Jump to content

AsusPegasus 2 Plus X550


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wind εχω.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο επομενο ASUS Zenfone Pegasus 3 που κοστιζει 130 ευρω.

Βλεπω ελαχιστες διαφορες αλλα φανταζομαι ως πιο καινουριο θα ειναι και καλυτερο.

Μενου δλδ δεν εχει ελληνικο? Το λεω γιατι εχει και την ελληνικη γλωσσα αναμεσα στις αλλες. Στο πληκτρολογιο δεν υπαρχουν ελληνικα γραμματα?

Asus zenfone Pegasus 3...που το έχεις δει αυτό;

Δώσε το λινκ να ρίξουμε μια ματιά.

Γενικα με τις ονομασίες η Asus είναι λίγο ανακριβης και μπερδεμένη.

Στείλε το λινκ αν δεν σου κάνει κόπο

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Asus zenfone Pegasus 3...που το έχεις δει αυτό;

Δώσε το λινκ να ρίξουμε μια ματιά.

Γενικα με τις ονομασίες η Asus είναι λίγο ανακριβης και μπερδεμένη.

Στείλε το λινκ αν δεν σου κάνει κόπο

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Ειναι αυτο

https://www.aliexpress.com/item/ASUS-Zenfone-Pegasus-3-X008-5-2-HD-Fingerprint-ID-4100mAh-MTk6737-Quad-core-RAM-2GB/32688147348.html?spm=2114.13010208.99999999.6.79QPiL

Link to comment
Share on other sites

Με ολες τις εταιρειες θα εχετε 4g (ναι ακομα και με wind) απλα επαρχεια και μακρια απο αστικα κεντρα (πχ εθνικες οδους) ή μεσα σε κτηρια, θα υπαρχει προβλημα λογω της 800αρας. Και θα έχετε και με τους υπολοιπους παροχους, οχι μονο με την wind. H διαφορα ειναι ότι η wind εχει στηριξει μεγαλο μερος της επαρχειας στην 800αρα οποτε σε αυτους ειναι πιο εντονο το προβλημα. Αττική ολοι πιανουν πολλοι καλα 4g.

 

στην vodafone νομιζω θα πρεπει να ζητησεις ενεργοποιηση του 4g.

 

Καλησπέρα. Έτσι θα έπρεπε να είναι αλλά δυστυχώς με το pegasus 2 plus x550 αυτό δεν συμβαίνει. Δοκιμασμένο από 3 άτομα με cosmote και Vodafone Αθήνα εννοείται! Με wind ούτε που το κοιτάξαμε. Φυσικά και όλες οι sim είναι ενεργοποιημένες για 4G. Πολύ καλό τηλέφωνο αλλά από updates και πιθανόν κεραία? Πάσχει! Κατά τα άλλα είναι super!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έτσι θα έπρεπε να είναι αλλά δυστυχώς με το pegasus 2 plus x550 αυτό δεν συμβαίνει. Δοκιμασμένο από 3 άτομα με cosmote και Vodafone Αθήνα εννοείται! Με wind ούτε που το κοιτάξαμε. Φυσικά και όλες οι sim είναι ενεργοποιημένες για 4G. Πολύ καλό τηλέφωνο αλλά από updates και πιθανόν κεραία? Πάσχει! Κατά τα άλλα είναι super!

Toτε εχετε πεσει σε προβληματικό κινητο μαλλον ή σας εχουν πουλησει συσκευη που δεν υποστηριζει τις μπαντες που λεει.

εχουν πεσει στα χερια μου πολλά κινητά απο κινα και χρησιμοποιω το zenfone2 που κανενα τους δεν εχει την 800αρα. Η συμπεριφορά τους είναι αυτή που προανεφερα στο προηγουμενο ποστ μου. Επισης αυτο που αναφερω για το ποιες συχνοτητες χρησιμοποιει ο καθε πάροχος, ειναι τσεκαρισμενο μέσα απο τα τοπικ του εκαστοτε πάροχου που ποστάρουν και παληκάρια που δουλευουν στον τομεα της εγκαταστασης των νέων κεραιών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κανένας να πει για οθόνη, κάμερα, μπαταρία και αν είναι γρήγορο και σταθερό απο αυτούς που το έχουν;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και εγώ το παρήγγειλα από aliexpress και φαίνεται να έρχεται...

Το παρήγγειλα γιατί είχε τα χαρ/κα που ήθελα, αλλά με προβληματίζει γιατί δεν μπορώ να βρω και πολλά να του κάνω...

1ο και κύριο ψάχνω πως να του κάνω root για backup/restore κλπ αλλά δεν βρίσκω πέρα από κάτι χαζομάρες του στυλ δώσε μας το τηλ για να κατεβάσεις το root tool κλπ και δεν παίζει να δώσω νούμερο σε τέτοια νούμερα!

 

έχετε βρει εσείς κάτι στο νετ που να λέει για αυτό το τηλ...γιατί φαινεται καλή μαρκα με καλές δυνατότητες αλλά θα πάει ψιλοάκυρο αν δεν μπορεί να ρουταριστεί ...

 

Τώρα ρομ και τέτοια ακόμα δεν με πολυ απασχολούν...θεωρώ ότι θα τα βγάλει τα λεφτά του.

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και εγώ το παρήγγειλα από aliexpress και φαίνεται να έρχεται...

Το παρήγγειλα γιατί είχε τα χαρ/κα που ήθελα, αλλά με προβληματίζει γιατί δεν μπορώ να βρω και πολλά να του κάνω...

1ο και κύριο ψάχνω πως να του κάνω root για backup/restore κλπ αλλά δεν βρίσκω πέρα από κάτι χαζομάρες του στυλ δώσε μας το τηλ για να κατεβάσεις το root tool κλπ και δεν παίζει να δώσω νούμερο σε τέτοια νούμερα!

 

έχετε βρει εσείς κάτι στο νετ που να λέει για αυτό το τηλ...γιατί φαινεται καλή μαρκα με καλές δυνατότητες αλλά θα πάει ψιλοάκυρο αν δεν μπορεί να ρουταριστεί ...

 

Τώρα ρομ και τέτοια ακόμα δεν με πολυ απασχολούν...θεωρώ ότι θα τα βγάλει τα λεφτά του.

Με το καλό να το παραλάβεις...TWRP ΔΕΝ υπάρχει ακόμα, custom rom ΔΕΝ υπάρχει ακόμα, αναβάθμιση από την ASUS ΔΕΝ υπάρχει ακόμα ...

Περιμένω να μου φέρει ένας φίλος το δικό του για να τραβήξω την rom και να φτιάξω TWRP και custom rom με Ελληνικό μενού..οπότε υπομονή.... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις...TWRP ΔΕΝ υπάρχει ακόμα, custom rom ΔΕΝ υπάρχει ακόμα, αναβάθμιση από την ASUS ΔΕΝ υπάρχει ακόμα ...

Περιμένω να μου φέρει ένας φίλος το δικό του για να τραβήξω την rom και να φτιάξω TWRP και custom rom με Ελληνικό μενού..οπότε υπομονή.... ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλος ...από μέρα σε μέρα φτάνει...αφού μπορείς να κάνεις TWRP κλπ μπράβο σου!!! Φαντάζομαι θα έχει τις δυσκολίες η διαδικασία...αν πάντως μπορώ να κάνω κάτι έστω και απομακρυσμένα...πχ να τραβήξω τη ρομ και να στην στείλω πολύ ευχαρίστως...οπότε αν θες μιλάμε και με pm. Επίσης...έχεις τπτ υπόψη σου από root?!

 

Ευχαριστώ

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλος ...από μέρα σε μέρα φτάνει...αφού μπορείς να κάνεις TWRP κλπ μπράβο σου!!! Φαντάζομαι θα έχει τις δυσκολίες η διαδικασία...αν πάντως μπορώ να κάνω κάτι έστω και απομακρυσμένα...πχ να τραβήξω τη ρομ και να στην στείλω πολύ ευχαρίστως...οπότε αν θες μιλάμε και με pm. Επίσης...έχεις τπτ υπόψη σου από root?!

 

Ευχαριστώ

 

Το root είναι 10δευτερ υπόθεση μόλις μπεί το TWRP. Ναι αν έχεις δυνατότητα να μου στείλεις link της rom θα είναι ποιό εύκολο. Όταν τραβήξεις τη ρομ τράβηξε και το stock recovery για να φτιάξω επάνω του το twrp.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το root είναι 10δευτερ υπόθεση μόλις μπεί το TWRP. Ναι αν έχεις δυνατότητα να μου στείλεις link της rom θα είναι ποιό εύκολο. Όταν τραβήξεις τη ρομ τράβηξε και το stock recovery για να φτιάξω επάνω του το twrp.;)

 

Μόλις ήρθε και το πιασα στα χέρια μου!!! Από πρώτης άποψης στα μάτια μου φαίνεται πολύ όμορφο και καμία σχέση με low value Phone ή mid range phone. (Τουλ στα δικά μου μάτια)

 

Είμαι μέσα στο να τραβήξω την Ρομ και να στην στείλω...αλλά δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο με snapdragon επεξεργαστή γιατί μέχρι τώρα είχα μόνο mediatek! Αν έχεις κάνα link με την διαδικασία και μπορείς στείλε μου για να το κάνω ASAP!

Ευχαριστώ!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο πρόβλημα :(:(:(

Με τα data ανοιχτά ύστερα από πολύ βαριά χρήση (συνεχές κατέβασμα)...η συσκευή ζοματάει (το ρημάδι) και μάλλον κλείνει (για το κλείσιμο δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν το έχω φορτίσει ακόμα πλήρως...είναι στο 15% με την εργοστασιακή φόρτιση... όπως ήρθε, οπότε μπορεί να σβήνει και από μπαταρία!!!) Το θέμα πως αν το αφήσω να "κρυώσει" ...ξανά ανάβει...άρα μάλλον δεν είναι θέμα φόρτισης...κρίμα και είναι υποτίθεται καλή μάρκα!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο πρόβλημα :(:(:(

Με τα data ανοιχτά ύστερα από πολύ βαριά χρήση (συνεχές κατέβασμα)...η συσκευή ζοματάει (το ρημάδι) και μάλλον κλείνει (για το κλείσιμο δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν το έχω φορτίσει ακόμα πλήρως...είναι στο 15% με την εργοστασιακή φόρτιση... όπως ήρθε, οπότε μπορεί να σβήνει και από μπαταρία!!!) Το θέμα πως αν το αφήσω να "κρυώσει" ...ξανά ανάβει...άρα μάλλον δεν είναι θέμα φόρτισης...κρίμα και είναι υποτίθεται καλή μάρκα!

 

Φορτισε το και κάνε factory reset και μετά κανε δοκιμές...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω το κινητο εναμιση μηνα τωρα...το αγορασα 109 ευρω απο Κινα....οι εντυπωσεις μου,....4g με τιποτα και πουθενα...πηρα αντιπροσωπεια και μ εβαλαν να κανω καποιες ρυθμισεις οπως π.χ εγγραφη στο δικτυο 4g της βονταφον αλλα τζιφος...οσον αφορα φωτογραφιες ολες οι κινεζιες φορανε φακους φασον οποτε δεν παιζει ρολο αν ειναι 13mp η 16...εκτος βεβαια απο καποια πιο ακριβα οπως το p9 η κανενα samsung που οντως ειδα μεγαλη διαφορα....καλος ηχος ...μπαταρια κραταει μια μερα ,,,καποιες φορες εχει κλεισει αναιτια....για τα χρηματα τιμιο θαλεγα...αλλα δεν θα επαιρνα ξανα ιδια μαρκα
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εναμιση μηνα τωρα...το αγορασα 109 ευρω απο Κινα....οι εντυπωσεις μου,....4g με τιποτα και πουθενα...πηρα αντιπροσωπεια και μ εβαλαν να κανω καποιες ρυθμισεις οπως π.χ εγγραφη στο δικτυο 4g της βονταφον αλλα τζιφος...οσον αφορα φωτογραφιες ολες οι κινεζιες φορανε φακους φασον οποτε δεν παιζει ρολο αν ειναι 13mp η 16...εκτος βεβαια απο καποια πιο ακριβα οπως το p9 η κανενα samsung που οντως ειδα μεγαλη διαφορα....καλος ηχος ...μπαταρια κραταει μια μερα ,,,καποιες φορες εχει κλεισει αναιτια....για τα χρηματα τιμιο θαλεγα...αλλα δεν θα επαιρνα ξανα ιδια μαρκα

Η φράση "ποτέ ξανά ίδια μάρκα" είναι λίγο βαριά...

Σίγουρα με αυτά που περιγράφεις δεν είναι καλή αγορά αλλά όχι ότι και η εταιρεία είναι χάλια σε όλα τα Smartphone.

Ελπιζω το επόμενο να σε αποζημιώσει

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι αν ειναι μαιμου...αν και εδωσα το σειριακο στην εταιρεια και δεν μου ειπαν κατι

Δεν το φορμάρεις 3,4 φορές στο καπάκι και μετά να το ξαναστεισεις μήπως και κάτι δεν κάθεται καλά;

Σε αυτό που έχω τώρα το έκανα γιατί είχα κάτι παράξενα προβλήματα και έστρωσε, δεν ξέρω τι άλλο να πω... κρίμα πάντως

Καλή τύχη

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 4g 3 ερωτησεις:

1ον. τι περιοχη εισαι;

2ον. ποιας εταιριας;

3ον. δοκιμασε την sim καποιου αλλου που να δουλευει σιγουρα το 4g, και δοκιμασε κ την δικη σου sim σε άλλη 4g συσκευη. ετσι θα τσεκαρεις αν φταιει η sim σου ή η συσκευη. η λογική παντως λεει οτι εχεις θέμα στην περιοχη σου λογω ελλειψης 800αρας.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι Αθηνα στο Βυρωνα αλλα οπου και να το εχω κοιταξει στην Αττικη πουθενα 4G....η εταιρεια στο slot 1 ειναι vodaphone και στο 2 ειναι cosmote.....να δοκιμασω ν αλλαξω καρτες μπας και πιασει η κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

ειμαι Αθηνα στο Βυρωνα αλλα οπου και να το εχω κοιταξει στην Αττικη πουθενα 4G....η εταιρεια στο slot 1 ειναι vodaphone και στο 2 ειναι cosmote.....να δοκιμασω ν αλλαξω καρτες μπας και πιασει η κοσμοτε

 

Πήγαινε στον dialer και Πληκτρολόγησε *#*#4636#*#* αν σε πάει στο πληροφορίες τηλεφώνου πήγαινε στις κάρτες 1_2 και στην μέση όρισε προεπιλογή TD-SCDMA /GSM/WCDMA and LTE.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....σας πετάει και σας συνέχεια διαφημίσεις ή μόνο στο δικό μου!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....σας πετάει και σας συνέχεια διαφημίσεις ή μόνο στο δικό μου!

 

Κάνε δύο factory reset απανωτά και θα στρώσει. Από το recovery καλύτερα. Αλλιώς και από το σύστημα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε δύο factory reset απανωτά και θα στρώσει. Από το recovery καλύτερα. Αλλιώς και από το σύστημα.

 

Ok ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω!!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ρυθμισμενο

....οταν προσπαθω να βρω διαθεσιμα δικτυα και μου βγαζει την cosmote 4g και παταω συνδεση με το δικτυο ειτε μου γραφει registered ειτε γραφει cannot connect right now try later.....και στις δυο περιπτωσεις παραμενει στο 3g.....σημειωτεον σε μια προσπαθεια να βρω μηπως φταιει ο παροχος αλλαξα τις καρτες και τοποθετησα στη sim 1 την κοσμοτε μπας κι εχει καλυτερο δικτυο απο βονταφον....ιδιο αποτελεσμα....ευχαριστω παντως και αρκετα σας ζαλισα....αν καποιος εχει την ιδια συσκευη ας μου πει αν εχει δει στην οθονη ποτε το 4g

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ρυθμισμενο

....οταν προσπαθω να βρω διαθεσιμα δικτυα και μου βγαζει την cosmote 4g και παταω συνδεση με το δικτυο ειτε μου γραφει registered ειτε γραφει cannot connect right now try later.....και στις δυο περιπτωσεις παραμενει στο 3g.....σημειωτεον σε μια προσπαθεια να βρω μηπως φταιει ο παροχος αλλαξα τις καρτες και τοποθετησα στη sim 1 την κοσμοτε μπας κι εχει καλυτερο δικτυο απο βονταφον....ιδιο αποτελεσμα....ευχαριστω παντως και αρκετα σας ζαλισα....αν καποιος εχει την ιδια συσκευη ας μου πει αν εχει δει στην οθονη ποτε το 4g

 

Αυτό το έκανες? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7045658#post7045658

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AsusPegasus 2 Plus X550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...