Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τάσο έγραψα .

Με άλλα λόγια, η γρήγορη φόρτιση δεν είναι τόσο απαραίτητη (πλην κάποιον περιπτώσεων που βιάζεσαι και δεν έχεις μπαταρία) ενώ η πλήρης μπαταρία είναι ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΗ. Σκέψου ότι με 100% μπαταρία και οι περισσότεροι δεν είναι ευχαριστημένοι. Αν την πάνε στο 80% θα υποφέρουν.....:)

Αυτό για τους κύκλους μπαταρίας ισχύει αλλά εγώ το ξέρω αθροιστικά. Όχι μόνο με τις πλήρεις φορτίσεις. Αν δηλαδή φορτίσω 2 φορές στο 50% θα μου μετρήσει μία φόρτιση. Σκέψου αν μετράει ΜΟΝΟ πλήρεις φορτίσεις, αν εγώ το φορτίζω για 2 χρόνια ως το 80% η μπαταρία θα είναι ολοκαίνουρια????

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπικές προτεραιότητες και όπως είπα και πριν δεν λέω ότι αυτό που κάνεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος είναι λάθος. Το γράφω για να μη παρεξηγηθώ.

 

Απλά ήθελα να τονίσω ότι την μια έλεγες ότι σε πειράζει που θα χαλάσει η μπαταρία πιο γρήγορα αλλά στην άλλη περίπτωση είπες ότι δεν σε νοιάζει αν με αυτό τον τρόπο έχει φθορά η μπαταρία

 

Νομίζω πως πρέπει να χαιρόμαστε την συσκευή μας πάνω από όλα. Τόσα λεφτά δώσαμε.

Δεν κάθομαι να σκεφτώ ποτε και πως και γιατί.

Το βάζω στην πρίζα όποτε μπορώ και το βγάζω πάλι όποτε μπορώ και δεν με νοιάζει αν και ποτε θα χαλάσει

Αυτό είναι το σημαντικότερο να χαρούμε τις συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βρε μην είστε "ψυχαναγκαστικοί" με τη μπαταρία.

Αν είναι στο 1,5 ή στα 2 έτη να αλλάξουμε μια μπαταρία, δεν χάθηκε ο κόσμος. :)

Δεν δώσαμε τόσα λεφτά για να γίνουμε μανιακοί με τις φορτίσεις και τις αποφορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν και η 11.2.1 λέει ότι δεν έχει αλλαγές εγώ νομίζω ότι δουλεύει καλύτερα το τηλέφωνο μου

Την έχω από εχθές το βράδυ. Βλέπω ότι υπάρχει μια σχετική ομαλότητα πλέον στο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα πάρεις τα 128gb. Τα 32 δεν φτάνουν ούτε για ζητω.....

Από αναβαθμίσεις μη το φοβάσαι.

 

Σε αλλο γνωστο forum που εκανα παρομοιο θεμα μου ειπαν παρε το 32αρι και αγοραζε cloub καθε μηνα για τα +50gb.. αλλοι μου λεγαν οτι δεν αξιζει τοσα λεφτα για το 32αρι... ωφου μπερδεμα..

Και αυτο το 8αρι χαθηκε ο κοσμος να μην εχει γυαλι πισω?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο γνωστο forum που εκανα παρομοιο θεμα μου ειπαν παρε το 32αρι και αγοραζε cloub καθε μηνα για τα +50gb.. αλλοι μου λεγαν οτι δεν αξιζει τοσα λεφτα για το 32αρι... ωφου μπερδεμα..

Και αυτο το 8αρι χαθηκε ο κοσμος να μην εχει γυαλι πισω?

 

Καθαρά θέμα αναγκών

Στην προηγούμενη συσκευή ποσά δεδομένα είχες;

Ανάλογα σκέψου και για την επόμενη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θέμα αναγκών

Στην προηγούμενη συσκευή ποσά δεδομένα είχες;

Ανάλογα σκέψου και για την επόμενη

 

Κοιταξε να δεις στο Lumia 1020 κατα κυριο λογω τραβουσα φωτογραφιες.. εφαρμογες social media και ελαχιστες ακομα βασικες εφαρμογουλες.. παιχνιδια κτλ οχι..

Τραβουσα φωτογραφιες σε dng(raw) αρχειο με πολυ μεγαλη αναλυση για επεξεργασια στο Lightroom.. Μετα απο 4 χρονια φετος αρχισα να περναω στο pc.. Τωρα στο iPhone επειδη βλεπω πολλα ωραια πραγματακια μπορει να τραβαω και βιντεο που με το 1020 δεν τραβουσα ποτε, μπορει να τραβαω και περισσοτερες φωτογραφιες..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις στο Lumia 1020 κατα κυριο λογω τραβουσα φωτογραφιες.. εφαρμογες social media και ελαχιστες ακομα βασικες εφαρμογουλες.. παιχνιδια κτλ οχι..

Τραβουσα φωτογραφιες σε dng(raw) αρχειο με πολυ μεγαλη αναλυση για επεξεργασια στο Lightroom.. Μετα απο 4 χρονια φετος αρχισα να περναω στο pc.. Τωρα στο iPhone επειδη βλεπω πολλα ωραια πραγματακια μπορει να τραβαω και βιντεο που με το 1020 δεν τραβουσα ποτε, μπορει να τραβαω και περισσοτερες φωτογραφιες..

 

Τα βίντεο πιάνουν πολύ χώρο

Αν θέλεις να τα έχεις όλα στην συσκευή πάρε 128gb

Αν θέλεις κάποια να τα περνάς στον υπολογιστή και να μην υπάρχουν στην συσκευή τότε τα 32gb φτάνουν.

Επειδή όμως δεν ξέρεις ποσά θα χρειαστείς καλύτερα βρες ένα με μνήμη 128gb να είσαι σίγουρος αλλιώς δεν γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο πιάνουν πολύ χώρο

Αν θέλεις να τα έχεις όλα στην συσκευή πάρε 128gb

Αν θέλεις κάποια να τα περνάς στον υπολογιστή και να μην υπάρχουν στην συσκευή τότε τα 32gb φτάνουν.

Επειδή όμως δεν ξέρεις ποσά θα χρειαστείς καλύτερα βρες ένα με μνήμη 128gb να είσαι σίγουρος αλλιώς δεν γίνεται

 

Και γω κατι τετοιο σκεφτομαι αν παω στο 7αρι να παρω το 128 να μαι καλλυμενος και οχι να σκεφτομαι να τραβηξω βιντεο για να μην πιασει πολυ χωρο.. στο pc θα περναω μονο πολυ σημαντικες στιγμες.. αλλα ναι την φορητοτητα την προτιμω 1000 φορες..

 

Τωρα ομως ανεβαινω στα 780.. 100 ευρω πανω και παω στο 8αρι.. αλλα το 8αρι απο θεμα εμφανισης με προβληματιζει ασχημα το γυαλι σε περιπτωση αναποδιας.. και δεν ξερω ποιο μου καθεται καλυτερα στο ματι, η matte πισω πλευρα + logo ή η gloss πισω πλευρα + logo.. μιας και λειτουργικα νομιζω ειναι ιδια (αν εξαιρεσεις τον πιο γρηγορα επεξεργαστη)

 

Μπερδεμα μπερδεμα..

Ποιο ευκολο ειναι να σου παιρνουν αλλοι δωρο τελικα παρα να το παιρνεις ο ιδιος στον εαυτο σου..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατι τετοιο σκεφτομαι αν παω στο 7αρι να παρω το 128 να μαι καλλυμενος και οχι να σκεφτομαι να τραβηξω βιντεο για να μην πιασει πολυ χωρο.. στο pc θα περναω μονο πολυ σημαντικες στιγμες.. αλλα ναι την φορητοτητα την προτιμω 1000 φορες..

 

Τωρα ομως ανεβαινω στα 780.. 100 ευρω πανω και παω στο 8αρι.. αλλα το 8αρι απο θεμα εμφανισης με προβληματιζει ασχημα το γυαλι σε περιπτωση αναποδιας.. και δεν ξερω ποιο μου καθεται καλυτερα στο ματι, η matte πισω πλευρα + logo ή η gloss πισω πλευρα + logo.. μιας και λειτουργικα νομιζω ειναι ιδια (αν εξαιρεσεις τον πιο γρηγορα επεξεργαστη)

 

Μπερδεμα μπερδεμα..

Ποιο ευκολο ειναι να σου παιρνουν αλλοι δωρο τελικα παρα να το παιρνεις ο ιδιος στον εαυτο σου..

 

Κι αν πας σε 8αρι είναι 64αρι

Κι αν είναι έτσι δίνεις κάτι παραπάνω και παίρνεις το 256

Κι αν δώσεις για το 256 καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις το Χ

Κι αν είναι να πάρεις το Χ το μικρό καλύτερα να πάρεις το 256

Και στο τέλος δεν θα πάρεις τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι αν πας σε 8αρι είναι 64αρι

Κι αν είναι έτσι δίνεις κάτι παραπάνω και παίρνεις το 256

Κι αν δώσεις για το 256 καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις το Χ

Κι αν είναι να πάρεις το Χ το μικρό καλύτερα να πάρεις το 256

Και στο τέλος δεν θα πάρεις τίποτα

 

Ακριβως ετσι ειναι το μυαλο μου αυτη τη στιγμη :lol:

Απο κει που μια ζωη ελεγα σιγα μην δωσω 600 ευρω για κινητο τωρα κανω παζαρια για 700-800-900 στον ιδιο μου τον εαυτο..

Οταν λεω "μπερδεμα" το εννοω, μου χει καρβουνιασει το κεφαλι 2 μερες τωρα.. αυτες τις βλακειες κανει η Apple με τα παρομοια design και μας τσακιζει τον εγκεφαλο..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι το μυαλο μου αυτη τη στιγμη :lol:

Απο κει που μια ζωη ελεγα σιγα μην δωσω 600 ευρω για κινητο τωρα κανω παζαρια για 700-800-900 στον ιδιο μου τον εαυτο..

Οταν λεω "μπερδεμα" το εννοω, μου χει καρβουνιασει το κεφαλι 2 μερες τωρα.. αυτες τις βλακειες κανει η Apple με τα παρομοια design και μας τσακιζει τον εγκεφαλο..

 

Πάρε ένα 7 Plus 128gb μεταχειρισμένο και έκλεισε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα 7 Plus 128gb μεταχειρισμένο και έκλεισε

 

Brand new να χω το κεφαλι μου ήσυχο και φουλ εγγυηση.. :happy:

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο γνωστο forum που εκανα παρομοιο θεμα μου ειπαν παρε το 32αρι και αγοραζε cloub καθε μηνα για τα +50gb.. αλλοι μου λεγαν οτι δεν αξιζει τοσα λεφτα για το 32αρι... ωφου μπερδεμα..

Και αυτο το 8αρι χαθηκε ο κοσμος να μην εχει γυαλι πισω?

 

Συγκρίνεις την "άπλα" των 128 με το cloud???

Στο φινάλε, αν θέλεις cloud βάζεις Google drive που ανεβάζει αυτόματα βίντεο και φωτογραφίες ΧΩΡIΣ όριο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις την "άπλα" των 128 με το cloud???

Στο φινάλε, αν θέλεις cloud βάζεις Google drive που ανεβάζει αυτόματα βίντεο και φωτογραφίες ΧΩΡIΣ όριο.....

 

Ναι αλλά πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή για να το κάνει ενώ στη apple τα κάνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή για να το κάνει ενώ στη apple τα κάνει αυτόματα.

 

Καλό το cloud αλλά 10 μέρες το είχα αφήσει να ανεβάζει αρχεία αλλά δεν τελείωσε ποτε

Σταμάτησα μετά την συνδρομή μου και σταμάτησα να το χρησιμοποιώ

Καλύτερα iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κράτημα των shsh blobs . Είναι σε 10.3.3 και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κρατήσω blobs από μεγαλύτερη έκδοση χωρίς να αναβαθμισω πχ σε 11.1.2 ; έτσι ώστε αν αναβαθμισω αργότερα να μπορέσω να επιστρέψω πιο χαμηλά ; αν κάποιος ξέρει ας μου στείλει ένα μνμ !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κράτημα των shsh blobs . Είναι σε 10.3.3 και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κρατήσω blobs από μεγαλύτερη έκδοση χωρίς να αναβαθμισω πχ σε 11.1.2 ; έτσι ώστε αν αναβαθμισω αργότερα να μπορέσω να επιστρέψω πιο χαμηλά ; αν κάποιος ξέρει ας μου στείλει ένα μνμ !

 

Και να τα έχεις πάλι πρέπει να έχεις κάνει jailbreak πρώτα

Όποτε αν πας σε iOS 11.2.1 που δεν υπάρχει jailbreak σου είναι άχρηστα

Γενικά έχει αρχίσει να σβήνει η jailbreak σκηνή όποτε μείνε όπως είσαι αν δεν χρειάζεται να αναβαθμίσεις

Όταν αργότερα αναβαθμίσεις δεν ξέρουμε τι θα ισχύει τότε

Πάντως η 11.2.1 καλά δουλεύει δεν μπορείς να πεις ότι είναι εκείνο το αρχικό πείραμα του iOS 11

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και γω που εχω περασει την 11.2.1 πολυ καλητερα και λιγο καλητερη μπαταρια βλεπω ολα κομπλε πανε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να κρατήσεις shsh χωρίς να είσαι jb και βγήκαν exploits που λένε γι jb πριν τα Χριστούγεννα η μέσα στις γιορτές . Απλά θέλω να ξέρω αν έχει νόημα να κρατήσω για την μελλοντική έκδοση . Αν δηλαδή θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω η θα πρέπει για την 11.1.2 να είμαι ήδη σε αυτή την έκδοση για να κρατήσω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρατηρώ το εξής, το σαφάρι έχει τρελή κατανάλωση μπαταρίας!

Πολύ περισσότερο από το λογικό κ πολύ περισσότερο από το chrome!

Το έχετε παρατηρήσει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρατηρώ το εξής, το σαφάρι έχει τρελή κατανάλωση μπαταρίας!

Πολύ περισσότερο από το λογικό κ πολύ περισσότερο από το chrome!

Το έχετε παρατηρήσει;

 

 

Όχι φυσικά ..αλλα πως το συμπέρανες αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα στην χρήση και μετά είδα τα ποσοστά στη μπαταρία...

 

 

 

Και γω το παρατήρησα αυτό φίλε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα στην χρήση και μετά είδα τα ποσοστά στη μπαταρία...

 

Το δοκίμασα και εγώ χθες και βρήκα διαφορά μεγάλη υπέρ του safari με ίδια χρήση ακριβώς

Σχετικά είναι αυτά πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...