Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το spigen παίρνει 2 συσκευές ταυτόχρονα.

Μιλάω στο τηλέφωνο πχ στο Htc και όταν κλείνει η κλήση ξεκινάει η μουσική στο iPhone

Σήμερα που έχω συνδεμένο μόνο το iPhone δεν με κάνει νούμερα. Δουλεύει κανονικά.

Μάλλον κάτι παίζει με τις 2 συσκευές όταν είναι ταυτόχρονα συνδεόμενες

 

Τασο επειδη εχεις και τα δυο μου λες σε παρακαλω αν εχει μπαταρια αναλογη του 10 το 7αρι σου;

 

ευχαριστω

γενικα ποση SOT βγαζεις στο iPhone ?

υπαρχει εφαρμογη που το μετραει αυτο ονομαζεται Moment Screen Time και μπαινει στα notifications σαν widget.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τασο επειδη εχεις και τα δυο μου λες σε παρακαλω αν εχει μπαταρια αναλογη του 10 το 7αρι σου;

 

ευχαριστω

γενικα ποση SOT βγαζεις στο iPhone ?

υπαρχει εφαρμογη που το μετραει αυτο ονομαζεται Moment Screen Time και μπαινει στα notifications σαν widget.

 

Το 7αρι έχει καλύτερη μπαταρία από το 10αρι

Στο 7αρι βγάζω περίπου 6 ώρες χρήση.

Το 10αρι περίπου 4,ώρες οθόνη

Μετράνε διαφορετικά και ακριβές αποτέλεσμα δεν μπορείς να βγάλεις αλλά επειδή τα έχω και ξέρω με σιγουριά σου λέω ότι το 7 είναι ανώτερο σε αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 7αρι έχει καλύτερη μπαταρία από το 10αρι

Στο 7αρι βγάζω περίπου 6 ώρες χρήση.

Το 10αρι περίπου 4,ώρες οθόνη

Μετράνε διαφορετικά και ακριβές αποτέλεσμα δεν μπορείς να βγάλεις αλλά επειδή τα έχω και ξέρω με σιγουριά σου λέω ότι το 7 είναι ανώτερο σε αυτονομία

 

απιστευτο αυτο ετσι;

χιλια ευχαριστω Τάσο να εισαι καλα φιλε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο αυτο ετσι;

χιλια ευχαριστω Τάσο να εισαι καλα φιλε.

 

Όταν λες απίστευτο;

Για ποιον λόγο;

Λογικό μου φαίνεται εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες απίστευτο;

Για ποιον λόγο;

Λογικό μου φαίνεται εμένα

 

με 2000mAh μπαταρια και βγαζει ανετα την μερα δεν το λες και λιγο....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο συνδυασμός μπαταρίας και iOS κάνουν πολύ καλή δουλειά! Μετά από χρόνια στο ανδροιδ και όλα τα nexus , δύσκολα θα επιστρέψω. Ακόμα και το μικρό 7αρι έχει πολύ κατανάλωση. Το έχω από το Νοέμβριο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος !!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

με 2000mAh μπαταρια και βγαζει ανετα την μερα δεν το λες και λιγο....

 

Διαφορετικές συσκευές

Άλλες διαστάσεις οθονών και αναλύσεις

Και επίσης μιλάμε για iOS που από το iPhone 6 και μετά δίνει καλές αυτονομίες αφού έχει λίγο παραπάνω μπαταρία από τα προηγούμενα 5s και παρά πίσω

Στο android qhd οθόνη με 3000mah μπαταρία είναι λίγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Ατυχώς έσβησα χθες κάποια μυνήματα από το τηλέφωνο, για την ακρίβεια ήθελα να σβήσω ένα μύνημα και τελικά έσβησα όλα τα μυνήματα (conversation) από το συγκεκριμένο αποστολέα (τράπεζα). Μήπως έχετα κάποια ιδέα αν θα μπορούσα να τα επαναφέρω;
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Ατυχώς έσβησα χθες κάποια μυνήματα από το τηλέφωνο, για την ακρίβεια ήθελα να σβήσω ένα μύνημα και τελικά έσβησα όλα τα μυνήματα (conversation) από το συγκεκριμένο αποστολέα (τράπεζα). Μήπως έχετα κάποια ιδέα αν θα μπορούσα να τα επαναφέρω;

 

90% νομίζω δεν γίνεται κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, από ό,τι φαίνεται στην Ελλάδα το icloud δεν κρατά και τα sms οπότε θα δω τι θα κάνω.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

το icloud κραταει τα sms αν εχεις κανει καποιο backup. επισης και μεσω itunes ,υπαρχουν τα sms αν κανεις restore.

 

Προϋπόθεση όμως να έχεις πάρει backup

Έτσι νομίζω θεωρείται αυτονόητο ότι μπορείς να πάρεις πίσω τα χαμένα μηνύματα αλλά ανάλογα πότε έκανες και το backup

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν τα συγχρονίζεις σε iPad ή Mac μπορείς να τα εχεις παντου μιας και δεν διαγράφονται στις άλλες συσκευές αυτόματα. Στο iCloud πάντως αν κανεις restore θα επανέλθουν αρκεί να ειναι στο τελευταίο backup που εχει πάρει η συσκευή σου!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας παιδιά, μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί και τώρα αρχίζω να μπαίνω στο οικοσύστημα. Σε κάποιες χώρες υπάρχει ξεχωριστά κατηγορία SMS για να ανακαλέσεις μόνο αυτά χωρίς να χρειαστεί να κανείς επαναφορά το τηλέφωνο και πιθανώς να χάσεις καινούργια στοιχεία. Θα δω μηπως μπορέσω να βρω κάτι στο Mac γιατί στο iPad δεν υπάρχει. Ευχαριστώ και πάλι και οποία καινούργια ιδέα ευπρόσδεκτη.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας παιδιά, μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί και τώρα αρχίζω να μπαίνω στο οικοσύστημα. Σε κάποιες χώρες υπάρχει ξεχωριστά κατηγορία SMS για να ανακαλέσεις μόνο αυτά χωρίς να χρειαστεί να κανείς επαναφορά το τηλέφωνο και πιθανώς να χάσεις καινούργια στοιχεία. Θα δω μηπως μπορέσω να βρω κάτι στο Mac γιατί στο iPad δεν υπάρχει. Ευχαριστώ και πάλι και οποία καινούργια ιδέα ευπρόσδεκτη.

 

Κάνεις backup στο iTunes στον υπολογιστή;

Αν δεν κάνεις συχνά μην το ψάχνεις δεν θα βρεις τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χθες παρατηρησα κατι ωραιο.πηρα ενα powerbank xiaomi και μεσα 45 λεπτα σε flight mode μου φορτισε το κινητο απο 17% μεχρι 100%.επιτελους βρηκα το μοναδικο (-) του κινητου.και απ'οτι καταλαβα το κινητο υποστηριζετε απο ταχεια φορτιση.και το ωραιο ειναι οτι σε 15 λεπτα ειχα απο 17% σε 52% :up: :yahoo:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και με τον φορτιστή του ipad, το 7αρι φορτίζει σφαίρα καθότι 2,1Α, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για

την μπαταρία αυτό.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Και με τον φορτιστή του ipad, το 7αρι φορτίζει σφαίρα καθότι 2,1Α, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για

την μπαταρία αυτό.

 

Το κύκλωμα της συσκευής ελέγχει πόσο ρευμα θα μπει

Όσο και να του δώσεις αυτό θα τραβήξει max 1,5A

Δεν έχει πρόβλημα αν το φορτίσεις με μεγαλύτερο φορτιστή

Έτσι κι αλλιώς στον χρόνο τα iPhone θέλουν μπαταρία καινούργια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κύκλωμα της συσκευής ελέγχει πόσο ρευμα θα μπει

Όσο και να του δώσεις αυτό θα τραβήξει max 1,5A

Δεν έχει πρόβλημα αν το φορτίσεις με μεγαλύτερο φορτιστή

Έτσι κι αλλιώς στον χρόνο τα iPhone θέλουν μπαταρία καινούργια

 

Ούπς, αυτο δεν το γνώριζα. Είναι βέβαιο για όλες τις συσκευές ή ανάλογα με χρήση ή παρτίδα;

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ούπς, αυτο δεν το γνώριζα. Είναι βέβαιο για όλες τις συσκευές ή ανάλογα με χρήση ή παρτίδα;

 

Όλα τα σημερινά τηλέφωνα έτσι λειτουργούν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κύκλωμα της συσκευής ελέγχει πόσο ρευμα θα μπει

Όσο και να του δώσεις αυτό θα τραβήξει max 1,5A

Δεν έχει πρόβλημα αν το φορτίσεις με μεγαλύτερο φορτιστή

Έτσι κι αλλιώς στον χρόνο τα iPhone θέλουν μπαταρία καινούργια

Άρα συμφωνούμε ότι φορτίζει πιο γρήγορα, τώρα αυτό που λες ότι στον χρόνο

θες αλλαγή δεν το κατάλαβα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Άρα συμφωνούμε ότι φορτίζει πιο γρήγορα, τώρα αυτό που λες ότι στον χρόνο

θες αλλαγή δεν το κατάλαβα.

 

Ναι συμφωνούμε

Μετά τον ένα χρόνο ημερολογιακά θέλουν αλλαγή οι μπαταρίες των iPhone.

Έτσι έχω παρατηρήσει περίπου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χθες παρατηρησα κατι ωραιο.πηρα ενα powerbank xiaomi και μεσα 45 λεπτα σε flight mode μου φορτισε το κινητο απο 17% μεχρι 100%.επιτελους βρηκα το μοναδικο (-) του κινητου.και απ'οτι καταλαβα το κινητο υποστηριζετε απο ταχεια φορτιση.και το ωραιο ειναι οτι σε 15 λεπτα ειχα απο 17% σε 52% :up: :yahoo:

 

τα Powerbanks εχουν quick charge και απλη θυρα...τουλαχιστον το δικο μου που ειναι της anker. τα iphone δεν νομιζω οτι διαθετουν Quick charge.

Link to comment
Share on other sites

τα Powerbanks εχουν quick charge και απλη θυρα...τουλαχιστον το δικο μου που ειναι της anker. τα iphone δεν νομιζω οτι διαθετουν Quick charge.

και γιατι φορτιζει τοσο γρηγορα?? εγω εχω αυτο http://www.e-shop.gr/xiaomi-mi-power-bank-2-10000mah-black-p-TEL.033775

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη οθονης σε iphone 6s ποσο κοστιζει;; Οχι απαραιτητα απο το επισημο σερβις..Περιοχη Θεσσαλονικη..Ανταποκρινεται κανονικα η οθονη σπασμενη που ειναι, αρα απ οτι καταλαβαινω δεν εχει πειραχθει το digitizer ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...