Jump to content

Sony Xperia XZ


joe-4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το AVG να το αφήσω πάνω στην γραμμή που είναι μόνιμα ανοιχτό ή να το απενεργοποιησω? Παρατήρησες μεγαλύτερη κατανάλωση ε;; και πολύ μαυρίλα έπεσε στα μενού από μπλε που ηταν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απενεργοποίησε το εκτός αν θέλεις να έχεις antivirus Που θα σε ζαλίζει πότε θα το αγοράσεις. Αν το απενεργοποιήσεις δεν θα ξαναδεις τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην γραμμή εργαλείων μου την σπάει λίγο βασικά και έλεγα μήπως έβγαινε μόνο αυτο χωρίς να χρειαστεί να απενεργοποιησω το AVG... Τρώει μπαταρία αυτό στην γραμμή εργαλείων? Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην γραμμή εργαλείων μου την σπάει λίγο βασικά και έλεγα μήπως έβγαινε μόνο αυτο χωρίς να χρειαστεί να απενεργοποιησω το AVG... Τρώει μπαταρία αυτό στην γραμμή εργαλείων?

 

Για δες στις ρυθμίσεις του AVG. Τα περισσότερα apps που έχουν εικονίδιο στην status bar έχουν επιλογή στις ρυθμίσεις τους να μην εμφανίζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δες στις ρυθμίσεις του AVG. Τα περισσότερα apps που έχουν εικονίδιο στην status bar έχουν επιλογή στις ρυθμίσεις τους να μην εμφανίζεται.

 

Τι να πω δεν το έχω βρει να φεύγει το AVG από την μπάρα ειδοποιήσεων... Ούτε στις ρυθμίσεις βρήκα κατι

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν το έχω βρει να φεύγει το AVG από την μπάρα ειδοποιήσεων... Ούτε στις ρυθμίσεις βρήκα κατι

 

Φίλε μου, δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχεις το AVG στη συσκευή σου. Απενεργοποίησέ το, σου τρώει πόρους και μπαταρία χωρίς λόγο!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχεις το AVG στη συσκευή σου. Απενεργοποίησέ το, σου τρώει πόρους και μπαταρία χωρίς λόγο!!

 

Τρώει τόσο μπαταρία η βλακεια αυτή?? Απλά θεωρώ ότι το AVG είναι καλό anti-virus και τώρα με την αναβάθμιση το βγάζει και πάνω και είναι σπαστικό... Τι να πω... Και τι βάλω για anti-virus? Έχει και κάτι άλλα κουλά η 8αρα λίγο χαζά... Η Sony δε θα κάνει τπτ αλλαγές?

Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

Τρώει τόσο μπαταρία η βλακεια αυτή?? Απλά θεωρώ ότι το AVG είναι καλό anti-virus και τώρα με την αναβάθμιση το βγάζει και πάνω και είναι σπαστικό... Τι να πω... Και τι βάλω για anti-virus? Έχει και κάτι άλλα κουλά η 8αρα λίγο χαζά... Η Sony δε θα κάνει τπτ αλλαγές?

 

Δεν χρειάζεσαι antivirus, μην ασχολείσαι καν!

Δεν ξέρω πόση μπαταρία τρώει, αλλά σίγουρα, κάτι τρώει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιξω διαψηφισμο στο αναλογο thread,μια βοηθεια σαν φωτογραφιες πως βγαζει,εχω ενα zte axon 7 με 1.7 aperture.....και μου εκαναν προταση ανταλλγης με xz
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιξω διαψηφισμο στο αναλογο thread,μια βοηθεια σαν φωτογραφιες πως βγαζει,εχω ενα zte axon 7 με 1.7 aperture.....και μου εκαναν προταση ανταλλγης με xz

 

δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το ανταλλάξεις είναι μια χαρά και τα δύο σαφώς και σε χαρακτηρίστηκα δε θα δεις μεγάλη διαφορά πιστεύω με το σόνι !!!γνώμη μου πάντα κράτησε το ZTE , αλλά αν θες και την εμπειρία της Σονι και μια αλλαγή είναι ένα πολύ καλό κινητό και πολύ δυνατό και αξιόλογο το xz...(προσωπικά όμως δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το ανταλλάξεις είναι μια χαρά και τα δύο σαφώς και σε χαρακτηρίστηκα δε θα δεις μεγάλη διαφορά πιστεύω με το σόνι !!!γνώμη μου πάντα κράτησε το ZTE , αλλά αν θες και την εμπειρία της Σονι και μια αλλαγή είναι ένα πολύ καλό κινητό και πολύ δυνατό και αξιόλογο το xz...(προσωπικά όμως δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά)

 

Ευχαριστω πολύ φιλέ μου για το χρόνο σου και την συμβουλή σου

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώσεις σχετικά με email, tapatalk κλπ λαμβάνετε κανονικά; Δεν "χτυπάει" τίποτα, ενώ στις άλλες συσκευές μου έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά. Viber, messenger δουλεύουν σωστά μόνο. Δεν έχω απενεργοποιησει συγχρονισμό από ότι βλέπω. Τι στο καλό...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει συνέχεια ειδοποιήσεις του τύπου η εφαρμογή τάδε εκτελείται στο παρασκήνιο. Και δεν σβήνουν με τίποτα, μου έχει σπάσει τα νεύρα...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει συνέχεια ειδοποιήσεις του τύπου η εφαρμογή τάδε εκτελείται στο παρασκήνιο. Και δεν σβήνουν με τίποτα, μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

:lol: Μετά την ήδη σπαστική ειδοποίηση ότι τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα ήρθε και αυτή που αναφέρεις. Σφαίρα πάντως η ROM!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βλακεια με το παρασκήνιο τι δουλειά κάνει? Βγαίνει? Γτ πολλούς μας έχει σπάσει τα νεύρα βλέπω... Επίσης μετά την αναβάθμιση τι μειονέκτηματα και τι πλεονεκτήματα έχετε δει?
Link to comment
Share on other sites

To "παρασκήνιο" προφανώς σε βοηθάει να δεις αν κάτι σου τρώει μπαταρία χωρίς λόγο. Παρά το γεγονός ότι το AVG και (σε εμένα) τρέχει και ο "φακός" στο παρασκήνιο σχεδόν συνέχεια, στην κατανάλωση μπαταρίας δεν φαίνονται.

 

Πρωταθλητής κατανάλωσης είναι το chrome και οι φωνητικές κλήσεις αυτές τις μέρες, με τρίτη την οθόνη.

 

Πάντως μόλις σταμάτησα να το "πειράζω" απλά για να δω τι έχει αλλάξει, με βγάζει πάλι δύο ημέρες, σχεδόν. Διαβάζω πως όλες οι συσκευές που έχουν φορεμένες ενημερώσεις Νοεμβρίου έχουν αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας, οπότε πιθανόν κάτι λάθος να πήγε από την Google. Να δούμε με την επόμενη ενημέρωση ασφάλειας. Από το XDA λένε ότι ο χρόνος οθόνης ως το άδειασμα δεν έχει επηρεαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουν όμως καμία ενημέρωση εκεί στην Sony? Θα το ψάξουν δηλαδή? ή ο Θεός βοηθός? Μπας και διορθώσει κατι χαζά που έχει μετά την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα ενημερώσεις Δεκεμβρίου. Μπράβο στην Sony για το πως το χειρίζεται το πράγμα!

 

μιά αλλαγή που είδα, μόλις σηκώσεις το τηλέφωνο από το τραπέζι για να απαντήσεις, σταματάει να χτυπάει ο ήχος κλήσης.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται, έκανε χθες μια ενημέρωση και για τότε λαγκάρει απίστευτα το τηλέφωνο σε όλες τις εφαρμογές. Το έχει πάθει κάποιος η μόνο σε εμένα συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται, έκανε χθες μια ενημέρωση και για τότε λαγκάρει απίστευτα το τηλέφωνο σε όλες τις εφαρμογές. Το έχει πάθει κάποιος η μόνο σε εμένα συμβαίνει?
Κάνε reset.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό με τον ήχο κλήσης δεν ισχύει, μάλλον πάτησα κάποιο κουμπί κατά λάθος όταν σήκωσα το τηλέφωνο :)

 

Διαφορές σε ταχύτητα δεν είδα (προς το χειρότερο δηλαδή γιατί καλύτερο δύσκολα), κολλήματα/παγώματα δεν έχω δει και η μπαταρία ΠΟΛΥ βελτιωμένη σαν κατανάλωση στην "μη χρήση". Η έρευνα που είχε κάνει το XDA βέβαια έβγαλε σαν κύριο ύποπτο το playstore και το WiFi.

 

Κάτι άλλο δεν πρόσεξα. Απορώ γιατί δεν βγαίνει changelog.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα τρελές διάφορες όμως στο λίγο που κοίταξα... Τώρα από ταχύτητα δε ξέρω κάτι με χαλάει αλλά θα δείξει τι να πω... Ελπίζω να κάνει κάτι καλό ή σονι
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο ρε παιδιά...στο Facebook δεν υπάρχει καμία σελίδα για τα σόνι όπως έχουν για Samsung Apple lg και όλοι οι υπόλοιποι? όχι επίσημη σελίδα , εννοώ να μπαίνουν να συζητάνε παν φόρουμ όπως έχουν όλες οι εταιρίες...γιατί δεν έχω βρει κάτι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...