Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά νέα, μου έστειλαν ένα mail από την endomondo σύμφωνα με το οποίο θα κυκλοφορήσει στο τέλος του μήνα έκδοση για tizen..!

Ήδη υποστηρίζουν το gear fit 2 με την τελευταία αναβάθμιση.

Σήμερα σώθηκε η οθόνη του κινητού από φοβερό χτύπημα που έκανε θρύψαλα ένα tempered glass των 80 λεπτών από Κίνα.

Ποτέ δεν πίστευα ότι ένα τόσο φτηνό no name glass θα έσωζε το κινητό αλλά ευτυχώς το έβαλα.

Πάλι καλά που πήρα 3 και έχω να αλλάζω...

Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη τη γλύτωσε;

Παράδοξος ναι! Μετά από τόσα χτυπήματα δεν έχω ακόμα γρατσουνιές, τι να πω τυχερός.

 

Υπάρχει εφαρμογή που κρατάει ανοιχτή την οθόνη για 20 λεπτά. Δεν με βόλεψε , το always on είναι μία χαρά όλο το θέμα είναι να έχεις ένα καλό watchface.

Το pear τελικά αποδείχθηκε εφάμιλλο του runtastic ( που δεν υπάρχει για tizen) .

Τρέχω με δερμάτινο λουράκι που του έβαλα butterfly clasp και σε τεστ που έκανα με το polar δεν έχω διαφορά σε σφύξεις παρά μόνο στην ταχύτητα απόκρισης σε intervals.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή και δεν μου βγάζει την παραπάνω προσφορά...δίνει 6 μήνες λόγω samsung κινητού.

Όχι λόγω gear.. πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το endomondo σε standalone έκδοση για gear.

Με το που έκανα login μου ήρθε μήνυμα για ένα χρόνο δωρεάν premium!

 

Δεν βρίσκει στίγμα με την καμία! Βιάστηκαν λογικά να τη βγάλουν. Επίσης για να ξεκινήσει μου ζητάει αναγκαστικά να συνδεθώ με το κινητό, αλλιώς δεν ξεκινάει!!! Μονο standalone den to les...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση κλειδώνει σε δορυφόρους .

ΌΜΩΣ.

Σήμερα έτρεξα half marathon και μου έβγαλε απόσταση μόνο 17κ και σε κάποια σημεία pace 1,05. άρα τρώει άκυρο.

Ευτυχώς είχα σε ζώνη και το smartphone και έτρεχα το runtastic που έχασε μόνο 70 μέτρα.

Μετά από μία μικρή έρευνα που έκανα το Endomondo για ρολόι είναι ολόιδιο με την εφαρμογή της uderarmor για gear, διόλου τυχαίο μια και αγόρασαν την Endomondo. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα μαζί μου στο τρέξιμο χωρίς το κινητό. Κλείδωσε αμέσως δορυφόρους και δούλεψε το standalone. Στις μετρήσεις είχε μια διαφορά συγκριτικά με τα icon x που τα δούλευα παράλληλα. Τώρα ποιο ήταν το σωστό τρέχα γύρευε.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

οταν.το εχω σε always on την οθονη ξερετε ποσο τρωει απο την μπαταρια?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με το υψόμετρο και το βαρόμετρο δεν μπορώ να το καταλάβω. Κάνω χειροκίνητα διόρθωση και ξανά μετά απο ωρες το βλέπω αλλαγμένο και λάθος. μόνο σε εμένα ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με το υψόμετρο και το βαρόμετρο δεν μπορώ να το καταλάβω. Κάνω χειροκίνητα διόρθωση και ξανά μετά απο ωρες το βλέπω αλλαγμένο και λάθος. μόνο σε εμένα ειναι αυτο?

Και σε μενα το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο

 

Παιδες το υψομετρο ειναι αμεσσα συνδεδεμενο με το βαρομετρο. Οταν η βαρομετρικη πιεση αλλαξει το ρολοι αλλαξει το υψομετρο ακομα και αν δεν μετακινηθειτε.

Ειναι φυσιλογικο και το ιδιο γινεται σε ολα τα μηχανηματα που λειτουργουν με αυτο τον τροπο.

Γιαυτο δινει και την δυνατοτητα χειροκινητης διορθωσης γιατι σε καποιο μερος που εχετε μετρησει το υψομετρο και ξερετε ποσο ειναι το καλιμπραρετε και μετα σας δινει την σωστη ενδειξη. Αυτο μεχρι να ξανα αλλαξει η βαρομετρικη πιεση οποτε θελει και παλι διορθωση.

Αντιθετα αν το βαλετε στο αυτοματο προσπαθει και με βαση την τοποθεσια που βρισκεστε παιρνοντας και δεδομενα απο το GPS να ρυθμισει το υψομετρο αλλα και εκει ενδεχομενως να εχει αποκλιση.

Εξαλου το αλτιμετρο ειναι για να δειχνει τις διαφορες υψους οταν κανετε εξω τρεξιμο περιπατους και τα σχετικα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την νέα αναβάθμιση για το frontier? Γιατί έχω το SM R-760, αλλά δεν...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την νέα αναβάθμιση για το frontier? Γιατί έχω το SM R-760, αλλά δεν...

Οχι ακόμα σε μας τίποτα, μόνο για LTE έχει βγει, στο XDA όσοι την πήραν λένε δεν είδαν διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Νέος κάτοχος κ γω του frontier κ δεν ξέρω τι φταίει και το GPS στο endomondo δε μου τα λέει καλά..

Έχουμε και λέμε..το έχω συνδεδεμένο με xperia z3 compact και πήγα σήμερα μια βόλτα..

Στο ρολόι ξεκινάω το endomondo κ μετά από λίγα δευτερόλεπτα στο κινητό ξεκινάω το strava..

Τα αποτελέσματα τελείως διαφορετικά..μιλάμε για -12 χιλιόμετρα το ρολόι..ενώ ο χάρτης κ στα 2 προγράμματα είναι ίδιος..

Εδω τα αποτελέσματα από Endomondo

Και εδώ από Strava

(νομίζω τα έχω public κ τα 2 αν δε μπορείτε να τα δείτε ακολουθούν κ φωτογραφίες)

17360573_10154223309841604_1452610912_n.png?oh=4ebc7ea2125766cfe0fa9a8f2c40fe18&oe=58CF398D

17393133_10154223309656604_2140465858_n.png?oh=049af8d32a76dc089107c42addc5ee8b&oe=58CF3EC5

17361296_10154223309706604_208242515_n.png?oh=d1050df7b5533a6a919ba6576110e3bd&oe=58CF1C8A

17360608_10154223309931604_1799693263_n.png?oh=833a7fbdd6e5b60c7f1d88c7952a000c&oe=58D03FB0

17361319_10154223310076604_2117279386_n.png?oh=62f7f3ffd046d91cdca5125aea68a22f&oe=58D049E7

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη μπαταρία απλα εβγαλα τη λειτουργια να μην ανοίγει οταν σηκωνω τον καρπο μου και κρατησε μια εβδομάδα σχεδον...μεχρι και στον υπνο το φοράω για να καταγραφει ποσο καλα κοιμαμαι!

75a5a93d3554389f60b168a1dbe17698.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά έχει πολύ καλή μπαταρία μετά τις πρώτες φορτίσεις, είναι άριστο σε όλα! Για το GPS που λέει πάνω ο φίλος δεν ξέρω μήπως είναι πρόβλημα της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS που λέει πάνω ο φίλος δεν ξέρω μήπως είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

Θα δοκιμάσω την Τετάρτη την ίδια διαδρομή με το shealth στο ρολόι κ με το endomondo στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Χθες το φόραγα παίζοντας μπασκετάκι έχοντας ενεργοποιήσει από το shealth του τηλεφώνου τη σχετική δραστηριότητα. Έδειξε στο τέλος ότι έχω ανέβει 59 ορόφους!!! Ίσως να μην μπορεί να αναγνωρίσει τη συγκεκριμένη δραστηριότητα ακόμα και αν την ενεργοποιείς από το τηλέφωνο. Τι να πω...

Να έχει θέμα ο αισθητήρας; Μήπως πρέπει να το πάω service;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Χθες το φόραγα παίζοντας μπασκετάκι έχοντας ενεργοποιήσει από το shealth του τηλεφώνου τη σχετική δραστηριότητα. Έδειξε στο τέλος ότι έχω ανέβει 59 ορόφους!!! Ίσως να μην μπορεί να αναγνωρίσει τη συγκεκριμένη δραστηριότητα ακόμα και αν την ενεργοποιείς από το τηλέφωνο. Τι να πω...

Να έχει θέμα ο αισθητήρας; Μήπως πρέπει να το πάω service;

 

σε αυτό το κομμάτι έχω και εγώ θέμα. Όταν το φοράω στο ντουζ, δεν ξέρω τι σκάλωμα τρώει και αναγνωρίζει ότι ανεβαίνω ορόφους... Μπορεί να μου δείξει ό,τι ανέβηκα 5 ορόφους...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει για νεα αναβάθμιση, εμένα δεν ήρθε τίποτα ακόμα

https://www.sammobile.com/2017/03/28/latest-gear-s3-classic-and-frontier-update-brings-new-features-and-improvements/

Link to comment
Share on other sites

Κανε χειροκινητα ενημερωση και θα στην δωσει....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...