Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σήμερα πήρα πίσω με νέα μπαταρία από Smartec το ρολόι και μου ανέφεραν ότι επίσημα η Samsung έχει αναγνωρίσει το battery drain που υπάρχει είναι πρόβλημα software της τελευταίας αναβάθμισης και άμεσα θα υπάρξει νέο update για όλα τα s3 που θα το διορθώνει.

Οπότε εν αναμονή της νέας αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αναβάθμιση τα πράγματα είναι φανερά καλύτερα σήμερα.

 

b7debc750ad502bb37b4b70dd5e73abf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ σήμερα το navigation του Google Maps, αυτό με τα 3€, και πραγματικά πολύ καλό..

 

Υπάρχει βέβαια και το here αλλά δεν βολεύει γιατί πρέπει να γράψεις τη διεύθυνση στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ σήμερα το navigation του Google Maps, αυτό με τα 3€, και πραγματικά πολύ καλό..

 

Υπάρχει βέβαια και το here αλλά δεν βολεύει γιατί πρέπει να γράψεις τη διεύθυνση στο ρολόι.

Το city navigator έβαλες?Κάνει κανονική πλοήγηση με την οθόνη αναμμένη?

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gear navigation λέγεται. Δείχνει μόνο την επόμενη στροφή και σε πόσα μέτρα, τα οποία όταν είναι πολλά μετά από λίγο μειώνονται και κάνει και δόνηση σε κάθε αλλαγή.

0541ffabf2589e295d8c8ab9225344c3.jpg

Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε με την μπαταρία δείτε μήπως είναι και θέμα κινητου.

εμένα η μπαταρία από το ρολόι έπεφτε 1% και κάτι την ώρα. ένα βράδυ έβαλα το κινητό να φορτίσει και το ρολόι. την επόμενη μέρα ρολόι και κινητό έχαναν 3% ανά 15 λεπτά. Αφού τα αποσύνδεσα είδα ότι και τα δύο δουλεύουν σωστά, μόλις τα σύνδεσα μεταξύ τους ξανά τα ίδια.

έκανα ένα format στο κινητό και όλα είναι οκ. Το ρολόι το έβγαλα από το φορτιστή σήμερα στις 7:30 και τώρα στις 14:30 έχω 93%. εμένα το ρολόι μου βγάζει 3 με 4 μέρες με μόνο το bluetooth ανοικτό και το βράδυ δεν το κλείνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέχασα να αναφέρω ότι πριν το format στο κινητό είχα κάνει 2 στο ρολόι χωρίς να αλλάξει κάτι. Μόνο με το format στο κινητό γίναν όλα όπως την αρχή. Κινητό samsung s7 edge

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το ρολόι πάει κομπλέ. Εκτός φορτιστή από τις 7:00 το πρωί σχεδόν με όλα on και ειμαι στο 82% ενώ τις προηγούμενες μέρες τώρα είχα γύρω στο 45%. Αναλαμπή ήταν και πέρασε μάλλον

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Samsung gear S3 αγορα Ιανουαριος 2018

16/10 και17/10 battery drain , αμεσα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , τιποτα σε 4 ωρες αδειαζε την μπαταρια.

18/10 samsung micro-tech θεσσαλονικη για ελεγχο 9,00 πμ.

22/10 9.00 πμ τηλεφωνο καμμια ενημερωση ακομη ειναι υπο ελεγχο, αγανακτηση ,17.30 μηνυμα οτι θελει μπαταρια θα γινει παραγγελια .

25/10 παραλαβη οτι ειναι ετοιμο μηνυμα 16,30.

Ειναι φυσιολογικο τοσο μεγαλη καθυστερηση για μια μπαταρια,θα ηθελα την γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update κι εγώ έχω drain πάντως. Τι το ήθελα να το κάνω..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε τα νέα δεδομένα σχετικά με το θέμα του battery drain.

Μετά από την αλλαγή της μπαταρίας ( εντός 2 εργάσιμων ημερών) το ρολόι μου δουλεύει άψογα η μπαταρία έχει επανέλθει στα αρχικά χρονικά πλαίσια και πρόβλημα κανένα. Βέβαια με ενημέρωσαν ότι θα υπάρξει και νέα αναβάθμιση για την λύση του drain αλλά ακόμα.........

Προσωπικά θα έλεγα εάν ακόμα τρέχει η εγγύηση του ρολογιού πας ζητάς μια αλλαγή μπαταρίας και τέλος.

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πρώτη φορά βλέπω activity tracker - smartwatch να μην μπορεί να μετρήσει καρδιακούς παλμούς όταν είσαι ιδρωμένος. Ακόμα και πολύ φθηνότερα πχ mi band, colorband a2, pace δεν είχαν θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσα εχω δοκιμάσει στον ιδρώτα εχουν θεμα ακομα και το apple watch - gear sport -gear s2 .πρεπει οταν εισαι πολυ ιδρωμενος να σφίγγεις πολυ το λουρακι για οσο το δυνατον καλα αποτελεσματα .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εχω ψηθει για smartwatch και ειχα καταληξει στο Gear S3. Τωρα βγηκε και το Galaxy watch και μας μπερδευει:lol:

Υποκειμενικα εντελως μ αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο το Gear S3, αλλα διαβαζω για αρκετα θεματακια με αποσυνδεσεις με το ΒΤ ή οτι δεν κανει επανασύνδεση οταν χασει επαφη με το κινητο και ξαναερθει σε καταλληλο range μετα. Εξακολουθουν να υπαρχουν ακομα αυτα? Αν στο galaxy watch εχουν λυθει αυτα οκ να δωσω τα 100 παραπανω που ζηταει. Αλλιως να παω γι αυτο που μ αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα.:)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εχω ψηθει για smartwatch και ειχα καταληξει στο Gear S3. Τωρα βγηκε και το Galaxy watch και μας μπερδευει:lol:

Υποκειμενικα εντελως μ αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο το Gear S3, αλλα διαβαζω για αρκετα θεματακια με αποσυνδεσεις με το ΒΤ ή οτι δεν κανει επανασύνδεση οταν χασει επαφη με το κινητο και ξαναερθει σε καταλληλο range μετα. Εξακολουθουν να υπαρχουν ακομα αυτα? Αν στο galaxy watch εχουν λυθει αυτα οκ να δωσω τα 100 παραπανω που ζηταει. Αλλιως να παω γι αυτο που μ αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα.:)

Μετά από το 4 μήνες με το gear s3,μπορώ πλέον να πω ότι η συνδεσιμότητα με όλα τα κινητά που έχω δοκιμάσει,πλην ενός,ήταν άριστη.Αμεση σύνδεση και επανασύνδεση όταν απομακρύνεσαι.Μονο με το nokia 8 είχα θέμα και δεν ήθελε να συνεργαστεί.Να πω επίσης ότι δεν το έχω δοκιμάσει με apple.Το μόνο θέμα,που είναι και υποκειμενικό,είναι η μπαταρία του που με βγάζει μιάμιση μέρα με aod ανοιχτό.Ειδοποιησεις full για τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εχω ψηθει για smartwatch και ειχα καταληξει στο Gear S3. Τωρα βγηκε και το Galaxy watch και μας μπερδευει:lol:

Υποκειμενικα εντελως μ αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο το Gear S3, αλλα διαβαζω για αρκετα θεματακια με αποσυνδεσεις με το ΒΤ ή οτι δεν κανει επανασύνδεση οταν χασει επαφη με το κινητο και ξαναερθει σε καταλληλο range μετα. Εξακολουθουν να υπαρχουν ακομα αυτα? Αν στο galaxy watch εχουν λυθει αυτα οκ να δωσω τα 100 παραπανω που ζηταει. Αλλιως να παω γι αυτο που μ αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα.:)

Δεν έχει κανένα θέμα το δικό μου, με LG και oneplus που το έχω δοκιμάσει..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Gear Sport που μου αρέσει καλύτερα δεν το έχει κανένας;

Topic πουθενά;

https://www.skroutz.gr/s/12677626/Samsung-Gear-Sport.html?from=autocomplete&keyphrase=gear+sport

 

Ισχύει οτι λέτε εδώ και γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Gear Sport που μου αρέσει καλύτερα δεν το έχει κανένας;

Topic πουθενά;

https://www.skroutz.gr/s/12677626/Samsung-Gear-Sport.html?from=autocomplete&keyphrase=gear+sport

 

Ισχύει οτι λέτε εδώ και γι'αυτό;

 

Και μένα με ενδιαφέρει αυτό. Αν το έχει κανείς ας μοιραστεί τις εντυπώσεις του

Link to comment
Share on other sites

Το Sport είναι σχεδόν σε όλα ίδιο εκτός του ότι δεν μπορείς να απαντήσεις/μιλήσεις σε κλήσεις
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εχω ψηθει για smartwatch και ειχα καταληξει στο Gear S3. Τωρα βγηκε και το Galaxy watch και μας μπερδευει:lol:

Υποκειμενικα εντελως μ αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο το Gear S3, αλλα διαβαζω για αρκετα θεματακια με αποσυνδεσεις με το ΒΤ ή οτι δεν κανει επανασύνδεση οταν χασει επαφη με το κινητο και ξαναερθει σε καταλληλο range μετα. Εξακολουθουν να υπαρχουν ακομα αυτα? Αν στο galaxy watch εχουν λυθει αυτα οκ να δωσω τα 100 παραπανω που ζηταει. Αλλιως να παω γι αυτο που μ αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα.:)

 

Αγορίνα μου μετά από αρκετά ρολόγια που έχουν περάσει από το χέρι μου είτε σε ios είτε σε Android περιβάλλον ένα έχω να σου πω

Τα gear (από την σειρά 1)είναι το πιο vfm ρολόι που λειτουργεί άψογα σε ότι του βάλεις. Όσο αφορά τις συνδέσεις / αποσυνδέσεις είναι το μόνο που δεν θα σε απασχολήσει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Τέλος στο vs 3 ή 4 λόγο του πως κινούμαι προτιμώ το 3 classic γιατί είναι πιο κυριλέ vs 3 frontier ή new wacth 42-46 ( άσχετα εάν η οθόνη είναι ίδια διάμετρο με τα 3).

Ότι και αν πάρεις απλά θα το χαρείς......

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα μου μετά από αρκετά ρολόγια που έχουν περάσει από το χέρι μου είτε σε ios είτε σε Android περιβάλλον ένα έχω να σου πω

Τα gear (από την σειρά 1)είναι το πιο vfm ρολόι που λειτουργεί άψογα σε ότι του βάλεις. Όσο αφορά τις συνδέσεις / αποσυνδέσεις είναι το μόνο που δεν θα σε απασχολήσει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Τέλος στο vs 3 ή 4 λόγο του πως κινούμαι προτιμώ το 3 classic γιατί είναι πιο κυριλέ vs 3 frontier ή new wacth 42-46 ( άσχετα εάν η οθόνη είναι ίδια διάμετρο με τα 3).

Ότι και αν πάρεις απλά θα το χαρείς......

 

Βασικα μου ειναι απαραιτητο πια στις καθημερινες μετακινησεις μου (παιζω πολυ με τα ΜΜΜ) και επειδη δε γινεται να κραταω συνεχεια το κινητο στο χερι (το εχω σε τσαντακι) καποιες κλησεις χανονται (δεν ακουω μεσα στη φασαρια του προαστιακου κτλ). Σε θεμα εμφανισης οκ εχουμε πει υποκειμενικα ειναι αυτα..επειδη ειμαι πιο αθλητικος τυπος κιολας μου αρεσει η sportive εμφανιση του gear S3 σε σχεση με το classic το οποιο φυσικα επισης ειναι ωραιο. Απλα το εχω βρει μεταχειρισμενο το S3 φορεμενο μολις μια φορα (πρακτικα καινουριο δλδ) στα 120 και λεω να κινηθω προς τα κει.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update @@@@@ τη μπαταρία, έχουμε κάτι νεότερο για πότε θα βγει άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update @@@@@ τη μπαταρία, έχουμε κάτι νεότερο για πότε θα βγει άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πάντως από την αρχή που το πήρα δεν κράταγε πολύ η μπαταρία. Το περισσότερο που έχω πετύχει με aod ανοιχτό είναι μιάμιση μέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να κάνω εγκατάσταση με κάποιο τρόπο τα watch faces του galaxy watch στο S3; Εάν ναι που μπορώ να τα βρώ; Ευχαριστώ
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...