Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το gear s3 frontier. Είναι σε διαφορετική κλάση το tizen από το Android wear 2. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα...

 

Καλα για τη μπαταρία δεν το συζητάμε καν. Μόνο το ζαφείρι μου λείπει αλλά παρήγγειλα ένα tempered glass (αν τελικά το περάσω)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει καποιος γιατί η λειτουργια απομακρυσμενης σύνδεσης στο frontier μεσω wifi δεν λειτουργεί? Τα αναλογα πεδια ρύθμισης τα εχω τικαρει μεχρι και 3 επαναφορες εκανα στο gear αλλα τιποτα.. Μηπως πρέπει να το πάω για service? Εσας λειτουργεί κανονικα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει καποιος γιατί η λειτουργια απομακρυσμενης σύνδεσης στο frontier μεσω wifi δεν λειτουργεί? Τα αναλογα πεδια ρύθμισης τα εχω τικαρει μεχρι και 3 επαναφορες εκανα στο gear αλλα τιποτα.. Μηπως πρέπει να το πάω για service? Εσας λειτουργεί κανονικα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουτε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα
Γνωρίζεις αν είναι κάποιο bug η μηπως δεν το υποστηρίζει το s3.?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν είναι κάποιο bug η μηπως δεν το υποστηρίζει το s3.?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι δεν το εψσξα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει καποιος γιατί η λειτουργια απομακρυσμενης σύνδεσης στο frontier μεσω wifi δεν λειτουργεί? Τα αναλογα πεδια ρύθμισης τα εχω τικαρει μεχρι και 3 επαναφορες εκανα στο gear αλλα τιποτα.. Μηπως πρέπει να το πάω για service? Εσας λειτουργεί κανονικα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις μήπως δίκαρτο κινητό;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα φτάσει σε σημειο να το σπασω εχθες βραδυ.. Απανωτες επαναφορες στο ρολοι και επαναγκαταστασεις στην εφαρμογή gear διοτι διαβάζοντας σε ξενα sites οι περισσότεροι βγαλαν ακρη ετσι. Τελικα απο θαυμα εμφανίστηκε η απομακρυσμενη συνδεση η οποια ομως παιδια ειναι για τα μπαζα μετα τις δοκιμες που εκανα ολη νυχτα- οι ειδοποιήσεις εμφανίζονταν στο ρολόι αρκετά λεπτα αργοτερα και αλλες φορες καθολου. Σε μηνυμα viber προσπαθησα να στειλω απάντηση μου εβγαλε την λεξη αιτηση(η κατι παρομοιο δεν θυμάμαι) και στο τέλος εγραψε απετυχε. Σε sms έστειλα κανονικά απάντηση. Η ευρεση τηλεφωνου η του gear σε απομακρυσμενη συνδεση την μια δουλευε την αλλη οχι. Τωρα που μιλαμε αποσυνδεθηκα απο το Bluetooth αλλα η απομακρυσμενη συνδεση δεν εγινε. Αν θελει τετοια παλη η λειτουργια να μου λειπει. Και ολα αυτα με την εφαρμογή gear να κρασαρει συνεχως βγαζοντας την ένδειξη Gear s plugin διακοπηκε/επανεκκίνηση εφαρμογής.

Τελικα φταίει η εφαρμογή για ολα αυτα? Το ρολοι? Και τα 2 φαίνονται ενοχα..

To s8plus μου ειναι μονοκαρτο ελληνικό..

Εσας δηλαδη δουλεύει αψογα η εφαρμογη gear και οι λειτουργίες? Αν ναι δεν τοχω σε τιποτα να το παω smartech χαιδαρι για επισκευή μιας και ειναι αψογοι οι τυποι εκει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ΒΤ σύνδεση δουλεύουν όλα άριστα. Δεν έχω καταλάβει αν εννοείται κάτι διαφορετικό με την απομακρυσμένη σύνδεση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ΒΤ σύνδεση δουλεύουν όλα άριστα. Δεν έχω καταλάβει αν εννοείται κάτι διαφορετικό με την απομακρυσμένη σύνδεση
Απομακρυσμενη συνδεση γινεται εκτος εμβέλειας bluetooth. Αρκεί το ρολοι να ειναι συνδεμένο σε καποιo δικτυο wifi και το κινητο επισης(ισως στο κινητο να λειτουργεί και με σύνδεση δεδομένων 3g4g).. Σε bluetooth λειτουργία και εμενα μου λειτουργουν ολα αριστα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα το δοκίμασα στο δίκτυο του σπιτιού βγηκα από το Bluetooth και δουλεύουν όλα.... Κατευθείαν ειδοποίηση. Κάποια ρύθμιση θα είναι
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν και πολλές ρυθμίσεις για να πω οτι κατι μου διαφεύγει.. 335b2cfa409abf9bb5d800629fee8c5e.jpg7fb83f0bc36c80837fb8cfbce9a8a40f.jpg664b32b22c949ae7fa4ee3b42c6e30bd.jpg7335e40d520dabb4974dcaa1f6c1f37f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα το δοκίμασα στο δίκτυο του σπιτιού βγηκα από το Bluetooth και δουλεύουν όλα.... Κατευθείαν ειδοποίηση. Κάποια ρύθμιση θα είναι

Δηλαδη αν εισαι εκτός bt και σε παρει καποιος τηλ το βλεπεις?μπορεις να απαντησεις ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα επρεπε να βλέπουμε την ειδοποιηση αναπαντητης αν δεν κανω λαθος την οποια εμενα δεν την εβγαλε. Ας το δοκιμασει καποιος να μας πειd16be13f0e157f73e0bc2f1e2fa831a5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα επρεπε να βλέπουμε την ειδοποιηση αναπαντητης αν δεν κανω λαθος την οποια εμενα δεν την εβγαλε. Ας το δοκιμασει καποιος να μας πειd16be13f0e157f73e0bc2f1e2fa831a5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα που εβαλες την φωτο με τις ρυθμισεις ,ανακαλυψα οτι τοσους μηνες ειχα κλειστή την απομακρυσμένη ρυθμιση στο κινητο ενω στο κιηνητο είχα ενεργοποιημένο τι wifi ,δεν μπορεις να μιλήσεις απλα σου δειχνει την αναπαντητη κληση,νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλα που εβαλες την φωτο με τις ρυθμισεις ,ανακαλυψα οτι τοσους μηνες ειχα κλειστή την απομακρυσμένη ρυθμιση στο κινητο ενω στο κιηνητο είχα ενεργοποιημένο τι wifi ,δεν μπορεις να μιλήσεις απλα σου δειχνει την αναπαντητη κληση,νασαι καλα
Χαίρομαι που βοηθησα.. Αποτι βλέπω σε ολους λειτουργεί σωστα. Αρα εγω θα την κανω για smartech........

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση επειδή αλλάζω συχνά συσκευές. Παίρνω back up στο κινητό και μετά δεν μου φέρνει τα ρολόγια που έχω κατεβάσει σωστά. Τα δείχνει στην εφαρμογή αλλά το ρολόι κολλάει με ένα που είχε και δεν εμφανίζει κανένα από αυτά που είχα. Γιατί γίνεται αυτό ? Υπάρχει τρόπος να τα βρω όσα είχα εύκολα ? Γιατί και με ψάξιμο πάλι τα μισά βρίσκω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει μερικά ρολόγια που στο always on display να κινείται ο δείκτης δευτερόλεπτων? Μόνο τα defaults το έχουν αυτο....
Link to comment
Share on other sites

Νεα έκδοση για το ρολόι μας. Εχω το S3 frontier. Νομιζω οτι η έκδοση ειναι η tizen 3.1
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση λογισμικού και στο δικό μου S3 Frontier , 258,53 MB !

Είναι η νέα έκδοση Tizen 3.0.0.1

:happy:

Edited by Didimos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση λογισμικού και στο δικό μου S3 Frontier , 258,53 MB !

Είναι η νέα έκδοση Tizen 3.0.0.1

:happy:

 

Σωστός. Κατεβαίνει σφαίρα και σε μένα με classic.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέτε να κάνουμε επαναφορά το ρολόι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Κατεβαίνει σφαίρα και σε μένα με classic.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέτε να κάνουμε επαναφορά το ρολόι ?

Αυτο το να χειρίζεσαι τις εξυπνες συσκευες ακουγεται πολυ καλο για να δουμε τι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...