Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καταλαβαίνω και έχεις απόλυτο δίκιο! περίμενε μέχρι να σε πάρουν τηλέφωνο και μέχρι τότε θα έχουμε νεότερα από τα παιδιά που το επέστρεψαν και πήραν άλλο να δεις εντυπώσεις !!

Καλά δεν είναι το θέμα μου αν θα έχω θέμα ή όχι. Το θέμα μου είναι ότι βαριέμαι να μπω στην όλη διαδικασία και φυσικά μιλάμε για λεφτά. Αντιθέτως αν είχαμε εδώ Apple stores δεν θα είχα θέμα να το αγοράσω και να μπω στην διαδικασία να το πάω πίσω ξέροντας πως θα έχω σωστό support. Αλλά με τα εδώ καταστήματα και την πολιτική που ακολουθούν είναι διαδικασία για γερά νεύρα.

 

Είμαι εντάξει με το 6 plus που έχω οπότε δεν είμαι τόσο ζεστός ακόμα για το 7 plus.

 

Και το iPhone 5 και το 6 Plus τα είχα πάρει από το πρώτο κιόλας μήνα της κυκλοφορίας τους και ας είχαν θέματα με το βάψιμο, με το λύγισμα και άλλα τόσα που είχαν ακουστεί και δεν είχα ποτέ θέμα με τίποτα από αυτά.

 

Τέλος πάντων μέχρι να με πάρουν έχουμε καιρό :lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι το θέμα μου αν θα έχω θέμα ή όχι. Το θέμα μου είναι ότι βαριέμαι να μπω στην όλη διαδικασία και φυσικά μιλάμε για λεφτά. Αντιθέτως αν είχαμε εδώ Apple stores δεν θα είχα θέμα να το αγοράσω και να μπω στην διαδικασία να το πάω πίσω ξέροντας πως θα έχω σωστό support. Αλλά με τα εδώ καταστήματα και την πολιτική που ακολουθούν είναι διαδικασία για γερά νεύρα.

 

Είμαι εντάξει με το 6 plus που έχω οπότε δεν είμαι τόσο ζεστός ακόμα για το 7 plus.

 

Και το iPhone 5 και το 6 Plus τα είχα πάρει από το πρώτο κιόλας μήνα της κυκλοφορίας τους και ας είχαν θέματα με το βάψιμο, με το λύγισμα και άλλα τόσα που είχαν ακουστεί και δεν είχα ποτέ θέμα με τίποτα από αυτά.

 

Τέλος πάντων μέχρι να με πάρουν έχουμε καιρό :lol::lol:

 

Σωστά και εγώ πιστεύω σε αυτό! Με το 6 plus έχεις δοκιμάσει μήπως το έχουν ζώσει τα φίδια και αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και εγώ πιστεύω σε αυτό! Με το 6 plus έχεις δοκιμάσει μήπως το έχουν ζώσει τα φίδια και αυτό ;;

:lol::lol::lol: Θα κοιτάξω μήπως έχω κανένα κροταλία.

 

Πάντως πέρα από την πλάκα σε κάθε gate που είχαμε πάντα υπήρχε και μια ανακοίνωση του τύπου είναι λίγα περιστατικά και μεμονωμένα ή το κρατάτε λάθος ή πάρτε θήκη για να μην έχετε θέμα (αλήθεια όταν έχεις θήκη συνεχίζεται να ακούγεται ο όποιος θόρυβος υπάρχει?) ή μην κάθεστε πάνω στο κινητό σας ή μην το βάζετε στην πίσω τσέπη, κτλ. Επίσης το είπαν 1-2 μέρες τα sites και μετά δεν ξανασχολήθηκαν ποτέ. Δεν υπάρχει καμία παραπάνω αναφορά γενικά στην είδηση. Οι μόνες αναφορές πλέον είναι από χρήστες από εδώ και από εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Θα κοιτάξω μήπως έχω κανένα κροταλία.

 

Πάντως πέρα από την πλάκα σε κάθε gate που είχαμε πάντα υπήρχε και μια ανακοίνωση του τύπου είναι λίγα περιστατικά και μεμονωμένα ή το κρατάτε λάθος ή πάρτε θήκη για να μην έχετε θέμα (αλήθεια όταν έχεις θήκη συνεχίζεται να ακούγεται ο όποιος θόρυβος υπάρχει?) ή μην κάθεστε πάνω στο κινητό σας ή μην το βάζετε στην πίσω τσέπη, κτλ. Επίσης το είπαν 1-2 μέρες τα sites και μετά δεν ξανασχολήθηκαν ποτέ. Δεν υπάρχει καμία παραπάνω αναφορά γενικά στην είδηση. Οι μόνες αναφορές πλέον είναι από χρήστες από εδώ και από εκεί.

 

Και χωρίς την θήκη να σε πληροφορήσω ότι δεν ακούγεται καθόλου οταν λέμε καθόλου εννοούμε καθόλου ! Η μόνη περίπτωση να το ακούσεις είναι να το κολλήσεις πραγματικά όμως να το κολλήσεις στο αυτί σου για να ακούσεις ένα ανεπαίσθητο ήχο μόνο και μόνο αυτό! Θεωρώ ότι αν ήταν πρόβλημα σίγουρα θα είχε βγάλει κάποια επίσημη ανακοίνωση η Apple !

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς την θήκη να σε πληροφορήσω ότι δεν ακούγεται καθόλου οταν λέμε καθόλου εννοούμε καθόλου ! Η μόνη περίπτωση να το ακούσεις είναι να το κολλήσεις πραγματικά όμως να το κολλήσεις στο αυτί σου για να ακούσεις ένα ανεπαίσθητο ήχο μόνο και μόνο αυτό! Θεωρώ ότι αν ήταν πρόβλημα σίγουρα θα είχε βγάλει κάποια επίσημη ανακοίνωση η Apple !

Μα αυτό είναι το θέμα που με βάζει σε σκέψεις, σε τι βαθμό είναι αυτός ο ήχος; Είναι όπως το έχω δει σε βίντεο που πρέπει να το κολλήσεις στο αυτί ή στο μικρόφωνο και να είσαι σε δωμάτιο με ηχομόνωση για να το ακούσεις ή όπως το λες εσύ; Ή για παράδειγμα εκεί που κάθεσαι ξάπλα στο δωμάτιο και παίζεις παιχνίδι το ακούς καθαρά;

 

Όπου έχω δει μιλάνε πως για να το ακούσεις πρέπει να το κολλήσεις στο αυτί ή σε μικρόφωνο και να έχει απόλυτη ησυχία. Εδώ που διαβάζω είναι το ανάποδο.

 

Και εγώ έτσι πιστεύω, πως κάτι θα είχαν πει όπως και τις προηγούμενες φορές. Θα έβγαιναν να πουν έστω μια "ατάκα" τύπου το κρατάτε λάθος.

 

Περιμένω το έτος που θα βγει ένα iPhone χωρίς κάποιο gate :lol::lol::lol: Εκτός και αν τα gates είναι είδος marketing, τότε πάω πάσο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς την θήκη να σε πληροφορήσω ότι δεν ακούγεται καθόλου οταν λέμε καθόλου εννοούμε καθόλου ! Η μόνη περίπτωση να το ακούσεις είναι να το κολλήσεις πραγματικά όμως να το κολλήσεις στο αυτί σου για να ακούσεις ένα ανεπαίσθητο ήχο μόνο και μόνο αυτό! Θεωρώ ότι αν ήταν πρόβλημα σίγουρα θα είχε βγάλει κάποια επίσημη ανακοίνωση η Apple !

 

Με μπέρδεψες φίλε...στο δικό σου τελικά ακούγεται κάτι ή όχι; χωρίς την θήκη εννοώ. Διαφορετικά πως βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα;

Σε εμένα ακουγόταν το ίδιο είτε με θήκη είτε χωρίς.

Για την ιστορία, σήμερα τους το πήγα πίσω (wind-έπαθαν πλάκα με τον ήχο οι υπάλληλοι καθώς δεν γνώριζαν άλλο περιστατικό) και μου είπαν ότι μέχρι τέλος εβδομάδας θα μου έχει έρθει καινούργια συσκευή.

Είδωμεν...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες φίλε...στο δικό σου τελικά ακούγεται κάτι ή όχι; χωρίς την θήκη εννοώ. Διαφορετικά πως βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα;

Σε εμένα ακουγόταν το ίδιο είτε με θήκη είτε χωρίς.

Για την ιστορία, σήμερα τους το πήγα πίσω (wind-έπαθαν πλάκα με τον ήχο οι υπάλληλοι καθώς δεν γνώριζαν άλλο περιστατικό) και μου είπαν ότι μέχρι τέλος εβδομάδας θα μου έχει έρθει καινούργια συσκευή.

Είδωμεν...

 

Ηρακλή όχι δεν το κάνει όπως το είχα πει και πιο πάνω ! Το συμπέρασμα βγαίνει βάση της λογικής γιατί αν χρειάζεται γυμνό το κινητό να το κολλήσετε στο αυτί για να ακούς τον ήχο πόσο μάλλον αν βάλεις μία θήκη είναι αδύνατον να ακουστεί! λογικό δεν είναι ;;

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή όχι δεν το κάνει όπως το είχα πει και πιο πάνω ! Το συμπέρασμα βγαίνει βάση της λογικής γιατί αν χρειάζεται γυμνό το κινητό να το κολλήσετε στο αυτί για να ακούς τον ήχο πόσο μάλλον αν βάλεις μία θήκη είναι αδύνατον να ακουστεί! λογικό δεν είναι ;;

 

Όχι δεν έχει λογική αυτό που λες. Επειδή δεν το κανει το δικό σου ειναι δύσκολο να το καταλάβεις. Οπως είπα και πριν, στο δικό μου ακούγεται το ίδιο με ή χωρις την θηκη :rolleyes:

Εσυ λες ότι ειναι αδύνατον να ακουστεί όταν του φοράς θηκη. Ε σου λέω λοιπόν ότι μια χαρά ακούγεται.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου κόλλησε το facebook και ο γιος μου αντί να κάνει soft reset το απεγκατέστησε. Τώρα όμως στο appstore της δείχνει ότι την έχει την εφαρμογή και της λέει άνοιγμα. Η εφαρμογή δεν είναι πουθενά στις σελίδες της , φυσικά δεν ανοίγει και στο search δεν υπάρχει στο τηλέφωνο ενώ από το appstore δεν μπορεί να την ξανακατεβάσει γιατί της λέει ότι την έχει στο τηλέφωνο. Έκανα δύο φορές soft reset αλλά τίποτα.
:p
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου κόλλησε το facebook και ο γιος μου αντί να κάνει soft reset το απεγκατέστησε. Τώρα όμως στο appstore της δείχνει ότι την έχει την εφαρμογή και της λέει άνοιγμα. Η εφαρμογή δεν είναι πουθενά στις σελίδες της , φυσικά δεν ανοίγει και στο search δεν υπάρχει στο τηλέφωνο ενώ από το appstore δεν μπορεί να την ξανακατεβάσει γιατί της λέει ότι την έχει στο τηλέφωνο. Έκανα δύο φορές soft reset αλλά τίποτα.

 

Μόνο αυτή είναι η λύση. Reset με πατημένο το home &a power button μέχρι να σβήσει.

Αν δεν πιάσει αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που θα διορθώσει το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτή είναι η λύση. Reset με πατημένο το home &a power button μέχρι να σβήσει.

Αν δεν πιάσει αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που θα διορθώσει το πρόβλημα

Φίλε Τάσο το έκανα χωρίς αποτέλεσμα. Κι εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Αν δεν βγει κάτι τότε hard reset

:p
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου κόλλησε το facebook και ο γιος μου αντί να κάνει soft reset το απεγκατέστησε. Τώρα όμως στο appstore της δείχνει ότι την έχει την εφαρμογή και της λέει άνοιγμα. Η εφαρμογή δεν είναι πουθενά στις σελίδες της , φυσικά δεν ανοίγει και στο search δεν υπάρχει στο τηλέφωνο ενώ από το appstore δεν μπορεί να την ξανακατεβάσει γιατί της λέει ότι την έχει στο τηλέφωνο. Έκανα δύο φορές soft reset αλλά τίποτα.

 

Οταν πατήσεις άνοιγμα απο το AppStore δηλαδή ανοίγει; Μια έξοδο απο το AppStore ίσως βοηθούσε καλύτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο αυτή είναι η λύση. Reset με πατημένο το home &a power button μέχρι να σβήσει.

Αν δεν πιάσει αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που θα διορθώσει το πρόβλημα

 

Τα 7ρια οχι με home αλλα με volume ;)

 

Κρατάς πατημένο το power και μετά πατάς και κρατάς το volume down!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατήσεις άνοιγμα απο το AppStore δηλαδή ανοίγει; Μια έξοδο απο το AppStore ίσως βοηθούσε καλύτερα

 

Όχι δεν ανοίγει. Πως κάνουμε έξοδο από το appstore; Μέσα από τα settings;

:p
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ανοίγει. Πως κάνουμε έξοδο από το appstore; Μέσα από τα settings;

 

Ρυθμίσεις / iTunes & AppStore / επιλέγεις το Apple ID σου και κανεις έξοδο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / iTunes & AppStore / επιλέγεις το Apple ID σου και κανεις έξοδο

 

Ok. Αυτό σκέφτηκα. Θα το κάνω σε λίγο για να δω. Σας ευχαριστώ παιδιά πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση και βοήθεια. Αυτό που έχω καταλάβει τόσα χρόνια με το κόλλημα στην τεχνολογία είναι ότι η κοινότητα των χρηστών iPhone (εγώ αν κι έχω περάσει από iPhone με 4, 4s, 5, 5s, 5c, 6plus και iPhone se, και από πολλά android θεωρώ τον εαυτό μου "πονεμένο" χρήστη windows phone αφού δεν μπορώ να ξεκολλήσω από αυτά) αυτό λοιπόν που έχω καταλάβει είναι ότι η κοινότητα των χρηστών iPhone είναι η πιο πολιτισμένη! Άλλο επίπεδο μιλάμε!

:p
Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω τα παιδιά που εχουν το προβλημα με τον θορυβο (hiss) οτι σήμερα παρέλαβα την συσκευή αντικατάστασης του iphone 7 plus 256gb που εστειλα πίσω.

Η νέα συσκευή είναι αθόρυβη (εντελως) και δεν παρουσιάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω τα παιδιά που εχουν το προβλημα με τον θορυβο (hiss) οτι σήμερα παρέλαβα την συσκευή αντικατάστασης του iphone 7 plus 256gb που εστειλα πίσω.

Η νέα συσκευή είναι αθόρυβη (εντελως) και δεν παρουσιάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Ευχαριστούμε :)

Κι εγώ περιμένω να έρθει το καινούργιο ευελπιστώντας να είναι αθόρυβο!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω τα παιδιά που εχουν το προβλημα με τον θορυβο (hiss) οτι σήμερα παρέλαβα την συσκευή αντικατάστασης του iphone 7 plus 256gb που εστειλα πίσω.

Η νέα συσκευή είναι αθόρυβη (εντελως) και δεν παρουσιάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Καλορίζικο και καλοδουλευτο!! Σου έστειλαν καινούργιο με το κουτί του σφραγισμένο όπως όταν το αγόρασες , η σκέτη συσκευή ;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το θέμα θορύβου (hissing) με έχει βάλει σε επιπλέον σκέψεις. Έχω το 6 Plus και μετά από δυο χρόνια παρουσιάζει η Apple το 7 Plus με ελάχιστες σχεδιαστικές διάφορες. Συνήθως όταν αλλάζω συσκευή, περιμένω να πάρω και κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα παλαιότερα μοντέλα. Από την άλλη έχουμε ένα πολύ γρήγορο 7 Plus με αδιαβροχοποιηση, με νέο home button και καλύτερη κάμερα κτλ.

 

Το 6 Plus μετά το iOS 10 ξεκίνησε καλά για δέκα μέρες και μετά άρχισε τα κολλήματα τα οποία μετά από Reset All Settings (χωρίς διαγραφή δεδομένων) εξαφανίστηκαν εντυπωσιακά θα έλεγα και η ταχύτητα της συσκευής βελτιώθηκε εξαιρετικά. Εδώ και δυο χρόνια φανταστείτε ποτέ δεν είχα κάνει το σχετικό reset.

 

Εξακολουθώ λοιπόν να έχω μια παρά πολύ καλή συσκευή αλλά την επόμενη χρόνια το προϊόν iPhone θα κλείσει 10 χρόνια ζωής και αναρωτιέται ο κόσμος κι εγώ μαζί, εάν θα παρουσιάσει εντελώς νέα συσκευή iPhone αντί για 7s Plus.

 

Το θέμα λοιπόν πάλι του θορύβου (hissing) με κάνει και αναρωτιέμαι αν αξίζει τελικά η μετάβαση από 6 Plus σε 7 Plus υπό τις προϋποθέσεις που ανέφερα παραπάνω. Από την άλλη η σημαντικη βελτιωμένη επεξεργαστική ταχύτητα και αδιαβροχοποιηση είναι κάτι που ξεχωρίζει για να το επιλέξω αλλά επιφυλάσσομαι για το τι θα δούμε την επόμενη χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλευτο!! Σου έστειλαν καινούργιο με το κουτί του σφραγισμένο όπως όταν το αγόρασες , η σκέτη συσκευή ;;

Καινουργια σφραγισμενη. Πληρες κουτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με το θέμα θορύβου (hissing) με έχει βάλει σε επιπλέον σκέψεις. Έχω το 6 Plus και μετά από δυο χρόνια παρουσιάζει η Apple το 7 Plus με ελάχιστες σχεδιαστικές διάφορες. Συνήθως όταν αλλάζω συσκευή, περιμένω να πάρω και κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα παλαιότερα μοντέλα. Από την άλλη έχουμε ένα πολύ γρήγορο 7 Plus με αδιαβροχοποιηση, με νέο home button και καλύτερη κάμερα κτλ.

 

Το 6 Plus μετά το iOS 10 ξεκίνησε καλά για δέκα μέρες και μετά άρχισε τα κολλήματα τα οποία μετά από Reset All Settings (χωρίς διαγραφή δεδομένων) εξαφανίστηκαν εντυπωσιακά θα έλεγα και η ταχύτητα της συσκευής βελτιώθηκε εξαιρετικά. Εδώ και δυο χρόνια φανταστείτε ποτέ δεν είχα κάνει το σχετικό reset.

 

Εξακολουθώ λοιπόν να έχω μια παρά πολύ καλή συσκευή αλλά την επόμενη χρόνια το προϊόν iPhone θα κλείσει 10 χρόνια ζωής και αναρωτιέται ο κόσμος κι εγώ μαζί, εάν θα παρουσιάσει εντελώς νέα συσκευή iPhone αντί για 7s Plus.

 

Το θέμα λοιπόν πάλι του θορύβου (hissing) με κάνει και αναρωτιέμαι αν αξίζει τελικά η μετάβαση από 6 Plus σε 7 Plus υπό τις προϋποθέσεις που ανέφερα παραπάνω. Από την άλλη η σημαντικη βελτιωμένη επεξεργαστική ταχύτητα και αδιαβροχοποιηση είναι κάτι που ξεχωρίζει για να το επιλέξω αλλά επιφυλάσσομαι για το τι θα δούμε την επόμενη χρόνια.

Θα πω την δικη μου εμπειρια χωρις να θελω να σε προκαταβαλω για τιποτα.

Εγω ειχα 6s plus 128gb gold και πηγα σε iphone 7 plus 256gb μαυρο ματ.

Σαν λειτουργια ios (τηλεφωνα μηνυματα κλπ) μικρη διαφορα αλλα σαν εμπειρια συσκευης (χρωμα αισθηση καμερες κλπ) αλλο τηλεφωνο. Για μενα παντα , καποιος αλλος μπορει να εχει αλλη αποψη.Σιγουρα η καλυτερη συσκευη IOS που ειχα ποτε και μια απο τις καλυτερες γενικοτερα. Να πω (πηγαινοντας προς τα πισω) οτι εχω περασει

απο iphone 6s plus, note 7 , note 5 , note 4 , note 2 ,lg V10 , lumia 950xl, Hp elite 3x, HTC 10 , lg g5 κλπ κλπ

Απο τη διαδρομη μου αυτα που με εχουν γεμισει εκτος απο ψυχολογικα (ξερετε τι εννοω) και πρακτικα ειναι το iphone 7 plus (ios10?) και τα note με κορυφαιο το εκρηκτικο note 7. Αν εισαι απο την μερια του ποταμιου της apple και εχεις την οικονομικη ανεση να αναβαθμηστεις προχωρι θα μεινεις ενθουσιασμενος (ιδιως τωρα που οι νεες παρτιδες δεν ειναι φιδια).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...