Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, τι θήκες προτεινετε σε στυλ flip cover???

Η original που δοκιμασα δεν ταιριάζει καν!

:((

 

οποιαδηποτε σ αρεσει, με εσωτερικο τμημα σιλικονης, με λιγο ζορι ταιριαζουν.

αν ομως εχει πλαστικο μεσα, φανταζομαι μονο με σπασιμο στις γωνιες μπορει και να κουμπωσει, αλλα με αμφιβολο αποτελεσμα αισθητικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kαλή η developer?

 

αριστη.απολυτα μεταφρασμενη, ελληνικη.

θα τσεκαρω και την γραμματοσειρα στο facebook μηπως ειναι καπως αραια τα ελληνικα εκει, γιατι στο Mi Max όπου την ειχα δοκιμασει την global dev, ειχε αυτο το θεμα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αρκετα καλυτερα. σχεδον τελεια θα ελεγα.

http://www.ebay.com/itm/191913687364?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=490979335233&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

απολυτα ταιριαστη για το χρυσο. αρεσε πολύ ως δωρο.

εκοψα λιγο παραπανω τις υποδοχες ακουστικων και φορτιστη κ ειναι μια χαρα. αργοτερα μπορω να ανεβασω φωτογραφιες αυτης της θηκης και συγκριση με την απλη σιλικονης που δινει το geekbyuing στο πακετο.

Ωραίος Ευχαριστώ, μάλλον θα την πάρω και βλέπω οτι ταιριάζει με το χρυσό όπως λες.

 

Απλά αναρωτιέμαι, υπάρχουν εντελώς universal θήκες για κινητά 5.5-6 ιντσών ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δηλαδή θα είναι καλή?

http://m.ebay.com/itm/181952001968?_mwBanner=1

 

αυτη συγκεκριμενα φιλε, την ειχα παλαιοτερα σε αλλο κινητο.

γνωμη μου, δεν αξιζει. μετρημενα τα ψωμια της σε βαθος χρονου.

ειναι καπως σαν χοντρο χαρτονι.

 

επισης, δεν εχει κουμπωμα μαγνητικο οπως αλλες τετοιου στυλ.κ αφου ουσιαστικα παμε να το χωρεσουμε με το ζορι σε θηκη που προοριζεται γι αλλο μοντελο, καλυτερα να το ασφαλιζουμε καπως και με το μαγνητικο κλεισιμο. επισης δεν εχει και καμια εσωτερικη θηκη καρτων που χρησιμευουν γενικα.

 

τωρα απο αποψη πλαισιου σιλικονης, ναι λογικα θα κανει. απλα ισως χρειαστει να μεγαλωσεις τα κενα φορτισης και ακουστικων, προς την μερια της οθονης...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

αριστη.απολυτα μεταφρασμενη, ελληνικη.

θα τσεκαρω και την γραμματοσειρα στο facebook μηπως ειναι καπως αραια τα ελληνικα εκει, γιατι στο Mi Max όπου την ειχα δοκιμασει την global dev, ειχε αυτο το θεμα.

 

Προφανως η 800αρα στο 4G παιζει επαρκώς, σωστα;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

αυτη συγκεκριμενα φιλε, την ειχα παλαιοτερα σε αλλο κινητο.

γνωμη μου, δεν αξιζει. μετρημενα τα ψωμια της σε βαθος χρονου.

ειναι καπως σαν χοντρο χαρτονι.

 

επισης, δεν εχει κουμπωμα μαγνητικο οπως αλλες τετοιου στυλ.κ αφου ουσιαστικα παμε να το χωρεσουμε με το ζορι σε θηκη που προοριζεται γι αλλο μοντελο, καλυτερα να το ασφαλιζουμε καπως και με το μαγνητικο κλεισιμο. επισης δεν εχει και καμια εσωτερικη θηκη καρτων που χρησιμευουν γενικα.

 

τωρα απο αποψη πλαισιου σιλικονης, ναι λογικα θα κανει. απλα ισως χρειαστει να μεγαλωσεις τα κενα φορτισης και ακουστικων, προς την μερια της οθονης...

 

ΟΚ Ευχαριστώ! Καμία άλλη που να έχεις δοκιμάσει εσύ προσωπικά σε αυτό το στύλ?

Θέλω να αγοράσω μία άμεσα γιατί το κινητό είναι ήδη στα χέρια μου!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το κινητο μου ηρθε απο geekbuying σε 2 βδομαδες :).

 

Η θηκη μαλακη και ταιριαζει , δεν ειναι και τοσο τραγικη οσο περιμενα.

 

Το tempered μια χαρα, δεν εχω και μεγαλη εμπειρια σε τετοια....

 

Οσο για την rom, πολυ σαβουρα gapps η global stable αλλα περιμενω να βγει τροπος για root για να τα ξεφορτωθω.

 

Σφαιρα παει το τηλεφωνο αν και σε θεμα wifi hotspot μου εκανε καποια νερα τα οποια θα δειξουν και σε βαθος χρονου....

Link to comment
Share on other sites

Προφανως η 800αρα στο 4G παιζει επαρκώς, σωστα;

 

ΝΑΙ, άψογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα το κινητο μου ηρθε απο geekbuying σε 2 βδομαδες :).

 

Η θηκη μαλακη και ταιριαζει , δεν ειναι και τοσο τραγικη οσο περιμενα.

 

Το tempered μια χαρα, δεν εχω και μεγαλη εμπειρια σε τετοια....

 

Οσο για την rom, πολυ σαβουρα gapps η global stable αλλα περιμενω να βγει τροπος για root για να τα ξεφορτωθω.

 

Σφαιρα παει το τηλεφωνο αν και σε θεμα wifi hotspot μου εκανε καποια νερα τα οποια θα δειξουν και σε βαθος χρονου....

 

Δε χρειάζεται να root-άρεις ή να ξεκλειδώσεις για να βάλεις την dev. Απλά την περνάς στην SD και μετά απο το menu του τλφ update.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασε τα αυτά που σου είπαν για το Kenzo. Δώσε βάση σ' αυτά που θα σου πω. Αν μπορείς, το παραγγέλνεις με official global developer. Έχει ελληνικό μενού, αναβαθμίσεις OTA, playstore κλπ. Αν δεν τους πεις τίποτα το πιο πιθανό είναι να σου έρθει με official global stable. Αυτή έχει playstore, αναβαθμίσεις OTA αλλά δεν έχει ελληνικό μενού. Και να σου έρθει με stable περνάς πολύ εύκολα την dev αν θέλεις οπωσδήποτε ελληνικά. Αν δεν έχεις πρόβλημα να έχεις αγγλικό μενού (θα έχεις όμως ελληνικό πληκτρολόγιο,. playstore κλπ) μένεις στην stable γιατί ούτως ή άλλως και η stable θα έχει ελληνικά κάποια στιγμή. Επειδή η επόμενη ερώτηση σου θα είναι ποιά είναι η διαφορά της stable από την dev θα σου πω ότι η Developer απεθύνεται στους χρήστες που δεν τους νοιάζει τόσο η σταθερότητα στο τηλέφωνο αλλά τα νέα χαρακτηριστικά που προσφέρει η xiaomi δοκιμαστικά και σκοπεύει αν δεν υπάρχουν προβλήματα να τα ενσωματώσει στις stable μελλοντικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα!

Γενικά έχω ασχοληθεί με αλλαγές ρομ για xiaomi και έχω αλλάξει σε αρκετά κινητά.

Πριν 4 ημέρες παρέλαβα ένα redmi note 3 pro της μητέρας μου από geekbuying και μου ήρθε με global.

Έτσι είπα να περάσω την developer stock για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να περάσω την ελληνική stock.

Πρώτη φορά έπεσα σε πρόβλημα. Ενώ ακολούθησα κανονικά τα βήματα μόλις τελείωσε το mi flash (succesfull) και πήγα να το ανοίξω, μου έκανε bootloop.

Από εκεί και πέρα μιας και έχω κανονικά πρόσβαση σε download mode δοκίμασα ξανά και ξανά την ίδια διαδικασία..αλλά τίποτα.

Είπα να τραβήξω ένα βίντεο μπας και μπορέσει κανείς να με βοηθήσει:

 

 

 

Δουλεύω με windows 10 64-bit

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

https://youtu.be/2TCO_v8AwoU

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα!

Γενικά έχω ασχοληθεί με αλλαγές ρομ για xiaomi και έχω αλλάξει σε αρκετά κινητά.

Πριν 4 ημέρες παρέλαβα ένα redmi note 3 pro της μητέρας μου από geekbuying και μου ήρθε με global.

Έτσι είπα να περάσω την developer stock για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να περάσω την ελληνική stock.

Πρώτη φορά έπεσα σε πρόβλημα. Ενώ ακολούθησα κανονικά τα βήματα μόλις τελείωσε το mi flash (succesfull) και πήγα να το ανοίξω, μου έκανε bootloop.

Από εκεί και πέρα μιας και έχω κανονικά πρόσβαση σε download mode δοκίμασα ξανά και ξανά την ίδια διαδικασία..αλλά τίποτα.

Είπα να τραβήξω ένα βίντεο μπας και μπορέσει κανείς να με βοηθήσει:

 

 

 

Δουλεύω με windows 10 64-bit

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

https://youtu.be/2TCO_v8AwoU

 

Περνάς σωστη ρομ;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, άψογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε χρειάζεται να root-άρεις ή να ξεκλειδώσεις για να βάλεις την dev. Απλά την περνάς στην SD και μετά απο το menu του τλφ update.

 

global dev είναι σαν είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος για το ποια είναι η τελευταία stable rom? 7.5.2 ή 8? Έχω την 7.5.2 και δεν υπάρχει διαθέσιμο update, αλλά από το αρχικό link της πρώτης σελίδας είδα και μια 8 και μπερδεύτηκα....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος για το ποια είναι η τελευταία stable rom? 7.5.2 ή 8? Έχω την 7.5.2 και δεν υπάρχει διαθέσιμο update, αλλά από το αρχικό link της πρώτης σελίδας είδα και μια 8 και μπερδεύτηκα....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

7.5.2

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

Εγω τώρα μπερδεύτηκα....η dev 6.9.22 είναι η Multilanguage που όλοι αποφεύγετε?

 

Η dev είναι Official ROM από τη Xiaomi. Ναι μεν έχει πολλές γλώσσες αλλά δεν αναφερόμαστε σε αυτή ως "Multilanguage". Με την Multilanguage εννοούμαι την πειραγμένη ROM που βάζουν μέσα τα μαγαζιά προκειμένου να βάλουν περισσότερες γλώσσες και να εξυπηρετήσουν περισσότερο κόσμο.

 

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος για το ποια είναι η τελευταία stable rom? 7.5.2 ή 8? Έχω την 7.5.2 και δεν υπάρχει διαθέσιμο update, αλλά από το αρχικό link της πρώτης σελίδας είδα και μια 8 και μπερδεύτηκα....

 

Αφού στο en.miui.com έχουν την 8 σαν τελευταία Global, τότε αυτή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει διαθέσιμη η 8 άραγε την έχει κατεβάσει κάνεις με το update από την συσκευή? Υπάρχει κανείς δηλαδή με την 8?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα Έτσι είναι αλλά δεν με χαλάει...

 

sent from my Redmi Note 3 pro SE using tapatalk

 

δε θελω να γινομαι εκνευριστικος, αλλα εμενα δεν εχει αυτο το bug. το ελεγξα χθες, κι ολα καλα, με ελληνικη αλφαβητικη σειρα ονομάτων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω

ομορφη συσκευη, ποιοτικη, δε λέω,

αλλά δεν αξιζει για πανω απο 200Ε

σβέλτη και σταθερή εντυπωσιακά...

ειναι Global Stable

στο κουτι δε γράφει international version ή τις μπάντες στο 4G που έχει....

Ειναι όντως το International Version ή μας δουλευει η ΧΙΑΟΜΙ?

 

Η θήκη από το geekbuying ειναι λιιιγο μικροτερη κι απο εκει καταλαβα πως το κινητο που μου στείλανε ειναι ΜΑΛΛΟΝ το International version ,........

 

θα του περασω Dev και βλέπουμε

Ηρθε με Αντροιντ 6.0.1

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Double Tap to wake εχει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που με ενοχλει ειναι πως ενω ακουω ιντερνετικο ραδιο για 3-4 λεπτα

αυτο σταματαει αυτοματα και πρεπει να ξαναεπιλεξω το σταθμο για να συνεχισω να ακουω

εχει αλλος αυτο το θεμα?

Λύσεις?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το pc δε "βλέπει"το κινητό όταν το συνδεω....

Windows 10

Κάποια λύση;;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...