Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο στέλνω της γυναίκας μου το iPhone 7. Κατάσταση υγείας μπαταρίας βγάζει σέρβις 71% . Το κινητό δεν κρατάει πλέον καθόλου η μπαταρία. Είναι μοντέλο του 2016.

 

 

Και πολύ το αργήσατε

Το δικό μου 7 το πήγα στο 80% για αλλαγή

Θα το νιώσει σαν καινούργιο μετά την αλλαγή μπαταρίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πολύ το αργήσατε

Το δικό μου 7 το πήγα στο 80% για αλλαγή

Θα το νιώσει σαν καινούργιο μετά την αλλαγή μπαταρίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μια κοψιά οι γυναίκες. Το μόνο που φοβήθηκε είναι μην χάσει τις φωτογραφίες του προ γάμου μας αλλά θα μας σώσει η κλωνοποίηση. Πιστεύω θα ανασάνει η συσκευή. Όλη την μέρα με την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτό το είχε.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα εγώ πριν 2 μέρες στο 6s

Τώρα πλέον λέει 100% υγεία

Βέβαια δεν είναι και τέρας αυτονομίας αλλά όσο να ναι δεν μένω συνέχεια από μπαταρία όπως πριν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή συνεχίζει να είναι 59ε;

 

Μόνος την άλλαξα την μπαταρία

8€ την πήρα από skroutz

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε βάλε αυθεντική με 59€, οτιδήποτε άλλο είναι ημίμετρο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε βάλε αυθεντική με 59€, οτιδήποτε άλλο είναι ημίμετρο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε εμενα απευθυνεσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα απευθυνεσαι;

 

Λογικά στο παλληκάρι που ρώτησε για αλλαγή μπαταρίας. Νομίζω πρώτη επιλογή είναι οι επίσημοι μετά αν έχει γίνει παρέμβαση κοιτάμε από τρίτους. Πάντως και του ifxit δεν ήταν καλές δυο που δοκίμασα στο 6αρη είχαν θέμα. Επίσης και σε ένα κατάστημα όχι αχλαδάκι στη Θεσσαλονίκη δεν είχε και αυτό καλύτερες μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο παλληκάρι που ρώτησε για αλλαγή μπαταρίας. Νομίζω πρώτη επιλογή είναι οι επίσημοι μετά αν έχει γίνει παρέμβαση κοιτάμε από τρίτους. Πάντως και του ifxit δεν ήταν καλές δυο που δοκίμασα στο 6αρη είχαν θέμα. Επίσης και σε ένα κατάστημα όχι αχλαδάκι στη Θεσσαλονίκη δεν είχε και αυτό καλύτερες μπαταρίες.

 

Πρωτα επίσημοι ναι

 

irepair που άλλαξα σε μιας φίλης προχθές δεν της είχε βγει καθόλου καλή η μπαταρία

 

Αυτές που πήρα τώρα προς το παρών καλές φαίνονται

Εμφανίζει και 100% υγεία μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα 59ε μου φαίνονται αρκετά σε ένα κινητό που πλέον κάνει 100, όταν το είχαν στα 39ε ήταν μια χαρά. Θα ρωτήσω και public plaisio να δω ποσο έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Τα 59ε μου φαίνονται αρκετά σε ένα κινητό που πλέον κάνει 100, όταν το είχαν στα 39ε ήταν μια χαρά. Θα ρωτήσω και public plaisio να δω ποσο έχουν.

 

Άμα ήμασταν κοντά θα σ έκανα την εξυπηρέτηση με 10-15€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα 59ε μου φαίνονται αρκετά σε ένα κινητό που πλέον κάνει 100, όταν το είχαν στα 39ε ήταν μια χαρά. Θα ρωτήσω και public plaisio να δω ποσο έχουν.

 

 

Χαχα αν το δίνεις 100 το παίρνω χθες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59€ είναι αντικειμενικά πολλά, αλλά για ένα κινητό που έχει 2 χρόνια ακόμα support, εγώ δε θα κοιτούσα αλλού, εφόσον ήθελα να το κρατήσω βέβαια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα 59ε μου φαίνονται αρκετά σε ένα κινητό που πλέον κάνει 100, όταν το είχαν στα 39ε ήταν μια χαρά. Θα ρωτήσω και public plaisio να δω ποσο έχουν.

 

Τεράστια ευκαιρία να ρωτήσεις σε μη εξουσιοδοτημένα. Παίζεις με τη φωτιά να χάσεις touch ID και να χάσεις τελείως την αδιαβροχοποίηση. Ένα εικοσάρικο παραπάνω το αξίζει και μόνο η εγγύηση που θα σου προσφέρει. Εάν αλλάξεις εκτός την μπαταρία να γνωρίζεις ότι σε περίπτωση που η μπαταρία είναι μάπα το κινητό μπορεί να πέφτεις σε ασταμάτητα restart. Εκτός αυτού θα σου βγάζεις την μπαταρία battery health service. Αποτέλεσμα αυτού, ο επεξεργαστής να δουλεύεις σε πολύ χαμηλότερη συχνότητα με αποτέλεσμα να σου κολλάει κιόλας. Την ίδια λαλακία Την έκανα στο εξάρι μου και την πάτησα. Καρπούζι και μαχαίρι στο χέρι σου πλέον

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια ευκαιρία να ρωτήσεις σε μη εξουσιοδοτημένα. Παίζεις με τη φωτιά να χάσεις touch ID και να χάσεις τελείως την αδιαβροχοποίηση. Ένα εικοσάρικο παραπάνω το αξίζει και μόνο η εγγύηση που θα σου προσφέρει. Εάν αλλάξεις εκτός την μπαταρία να γνωρίζεις ότι σε περίπτωση που η μπαταρία είναι μάπα το κινητό μπορεί να πέφτεις σε ασταμάτητα restart. Εκτός αυτού θα σου βγάζεις την μπαταρία battery health service. Αποτέλεσμα αυτού, ο επεξεργαστής να δουλεύεις σε πολύ χαμηλότερη συχνότητα με αποτέλεσμα να σου κολλάει κιόλας. Την ίδια λαλακία Την έκανα στο εξάρι μου και την πάτησα. Καρπούζι και μαχαίρι στο χέρι σου πλέον

 

Τα περισσότερα από αυτά που λες είναι ακραία και πολύ δύσκολα να συμβούν

Επίσης η αδιάβροχο ποίηση έτσι κι αλλιώς δεν έχει ισχύ αφού άμα χαλάσει ο μόνος υπεύθυνος είναι ο κάτοχος της συσκευής

Μπαταρίες όλοι τις ίδιες έχουν πέρα από τα επίσημα κέντρα

Είναι πιθανό να τυχει μπαταρία που δεν θα τα πάει καλά αλλά επίσης υπάρχει και πιθανότητα να είναι κομπλέ και να εμφανίζει και υγεία 100%

 

Πριν 3 μέρες άλλαξα σε 3 τηλέφωνα 6s

Το δικό μου και δυο φίλων

Βέβαια δεν ξανά βάζω τσιμουχα γιατί και αυτή που είχε ήταν χάλια δηλαδή σίγουρα περνάει νερό

 

Για τα 8€ που δώσαμε έκαστος πιστεύεις δεν αξίζει;

Άλλο 8€ και άλλο 59€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από αυτά που λες είναι ακραία και πολύ δύσκολα να συμβούν

Επίσης η αδιάβροχο ποίηση έτσι κι αλλιώς δεν έχει ισχύ αφού άμα χαλάσει ο μόνος υπεύθυνος είναι ο κάτοχος της συσκευής

Μπαταρίες όλοι τις ίδιες έχουν πέρα από τα επίσημα κέντρα

Είναι πιθανό να τυχει μπαταρία που δεν θα τα πάει καλά αλλά επίσης υπάρχει και πιθανότητα να είναι κομπλέ και να εμφανίζει και υγεία 100%

 

Πριν 3 μέρες άλλαξα σε 3 τηλέφωνα 6s

Το δικό μου και δυο φίλων

Βέβαια δεν ξανά βάζω τσιμουχα γιατί και αυτή που είχε ήταν χάλια δηλαδή σίγουρα περνάει νερό

 

Για τα 8€ που δώσαμε έκαστος πιστεύεις δεν αξίζει;

Άλλο 8€ και άλλο 59€

 

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σχετικά με την αδιαβροχοποίηση. Εάν δεν έχει παρέμβει τρίτος στην αλλαγή μπαταρίας εάν πας σε εξουσιοδοτημένο θα σου ξανά βάλουν την μεμβράνη για την αδιαβροχοποίηση. Οπότε το κινητό σου θα συνεχίσει να παραμένει αδιάβροχο. Βέβαια να σε ενημερώσω ότι υπάρχουν αρκετές αναφορές από χασάπικα μαγαζιά που κόβουνε μαζί και το touch ID η καταστήματα που παίρνουν ως τρόπαιο εξαρτήματα κινητών από μέσα. Υπάρχουν αναφορές. Σχετικά με τις μπαταρίες υπάρχουν κάθε λογής μπαταρία που μπορείς να φανταστείς. Έχω αλλάξει σε δύο καταστήματα εδώ και σε κανένα δεν έβγαζε την υγεία της μπαταρίας τουναντίον μου έβγαζε service. Έτσι επέλεξα το iPhone 6S να το στείλω στους επίσημους και φυσικά δεν έχει κανένα πρόβλημα ένα αντίθεση με το πρώτο εξάρι που είχα που δεν το ήξερα και άλλαξα από το I fix it

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από αυτά που λες είναι ακραία και πολύ δύσκολα να συμβούν

Επίσης η αδιάβροχο ποίηση έτσι κι αλλιώς δεν έχει ισχύ αφού άμα χαλάσει ο μόνος υπεύθυνος είναι ο κάτοχος της συσκευής

Μπαταρίες όλοι τις ίδιες έχουν πέρα από τα επίσημα κέντρα

Είναι πιθανό να τυχει μπαταρία που δεν θα τα πάει καλά αλλά επίσης υπάρχει και πιθανότητα να είναι κομπλέ και να εμφανίζει και υγεία 100%

 

Πριν 3 μέρες άλλαξα σε 3 τηλέφωνα 6s

Το δικό μου και δυο φίλων

Βέβαια δεν ξανά βάζω τσιμουχα γιατί και αυτή που είχε ήταν χάλια δηλαδή σίγουρα περνάει νερό

 

Για τα 8€ που δώσαμε έκαστος πιστεύεις δεν αξίζει;

Άλλο 8€ και άλλο 59€

 

 

Το 100% υγεία δεν λέει τπτ απολύτως.

Μπορεί σε έναν μήνα να είσαι στο 90% πολύ εύκολα με μπαταρία τρίτου.

 

Είμαι παθών

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 100% υγεία δεν λέει τπτ απολύτως.

Μπορεί σε έναν μήνα να είσαι στο 90% πολύ εύκολα με μπαταρία τρίτου.

 

Είμαι παθών

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν αμφιβάλλω

Μπορεί όμως αυτό να συμβεί και με μπαταρίες από επίσημο σέρβις

 

Επίσης αυτό που ανέφερα για την αδιάβροχο ποίηση ισχύει και για σφραγισμένη συσκευή

Αν πάθει κάτι από υγρασία ο μόνος υπεύθυνος είναι ο κάτοχος

Καμία εταιρεία δεν σε καλύπτει αν πάρει νερό

Όποτε η αδιάβροχο ποίηση είναι μόνο για σένα που είσαι κάτοχος της συσκευής και για να τα παίρνει χοντρά η εταιρεία. Τίποτα άλλο

 

Δεν είπα ότι δεν ξανά φτιάχνεται

 

 

Το iPhone 7 ναι αν δεν προσέξεις μπορεί να κόψεις το Touch ID

Αυτό όμως μπορεί να συμβεί και σε πολλά αλλά κομμάτια της συσκευής. Μπορείς να χαλάσεις οτιδήποτε εάν δεν προσέξεις

 

 

Εγώ επειδή γνωρίζω προτίμησα να το κάνω μόνος και να πληρώσω 8€

Άλλος δίνει 59€ και έχει το κεφάλι του ήσυχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει μπαταρία από ired, η πρώτη τα εκλαςε στις δυο μέρες, η δεύτερη όταν έκλεινε το τηλέφωνο, έπαιρνε μπροστά μόνο με του iPad τον φορτιστή, πέρα από τη χάλια αυτονομία. Την άλλαξα σε πακιστανό μετά από κανα 6μηνο, 100% υγεία, αλλά εκεί πάλι έπεσα σε jumps, δηλαδή έπεφτε από το 55% κατευθείαν στο 50%. Μακριά...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα να το καθαρίσουν το 7αρη είχε κάποιο θέμα το μικρόφωνο η αλήθεια είναι και στο ακουστικό. Τελική τιμή 90 μαζί με τη μπαταρία. Αρκετά μου φάνηκαν αλλά εάν είναι να αναστηθεί το τηλέφωνο τι να λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα να το καθαρίσουν το 7αρη είχε κάποιο θέμα το μικρόφωνο η αλήθεια είναι και στο ακουστικό. Τελική τιμή 90 μαζί με τη μπαταρία. Αρκετά μου φάνηκαν αλλά εάν είναι να αναστηθεί το τηλέφωνο τι να λέμε.

 

Αντιθέτως νομίζω πως δεν αξίζει

Άποψη του καθενός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως νομίζω πως δεν αξίζει

Άποψη του καθενός

 

Μπορεί κ να εχεις δίκαιο. Εγώ φοβόμουν μήπως είχε ανοιχτεί επειδή το άτομο που το πήραμε το έστειλε Κωτσόβολο για καθαρισμό ακουστικού. Εν κατακλείδι τίποτα δεν το κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...