Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

179€ με παζάρι στον κωτσοβωλο μόνο σε χρυσό χρώμα

 

Πάρτο αβλεπει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλε καποιος την snapdragon camera μεσω twrp???

αν ναι, μπορει να αποθηκευσει στην sd?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές τις Google (magazines, music), τις επιπλέον δηλαδή, με Ευρωπαϊκή rom global, δε μπορούμε να τις κάνουμε disable;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση εφαρμογών σε miui 8 χωρίς root

Εγκατάσταση quick shortcut

Αναζήτηση "εφαρμογές"

Στα αποτελέσματα επιλογή: ρυθμίσεις - εγκατεστημένες εφαρμογές - create

Η συντόμευση ανοίγει το κλασικό "όλες οι εφαρμογές" με ενεργή επιλογή απενεργοποίησης

Edited by zxgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια βοήθεια θέλω να κάνω wipe dalvik από τον updater και δεν μου την έχει σάν επιλογή. Γιατί? Τν τηλέφωνο τν έχω πάρει από κωτσόβολο
Link to comment
Share on other sites

Η dalvik γίνεται wipe μόνο από τη recovery.

Απενεργοποίηση εφαρμογών σε miui 8 χωρίς root

Εγκατάσταση quick shortcut

Αναζήτηση "εφαρμογές"

Στα αποτελέσματα επιλογή: ρυθμίσεις - εγκατεστημένες εφαρμογές - create

Η συντόμευση ανοίγει το κλασικό "όλες οι εφαρμογές" με ενεργή επιλογή απενεργοποίησης

Μπορεί να χρειαστεί να γυρίσεις τη γλώσσα στα αγγλικά.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αφού απενεργοποιήσεις τη συσκευή πατάς Volume Up + Power Button και μόλις σου βγάλει το Mi logo τα αφήνεις.

Δε ξέρω όμως αν γίνεται με τη stock recovery να κάνεις wipe dalvik. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αφού απενεργοποιήσεις τη συσκευή πατάς Volume Up + Power Button και μόλις σου βγάλει το Mi logo τα αφήνεις.

Δε ξέρω όμως αν γίνεται με τη stock recovery να κάνεις wipe dalvik. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει.

 

Οχι τελικά τν έκανα δεν μου την βγάζει σαν επιλογή έχει μόνο reboot και wipe data

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοινότητα...Έχω φάει όλο το ίντερνετ και εναν ξεκάθαρο οδηγό για root και twrp recovery δεν έχω βρει...Εχετε βρει πουθενά ένα ξεκάθαρο οδηγό step by step για το πώς να το κάνουμε...Φοβάμαι μην το τουβλιασω και δεν έχω και την ανάλογη εμπειρία να το επαναφέρω...Κάθε βοήθεια θα είναι πολυτιμη ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοινότητα...Έχω φάει όλο το ίντερνετ και εναν ξεκάθαρο οδηγό για root και twrp recovery δεν έχω βρει...Εχετε βρει πουθενά ένα ξεκάθαρο οδηγό step by step για το πώς να το κάνουμε...Φοβάμαι μην το τουβλιασω και δεν έχω και την ανάλογη εμπειρία να το επαναφέρω...Κάθε βοήθεια θα είναι πολυτιμη ....

 

Ναι κι εγώ δεν έχω βρει κάτι αξιόπιστο για official stable rom.

Δεν ξεκλειδώνει ο bootloader με τίποτα. Θέλει dev rom και δεν είμαι διατεθειμένος να χάσω τα δεδομένα (χάνονται έτσι; )

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια ποσο ψαξατε δηλ και δεν βρηκατε κατι? νταξει εστω οτι εδω ειναι 161 σελιδες και ειναι πολλες αν και στην 1η σελιδα εχει πολλα και διαφορα οριστε εδω

 

γενικα τα βηματα ειναι

κραταμε backup για οτι χρειαζομαστε

βρισκουμε αν εχουμε kate ή κενζο

ξεκλειδωνουμε bootloader μετα απο αιτηση στην εταιρεια

φλασαρουμε twrp

φλασαρουμε ειτε super su ειτε custom rom ή οτι αλλο τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση εφαρμογών σε miui 8 χωρίς root

Εγκατάσταση quick shortcut

Αναζήτηση "εφαρμογές"

Στα αποτελέσματα επιλογή: ρυθμίσεις - εγκατεστημένες εφαρμογές - create

Η συντόμευση ανοίγει το κλασικό "όλες οι εφαρμογές" με ενεργή επιλογή απενεργοποίησης

 

Ευχαριστώ!!

 

Και μια καινούρια απορία (καινούριος στα Xiaomi, οπότε θα έχω πολλές).

 

Με το Mi account τι κερδίζω;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ειναι ψιλοαναγκαστικο, αν δες να ξεκλειδωσεις τον bootloader, αν θες να κανεις backup τα παντα (σχεδον) απο το κιν σου σου παρεχουν δωρεαν αποθηκευτικο χωρο, αν χασεις το κιν σου να το βρεις ή να σβησεις τα αρχεια που εχεις μεσα ή να το κλειδωσεις
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια ποσο ψαξατε δηλ και δεν βρηκατε κατι? νταξει εστω οτι εδω ειναι 161 σελιδες και ειναι πολλες αν και στην 1η σελιδα εχει πολλα και διαφορα οριστε εδω

 

γενικα τα βηματα ειναι

κραταμε backup για οτι χρειαζομαστε

βρισκουμε αν εχουμε kate ή κενζο

ξεκλειδωνουμε bootloader μετα απο αιτηση στην εταιρεια

φλασαρουμε twrp

φλασαρουμε ειτε super su ειτε custom rom ή οτι αλλο τεσπα

 

Βρήκες δηλαδή τρόπο να ξεκλειδώσεις σε official global rom? Και είναι τόσο προφανές;

 

Δε μιλάμε για dev...

Δεν ξεκλειδώνει με τίποτα σε official stable

Link to comment
Share on other sites

ειναι ψιλοαναγκαστικο, αν δες να ξεκλειδωσεις τον bootloader, αν θες να κανεις backup τα παντα (σχεδον) απο το κιν σου σου παρεχουν δωρεαν αποθηκευτικο χωρο, αν χασεις το κιν σου να το βρεις ή να σβησεις τα αρχεια που εχεις μεσα ή να το κλειδωσεις

 

Άρα το τελευταίο είναι το πιο σημαντικό. Αν ενεργοποιήσουμε τη δυνατότητα εύρεσης/διαγραφής, θα κάνει conflict με την αντίστοιχη του Android;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

στο ποστ του drakak1s δεν αναφερει πουθενα πως δεν θελει να βαλει dev rom...

 

δεν κανει κανενα conflict η ευρεση απο οσο εχω δει...παντως ελπιζω να μην μου το κλεψουν ποτε για να χρειαστει να μαθω! :P

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες δηλαδή τρόπο να ξεκλειδώσεις σε official global rom? Και είναι τόσο προφανές;

 

Δε μιλάμε για dev...

Δεν ξεκλειδώνει με τίποτα σε official stable

Εγώ ξεκλειδωσα με 8.1.3.0 global stable. Το πέτυχα αφού στο developer options πήγα στο unlock status και σύνδεσα τον miui λογαριασμό με το τηλέφωνο. Επίσης κ στο τηλέφωνο κ στο unlock tool έκανα login με τον αριθμό χρήστη.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει κανενα conflict η ευρεση απο οσο εχω δει...παντως ελπιζω να μην μου το κλεψουν ποτε για να χρειαστει να μαθω! :P

 

Αυτό είναι κάτι που κανείς δε χρειάζεται να μάθει. :P Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκλειδωσα με 8.1.3.0 global stable. Το πέτυχα αφού στο developer options πήγα στο unlock status και σύνδεσα τον miui λογαριασμό με το τηλέφωνο. Επίσης κ στο τηλέφωνο κ στο unlock tool έκανα login με τον αριθμό χρήστη.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Εμένα πάλι δεν μου στέλνει η xiaomi με τίποτα την έγκριση για να ξεκλειδώσω τον bootloader

Δεν με συνδέει από το κινητό στο MI unlock status

Συνεχώς μου βγάζει connect to the network and try again

Μπήκα και από τον υπολογιστή στην σελίδα του account και έστειλα και από εκεί το μήνυμα αλλά και πάλι τίποτα.

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου στέλνει η xiaomi με τίποτα την έγκριση για να ξεκλειδώσω τον bootloader

Δεν με συνδέει από το κινητό στο MI unlock status

Συνεχώς μου βγάζει connect to the network and try again

Μπήκα και από τον υπολογιστή στην σελίδα του account και έστειλα και από εκεί το μήνυμα αλλά και πάλι τίποτα.

 

Και μενα συνεχεια το ιδιο μηνυμα "connect to the network and try again"

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μήνυμα βγάζει στα θέματα... Μέχρι προχθές δούλευε μια χαρά,προσπαθησα και ένα clear cache αλλά δεν... Λογικά πρέπει να έχουν θέμα με τον server τους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...