Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλυτερη συσκευη σε φωτογραφια και αυτονομια ειναι το mi5s ή το mi5s plus?

Από αυτονομία δεν μπορώ να μιλήσω με στοιχεία αλλά θα έλεγα το mi5s χωρίς όμως μεγάλες διαφορές.

 

Από κάμερα σίγουρα το Mi5s.

 

Για τους φίλους παραπάνω, θα συμφωνήσω με τον @manthosffvll. Τέτοιες τιμές παραπέμπουν σε too good to be true. Επιπλέον σίγουρα δεν υπάρχει global edition με την 800άρα.

 

Στο mywot δεν υπάρχουν στοιχεία για αυτό το site.

Στο trustpilot ένα και μοναδικό σχόλιο από κάποιον Giannis Giannis

Μακάρι να είναι αξιόπιστο και να μην μπλέξετε.

Link to comment
Share on other sites

το mi5s με νορμαλ χρηση, ποσες ωρες sot δινει? πιανει 6-7 ωρες?

Προτεινετε κανενα καλο κινεζομαγαζο με καλη τιμη. Ακομη καλυτερα σε ευρωπαικη αποθηκη.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία δεν μπορώ να μιλήσω με στοιχεία αλλά θα έλεγα το mi5s χωρίς όμως μεγάλες διαφορές.

 

Από κάμερα σίγουρα το Mi5s.

 

Για τους φίλους παραπάνω, θα συμφωνήσω με τον @manthosffvll. Τέτοιες τιμές παραπέμπουν σε too good to be true. Επιπλέον σίγουρα δεν υπάρχει global edition με την 800άρα.

 

Στο mywot δεν υπάρχουν στοιχεία για αυτό το site.

Στο trustpilot ένα και μοναδικό σχόλιο από κάποιον Giannis Giannis

Μακάρι να είναι αξιόπιστο και να μην μπλέξετε.

 

Η αγορά έγινε με paypal , θα γινει και unboxing video για να ειμαι 100% καλυμενος οποτε ... εν αναμονη να μου ερθει και να σας ενημερωσω

Η 800αρα μπαντα δεν με αφορα καθολου αφου δεν εχω wind και μενω Αθηνα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε με paypal , θα γινει και unboxing video για να ειμαι 100% καλυμενος οποτε ... εν αναμονη να μου ερθει και να σας ενημερωσω

Η 800αρα μπαντα δεν με αφορα καθολου αφου δεν εχω wind και μενω Αθηνα

 

Ωραίος! Εύχομαι να πάνε όλα καλά, αναμένω ενημέρωση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

το mi5s με νορμαλ χρηση, ποσες ωρες sot δινει? πιανει 6-7 ωρες?

Προτεινετε κανενα καλο κινεζομαγαζο με καλη τιμη. Ακομη καλυτερα σε ευρωπαικη αποθηκη.

 

Για την χρήση που κάνω εγώ το 6-7 ώρες δεν είναι εφικτό. Ειμαι όλη μέρα με WiFi, 4g, Bluetooth (miband και handsfree). Ανάλογα την μέρα (σχέση 4g-wifi) παίζω λίγο πάνω λίγο κάτω στο 4ωρο.

 

Συνάδελφος με το s6 και παρόμοια χρήση έχει εύκολα - 1 ώρα και παραπονιέται. Εγώ φορτίζω κάθε βράδυ (άνετα συνήθως τώρα πχ έχω 40%) εκείνος απόγευμα είναι στο 10% και αγχώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να κάνω μετάβαση από iPhone 6s στο mi 5s , θέλω να κάνω τις εξής ερωτήσεις η μπαταρία πως πάει με 4g ;πιάνει καλά 4g ; ( έχει όλες τις κεραίες ) στο 6s η μπαταρία είναι μέτρια προς κακιά όποτε θέλω ικανοποιητική μπαταρία σκεφτόμουν για κάποιο από τα Redmi note αλλά συμβιβάζομαι με μικρότερο οθόνη και καλύτερα specs από που το πήρατε και σε τι τιμή ευχαριστώ εκ των προτέρων ( αν είναι σε λάθος θέμα παρακαλώ κάποιος mod να το βάλει στο σωστό )
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το πρωι παρέλαβα 2 screen protector που παρήγγειλα από το aliexpress που επάνω και κάτω είναι μαύρο και έχει και το λογότυπο ΜΙ (όπως έχει μπροστά και το mi5). Απλά μέσα να ξέρετε μέσα αν και έχει το γνωστό μπλε αυτοκόλλητο και τα 2 πανάκια επάνω στο φιλμ δεν έχει τα 2 γνωστά αυτοκόλλητα με τον αριθμό 1 στην πλάτη και 2 μπροστά αλλά επάνω έχει ζελατινάκια προστατευτικά και θέλει προσοχή όταν τα βγάλετε να μην ακουμπήσεις από πίσω για δαχτυλιά !! Νοιώθω ότι έχω 2 κινητά και το Mi5s αλλά και το Mi5 !! Τα έβαλα πριν από λίγο και είναι σούπερ μπορείτε να δείτε εδώ !!! :p:p

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23267-Mi5s-Screen-Protectors-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82/?postID=412178#post412178

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το πρωι παρέλαβα 2 screen protector που παρήγγειλα από το aliexpress που επάνω και κάτω είναι μαύρο και έχει και το λογότυπο ΜΙ (όπως έχει μπροστά και το mi5). Απλά μέσα να ξέρετε μέσα αν και έχει το γνωστό μπλε αυτοκόλλητο και τα 2 πανάκια επάνω στο φιλμ δεν έχει τα 2 γνωστά αυτοκόλλητα με τον αριθμό 1 στην πλάτη και 2 μπροστά αλλά επάνω έχει ζελατινάκια προστατευτικά και θέλει προσοχή όταν τα βγάλετε να μην ακουμπήσεις από πίσω για δαχτυλιά !! Νοιώθω ότι έχω 2 κινητά και το Mi5s αλλά και το Mi5 !! Τα έβαλα πριν από λίγο και είναι σούπερ μπορείτε να δείτε εδώ !!! :p:p

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23267-Mi5s-Screen-Protectors-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82/?postID=412178#post412178

 

ωραιος , στειλε και το λινκ του πωλητη απο το aliexpress

αυτο το mi γιατι δεν το εχουν σε ολες τις συσκευες τους ρε γμτ ;;

// κατι ασχετο που δεν εδωσα σημασια σε αυτη τη συσκευη ... ειναι δικαρτο και μπορω τη μια για sd ή μονο για sim δουλευει ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για Sim κάρτες είναι και οι δύο υποδοχές. Sd δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος , στειλε και το λινκ του πωλητη απο το aliexpress

αυτο το mi γιατι δεν το εχουν σε ολες τις συσκευες τους ρε γμτ ;;

// κατι ασχετο που δεν εδωσα σημασια σε αυτη τη συσκευη ... ειναι δικαρτο και μπορω τη μια για sd ή μονο για sim δουλευει ;

 

Φιλε σου απαντησα σε p.m ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του !!! ;);) Ναι αυτο το λογοτυπο mi μπροστα επρεπε να το ειχαν παντου..!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό να έρθει και να βγαλουν σωστές ρομς.. Πάντως με την τελευταία ελληνική stable xtrv 8.2.4.0 είναι σούπερ με μέσο όρο 5.5 ώρες sot οθόνης.!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά...d7856d3b1b3064a0ebb0612acca3622f.jpg

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

χαλιλουγιαα και ελεγα δεν θα την παρουμε ποτε οπως το xiaomi mi4s

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

η 7.5.11 ίσως είναι η καλύτερη ρομ από πλευράς μπαταρίας και επιδόσεων. πολύ καλύτερη μπαταρία και από stable
Link to comment
Share on other sites

η 7.5.11 ίσως είναι η καλύτερη ρομ από πλευράς μπαταρίας και επιδόσεων. πολύ καλύτερη μπαταρία και από stable

 

XTRV;

Είναι και η τελευταία σε MM, σε περίπου 3 εβδομάδες θα πάμε σε Nougat.

Link to comment
Share on other sites

η 7.5.11 ίσως είναι η καλύτερη ρομ από πλευράς μπαταρίας και επιδόσεων. πολύ καλύτερη μπαταρία και από stable

 

ναι αλλα πολυ χειρότερη απο θεμα καμερας!!! απο την stable!!!

 

και nugat 7.0 θα παρουμε φαντάζομαι!!! και 7.1 οταν ολοι θα εχουν παρει androit 9!!!!:X:lol:

οτι ναναι η xiaomi!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πολυ χειρότερη απο θεμα καμερας!!! απο την stable!!!

 

Πως;

 

και nugat 7.0 θα παρουμε φαντάζομαι!!! και 7.1 οταν ολοι θα εχουν παρει androit 9!!!!:X:lol:

οτι ναναι η xiaomi!!!!

 

Επίσημα πράγματα. Όχι φήμες.

Link to comment
Share on other sites

Πως;

 

 

 

Επίσημα πράγματα. Όχι φήμες.

 

και ομως φιλε μου ειναι χειροτερη πριν απο 10 μερες με δυο βδομαδες ειχα βαλει την εβδομαδιαία και οταν εβγαλα φωτογραφια τρομαξα :X απο ποσο περισοτερο θορυβο ειχε η φωτογραφια!!!!

 

και οσο για το androit αυτο ειπα και εγω οτι ειναι 7.0 !!και οχι 7.1 !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά θα σας πω τα εξής και θα με θυμηθείτε.. Μιας και είχα το mi5 και είχαμε πάρει την 7.0 εδώ και αρκετό καιρό αρχικά στην εμφάνιση δεν είχε αλλάξει τίποτα μα τίποτα. Συν ότι είχε πολλά θέματα και δυσλειτουργίες σε βασικά θέματα που στην 6.0.1 δεν τα είχαμε.. Το θέμα είναι να δώσει το miui9 εκεί θα δούμε πολλές αλλαγές αν και από ότι διάβασα στα changelog έχει αρκετές αλλαγές και νέες λειτουργίες αρκεί να βγάλει ρόμ σωστές και σταθερές ..!!! Εγώ θα παραμείνω πάντως με την τελευταία stable που είναι πολύ καλή σε συνδυασμό σταθερότητας λειτουργιών αυτονομίας και κάμερας και δεν θα βιαστώ να μεταβώ σε 7.0.. Και βλέπουμε ανάλογα !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά θα σας πω τα εξής και θα με θυμηθείτε.. Μιας και είχα το mi5 και είχαμε πάρει την 7.0 εδώ και αρκετό καιρό αρχικά στην εμφάνιση δεν είχε αλλάξει τίποτα μα τίποτα. Συν ότι είχε πολλά θέματα και δυσλειτουργίες σε βασικά θέματα που στην 6.0.1 δεν τα είχαμε.. Το θέμα είναι να δώσει το miui9 εκεί θα δούμε πολλές αλλαγές αν και από ότι διάβασα στα changelog έχει αρκετές αλλαγές και νέες λειτουργίες αρκεί να βγάλει ρόμ σωστές και σταθερές ..!!! Εγώ θα παραμείνω πάντως με την τελευταία stable που είναι πολύ καλή σε συνδυασμό σταθερότητας λειτουργιών αυτονομίας και κάμερας και δεν θα βιαστώ να μεταβώ σε 7.0.. Και βλέπουμε ανάλογα !! ;) ;)

 

Είμαι λίγο εκτός topic αλλά ήθελα να ρωτήσω αν διάβασες πουθενά εσύ η οποιοςδηποτε με τον ερχομό της miui 9 αν έχει αλλάξει το app της κάμερας τουλάχιστον στις χειροκίνητες ρυθμίσεις οταν πειράζουμε iso,shutter να βλεπουμε εκείνη την στιγμή πως είναι η φωτό όπως γίνεται σχεδόν στα περισσότερα κορυφαία κινητα με χειροκίνητες ρυθμίσεις.Ευχαριστω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά θα σας πω τα εξής και θα με θυμηθείτε.. Μιας και είχα το mi5 και είχαμε πάρει την 7.0 εδώ και αρκετό καιρό αρχικά στην εμφάνιση δεν είχε αλλάξει τίποτα μα τίποτα. Συν ότι είχε πολλά θέματα και δυσλειτουργίες σε βασικά θέματα που στην 6.0.1 δεν τα είχαμε.. Το θέμα είναι να δώσει το miui9 εκεί θα δούμε πολλές αλλαγές αν και από ότι διάβασα στα changelog έχει αρκετές αλλαγές και νέες λειτουργίες αρκεί να βγάλει ρόμ σωστές και σταθερές ..!!! Εγώ θα παραμείνω πάντως με την τελευταία stable που είναι πολύ καλή σε συνδυασμό σταθερότητας λειτουργιών αυτονομίας και κάμερας και δεν θα βιαστώ να μεταβώ σε 7.0.. Και βλέπουμε ανάλογα !! ;) ;)

 

Φίλε μου για το mi5 δεν νομίζω να έχει βγεί ακόμα stable global με androit 7.0 !!!η εβδομαδιαία developer ειδικά στην αρχή λογικό είναι να έχει αρκετά bugs !!ακόμα και σε stable roms βλέπεις bugs οπότε μέχρι να δούμε stable global για το mi5s θα περάσει ένα τρίμηνο λέω εγώ !!

 

Όσο για τον φίλο που ρωτάει για την εφαρμογή της κάμερας δεν το ξέρει κανείς αυτό μιας και η xiaomi δεν γράφει πότε κάποιο update για την κάμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω μια βοήθεια, φέρανε σε φίλο το mi5s από κίνα και έχει την

miui 8.2 stable 8.2.4.0(MAGCNDL), υπάρχει κάποιος οδηγός για να βάλω την ελληνική ΡΟΜ

ή έστω να έχει ελληνικό πληκτρολόγιο;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω μια βοήθεια, φέρανε σε φίλο το mi5s από κίνα και έχει την

miui 8.2 stable 8.2.4.0(MAGCNDL), υπάρχει κάποιος οδηγός για να βάλω την ελληνική ΡΟΜ

ή έστω να έχει ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

ελληνικο πληκτρολογιο εχει φιλε μου!!!!! τωρα για να βαλεις την global η την ελληνικη πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...