Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως το πήγα σε LOS, έβαλα και το HDR+ port και πάει καλύτερα από ποτέ (για τη φωτογραφική δεν το συζητάω, μεγάλη διαφορά σε low light)!

Καλή η MIUI αλλά εχθές που έβαλα MIUI9 Beta Global δεν άντεξα πάνω από 5-6 ώρες και γύρισα σε LOS!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια ειναι καλυτερη? η μονη διαφορα ειναι στη γλωσσα του μενου η εχουν και αλλες?

 

Έχει και κάποιες κινεζοεφαρμογές μέσα, και δεν έχει τα διάφορα optimizations που βάζουν στις XRTV/EU.

Λένε πάντως για μεγάλη βελτίωση του fingerprint sensor εδώ.

 

Εγώ πάντως το πήγα σε LOS, έβαλα και το HDR+ port και πάει καλύτερα από ποτέ (για τη φωτογραφική δεν το συζητάω, μεγάλη διαφορά σε low light)!

Καλή η MIUI αλλά εχθές που έβαλα MIUI9 Beta Global δεν άντεξα πάνω από 5-6 ώρες και γύρισα σε LOS!

 

Καλή η LOS αλλά πολύ λειψή για μένα πλέον.

Το Google Camera port σίγουρα βοηθάει με την κάμερα, είναι πλέον σταθερό;

 

Από αυτονομία πως πάει;

Το δικό μου 4/32 με 8.5.3.0 EU βγάζει άνετα 6 ώρες SOT στο 18ωρο με 20% υπόλοιπο μπαταρίας, ή κοντά στις 5 ώρες οθόνης σε μιάμιση μέρα χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η LOS αλλά πολύ λειψή για μένα πλέον.

Το Google Camera port σίγουρα βοηθάει με την κάμερα, είναι πλέον σταθερό;

 

Από αυτονομία πως πάει;

Το δικό μου 4/32 με 8.5.3.0 EU βγάζει άνετα 6 ώρες SOT στο 18ωρο με 20% υπόλοιπο μπαταρίας, ή κοντά στις 5 ώρες οθόνης σε μιάμιση μέρα χρήσης.

 

Περί ορέξεως είναι το αν είναι λειψή ή όχι, εμένα μου κάνει, εσένα όχι :)

Το Google Camera port εμένα πάει μπάλα. Νομίζω πάντως δεν παίζει το EIS στο video. Η ποιότητα σε φωτογραφίες/video είναι σίγουρα καλύτερη σε κάθε περίπτωση.

Η αυτονομία με τη δική μου χρήση είναι περίπου ίδια σε MIUI και σε LOS, ίσως σε LOS λίίίίγο καλύτερα. Μπορεί να είναι και placebo.

Πάντως πάνω κάτω τα ίδια με τη δική μου χρήση (το δικό μου είναι το 3/64).

Link to comment
Share on other sites

8.5.4.0 Stable EU φρέσκια-φρέσκια

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298983551

 

Σπαρταραειιι! :lol:

Περιμενω να βγει απο miui hellas να την βαλω :p

Link to comment
Share on other sites

Σ'αρέσει το debugging; :p

 

Εμ και καλα λενε ειναι η ιδια με EU απλα με λιγες παραμετροποιήσεις.. +αντε ας υποστηρίξω την κοινότητα μας :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήγα σε LOS, έβαλα και το HDR+ port και πάει καλύτερα από ποτέ (για τη φωτογραφική δεν το συζητάω, μεγάλη διαφορά σε low light)!

Καλή η MIUI αλλά εχθές που έβαλα MIUI9 Beta Global δεν άντεξα πάνω από 5-6 ώρες και γύρισα σε LOS!

Ένα link για την LOS...κι ένα για το HDR+ port

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

LOS: https://download.lineageos.org/capricorn [https://forum.xda-developers.com/mi-5s/development/rom-lineageos-14-1-t3611059]

HDR+: https://forum.xda-developers.com/mi-5s/themes/flashabel-google-camera-camera-api2-fix-t3655211 (πρέπει να παρακολουθήσεις λίγο τη συζήτηση για να καταλάβεις τι πρέπει να φλασάρεις..)

Link to comment
Share on other sites

Vivere pericolosamente

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής φαινόμενο και το έχω δει σε όλες τις ρομ που έχω περάσει. Όταν τελειώσουν τα δεδομένα μου και η κάρτα μου στο F2G και βάλω νεα κάρτα και δεδομένα, για να συνδεθεί στο ίντερνετ (να δείξει το Η+) πρέπει να κάνω ρεσταρτ αλλιώς δεν το εμφανίζει. Είναι θέμα της Wind λέτε?

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν εχεις μηδενικο χρηματικο υπολοιπο, τοτε κλειδωνει το ιντερνετ , γιαυτο θελει restart για να δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα και το παράγγειλα 3/64gb στα €169.24

 

http://www.coolibuying.com/xiaomi-mi-5s-smartphone-64gb-p-495.html

 

 

 

Πες μας λίγο φίλε με τι αποστολή το πήρες γιατί η τιμή είναι πολύ καλή καί με ενδιαφέρει και εμένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι αποστολές και τελωνεία; δεν πρόκειται να έρθει κανένα mi5s, καλώδιο και πολύ θα είναι. Θα χάσετε τα λεφτά σας ή πολύ χρόνο στην καλύτερη περίπτωση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα και το παράγγειλα 3/64gb στα €169.24

http://www.coolibuying.com/xiaomi-mi-5s-smartphone-64gb-p-495.html

Λαβράκι πέτυχες. Μόλις παραλάβεις ενημέρωσε μας

 

MI 5 Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα και το παράγγειλα 3/64gb στα €169.24

http://www.coolibuying.com/xiaomi-mi-5s-smartphone-64gb-p-495.html

 

Το οτι το σιτε εχει οοοολα τα χρωματα και ολα ιδια τιμη ενω σε οοοολα τα αλλα σιτε (αληθινά σιτε) εχουν διαφορες οι τιμες στο καθε χρωμα δεν σου εκανε εντυπωση, για να μην πω για την τιμη που και μονο που ειναι τοσο χαμηλή δειχνει οτι κατι δεν παει καλα...Οσο για το site ειναι τελειως ακυρο και δεν βγαζει τιποτα στο google γιαυτο... Ελπιζω να πληρωσες με paypal για να μπορεσεις (ελπιζω) να παρεις τα λεφτα σου πισω.

Link to comment
Share on other sites

Coolibuying και geargood/bangbest τα καλυτερα site. Ουτε καν εχουν πληροφοριες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το site ουτε καν certificate εχει ειναι απατη
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου έρθει το κινητό αλλά μάλλον μουφα είναι.. Ας ελπίσουμε να κάνουμε λάθος!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο,,,θελω να βαλω los 14.1 και google camera modded hdr+ ποια εκδοση ακριβωσ να βαλω? ποια ειναι η καλυτερη? fhd 60 fps στο βιντεο θα εχω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν το ΜΙ 5s βγαίνει και σε international edition, ωστε να κάνει από μονο του OTA update και να μη μπουμε στην διαδικασία αλλαγής ROM.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...