Jump to content

Lenovo Vibe P2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολη την ωρα ανοιχτο wifi,data,location,3 ωρες κλησεις και 13 ωρες screen on time και το εβαλα για φορτιση με 20% ακομη

 

Άξιος !!!! :) :up:

 

Εγώ παίζω και παιχνίδια και μου βγάζει σχετικά άνετα 11 ώρες SOT , που να μην έπαιζα κιόλας....

Θα χτυπούσε άνετα 12+ !! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Μιας που το έχω αρκετό καιρό πλέον, μπορώ να πω ότι το κινητό τρώει ψιλοσκαλωματάκια, π.χ. σε ανύποπτη στιγμή μου λέει ότι το Facebook έχει τερματιστεί, ή μου δείχνει μαύρη οθόνη αν μπω στο Facebook. Επίσης, στο Facebook πάλι, όταν βλέπω π.χ. τα likes που έχουν κάνει σε κάτι και ξεπερνούν τα 50 π.χ., όπως σκρολάρω προς τα κάτω θα κολλήσει. Το πρόβλημα του ήχου στα βίντεο απελπιστικό. Η μπαταρία του, το δυνατό του σημείο δεν έχει πιάσει τα στάνταρ που λένε τα παιδιά. Δεν ξέρω αν βγάζει 10 ώρες οθόνη π.χ. Δεν είμαι και ξενερωμένος, αλλά θα περίμενα καλύτερα. Σκέφτομαι, επισης, να κάνω το update του android.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι το πρόβλημα είναι του FB (συμβαίνει στα περισσότερα κινητά).

Κάνε τις ενημερώσεις συστήματος και μετά μια εργοστασιακή επαναφορά.

Δε νομίζω να έχεις την ίδια γνώμη.

 

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, σήμερα παρέλαβα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό, δεν το έχω δουλέψει πολύ ακόμα αλλά μου έκανε εντύπωση το εξής, αν γίνεται να με διαφωτίσετε:

 

το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο, τα original στρογγυλά ημιδιαφανή αυτοκολλητάκια της Lenovo ήταν κομμένα και από πάνω είχαν κολληθεί άλλα αυτοκολλητάκια, μεγαλύτερα, λευκά και με διαφορετική γραμματοσειρά. Επίσης, οι οδηγίες και τα βιβλιαράκια που περιλαμβάνονταν ήταν στα ιταλικά :blink:

 

Ο μετρητής της ώρας λειτουργίας του κινητού στις ρυθμίσεις δεν έδειχνε να έχει λειτουργήσει προηγουμένως, είχε τις ζελατίνες του κλπ. Υπάρχει κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Απλά μάλλον ο πωλητής το αγόρασε απο το amazon.it.Γιατί το παράλαβες αφού ήταν ξεσφραγιστο το κουτί.Καλό θα ήταν να είχε ελληνική εγγύηση αφού αγοράστηκε από Ελλάδα.Ποιο το μαγαζί για να το γνωρίζουμε; Edited by kosaitis
Link to comment
Share on other sites

Απλά μάλλον ο πωλητής το αγόρασε απο το amazon.it.Γιατί το παράλαβες αφού ήταν ξεσφραγιστο το κουτί.Καλό θα ήταν να είχε ελληνοική εγγύηση αφού αγοράστηκε από Ελλάδα.Ποιο το μαγαζί για να το γνωρίζουμε;

 

Δεν ήταν ξεσφράγιστο, τα κομμένα διαφανή αυτοκολλητάκια της Lenovo ήταν καλυμμένα από άλλα μεγαλύτερα όπως έγραψα, αφού τα αφαιρούσες έβλεπες τα από μέσα. Αν δεν είχα και παλιότερα κινητό της εταιρέιας, δε θα τα ξεχώριζα. Επίσης, είπα ότι είχε όλες τους τις ζελατίνες...

(ακόμη, δε νομίζω ότι όταν παραλαμβάνεις courier, κάθεσαι να ανοίξεις τη σακούλα της μεταφορικής, μετά να αφαιρέσεις το bubble wrap με τις ταινίες του και στο τέλος να κάνεις εξέταση στα αυτοκολλητάκια που κλείνουν τη συσκευασία)

 

Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να δω τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα review στο YouTube ο τύπος ανέφερε ότι είναι πολύ στιβαρή κατασκευή και, αν είναι να βρει ένα μικρό ελάττωμα, ίσως είναι τα κουμπιά της έντασης και του on/off κάπως παίζουν και δεν είναι 100% σταθερά. Ισχύει;

 

Εμένα παίζουν τα κουμπιά όντως. Άλλο μειονέκτημα, που εγώ το θεωρώ μειονέκτημα, είναι ότι δε μπορείς να κάνεις το λαμπάκι των ειδοποιήσεων να σβήσει με τα κουμπιά της έντασης και πρέπει να πας στην ειδοποίηση να την σύρεις για να φύγει εντελώς. Εγώ δε θέλω να χαθεί η ειδοποίηση, θέλω να σταματήσει να αναβοσβήνει το λαμπάκι.

 

+ Ότι υπάρχει καθυστέρηση εμφάνισης των ειδοποιήσεων, π.χ. viber

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μιας που το έχω αρκετό καιρό πλέον, μπορώ να πω ότι το κινητό τρώει ψιλοσκαλωματάκια, π.χ. σε ανύποπτη στιγμή μου λέει ότι το Facebook έχει τερματιστεί, ή μου δείχνει μαύρη οθόνη αν μπω στο Facebook. Επίσης, στο Facebook πάλι, όταν.......

 

Κάνε όλα τα update (Nougat - Android 7.0) της συσκευής.

Κάνε απεγκατάστηση το Facebook και εγκατάσταση πάλι από την αρχή !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχει δοκιμασει κανείς να μοιράσει internet μεσω του p2; Τοσο το αλλο μ κινητο οσο και το laptop μου ενω συνδέονται, δεν εχουν internet

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχει δοκιμασει κανείς να μοιράσει internet μεσω του p2; Τοσο το αλλο μ κινητο οσο και το laptop μου ενω συνδέονται, δεν εχουν internet

Ναι.. μία χαρά πάει..

 

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οχι...

Μιλαμε για hotspot μεσω wifi, και οχι Bluetooth ετσι;

Ναι, hotspot .. πότε κανένα θέμα.

 

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζουν τα κουμπιά όντως. Άλλο μειονέκτημα, που εγώ το θεωρώ μειονέκτημα, είναι ότι δε μπορείς να κάνεις το λαμπάκι των ειδοποιήσεων να σβήσει με τα κουμπιά της έντασης και πρέπει να πας στην ειδοποίηση να την σύρεις για να φύγει εντελώς. Εγώ δε θέλω να χαθεί η ειδοποίηση, θέλω να σταματήσει να αναβοσβήνει το λαμπάκι.

 

+ Ότι υπάρχει καθυστέρηση εμφάνισης των ειδοποιήσεων, π.χ. viber

 

Γενικά γίνεται αυτό σε όλες τις ειδοποιήσεις η μόνο στο Viber; Αν μπορείς πεσμας λίγες λεπτομέρειες για αυτό το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά γίνεται αυτό σε όλες τις ειδοποιήσεις η μόνο στο Viber; Αν μπορείς πεσμας λίγες λεπτομέρειες για αυτό το θέμα!

 

Αυτό είναι πρόβλημα που το παρατηρούσα και στα xiaomi που είχα. Δυστυχώς για κάποιο λόγο μοιάζει σαν να μπαίνει σε ύπνο η συσκευή και ενώ στο pc θα δεις κανονικά την ειδοποίηση στο viber ή θα λάβεις ένα μήνυμα στο facebook, το κινητό αν δεν του ξυπνήσεις την οθόνη, μπορεί να μη νιώσει. Επίσης, έστω ότι έχει έρθει το μήνυμα viber ή facebook και έχεις notification και στο pc και στο κινητό. Μπορεί να δεις την ειδοποίηση στο pc αλλά στο κινητό θα παραμένει το λαμπάκι και πρέπει να ενεργοποιήσεις την οθόνη του για να το κλείσεις. Τουλάχιστον στο xiaomi μόλις πατούσες το κουμπί του volume, έφευγε το notification.

 

Update: Έκανα το update σε android 7.0, απεγκατέστησα το facebook και το εγκατέστησα πάλι. Τα θεματάκια συνεχίζουν να υπάρχουν (και) με τη μπαταρία. Το κακό είναι ότι δε μπορείς να καθαρίσεις τα στατιστικά της χρήσης αν δεν κάνεις πλήρη φόρτιση, να σας πω τι χρόνους sot έχω. Πρέπει να το πας ντε και καλά 100%. Δεν έχω τσεκάρει ακόμα ήχο στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με τις ειδοποιησεις:

1ον Απενεργοποηστε τη βελτιστοποιηση μπαταριας(power optimization) για τη συγκεκριμενη εφαρμογη

2ον Δοκιμασε και αυτο https://forum.xda-developers.com/lenovo-p2/how-to/solution-notifications-t3599741

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχει δοκιμασει κανείς να μοιράσει internet μεσω του p2; Τοσο το αλλο μ κινητο οσο και το laptop μου ενω συνδέονται, δεν εχουν internet

Vodafone έχεις;

edit: αν ναι, ρίξε μια ματιά εδώ :

http://www.insomnia.gr/topic/635806-vodafone-10gb-internet-δώρο/?p=55452049

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πρωί το φόρτισα ως το 97% και αυτή τη στιγμή λέει 44%. Σε αναμονή 11ω και 23λ. Σε χρήση 5ω και 1 λ. Λέει ότι η χρήση του CPU είναι 16ω και 25λ. Περίεργο μου φαίνεται. Οθόνη 5ω και 1 λ. Wireless 16ω και 25λ, κλασικά το ραδιόφωνο δείχνει τα δικά του 16ω και 25λ και έκανα και 1ω και 47λ κλήσεις. Είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη εξακολουθώ να εχω θεμα με το hotspot του κινητού (δεν μοιράζει ιντερνετ), αλλα κυριως εχω προβλημα οταν απο μονο του μπαινει περιστασιακά σε mute (ενω κανονικα οι ήχοι ειναι ενεργοποιημενοι), πως μπορω να ξαναπεράσω την Nougat? Φανταζομαι δεν αρκεί μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα μολις οτι εχοντας voda sim στο slot1, και ενω ειμαι συνδεμενος σε 4g, δεν μπορω να μοιρασω ιντερνετ. Οταν το γυρισω σε 3g μππρω να μοιρασω. Ομοιως, τοποθετωντας την καρτα στο slot2, που ειναι μονο 3g, μπορω να μοιρασω κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα σκρουτζομάγαζα το έχουν σε χρυσό χρώμα, γιατί δεν υπάρχει κάνα μαύρο;

 

σκέφτομαι και εγώ να το πάρω και έχω τον ίδιο προβληματισμό. επειδή πρόκειται για πολύ καλή συσκευή θα συμβιβαστώ με χρυσό και θήκη να μην φαίνεται.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση βρε παιδιά, επειδή δεν μπορώ να το βρω να το δοκιμάσω.

Ο ήχος κλήσης, ακουστικών και συνομιλίας είναι δυνατός? όπως π.χ. στο ΧΙΑΟΜΙ Νοτε 4 που δοκίμασα με ικανοποίησε.

(Είμαι απότι καταλάβατε μεταξύ των δύο).

Μήπως υπάρχει πουθενά να το δοκιμάσω λίγο?

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι και εγώ να το πάρω και έχω τον ίδιο προβληματισμό. επειδή πρόκειται για πολύ καλή συσκευή θα συμβιβαστώ με χρυσό και θήκη να μην φαίνεται.

 

 

Τα μαύρα εξαφανίστηκαν σε χρόνο dt. Προσωπικά είμαι κάτοχος - από προχθές - ενός μαύρου και το μόνο που με ενοχλεί είναι στις άκρες που δεν κάθετε καλά το Tempered glass και χει πάρει λίγο αέρα λόγω της κουρμπαριστης οθόνης βεβαίως βεβαίως.

Έχω παραγγείλει ήδη ένα Brotect film glass και φυσικά ένα Ultimate shield film.

Ίσως με το χρυσό να μην φαίνεται και τόσο πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία ερώτηση βρε παιδιά, επειδή δεν μπορώ να το βρω να το δοκιμάσω.

Ο ήχος κλήσης, ακουστικών και συνομιλίας είναι δυνατός? όπως π.χ. στο ΧΙΑΟΜΙ Νοτε 4 που δοκίμασα με ικανοποίησε.

(Είμαι απότι καταλάβατε μεταξύ των δύο).

Μήπως υπάρχει πουθενά να το δοκιμάσω λίγο?

 

 

Ήχος κλήσης και συνομιλίας (Bluetooth talkband b2) είναι εξαιρετικά καλοί θα έλεγα. Βέβαια δεν έχω μέτρο σύγκρισης με το Redmi note 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, το πρωί το φόρτισα ως το 97% και αυτή τη στιγμή λέει 44%. Σε αναμονή 11ω και 23λ. Σε χρήση 5ω και 1 λ. Λέει ότι η χρήση του CPU είναι 16ω και 25λ. Περίεργο μου φαίνεται. Οθόνη 5ω και 1 λ. Wireless 16ω και 25λ, κλασικά το ραδιόφωνο δείχνει τα δικά του 16ω και 25λ και έκανα και 1ω και 47λ κλήσεις. Είναι φυσιολογικό;

 

 

Είμαι με Nougat και έχω τα πάντα ανοιχτά wifi - data-5 λογαριασμούς email --messenger χωρίς Facebook όμως - Bluetooth talkband b2 και με 1 ώρα gaming, 2ω12λ κλήσεις, οθόνη 7ω55λ και υπόλοιπο μπαταρίας; Μόνο 39%:wacko:

Σκέφτομαι να το αλλάξω εδώ και τώρα :lol::lol::lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Από GPS και πυξίδα πως πάει το τηλέφωνο;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Σφαιρα φιλε μου.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...