Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά για ένα περίεργο λόγο το παρήγγειλα στις 8 Οκτωβρίου Σάββατο και μου ήρθε σήμερα το πρωί στις 15! 1 εβδομάδα ακριβώς! Κουφό? iPhone 7 Plus 128GB Matte Black. Είναι το 1ο μου iPhone που είχα ποτέ. Έρχομαι από S7 edge. Αστεία γρήγορη η συσκευή... Με ζορίζει το iOS αλλά θα το συνηθίσω που θα πάει :D

 

 

 

Σε ποιο μαγαζί;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζί;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από τα Public!!!

 

Άσχετο παιδιά επειδή δεν γνωρίζω και πολλά από iphones έβαλα ένα τραγούδι στο youtube χθες και έπαιζε μόνο το κάτω ηχείο. Το πάνω που είναι το ακουστικό δεν έπαιζε και έχω δει βιντεάκια πως είναι και ηχείο μαζί το earpiece και σου δίνει αίσθηση stereo σε συνδυασμό με το κάτω. Είναι νορμάλ αυτό? Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση ή τα stereo παίζουν μόνο σε κομμάτια που είναι μέσα στο κινητό και όχι στο Youtube? Δεν το έψαξα παραπάνω να σας πω την αλήθεια ούτε έβαλα να παίξει κάποιο τραγούδι από το internal storage με την εφαρμογή αναπαραγωγής τραγουδιών. Το φορτίζω τώρα θα το ξανατσεκάρω μετά. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει!

Edited by Lerios

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Ειμαι κατοχος google nexus 6p και σκεφτομαι την μεταβαση στο 7 plus οχι γιατι εχω καποιο παραπονο απο το nexus μου αλλά επειδή δεν ειχα ποτε iphone και θελω να το δοκιμασω τουλαχιστο ένα χρόνο και μετά βλέπουμε ! Ο μόνος ενδοιασμος που εχω είναι οτι χρησιμοποιω παρα πολυ συχνά το google maps ειδικα τωρα με το turn by turn navigation με βολευει πάρα πολύ. Λοιπόν η ερώτηση που έχω ειναι αν το google maps στο IOS ειναι ακριβώς το ιδιο με το android και αν προσφερει κατι παραπανω στο android !

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Ειμαι κατοχος google nexus 6p και σκεφτομαι την μεταβαση στο 7 plus οχι γιατι εχω καποιο παραπονο απο το nexus μου αλλά επειδή δεν ειχα ποτε iphone και θελω να το δοκιμασω τουλαχιστο ένα χρόνο και μετά βλέπουμε ! Ο μόνος ενδοιασμος που εχω είναι οτι χρησιμοποιω παρα πολυ συχνά το google maps ειδικα τωρα με το turn by turn navigation με βολευει πάρα πολύ. Λοιπόν η ερώτηση που έχω ειναι αν το google maps στο IOS ειναι ακριβώς το ιδιο με το android και αν προσφερει κατι παραπανω στο android !

 

Ευχαριστω

Δεν έχω δουλέψει ποτέ google maps σε android αλλά από όσο ξέρω τα ίδια είναι πάνω κάτω. Δεν λείπει κάτι τρανταχτό στο google maps του ios. Αυτό δουλεύω όταν χρειάζομαι να δω μια διαδρομή και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στο android έχουν τη δυνατότητα αποθήκευσης χαρτών offline πλέον.

Ίσως κάποιος άλλος να γνωρίζει καλύτερα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στο android έχουν τη δυνατότητα αποθήκευσης χαρτών offline πλέον.

Ίσως κάποιος άλλος να γνωρίζει καλύτερα.

Αυτό το έχει και στο ios.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει ποτέ google maps σε android αλλά από όσο ξέρω τα ίδια είναι πάνω κάτω. Δεν λείπει κάτι τρανταχτό στο google maps του ios. Αυτό δουλεύω όταν χρειάζομαι να δω μια διαδρομή και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Υπάρχει όμως turn by turn navigation σαν το here maps? Που σου λέει ρε παιδί μου στριψε αριστερά στριψε δεξια κτλ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως turn by turn navigation σαν το here maps? Που σου λέει ρε παιδί μου στριψε αριστερά στριψε δεξια κτλ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ναι ετσι ειναι και στο ios .δουλευη αψογα .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ετσι ειναι και στο ios .δουλευη αψογα .

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κα εγω σημερα απο kaizer

γιατι απο πλαισιο περιμενα περιμενα και περασανε 20μερες.

ηθελα να ρωτησω εχετε βρει πουθενα διαθεσιμη την

iPhone 7 plus Leather Case Red σε ελλαδα??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω εχετε βρει πουθενα διαθεσιμη την

iPhone 7 plus Leather Case Red σε ελλαδα??

 

Πουθενά όμως!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαθέσιμη η έκδοση 10.0.3 μόνο για το 7 plus

 

Έχει πάνω από μέρα, και είναι για όλα τα 7αρια

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως, έπειτα από 2 εβδομάδες χρήσης χωρίς θήκη, απέκτησε την πρώτη μικρή γρατζουνιά στο τζαμάκι της κάμερας...
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η τελευταία beta 5 όπου ενδεχομένως είναι και η τελευταία. 1,95gb και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές! Ειδικά το portrait mode είναι πολύ ταχύτερο κ αξιόπιστο σε σχέση με τη beta 4. Όποτε λογικά την άλλη βδομαδα θα βγει η επίσημη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΛΥΣΗ ΜΕΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΟ HISSING ΣΤΑ IPHONE 7

 

 

λοιπόν παιδιά η λύση που εγώ βρήκα και είναι αξιόπιστη είναι μέσω εφαρμογών που υπάρχουν στο app store και το έχω ήδη δοκιμάσει, πάμε κατευθείαν:

 

 

1) κατεβάστε την εφαρμογή denoise η οποία θα εξαφανίσει τελειώς το hissing στα κινητά μας (για τους παλιούς το γνωστό Noise Reduction by Dolby)

 

2) κατεβάστε την εφαρμογή AudioFix η οποιά θα κάνει boost τον ήχο. Προσέξτε έχει φίλτρα για το hissing και σε αφήνει να το δοκιμάσεις χωρίς να πληρώσεις αλλά σε μένα δε δούλεψε με επιτυχία.

 

Και οι 2 εφαρμογές κοστίζουν αλλά σας λύνει το πρόβλημα για πάντα.

 

 

3) Τέλος υπάρχει μια εφαρμογή που τα κάνει όλα σε ένα χωρίς όμως να κάνει boost τον ήχο τόσο δυνατά όσο το AudioFix και είναι η VideoSoap 5 αλλά προσέξτε δε λέει πόσο κοστίζει και έψαξα λίγο στο ιντερνετ και είδα ότι κάνει 25Ευρώ!!! Οπότε δε τη προτείνω!

 

 

Αν λοιπόν θέλετε μόνο να εξαφανιστεί ο θόρυβος κατεβάστε τη 1η εφαρμογή που κάνει μόνο 2 Ευρώ και θα ησυχάσετε χωρίς να στείλετε πίσω τη συσκευή σας...

 

 

Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παρακαλώ μοιράστε το και αν βρείτε και δωρεάν εφαρμογές ακόμα καλύτερα!!

 

https://itunes.apple.com/us/app/denoise-background-noise-removal/id946423200?mt=8

 

https://itunes.apple.com/us/app/audiofix-for-videos/id1060647377?mt=8

 

https://itunes.apple.com/us/app/videosoap-5/id1087099925?mt=8

Link to comment
Share on other sites

ΛΥΣΗ ΜΕΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΟ HISSING ΣΤΑ IPHONE 7

 

 

λοιπόν παιδιά η λύση που εγώ βρήκα και είναι αξιόπιστη είναι μέσω εφαρμογών που υπάρχουν στο app store και το έχω ήδη δοκιμάσει, πάμε κατευθείαν:

 

 

1) κατεβάστε την εφαρμογή denoise η οποία θα εξαφανίσει τελειώς το hissing στα κινητά μας (για τους παλιούς το γνωστό Noise Reduction by Dolby)

 

2) κατεβάστε την εφαρμογή AudioFix η οποιά θα κάνει boost τον ήχο. Προσέξτε έχει φίλτρα για το hissing και σε αφήνει να το δοκιμάσεις χωρίς να πληρώσεις αλλά σε μένα δε δούλεψε με επιτυχία.

 

Και οι 2 εφαρμογές κοστίζουν αλλά σας λύνει το πρόβλημα για πάντα.

 

 

3) Τέλος υπάρχει μια εφαρμογή που τα κάνει όλα σε ένα χωρίς όμως να κάνει boost τον ήχο τόσο δυνατά όσο το AudioFix και είναι η VideoSoap 5 αλλά προσέξτε δε λέει πόσο κοστίζει και έψαξα λίγο στο ιντερνετ και είδα ότι κάνει 25Ευρώ!!! Οπότε δε τη προτείνω!

 

 

Αν λοιπόν θέλετε μόνο να εξαφανιστεί ο θόρυβος κατεβάστε τη 1η εφαρμογή που κάνει μόνο 2 Ευρώ και θα ησυχάσετε χωρίς να στείλετε πίσω τη συσκευή σας...

 

 

Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παρακαλώ μοιράστε το και αν βρείτε και δωρεάν εφαρμογές ακόμα καλύτερα!!

 

https://itunes.apple.com/us/app/denoise-background-noise-removal/id946423200?mt=8

 

https://itunes.apple.com/us/app/audiofix-for-videos/id1060647377?mt=8

 

https://itunes.apple.com/us/app/videosoap-5/id1087099925?mt=8

δεν υπαρχει περιπτωση λογισμικο να λυσει το προβλημα του coil noise κατω απο βαρυ επεξργαστικο φορτίο

εκτος και αν κανει underclock τον επεξεργαστη η του βαζει ταβανι ως προς την λειτουργία του.

ο θορυβος αυτος δεν ερχεται απο το ηχειο αλλα απο την πλακετα κατευθειαν οποτε μια εφαρμογη που παιζει με τα ηχεια και το μικροφωνο δεν ειναι λύση.. Απο οτι εχω διαβασει οι τελευταιες παρτιδες δεν εχουν το συγκεκριμενο προβλημα ΑΡΑ για μένα πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι η επιστροφη. Γνώμη μου πάντα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορούμε να δούμε τι παρτίδα είναι το κινητό μας ;; επίσης Μπορεί κάποιος να μας πει τι να κάνουμε για να δούμε αν ακούγετε ο ήχος αυτός και σε εμάς ;; Edited by cretaman
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορούμε να δούμε τι παρτίδα είναι το κινητό μας ;; επίσης Μπορεί κάποιος να μας πει τι να κάνουμε για να δούμε αν ακούγετε ο ήχος αυτός και σε εμάς ;;

βαλε το κινητο να τρεχει κατι (παιχνιδι , benchmark) και βαλε το αυτι σου πισω στο μηλαρακι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

βαλε το κινητο να τρεχει κατι (παιχνιδι , benchmark) και βαλε το αυτι σου πισω στο μηλαρακι.

 

Θα το κατεβάσω να δω! Δηλαδή ο ήχος που θα ακούω με κλειστά τα ηχεία τέρμα χαμηλωμένο θα είναι δυνατός η θα πρέπει να κολλήσω το αυτί μου στο μήλο για να ακούσω κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

Θα το κατεβάσω να δω! Δηλαδή ο ήχος που θα ακούω με κλειστά τα ηχεία τέρμα χαμηλωμένο θα είναι δυνατός η θα πρέπει να κολλήσω το αυτί μου στο μήλο για να ακούσω κάτι ;

 

εξαρταται ποσο τυχερος εισαι

για σιγουρα κολα το αυτι σου..

ειπαμε ο ηχος αυτος δεν εχει σχεση με τα ηχεια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από wind το black matte (παραγγελία από Τετάρτη) και οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες!! Περισσότερα τις επόμενες ημέρες...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...