Jump to content

AsusPegasus 2 Plus X550


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cdnau.ibtimes.com/sites/au.ibtimes.com/files/styles/v2_article_large/public/2015/10/21/asus-pegasus-2-plus-x550.jpg

Ξεκίνησα αυτό το θέμα γιατί δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο στα threads.

Αφορά το ASUS PEGASUS 2 PLUS X550

Βλέπω καλά χαρακτηριστικά για ένα mide range τηλέφωνο και σε καλή τιμή αυτό τον καιρό στα 115€.

Τι λέτε? Θα το αγοράζετε?

Asus Pegasus 2 Plus X550 16GB LTE Dual ( White - Silver)

 

 

ΚΥΡΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Τύπος τηλεφώνου

Smartphone

Κάρτα SIM 2 κάρτες (2xMicroSIM)

Δίκτυο 2G

GSM 900 / 1800 / 1900 MHz

Δίκτυο 3G

Δίκτυο 4G

HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100MHz

LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Λειτουργικό Android OS, v5.1.1 (Lollipop)

GPS A-Gps

GPRS NAI

Edge NAI

Data Speed

HSPA, LTE

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot

Bluetooth v4.1, A2DP

USB microUSB v2.0

Οθόνη αφής ΝΑΙ

Σένσορες: Pressure Sensor, Acceleration Sensor, Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Gyroscope Sensor, Direction Sensor, Liner Acceleration, Rotation Vector, Ambient Temperature, Relative Humidity, Compass, Hall sensor

Τύπος οθόνης IPS Retina Gorning gorilla glass III, 16εκ χρώματα

Οθόνη 5.5 inch 1080 x 1920 pixels

Μηνύματα SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Ραδιόφωνο FM radio

Επεξεργαστής

Octa-core (4x1.7 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz Cortex-A53), Snapdragon 615

Οπίσθια Κάμερα Sony 13 MP, f/2.0

Μπροστινή κάμερα Sony 8 MP, f/2.2

Χαρακτηριστικά κάμερας Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDD HDR, Panorama, Auto-focusing, Selfie, Slow Shutter, Filters, Dual Tone LED Flash, Continuous shot, Facial Beautification

Φλας Dual-LED Flash

Video NAI, 1080p@30fps

Παιχνίδια 30fps

Γλώσσες πολλαπλές γλώσσες και Eλληνικά (εννοείται)

Ήχος Ηχεία με στερεοφωνικό ήχο

Ηχος κλήσης 64 κανάλια/Mp3

Ήχος MP3/AAC/MP4 player

Κάρτα μνήμης NAI, MicroSD έως 32GB

Υποδοχή καρτας NAI

Ενσωματωμένη Μνήμη 16GB, 3GB RAM

Συνδεσιμότητα Bluetooth, WI-FI

Εφαρμογές Organizer,Social networking intergration...

Java OXI

Άλλα : Double-tap Screen Lock, Smart Wake, NFC, Gesture Sensing, Message, Notification Led Light, VPN, Sound Recorder, fingerprint unlock, palmprint unlock

Διαθέσιμα χρώματα White & Silver

Τύπος μπαταρίας Li-Ion 3030mAh battery

Αναμονή 2G / 3G

-

Χρόνος ομιλίας 2G / 3G

-

Διαστάσεις 151.8 x 75.5 x 8.1 χιλιοστά

Βάρος 156g

 

Μόλις θα το έχω στα χέρια μου θα γράψω και Full preview.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν βλεπω την 800αρα μπαντα ...για Ευρωπη καπου υπολείπεται

Συμφωνώ...Για Wind ειδικά δεν κάνει. Αλλά θα την ξεκλειδώσουμε πιστεύω, εν καιρό!:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολυ καλο κινητό και ήμουν ετοιμος να το αγοράσω αλλά επειδή έχω wind δεν ξερω τι να κάνω. Στο ali express κοστίζει 106 ευρώ..ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...Για Wind ειδικά δεν κάνει. Αλλά θα την ξεκλειδώσουμε πιστεύω, εν καιρό!:)

Ξεκλειδωνουνε οι μπαντες? Δεν ειναι θεμα Hardware?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωνουνε οι μπαντες? Δεν ειναι θεμα Hardware?

Όχι πάντα! Πολλές φορές είναι Θέμα πολιτικής της εκάστοτε εταιρείας και περιοχής για την οποία προορίζεται το τηλέφωνο. Σε Mi4, redmi note, Huawei έχουν καταφέρει να ξεκλειδώσουν τις μπάντες με την κατάλληλη ρύθμιση μέσα από το τηλέφωνο και με κάποια προσθήκη script στο teleservice & build prop. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος θήκη σιλικόνης για το κινητό?

 

Ακόμα όχι.Μόνο δερμάτινη flip case. Και φυσικά μεμβράνη και pull tab θήκη .:)

edit Μόλις του φόρεσα από το lenovo Note K5 και ταιριάζει απόλυτα.Έκανα Μόνο ένα κοψιματάκι για το φλάς και τα ακουστικά επάνω .Κατά τα άλλα είναι τέλεια!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ?? ? ? :))

Στο επόμενο..... Αυτό μου το πήρανε! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
'Ηρθε σήμερα το κινητό...Φαίνεται υπέροχο...Ξέρει κανείς πως να αναβαθμίσω το λειτουργικό του?

Πρώτα να δούμε φωτογραφίες και review και μετά θα σου πούμε :) :) :)

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε σήμερα το κινητό...Φαίνεται υπέροχο...Ξέρει κανείς πως να αναβαθμίσω το λειτουργικό του?

 

Καλορίζικα! Σίγουρα θα περιμένεις αρκετά για επίσημη αναβάθμιση. Παραθέτω την απάντηση από την ASUS

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σχετικά με το ερώτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τέτοιου είδους αρχεία (rom) είναι διαθέσιμα μόνο για τα κέντρα επισκευής της ASUS. (επίσημα – εξουσιοδοτημένα)

 

Παρακαλούμε βρείτε παρακάτω το έντυπο σχετικά με την εγγύηση του προϊόντος.

http://www.asus.com/support/images/upload/ce8cd565-528d-4b1f-a583-44b9a2bc2d8c.pdf

 

Με εκτίμηση,

ASUS GREEK SUPPORT

Συνεπώς ότι δώσουν οι Μαλεσιανοί. :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 2 μέρες τώρα. Με το που άνοιξα το κουτί και το πήρα στα χέρια μου εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα κατασκευής. Μεταλλικό περίβλημα και πολύ στιβαρό αλλά και ελαφρύ.Είναι πανέμορφο. Μου ήρθε με international rom η οποία υποστηρίζει ελληνικά και έτσι δεν είχα κανένα πρόβλημα με το google play. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή και η απόκριση στα πατήματα των δαχτύλων άμεση. Έχει και notification led κρυμμένο στο ακουστικό. Η μπαταρία με πλήρη φόρτιση μου έβγαλε περίπου 10 ώρες αλλά με wifi, κατέβασμα εφαρμογών, παιχνίδια και youtube. Δοκίμασα 2 κάρτες Vodafone και Wind αλλά δυστυχώς δεν είχα 4G( εμένα προσωπικά δεν με πειράζει). Οι φωτογραφίες του είναι πολύ καθαρές και καλές για τα δικά μου δεδομένα. Αυτό που με χάλασε λίγο είναι το android 5.1 που δεν μπορώ να το αναβαθμίσω διότι είχα συνηθίσει σε android 6 στο lenovo k3 note. Κατά τ'άλλα αξίζει τα 104 ευρώ που έδωσα για την αγορά του..Ποιοτικό και φθηνό τώρα πια κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 2 μέρες τώρα........

 

Συμφωνώ σε όλα τα όσα λες απλά να συμπληρώσω ότι ούτε με cosmote είδα 4G άρα 2300 και 2600 παίζει! Επίσης να σημειωθεί όπως είπα και πιο πάνω ότι μετά από επίσημη απάντηση της Asus δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη αναβάθμισης από την Asus GLOBAL .. Τέλος να αναφέρω ότι όλα τα Settings είναι Αγγλικά (δεν με χάλασε αυτό) και ότι δεν υπάρχουν φόρουμ και developers που ασχολούνται με το κινητό. Αυτά... :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω αυτον τον καιρο ενα κινητο σχετικα οικονομικο με καλες προδιαγραφες και εχω καταλληξει σε αυτο.

Μονο απο το Αλιεξπρες το εχω βρει 105 ευρω. Υπαρχει και καπου αλλου με αυτα τα λεφτα?

Ελλαδα υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω αυτον τον καιρο ενα κινητο σχετικα οικονομικο με καλες προδιαγραφες και εχω καταλληξει σε αυτο.

Μονο απο το Αλιεξπρες το εχω βρει 105 ευρω. Υπαρχει και καπου αλλου με αυτα τα λεφτα?

Ελλαδα υπαρχει?

Καλησπέρα. Ελλάδα δεν υπάρχει ακόμα αλλά ούτε και επίσημη υποστήριξη υπάρχει. Το κινητό έρχεται με όλα του τα μενού στα Αγγλικά και τις εφαρμογές μόνο στα Ελληνικά και από 4G δύσκολο να πιάσεις αν έχεις Vodafone Wind. Θα σου πρότεινα να δεις κάτι άλλο αν θες Ελληνικά και αναβαθμίσεις γενικότερα. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Wind εχω.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο επομενο ASUS Zenfone Pegasus 3 που κοστιζει 130 ευρω.

Βλεπω ελαχιστες διαφορες αλλα φανταζομαι ως πιο καινουριο θα ειναι και καλυτερο.

Μενου δλδ δεν εχει ελληνικο? Το λεω γιατι εχει και την ελληνικη γλωσσα αναμεσα στις αλλες. Στο πληκτρολογιο δεν υπαρχουν ελληνικα γραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Wind εχω.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο επομενο ASUS Zenfone Pegasus 3 που κοστιζει 130 ευρω.

Βλεπω ελαχιστες διαφορες αλλα φανταζομαι ως πιο καινουριο θα ειναι και καλυτερο.

Μενου δλδ δεν εχει ελληνικο? Το λεω γιατι εχει και την ελληνικη γλωσσα αναμεσα στις αλλες. Στο πληκτρολογιο δεν υπαρχουν ελληνικα γραμματα?

 

Φυσικά και έχει στο πληκτρολόγιο Ελληνικά και σε όλες τις Asus εφαρμογές. Μόνο το Settings Menu είναι Αγγλικά. Θα δω τι υποστήριξη έχει το pegasus 3 και θα σου πω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει στο πληκτρολόγιο Ελληνικά και σε όλες τις Asus εφαρμογές. Μόνο το Settings Menu είναι Αγγλικά. Θα δω τι υποστήριξη έχει το pegasus 3 και θα σου πω.

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

 

Καλησπέρα. Από μία γρήγορη ματιά που έριξα έχω να πω τα εξής!

1.Ειναι 4πηρυνο mediatek 6737 που σημαίνει υποδιαιστερο του 2

2. Έχει μικρότερη οθόνη 5,2 vs 5,5

3.Στο επίσημο site της Αsus com δεν εμφανίζεται οπότε θα είναι και αυτό τοπική παραγωγής για Ασία Μαλαισία.

4.Στο GSM arena στα σχόλια βλέπω προβληματάκια

Δες κι αυτό http://m.tinydeal.com/en/product/lenovo-vibe-p1-55-fhd-msm8939-octa-core-android-51-4g-phone-p-161102

 

Αλλά εγώ προτείνω να πας σε Xiaomi redmi note 3 pro με 140 στο Ali να ησυχάσεις? :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Wind εχω.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο επομενο ASUS Zenfone Pegasus 3 που κοστιζει 130 ευρω.

Βλεπω ελαχιστες διαφορες αλλα φανταζομαι ως πιο καινουριο θα ειναι και καλυτερο.

Μενου δλδ δεν εχει ελληνικο? Το λεω γιατι εχει και την ελληνικη γλωσσα αναμεσα στις αλλες. Στο πληκτρολογιο δεν υπαρχουν ελληνικα γραμματα?

Με ολες τις εταιρειες θα εχετε 4g (ναι ακομα και με wind) απλα επαρχεια και μακρια απο αστικα κεντρα (πχ εθνικες οδους) ή μεσα σε κτηρια, θα υπαρχει προβλημα λογω της 800αρας. Και θα έχετε και με τους υπολοιπους παροχους, οχι μονο με την wind. H διαφορα ειναι ότι η wind εχει στηριξει μεγαλο μερος της επαρχειας στην 800αρα οποτε σε αυτους ειναι πιο εντονο το προβλημα. Αττική ολοι πιανουν πολλοι καλα 4g.

 

στην vodafone νομιζω θα πρεπει να ζητησεις ενεργοποιηση του 4g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από μία γρήγορη ματιά που έριξα έχω να πω τα εξής!

1.Ειναι 4πηρυνο mediatek 6737 που σημαίνει υποδιαιστερο του 2

2. Έχει μικρότερη οθόνη 5,2 vs 5,5

3.Στο επίσημο site της Αsus com δεν εμφανίζεται οπότε θα είναι και αυτό τοπική παραγωγής για Ασία Μαλαισία.

4.Στο GSM arena στα σχόλια βλέπω προβληματάκια

Δες κι αυτό http://m.tinydeal.com/en/product/lenovo-vibe-p1-55-fhd-msm8939-octa-core-android-51-4g-phone-p-161102

 

Αλλά εγώ προτείνω να πας σε Xiaomi redmi note 3 pro με 140 στο Ali να ησυχάσεις? :)

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου.

Με εβαλες σε σκεψη για το Xiaomi. Ειδα και το 4 γιατι ψαχνω για 3 Ram αλλα πιο ακριβο. Ειδα ομως οτι δεν εχει ελληνικα.

Οσο για το 4g δεν με νοιαζει και πολυ, συνηθως ειμαι εντος οποτε χρησημοποιω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου.

Με εβαλες σε σκεψη για το Xiaomi. Ειδα και το 4 γιατι ψαχνω για 3 Ram αλλα πιο ακριβο. Ειδα ομως οτι δεν εχει ελληνικα.

Οσο για το 4g δεν με νοιαζει και πολυ, συνηθως ειμαι εντος οποτε χρησημοποιω wifi.

Καλημέρα. Αν δεν σε νοιάζουν τα full Ελληνικά, το 4G και συχνές αναβαθμίσεις πάρε το Pegasus2 .

Αν θες το Redmi note 3 pro, εδώ έχει και Ελληνικά με official rom που έχει και συχνά updates. http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AsusPegasus 2 Plus X550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...