Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να μας πει καποιος φιλος με τη dev rom τι θεματα (εστω καποιο μεγαλο θεμα με παραδειγματα αν μπορει) μπορει να αντιμετωπισει καποιος σε σχεση με την γλοβαλ stable και εντελει αν αξιζει τον κοπο καποιος να επιλεξει να βαλει αυτην?
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος φιλος με τη dev rom τι θεματα (εστω καποιο μεγαλο θεμα με παραδειγματα αν μπορει) μπορει να αντιμετωπισει καποιος σε σχεση με την γλοβαλ stable και εντελει αν αξιζει τον κοπο καποιος να επιλεξει να βαλει αυτην?

 

Δες τις προηγούμενες Δικές μου αναρτήσεις.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με developer ROM τα ξεκλειδωματα

 

θεωρητικα ξεκλειδωνει και με την stable... το εχεις δοκιμασει η το εχεις δει καπου οτι δουλευει με την dev?

Link to comment
Share on other sites

Mιας και το περιμενω σε λιγο πρεπει να κανουμε κατι ιδιαιτερο στην πρωτες φορτισεις μπαταριας - εκφορτισεις η πλεον οι μπαταριες δεν μασανε απο τετοια?
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα ξεκλειδωνει και με την stable... το εχεις δοκιμασει η το εχεις δει καπου οτι δουλευει με την dev?

Δεν ξεκλειδώνει με την καμία. Αν δεν λυθεί γρήγορα, για μένα είναι λόγος να μην ασχοληθώ πότε με xiaomi.

Οι λύσεις που κυκλοφορούν πιάνουν σε κάποιους αλλά όχι όλους. Παπαριά της xiaomi να μην δωσει αξιόπιστη λύση μετα την φοβερή ιδέα του κλειδώματος.

http://en.miui.com/forum.php?mod=bugfeedback&fid=5&typeid=873

Εδω γράφουν χρήστες με πρόβλημα αλλά απάντηση δεν παίρνουν, σε φίλο (email) είπαν να το στείλει στο service :lol:

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα ξεκλειδωνει και με την stable... το εχεις δοκιμασει η το εχεις δει καπου οτι δουλευει με την dev?

 

oxi

μεχρι να βγει κατι αξιοπιστο σε εναλλακτικη ρομ για το ΚΑΤΕ

δεν το ακουμπαω

Εχω λυσει 2-3 μεγαλα bugs που εχει και μενουν αλλα 2-3 κι μετά ειναι σουπερ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

;) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161004/942830f9f6be8a4446b528ae8cf404f0.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161004/a7f2e7b4b747202b92958267f274516a.jpg

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

καλη αυτονομια χωρις πρακτικα 3/4G

με ολα ανοικτα σε 3/4G TI ΛΕΣ?

εμενα 5.5 ωρες SOT ΜΕ 3/4G ολα ανοικτα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχω πιάσει το 6ωρακι και κάτι παραπάνω άνετα με 3G

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Το ίδιο λέμε...5.5 ώρες εγω

Τις μικροδιαφορές τις κάνουν ο χρόνος ομιλίας και οι έξτρα εφαρμογές, όπως και ή ισχύς του σήματος 3-4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ το International με την θήκη και το tempered glass απο το geekbuying.

Ελπίζω να κάνουν για το συγκεκριμένο κινητό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει καμια θηκη δοκιμασμενη για το κινητο ?

 

Δες παραπανω!;) Εχει αρκετα αξεσουαρ για το international.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι..

αυτα τα λινκ δεν ειναι ολα σωστα.. οπως αναφερουν παρακατω υπαρχουν καποια αξεσουαρ στην Taiwan εδω αλλα δε στελνουν εκτος, οποτε εγινε προσπαθεια να απευθυνθουν σε shopping agent εδω που αναλαμβανει με extra κοστος να παραλαβει την παραγγελια και να τη στειλει εκτος..

αυτο το προσπαθησε ενα παιδι απο το εκει forum και περιμενει να δει τι θα γινει..

 

Απ'οτι γραφει εδω ισως υπαρχει θεμα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

 

Από stable σε dev μπορούμε να πάμε. Ποια rom πρέπει να ρίξουμε στο φάκελλο του κινητού;

 

Από dev σε stable μπορούμε να πάμε όπως λέει εδώ;

 

Σκοπεύω να πάω για λίγο σε dev για να ξεκλειδώσω bootloader γιατί με τη stable καμία τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πιάσει το 6ωρακι και κάτι παραπάνω άνετα με 3G

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

6.30 ώρες SOT έβγαλα σε 2,5 ημέρες χρήσης με τα πάντα ανοιχτά. Ότι και να πω για την μπαταρία είναι λίγο. Απροβλημάτιστη, σταθερή, χωρίς drains και ιστορίες.

Αν είχε μια καμερούλα της προκοπής θα το είχα για πρώτο τηλέφωνο. Προς το παρόν περισσότερο για 2η συσκευή προσανατολίζομαι να το χρησιμοποιώ.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

Από stable σε dev μπορούμε να πάμε. Ποια rom πρέπει να ρίξουμε στο φάκελλο του κινητού;

Από dev σε stable μπορούμε να πάμε όπως λέει εδώ;

Σκοπεύω να πάω για λίγο σε dev για να ξεκλειδώσω bootloader γιατί με τη stable καμία τύχη.

 

Το θέμα είναι μήπως η Global Developer έχει μεταβεί στην MM και η stable είναι lollipop. Γιατί τέτοιες επιστροφές όταν ξεκλειδώσει από developer σε stable δημιουργούν πολλά προβλήματα δεν προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το aliexpress δεν σε προστατεύει από όσο ξέρω μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου σε 60 μέρες πίσω.

Εγώ έχω κάνει πολλές αγορές χωρίς κανένα πρόβλημα και 3 redmi 3s απο αλλους πωλητες.

Link to comment
Share on other sites

αλλο 60 και αλλο 180, επισης δεν παιρνει και τοσο το μερος σου...

 

Το aliexpress εχει την καλυτερη προστασια και υποστηριξη απο ολα..

Εχει support 24/24ωρο οχι σαν ebay και paypal που σε αφηνει να ανοιξεις case μονο μετα τις 45 ημερες και σου απαντανε με email οταν εχουν χρονο.. το ali δεν παιζεται κατα τη γνωμη μου σε support. Και αν φταιει ο πωλητης παιρνεις 100℅ τα χρηματα πισω

Μπορεις να κανεις επεκταση χρονου προστασιας επισης

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...