Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατέληξες σε τέτοιου είδους κινητό - 800άρα μπάντα & 5.5"- υπάρχει η καινούρια έκδοση του Xiaomi Redmi Note 4 η Global με καλύτερη ποιότητα κατασκευής - κάμερα - μπαταρία και με τον Qualcomm Snapdragon 625!!! Κοίτα σύγκριση https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gbΕίναι περ. στα ίδια χρήματα με το Xiaomi Redmi Note 3 Pro. (για παραγγελία από Κίνα )

 

ναι το ψαχνω για αγορα, ειμαι αναποφασιστος μαλιστα μεταξυ των 2 συσκευων.

ενδιαφερον αρθρο, ενδιαφεροντα και τα σχολια απο κατω ομως.

παντως το οτι το νεοτερο μοντελο ειναι αμεσα συγκρισιμο με το προηγουμενο(χειροτερο για μερικους-καλυτερο για αλλους) ειναι fail στα ματια μου. δηλαδη η xiaomi εβγαλε το 4 για να χτυπησει ποιον? το 3? δηλαδη τον εαυτο της? και το εκανε ανεβαινωντας μισο σκαλι πανω? και αν...

τεσπα συγνωμη για το οφτοπικ, αλλα η πατρα δυστηχως μου πεφτει μακρια.:mad::p

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεθει με ant+ συσκευη; Στο ant+ tester το βγαζει συμβατο το τηλεφωνο αλλα μολις προσπαθω να εκκινησω σχετικο προγραμμα μου βγαζει error fail. Αραγε να ειναι κλειδωμενο απο τον kernel; Κ αν ναι με αλλαγη αυτου θα αποκτηθει κανονικη προσβαση;;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μεταξυ του redmi note 3 pro (global ed.) και redmi note 4 (global ed ακομη preasale)πιο απο τα δυο ειναι πιο value for money (εμφανιση,αντοχη,επεξεργαστη,φωτ ογραφικη μηχ,αυτονομια) και απο τι βλεπω δεν συμφερει και πολυ η αγορα απο εξω ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μεταξυ του redmi note 3 pro (global ed.) και redmi note 4 (global ed ακομη preasale)πιο απο τα δυο ειναι πιο value for money (εμφανιση,αντοχη,επεξεργαστη,φωτ ογραφικη μηχ,αυτονομια) και απο τι βλεπω δεν συμφερει και πολυ η αγορα απο εξω ισχυει?

 

Εμφανιση εξαρταται απο το τι σου αρεσει (υποκειμενικο). Σε θεμα αντοχης εχουμε αψογη ποιοτητα κατασκευης κ στα 2 με την διαφορα οτι το 3 εχει 2 πλαστικες λωριδες ενω το 4 ειναι ολοκληρη μεταλλικη κατασκευη. Φωτογραφικη μηχανη το καθενα εχει τα συν κ τα πλην του, αλλα οι διαφορες ειναι αμελητεες. Αυτονομια λογικα το 4 με τον 625 θα τα πηγαινει πολυ καλυτερα αλλα εχει κ μικροτερες επιδοσεις. Επισης το 3 εχει καλυτερο ηχειο αλλα τοποθετημενο στην πλατη με αποτελεσμα να μην ακουγεται καλα οταν εχεις το κινητο ακουμπισμενο με την πλατη.

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά αν έχει κανείς τηλεόραση turbo-x το Mi Remote δουλεύει με τις ρυθμίσεις Philips!:rolleyes:

 

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο πισω ειναι ενα μειον του 3 (εχω το 2)

Του 4 ειναι πολύ καλύτερα εκεί που ειναι.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν από κανά μήνα με πείσατε ακριβώς για το αντίθετο και έψαχνα να βρω ένα από τα τελευταία RN3 !!!!!!!!!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7053461&highlight=leasedline#post7053461

 

τεσπά τότε ειπώθηκε ότι ο επεξεργαστής του RN3 είναι πιο δυνατός και με την αυτονομία βλέπουμε...

Edited by leasedline
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

πριν από κανά μήνα με πείσατε ακριβώς για το αντίθετο και έψαχνα να βρω ένα από τα τελευταία RN3 !!!!!!!!!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7053461&highlight=leasedline#post7053461

 

τεσπά τότε ειπώθηκε ότι ο επεξεργαστής του RN3 είναι πιο δυνατός και με την αυτονομία βλέπουμε...

 

Μα το 3 είναι πιο δυνατό.Οσον αφορά την αυτονομία,μην περιμένεις και κανένα +30-40%....

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιση εξαρταται απο το τι σου αρεσει (υποκειμενικο). Σε θεμα αντοχης εχουμε αψογη ποιοτητα κατασκευης κ στα 2 με την διαφορα οτι το 3 εχει 2 πλαστικες λωριδες ενω το 4 ειναι ολοκληρη μεταλλικη κατασκευη. Φωτογραφικη μηχανη το καθενα εχει τα συν κ τα πλην του, αλλα οι διαφορες ειναι αμελητεες. Αυτονομια λογικα το 4 με τον 625 θα τα πηγαινει πολυ καλυτερα αλλα εχει κ μικροτερες επιδοσεις. Επισης το 3 εχει καλυτερο ηχειο αλλα τοποθετημενο στην πλατη με αποτελεσμα να μην ακουγεται καλα οταν εχεις το κινητο ακουμπισμενο με την πλατη.

 

Το 4 με τον mtk, είναι όντως ολόκληρο μεταλλική κατασκευή, εξ'ού και οι 2 γραμμές κεραίας στην πλάτη.

Το 4 με τον Snapdragon δεν είναι ολόκληρο μεταλλική κατασκευή, γι αυτό και δεν έχει κεραίες πίσω, το πάνω και το κάτω πίσω μέρος του είναι πλαστικά όπως και το 3.

Το global 4 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη, άρα δεν ξέρουμε σε ποιο από τα αλλα 4αρια θα μοιάζει.

Μπερδεγουέι τα έκανε η Xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα

Μιας και έρχομαι από το letv x600 βλέπω πως το τηλεκοντρόλ της Xiaomi είναι υπερβολικά ελλιπές σε σχέση με το letv.

Έχει επιχειρήσει κανείς να το βάλει και αν τα κατάφερε ας δώσει οδηγίες....

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα

Μιας και έρχομαι από το letv x600 βλέπω πως το τηλεκοντρόλ της Xiaomi είναι υπερβολικά ελλιπές σε σχέση με το letv.

Έχει επιχειρήσει κανείς να το βάλει και αν τα κατάφερε ας δώσει οδηγίες....

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς το miRemote είναι πανευκολο στην χρήση.Ανοιγωντας σε ρωτάει τι συσκευή θες να ταιριάξεις,επόμενο βήμα μάρκα,και επόμενο βήμα σου λέει να πατήσεις ένα κουμπί να δεις αν ανταποκρίνεται η συσκευή.Πανευκολο...

Που κόλλησες;

Δοκίμασες πχ σε κάποιο samsung aircondition η tv και δεν τα κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το miRemote είναι πανευκολο στην χρήση.Ανοιγωντας σε ρωτάει τι συσκευή θες να ταιριάξεις,επόμενο βήμα μάρκα,και επόμενο βήμα σου λέει να πατήσεις ένα κουμπί να δεις αν ανταποκρίνεται η συσκευή.Πανευκολο...

Που κόλλησες;

Δοκίμασες πχ σε κάποιο samsung aircondition η tv και δεν τα κατάφερες;

 

Οπως το ειπε ο φιλος πολυ ευκολο. Απλα μου λειπει το κουμπι info στο τηλεχειριστηριο σε tv samsung. Κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα

Μιας και έρχομαι από το letv x600 βλέπω πως το τηλεκοντρόλ της Xiaomi είναι υπερβολικά ελλιπές σε σχέση με το letv.

Έχει επιχειρήσει κανείς να το βάλει και αν τα κατάφερε ας δώσει οδηγίες....

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικα χρησιμοποιω το zaza remote control και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. μεχρι και για αποκωδικοποιητες Nova και ΟΤΕ TV εχει..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπε ο φιλος πολυ ευκολο. Απλα μου λειπει το κουμπι info στο τηλεχειριστηριο σε tv samsung. Κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα

 

δεν ειπα οτι ειναι δυσκολο απλα εχει περισοτερες λειτουργιες

αν εχεις ενα τηλεκοντρολ μπορεις να το αντηγραψεις χωρις να κανεις τιποτε στην συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω εδώ και 5 μέρες και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Γρήγορο, smooth, όμορφο κινητό. Το μόνο θέμα μου είναι οι ειδοποιήσεις. Συγκεκριμένα όταν μου έρχονται sms, mail ΚΛΠ δεν μου εμφανίζει αναδυομενο παραθυράκι στην κλειδωμένη οθόνη για να δω στα γρήγορα το περιεχόμενο του μηνύματος. Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για να με ειδοποιεί αλλά και πάλι τίποτα! Ξέρετε ποιά ρύθμιση είναι ακριβώς;

Την οθόνη την έχω να ξεκλειδώνει με δακτυλικο αποτύπωμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καποιος είπε οτι οι ρομς κανουν και για τις 2 ΠΡΟ εκδοσεις του 3.

Απλα στην κατε φλασαρεις αλλο μοντεμ/ραδιο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιου του εχει χαλασει πχ η οθονη κλπ και δεν εχει τι να το κανει, θελω το usb board (με αμοιβη εννοειται).

 

στειλτε ενα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.2 πότε θα πάμε εμείς,ακόμη 8.1.3 έχουμε

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την Snapdragon camera μέσω TWRP αλλά δεν μου βγάζει 16 MP μόνο μέχρι 13, κάνω κάτι λάθος?

Επίσης δεν σώζει στην SD ούτε φωτογραφία ούτε βίντεο!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit

Πριν από λίγο μου έκανε κάτι περίεργο. Δεν ξεκλειδώνει με αποτύπωμα και αν το ξεκλείδωνα με κωδικό μου έλεγε να μην καλύψω την πορτοκαλί περιοχή πάνω απ' την οθόνη (μπροστά κάμερα). Με προέτρεπε να πατήσω ταυτόχρονα επιστροφή και αύξηση ήχου, αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι γίνετε.

Έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε.

Edited by physikos
Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit

Πριν από λίγο μου έκανε κάτι περίεργο. Δεν ξεκλειδώνει με αποτύπωμα και αν το ξεκλείδωνα με κωδικό μου έλεγε να μην καλύψω την πορτοκαλί περιοχή πάνω απ' την οθόνη (μπροστά κάμερα). Με προέτρεπε να πατήσω ταυτόχρονα επιστροφή και αύξηση ήχου, αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι γίνετε.

Έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε.

Μήπως είναι η προστασία τσέπης? Για απενεργοποίησετο !

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...