Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκιο έχεις αλλά άλλος που ρώτησε κάτι παρεμφερές εκεί τον παρεπεμψαν στο νήμα της συσκευής.

Ναι ξέρω όχι dhl, αλλά register ότι να 'ναι ή κάτι συγκεκριμένο; Αν δεν κάνω λάθος έχει δύο επιλογές.

 

Nederland's αν έχει....

Μετα SG post

Aν και κάνανε νερά αυτοι... Τελευταια βελτιώθηκαν εντυπωσιακά βέβαια

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το Geekbuying το στέλνουν με Official Global Stable έτσι;

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

Ναι

Άραγε είναι τόσο απλο οσο περιγραφεται στο πρωτο ποστ Να περαστεί η global dev?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nederland's αν έχει....

Μετα SG post

Aν και κάνανε νερά αυτοι... Τελευταια βελτιώθηκαν εντυπωσιακά βέβαια

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι

Άραγε είναι τόσο απλο οσο περιγραφεται στο πρωτο ποστ Να περαστεί η global dev?

Από Geekbuying στέλνουν με Singapore Post γιατί έτσι στέλνουν από την αποθήκη του Hong Kong.

Ευχαριστώ. Αν έχεις official stable πας στην αντίστοιχη Dev μέσω updater χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσεις κτλ

 

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να επιβεβαιώσει καποιος τη χρήση της ταχείας κλήσης με συντόμευση?.

Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όσον αφορά την international edition (Kate) που είναι μεγαλύτερη κατά 2mm σε ύψος, πρέπει να ταιριάζουν οι θήκες του xiaomi redmi note 2 (ίδιες διαστάσεις). Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

γραφεις και στα 2 :p οπως ειπα δεν εχει το ανοιγμα για το αποτύπωμα!

 

E το κοβεις με ενα κοπιδακι.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βρεθεί ακόμα θήκη δηλαδή?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραλαβει κανεις απο γκικ με temepered glass και θηκη που το στελνουν ?

 

το περιμενω εγω απο Δευτερα, Τρίτη.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όσον αφορά την international edition (Kate) που είναι μεγαλύτερη κατά 2mm σε ύψος, πρέπει να ταιριάζουν οι θήκες του xiaomi redmi note 2 (ίδιες διαστάσεις). Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό.

 

δύσκολα διότι και να ταιριάζουν οι διαστάσεις, δε θα έχει κενό για δακτυλικό αποτύπωμα!

Link to comment
Share on other sites

δύσκολα διότι και να ταιριάζουν οι διαστάσεις, δε θα έχει κενό για δακτυλικό αποτύπωμα!

 

οι διαστασεις παντως ειναι ολοιδιες, συμφωνα με το gsmarena.

αρα με αρκετο ψαξιμο, ισως να βρεθει καποιο σχεδιο θηκης οπου να ειναι ευκολο να κοπει' ενα κενό για το δαχτυλικο αποτύπωμα.

δε θα ειναι πολυ ομορφο, αλλά από καθολου θηκη, καλυτερη προστασια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καντε τον κοπο να διαβασετε το θεμα ολο (9 σελιδες)... ειπαμε χωρανε οι tpu απλα πιο στριμωχτά!
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρισμένο αυτό?

 

και η ιδέα με την σιλικόνη απο την άλλη συσκευή καλή φαίνεται.

 

θα ταιριάζει και η προστασία για την οθόνη η έχει άλλα κοψίματα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μιλήσει με gearbest.com. Επιμένουν ότι κάνει η θήκη http://www.gearbest.com/cell-phone-accessories/pp_290175.html

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω χάσει λίγο το θέμα με τα redmi note 3.....

Στα redmi 3s πήραμε στην παρέα την international version και μετά περάσαμε την developer για να έχουμε ελληνικά.

 

Ηρθε η ώρα για την παραγγελία και ενός note (package gold). http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

Οι απορίες είναι οι εξής, αλλά δεν απαντήθηκαν στο νήμα για το international redmi 3s.

 

Αφού βάλαμε την Developer rom, πλέον το κινητό δεν έχει την International με την οποία είχε έρθει.

Με την 800αρα μπάντα τι γίνεται ? Χάνετε με την developer rom?

 

Και μία δεύτερη ερώτηση : Εάν θέλουμε ελληνικό μενού, βάζουμε την Developer rom. Τότε γιατί σκιζόμαστε αν το μοντέλο που θα αγοράσουμε θα φοράει την International rom ή κάποια άλλη rom αφού έτσι και αλλιώς (κάποιοι) θα την αλλάξουμε από την πρώτη μέρα με την developer για να έχουμε ελληνικά? ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μιλήσει με gearbest.com. Επιμένουν ότι κάνει η θήκη http://www.gearbest.com/cell-phone-accessories/pp_290175.html

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Η θηκη ειναι 151mm και το international 152.5mm θηκη θελει 153.5 περιπου... Πως ταιριαζει..? Χαχα

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έκανα παραγγελία το μαύρο-γκρι international απο youhou μου είπαν ότι μπαίνει η θήκη σιλικόνης του απλού 3 pro στο international....να ρωτήσω κάτι άλλο...γράφει greek/miui8/android6...είναι της προκοπής ή θα έχω θεματακια

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι πράγματι είναι η international version μια χαρά είναι η rom. Άλλωστε δεν υπάρχουν roms ακόμα, μόνο οι official global stable και dev.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ προχθες το κινητάκι. Έβαλα το τζαμάκι της Nillkin (Το είχα καβάτζα από το προηγούμενο Redmi Note 3 Pro) και άφησε τα γνωστά κενά πάνω και κάτω. Αλλά το συνήθισα. Δεν είναι τόσο άσχημο όσο δείχνει. Για θήκη έβαλα τη flip της Mofi μέχρι να βγει κάτι καλό. Η Mofi είναι σιλικονάτη με καπάκι. Μπαίνει το κινητό μέσα, όχι τέλεια αλλά κάνει τη δουλειά της.

Πέρασα και την official global dev προχθές και σήμερα την 6.9.22

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ προχθες το κινητάκι. Έβαλα το τζαμάκι της Nillkin (Το είχα καβάτζα από το προηγούμενο Redmi Note 3 Pro) και άφησε τα γνωστά κενά πάνω και κάτω. Αλλά το συνήθισα. Δεν είναι τόσο άσχημο όσο δείχνει. Για θήκη έβαλα τη flip της Mofi μέχρι να βγει κάτι καλό. Η Mofi είναι σιλικονάτη με καπάκι. Μπαίνει το κινητό μέσα, όχι τέλεια αλλά κάνει τη δουλειά της.

Πέρασα και την official global dev προχθές και σήμερα την 6.9.22

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Exei Band 20-800 και με τη developer λογικά...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχει αγοράσει κανείς από αυτό τον πωλητή?με ενδιαφέρει το global version σε χρώμα gold 32Gb-3GB και βλέπω ότι το έχει

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...