Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο τι παραπανω ερωτησεις διαπιστωνει κανεις οτι πολλοι συμφορουμιτες δε διαβαζουν προηγουμενες δημοσιευσεις, ενω αυτες απαντουν και μαλιστα πολλες φορες με μεγαλη πληροτητα και ποικιλια απαντησεων και δινουν λυσεις. Συνιστω λοιπον, οποιος περιμενει να ερθει το κινητο ή θελει να το αγορασει, να ανατρεξει στις δημοσιευσεις απο την αρχη του νηματος και θα βρει το 90% αυτων που ρωταει.

 

Φιλε μου εχεις δικιο,στην περιπτωση την δικη μου δεν ισχυει ομως.Τα εχω διαβασει ,αλλα εχω πελαγωσει και δεν ξερω πια να παρω και απο που γιαυτο ρωτησα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις δικιο,στην περιπτωση την δικη μου δεν ισχυει ομως.Τα εχω διαβασει ,αλλα εχω πελαγωσει και δεν ξερω πια να παρω και απο που γιαυτο ρωτησα.

 

εχει πλεον και στο ebay, αρκει να κανεις αναζητηση με "xiaomi redmi note 3 pro special edition 152mm".

εχω παραγγειλει κανα 2-3, και οταν με το καλο παραλαβω θα ενημερωσω αν οντως εκαναν σωστα στο μεγεθος του κινητου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

απο τι παραπανω ερωτησεις διαπιστωνει κανεις οτι πολλοι συμφορουμιτες δε διαβαζουν προηγουμενες δημοσιευσεις, ενω αυτες απαντουν και μαλιστα πολλες φορες με μεγαλη πληροτητα και ποικιλια απαντησεων και δινουν λυσεις. Συνιστω λοιπον, οποιος περιμενει να ερθει το κινητο ή θελει να το αγορασει, να ανατρεξει στις δημοσιευσεις απο την αρχη του νηματος και θα βρει το 90% αυτων που ρωταει.

 

εγω θα ελεγα το 100% αλλα φιλε μου δεν ειναι δυνατον να εχουν ολοι το χρονο να διαβασουν ολο το νημα ειδικα αν ειναι μακρυ. Οπότε εμενα δεν με ενοχλει αν επαναλαμβανονται οι ερωτησεις ουτως η άλλως οι απαντησεις όποιος θελει τις δινει δεν ειναι υποχρεωτικές .... και δεν θεωρω οτι τα φορουμ ειναι μονο για αυτους που εχουν χρονο για διαβασμα ειναι και για αυτους που δεν εχουν χρόνο !

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα το 100% αλλα φιλε μου δεν ειναι δυνατον να εχουν ολοι το χρονο να διαβασουν ολο το νημα ειδικα αν ειναι μακρυ. Οπότε εμενα δεν με ενοχλει αν επαναλαμβανονται οι ερωτησεις ουτως η άλλως οι απαντησεις όποιος θελει τις δινει δεν ειναι υποχρεωτικές .... και δεν θεωρω οτι τα φορουμ ειναι μονο για αυτους που εχουν χρονο για διαβασμα ειναι και για αυτους που δεν εχουν χρόνο !

 

καταλαβα οτι σου αρεσει να απαντας, ομως δεν τα εγραψα για να σου παρω την ενασχοληση, αλλα για να ενημερωσω οποιον μπορω για τα οφελη της αναζητησης και τη σοφια και γνωση που κουβαλανε οι προηγουμενες 97 σελιδες

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα οτι σου αρεσει να απαντας, ομως δεν τα εγραψα για να σου παρω την ενασχοληση, αλλα για να ενημερωσω οποιον μπορω για τα οφελη της αναζητησης και τη σοφια και γνωση που κουβαλανε οι προηγουμενες 97 σελιδες

 

Δεν θα σου απαντησω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η original θήκη που είχε το ταϊβανέζικο eshop σε ebay ή ali πλέον; Γιατί νομίζω δεν την έχω δει, μόνο παρόμοιες. Για την back λέω, όχι την flip.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους μου έβγαλε κι εμένα την 8.1.1 global update. Φαίνεται καλή. Ξεκλείδωσα και το Bootloader. Για να κάνω root πρέπει οπωσδήποτε να βάλω twrp? Ποια ειναι η πιο σωστή μέθοδος;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως ή 8.1.1 έχει φοβερή διαχείριση στη μπαταρία της συσκευής

 

Συμφωνω απολυτα. Βεβαια αυτο μετα ακουστικα δεν ξερω αν εχει λυθει διοτι δεν χρησιμοποιω ακουστικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα επιτέλους μου έβγαλε κι εμένα την 8.1.1 global update. Φαίνεται καλή. Ξεκλείδωσα και το Bootloader. Για να κάνω root πρέπει οπωσδήποτε να βάλω twrp? Ποια ειναι η πιο σωστή μέθοδος;

 

το λεει στο πρωτο ποστ νομιζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει η original θήκη που είχε το ταϊβανέζικο eshop σε ebay ή ali πλέον; Γιατί νομίζω δεν την έχω δει, μόνο παρόμοιες. Για την back λέω, όχι την flip.

 

οχι ακομα μονο το ταιβανεζικο

Link to comment
Share on other sites

το εχω με την πιο προσφατη global dev rom.

εαν του περασω την τελευταια global stable rom (υπαρχει σε μορφη .zip στα γνωστα φορουμ, σωστά?), μεσα από την εφαρμογη "αναβαθμιση" του κινητου, θα χαθουν ολες οι τωρινες ρυθμισεις του κινητου ?

 

υπαρχουν παραπονα για την διαρκεια μπαταριας, κ αφου πλεον η stable εχει ελληνικα, δε βλεπω το λογο να εχω την global dev rom πλεον.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Βεβαια αυτο μετα ακουστικα δεν ξερω αν εχει λυθει διοτι δεν χρησιμοποιω ακουστικα.

 

...δυστυχώς δεν έχει λυθεί και μάλιστα χειροτέρεψε κατά τη γνώμη μου αφού ακόμα και με επανεκκίνηση ή/και ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του προφίλ ακουστικού στο Mi Enhancer δεν λειτουργεί το μικρόφωνο στα hands free...ο ήχος εξακολουθεί να λαμβάνεται μέσω του κάτω MIC1...:mad:

Link to comment
Share on other sites

τοσα φορουμ μορουμ κτλ το θεμα με τα ακουστικα δεν εχει γινει γνωστο στην εταιρεια η απλα δεν εχουν βρει λυση ακομα? εχει κινητα των 5 ευρω που δεν εχουν τοσο σοβαρο θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί οι τιμές τελευταία έχουν παρει τον ανηφορο; Πρώτα το παρατήρησα στο vickmall και τώρα στο geekbuying... Το αποσύρει σιγά σιγά η Xiaomi ή απλά τυχαίνει;

καταλαβα οτι σου αρεσει να απαντας, ομως δεν τα εγραψα για να σου παρω την ενασχοληση, αλλα για να ενημερωσω οποιον μπορω για τα οφελη της αναζητησης και τη σοφια και γνωση που κουβαλανε οι προηγουμενες 97 σελιδες

Δεν γίνεται κανείς να διαβάσει όλα αυτά. Δεν Το φόρουμ είναι πιο κοντά σε τσατ παρά σε wiki. Δεν έχει κανενα νόημα να ψάξει σε 2000 μηνύματα που καταπιάνονται με τα πάντα όλα. Ρωτάς και περιμένεις τη βοήθεια των ενεργών μελών. Εκτός κι αν γίνουν όλα τα σημαντικά μηνύματα παράθεση σε στυλ q&a στο αρχικό ποστ.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί οι τιμές τελευταία έχουν παρει τον ανηφορο; Πρώτα το παρατήρησα στο vickmall και τώρα στο geekbuying... Το αποσύρει σιγά σιγά η Xiaomi ή απλά τυχαίνει;

 

Δεν γίνεται κανείς να διαβάσει όλα αυτά. Δεν Το φόρουμ είναι πιο κοντά σε τσατ παρά σε wiki. Δεν έχει κανενα νόημα να ψάξει σε 2000 μηνύματα που καταπιάνονται με τα πάντα όλα. Ρωτάς και περιμένεις τη βοήθεια των ενεργών μελών. Εκτός κι αν γίνουν όλα τα σημαντικά μηνύματα παράθεση σε στυλ q&a στο αρχικό ποστ.

 

Αυτό είπα και εγώ αλλά ......

 

Θεωρώ ότι θα αργήσει να πέσει η τιμή του όσο ωριμάζει και επίσης είναι διεθνές μοντέλο και έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα και εγώ αλλά ......

 

Θεωρώ ότι θα αργήσει να πέσει η τιμή του όσο ωριμάζει και επίσης είναι διεθνές μοντέλο και έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική.

 

Απλά είχε φτάσει και 170$. Και τώρα έχει φύγει πανω απο 180$ και σε συνδυασμό με την άνοδο της δολλαρίου για μένα είναι no deal παρόλο που το ήθελα πολύ το κινητάκι.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Απλά είχε φτάσει και 170$. Και τώρα έχει φύγει πανω απο 180$ και σε συνδυασμό με την άνοδο της δολλαρίου για μένα είναι no deal παρόλο που το ήθελα πολύ το κινητάκι.

 

ηλθε και εδω μικρη διαφορα θα εχει φανταζομαι

 

http://www.xiaomi-greece.gr/note3

Link to comment
Share on other sites

ηλθε και εδω μικρη διαφορα θα εχει φανταζομαι

 

http://www.xiaomi-greece.gr/note3

Δυστυχώς δεν φαίνεται να είναι το international..... δηλαδή τι ανταπτορα ρεύματος θα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φαίνεται να είναι το international..... δηλαδή τι ανταπτορα ρεύματος θα έχει?

 

Σαν να εχεις δικιο

 

Bands

4G FDD-LTE

TD-LTE B1 / B3 / B5 / B7 / B8

B38 / B39 / B40 / B41

 

δεν εχει την μπαντα 20 και οι διαστασεις του εινια του κινεζικου οχι του διεθνους

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως ή 8.1.1 έχει φοβερή διαχείριση στη μπαταρία της συσκευής

Την θεωρεις καλυτερη την διαχειρηση απ οτι σε miui 7?

Link to comment
Share on other sites

ηλθε και εδω μικρη διαφορα θα εχει φανταζομαι

 

 

 

http://www.xiaomi-greece.gr/note3

 

 

Μήπως θα έχει την μεγαλύτερη τιμή ;δεν δείχνει πάντως ακομα το ποσό κάνει .

 

Στα 229 το pro

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by georho
Link to comment
Share on other sites

πάντως το πρόβλημα με τα hands free χειροτέρεψε,για να μου δουλέψουν κάνω επανεκίνηση με τα hands free πάνω.αν τα βγάλω μετά και τα ξαναβάλω,δεν λειτουργούν,θέλουν πάλι επανεκίνηση τη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχεις δικιο

 

Bands

4G FDD-LTE

TD-LTE B1 / B3 / B5 / B7 / B8

B38 / B39 / B40 / B41

 

δεν εχει την μπαντα 20 και οι διαστασεις του εινια του κινεζικου οχι του διεθνους

 

έχει την 20 αν διαβάσετε στα χαρακτηριστικα της συσκευής (LTE

B1 / B2 / B3 / B5 / B7 / B8

B20 / B28 / B40)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...