολλανδίας

τα πράγματα που έρχονται από ευρωπαϊκή ένωση δεν περνάνε τελώνιο είτε με dhl είτε με ταχυδρομείο

αν το παραγγειλες από κινά μίλα άμεσα με το κατάστημα και πες τους να ακυρώσουν την παραγγελιά σου αν δεν την έχουν στειλει

Την εχουν ηδη στειλει τους μιλησα και δεν γινεται να την ακυρωσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...