Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω σε πολυ καλη τιμη στο dx.com την εκδοση 4gb/32 , φοβαμαι ομως το τελωνειο εχει αγορασει κανεις κινητο απο αυτους προσφατα ;

και δεν εχουν και ενα mail για επικοινωνια να ρωτησω κιολας

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλεπω σε πολυ καλη τιμη στο dx.com την εκδοση 4gb/32 , φοβαμαι ομως το τελωνειο εχει αγορασει κανεις κινητο απο αυτους προσφατα ;

και δεν εχουν και ενα mail για επικοινωνια να ρωτησω κιολας

 

παιδια εγω θα ελεγα να προσεχουμε ολοι πλεον !!γιατι αυτο με το τελωνειο ειναι μεγαλο ρισκο!!! εχει εδω και 15 μερες μου κρατανε στο τελωνειο θεσσαλονικης ενα δεματακι αξιας 14 ευρω !!!:X τους ρωτάω με πιο κριτήριο πηγε στο τελώνειο αφου το κοστος του δεματος ειναι πολυ χαμηλό!!και η απαντηση τους ηταν οτι απο 2016/12 ολα τα δεματα θα περνανε τελωνειο !!και οτι το δεμα μου θα το παρω σε κανενα μηνα λογο φορτου εργασίας!!!!!:angry::rocket: οτι ναναι ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς έτσι είναι, πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα στους τελωνειακούς ελέγχους με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω θα ελεγα να προσεχουμε ολοι πλεον !!γιατι αυτο με το τελωνειο ειναι μεγαλο ρισκο!!! εχει εδω και 15 μερες μου κρατανε στο τελωνειο θεσσαλονικης ενα δεματακι αξιας 14 ευρω !!!:X τους ρωτάω με πιο κριτήριο πηγε στο τελώνειο αφου το κοστος του δεματος ειναι πολυ χαμηλό!!και η απαντηση τους ηταν οτι απο 2016/12 ολα τα δεματα θα περνανε τελωνειο !!και οτι το δεμα μου θα το παρω σε κανενα μηνα λογο φορτου εργασίας!!!!!:angry::rocket: οτι ναναι ειναι!!!

 

εχω παρει πανω απο κατω πραγματα το 16-17 κανενα δεν πηγε τελωνειο απο κινητα μεχρι μηχανικα πληκτρολογια ολα απο κινα επισης οποιον γνωστο ρωτησα στην αθηνα κανενας δεν ειχε παλι προβλημα

 

πρεπει να ειναι θεμα στην θεσσαλονικη

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει πανω απο κατω πραγματα το 16-17 κανενα δεν πηγε τελωνειο απο κινητα μεχρι μηχανικα πληκτρολογια ολα απο κινα επισης οποιον γνωστο ρωτησα στην αθηνα κανενας δεν ειχε παλι προβλημα

 

πρεπει να ειναι θεμα στην θεσσαλονικη

 

φιλε μου και εγω παιρνω απο κινα ebay πραγματακια αλλα να που το τελευταίο δεμα πηγε τελωνειο !!!και αντε δεν εχει μεγαλο κοστος δεν θα πληρωσω και κανενα μεγαλο ποσο!!! φαντασου ομως να ειχα κανενα τηλεφωνο αξιας 350 ευρω θα μου έβγαινε 500 στο τελος!!!

παντως πλεον μια πισινή την εχω εγω και θα σκεφτώ δυο φορες αν θα παρω κατι μεγαλης αξιας!!!

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω απο ελλαδα ιδια τιμη με εξω εχει περιπου αλλα μονο το 3/32 , δεν βρηκα το 4/32 δεν ρισκαρω απεξω και σε εμενα απο αθηνα εμπλεξαν 2-3 μικροπραγματα στο τελωνειο με αξια 20 και 30 ευρω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω απο ελλαδα ιδια τιμη με εξω εχει περιπου αλλα μονο το 3/32 , δεν βρηκα το 4/32 δεν ρισκαρω απεξω και σε εμενα απο αθηνα εμπλεξαν 2-3 μικροπραγματα στο τελωνειο με αξια 20 και 30 ευρω

 

3/64 εννοεις ετσι?? παρε το απο εδω στο κατω κάτω η διαφορα ειναι μικρη πλεον και δεν θα εχεις ολοι την αναμονη !!!

και το αλλο δεν θα δεις καμια τρελη διαφορα απο 3-4 gb ram το ιδιο καλα δουλευη!!(το ειχα για αυτο σου το λεω!!!)

Link to comment
Share on other sites

3/64 εννοεις ετσι?? παρε το απο εδω στο κατω κάτω η διαφορα ειναι μικρη πλεον και δεν θα εχεις ολοι την αναμονη !!!

και το αλλο δεν θα δεις καμια τρελη διαφορα απο 3-4 gb ram το ιδιο καλα δουλευη!!(το ειχα για αυτο σου το λεω!!!)

 

ναι σωστα 3/64 ηθελα να πω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις πριν 2 ώρες έριξα μια παραγγελία για αντικατάσταση του Mi5 που το ψιλοκατέστρεψα..

Έκανα και μια παραγγελία για Airglass 2brotect και περιμένω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Ψάχνω και εγώ για το Mi5s. Εντάξει υπάρχουν τα κλασσικά καταστήματα (μάλλον προς Vickmall το βλέπω). Το έχω βρει και στα 260 στο eglobalcentral.eu, αλλά μόνο σε άσπρο/ασημί (το 3/64). Βασικά θα το ήθελα σε μαύρο. Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το eglobalcentral.eu, αν έχει αγοράσει κάποιος απο το φορουμ το Mi5s και αν ναι πως έρχεται (κλειστό ?? και ποια έκδοση του MIUI). Γιατί έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά ειδικά για τις επιστροφές απο το συγκεκριμένο κατάστημα. Επιπρόσθετα υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή για αντι-ράδιο ??

Εγώ πάντως μόλις πριν 2 ώρες έριξα μια παραγγελία για αντικατάσταση του Mi5 που το ψιλοκατέστρεψα..

Έκανα και μια παραγγελία για Airglass 2brotect και περιμένω :)

Σε ποιο κατάστημα έγινε παραγγελία ??? (Ρωτάω για την τιμή)

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Ψάχνω και εγώ για το Mi5s. Εντάξει υπάρχουν τα κλασσικά καταστήματα (μάλλον προς Vickmall το βλέπω). Το έχω βρει και στα 260 στο eglobalcentral.eu, αλλά μόνο σε άσπρο/ασημί (το 3/64). Βασικά θα το ήθελα σε μαύρο. Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το eglobalcentral.eu, αν έχει αγοράσει κάποιος απο το φορουμ το Mi5s και αν ναι πως έρχεται (κλειστό ?? και ποια έκδοση του MIUI). Γιατί έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά ειδικά για τις επιστροφές απο το συγκεκριμένο κατάστημα. Επιπρόσθετα υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή για αντι-ράδιο ??

 

Σε ποιο κατάστημα έγινε παραγγελία ??? (Ρωτάω για την τιμή)

 

Από Ελλάδα στο CitisMarket όπως είπε ο φίλος λίγο πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μια και το ανέφερες. Επειδή γράφει προ-παραγγελία , πόσο καιρό κάνει να στο φέρει??

Άσχετο : Ούτε αυτός το έχει σε μαύρο !!!

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε άσπρο το παρήγγειλα, οπότε δε με ενδιαφέρει :p

Μου είπαν συνήθως είναι εδώ σε 10 ημέρες, τώρα ο καιρός θα δείξει αν έχουν δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

απο ΗΚ αγγλία. Τότε θα δεις tracking απο DPD Αγγλίας . θα σου έρθει με acs. Είναι τριγωνική δεν έχει τελωνείο απλά μην το περιμένεις σε 6 με 8 ημέρες που λέει. Εκτός αν το έχουν ήδη Αγγλία και στο στείλουν. Αλλιώς θα περιμένεις καμμιά 15αριά μέρες. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Αναφερεις οτι το fingerprint δουλευει καλα με την 8.2.4.0 . Πριν ειχες προβλημα με αυτο (οπως εγω);

Δηλαδη εχω να περιμενω βελτιωση οταν με το καλο βγει σε global (για να γινει η αναβαθμιση ΟΤΑ);

 

Λοιπόν από το Σάββατο ένας φίλος μου πέρασε την 8.2.4.0. ενώ είχα την 6.1.19 dev

Το Fingerprint έφτιαξε 100% , πλέον δεν χάνει touch ποτέ! Η κάμερα διορθώθηκε πάρα πολύ σε απίστευτο βαθμό σε σχέση με πριν.

Η αυτονομία είναι ακριβώς ίδια 6-7 ώρες οθόνης με 1- 1,5 μέρα, WiFi ανοιχτό (εκτός νύχτας) και καθόλου mobile data.

 

http://i.imgur.com/LpwTkYe.jpg?1

 

http://i.imgur.com/99SfaJQ.jpg?1

 

Χθες:

http://i.imgur.com/0vZ22yO.jpg?1

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου και εγώ αυτήν έχω ναι είναι πολύ καλή με καλούς χρόνους!! Είναι σούπερ.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το eglobalcentral.eu από που στέλνει? Εχει κι αυτό πρόβλημα με τελωνεία?

 

απο κινα δεν στελνουν αυτοι ;

ειναι σιγουρα απο αγγλια ; γιατι σε 2 mail Που τους εχω στειλει δεν απαντανε καν ...

// παιδια 2-3 μερες περασαν και αυτοι δεν απαντανε καν στα mail... δεν ρισκαρω αγορα απο αυτους για κανενα λογο.

------

αυτο το Mi5s το βρηκα σε 3 καταστηματα σε λογικη τιμη στην ελλαδα δηλδη 290-300ευρω (ασημι & μαυρο)

μεχρι να το παρω αποφαση σε 2 μερες τελειωσε απο παντου και εμεινε αυτο το χρυσο και το ροζ ...

 

εχουμε κανα μαγαζι απο ελλαδα για αγορα σε ασημι ή μαυρο σε φυσιολογικη τιμη ;

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, απο ενα μαγαζι που ειχα την καλυτερη εμπειρια ever.. (πληρωσα ενα γνησιο leeco tempered για le max 2 και πηρα 1 γνησιο για le 2, ενα γνησιο για le max 2 , ενα επισης πολυ καλο για max 2 και ενα hands free, και ολα αυτα επειδη εκανε λαθος στην παραγγελια και με καθυστερησε..

 

http://www.duangtop.com/xiaomi-mi-5s-plus-smartphone-64gb-p-105.html

Και κουπονι που μου εστειλε 20MI5SPLUS 20% για το plus

 

http://www.duangtop.com/xiaomi-mi-5s-smartphone-64gb-p-73.html

 

Και 10DISFORALL 10% για οτιδηποτε.

Μου εστειλε προσωπικο μηνυμα (οχι newsleter και μου εδωσε αυτα τα κουπονια.. οποιος θελει και τον συμφερει ας τα χρησιμοποιησει ..

Τωρα για τελωνειο δεν ξερω τι παιζει (εγω δεν εχω περασει ποτε για κινητο) ;) Ρωτηστε με τι στελνει, απανταει συντομα..

Α.. σφραγισμενα με official ρομ international με 800αρα ;)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, απο ενα μαγαζι που ειχα την καλυτερη εμπειρια ever.. (πληρωσα ενα γνησιο leeco tempered για le max 2 και πηρα 1 γνησιο για le 2, ενα γνησιο για le max 2 , ενα επισης πολυ καλο για max 2 και ενα hands free, και ολα αυτα επειδη εκανε λαθος στην παραγγελια και με καθυστερησε..

 

http://www.duangtop.com/xiaomi-mi-5s-plus-smartphone-64gb-p-105.html

Και κουπονι που μου εστειλε 20MI5SPLUS 20% για το plus

 

http://www.duangtop.com/xiaomi-mi-5s-smartphone-64gb-p-73.html

 

Και 10DISFORALL 10% για οτιδηποτε.

Μου εστειλε προσωπικο μηνυμα (οχι newsleter και μου εδωσε αυτα τα κουπονια.. οποιος θελει και τον συμφερει ας τα χρησιμοποιησει ..

Τωρα για τελωνειο δεν ξερω τι παιζει (εγω δεν εχω περασει ποτε για κινητο) ;) Ρωτηστε με τι στελνει, απανταει συντομα..

Α.. σφραγισμενα με official ρομ international με 800αρα ;)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

To χτυπησα ηδη ... και επειδη ειδα οτι ειχε διαθεσιμο σε ασημι το 4/32 αυτο ηταν η επιλογη μου , με το κουπονακι και -10% ... 175€ !!

Να δουμε τι θα ερθει

 

00.30 Παραγγελια

00.35 τους στελνω μηνυμα με διαφορα που ηθελα σχετικα με την αποστολη

07.30 απαντηση στο email ολα καλα

10.05 tracking number ...

 

Απο ταχυτητα-εξυπηρετηση και τιμες παντως το καταστημα εδειξε τα καλυτερα

μενει να δουμε αν ειναι ολα οκ με τη συσκευη γιατι η τιμη της ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να φανταστω , με το κουπονι επεσε πιο χαμηλα και απο redmi

(Ζητησα απο το μαγαζι να μην ανοιξουν το κουτι, να ειναι με το φιλμ απεξω οπως βγαινει απο το εργοστασιο)

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

To χτυπησα ηδη ... και επειδη ειδα οτι ειχε διαθεσιμο σε ασημι το 4/32 αυτο ηταν η επιλογη μου , με το κουπονακι και -10% ... 175€ !!

Να δουμε τι θα ερθει

 

00.30 Παραγγελια

00.35 τους στελνω μηνυμα με διαφορα που ηθελα σχετικα με την αποστολη

07.30 απαντηση στο email ολα καλα

10.05 tracking number ...

 

Απο ταχυτητα-εξυπηρετηση και τιμες παντως το καταστημα εδειξε τα καλυτερα

μενει να δουμε αν ειναι ολα οκ με τη συσκευη γιατι η τιμη της ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να φανταστω , με το κουπονι επεσε πιο χαμηλα και απο redmi

(Ζητησα απο το μαγαζι να μην ανοιξουν το κουτι, να ειναι με το φιλμ απεξω οπως βγαινει απο το εργοστασιο)

 

παιδιά εψαξα αρκετα αλλα πουθενα δεν βλεπω να υπαρχει η international έκδοση με 800αρα μπαντα ???οποτε αυτοι που το βρηκαν και σε τιμη ξεφτιλα?? 175 ευρω ?? μηπως πρεπει να προσεξετε λεω εγω!!!

 

μακαρι ολα να ειναι οκ και οχι καμια μουφα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να είχε βγει mi5s με 800αρα μπάντα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...