Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edo tha vreis ayto poy psaxneis:http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=29110&highlight=mobiluck

Δυστυχώς! ακολούθησα τις οδηγίες εγκατάστασης, αλλά όταν προσπαθήσεις να στείλεις αρχείο βγάζει το μήνυμα για να το αγοράσεις. Μήπως έχει να προτείνει κάποιος κάποια άλλη version;

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω αν το nokia 6680 παίρνει άλλες προσόψεις ευχαριστώ.

 

Παιρνει, αλλα οχι τοσο απλα οσα τα τηλεφωνα που υποστηριζουν express-on covers. Τσεκαρε αυτο εδω

http://www.serie60.it/modules.php?name=News&file=article&sid=24&mode=&order=0&thold=0

Ειναι στα ιταλικα αλλα με φωτος

 

Μια αναζητηση στο e-bay ,θα δεις πανω-κατω τι κυκλοφορει

http://search.ebay.com/search/search.dll?cgiurl=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.com%2Fws%2F&fkr=1&from=R8&satitle=nokia+6680+covers&category0=

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας. προσφατα πηρα το nokia 6680(οχι vodafone live!)και εβαλα τις ρυθμισεις για 3g σημερα αλλα δεν δουλευουν. Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι χειροκινητα?
Fiat Uno 1.0 i.e
Link to comment
Share on other sites

τα νευρα μου.....

εμενα συνεχιζεται η ιδια κατασταση.....

δεν ανοιγει βιντεο-mms...(αλλο παλι και τουτο....)....

και οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι να το δωσω αυτες τις μερες μια και παω για το 70.....

ουφφφφφφφφ........

 

 

λοιπον σχετικα με αυτο....

εβγαλα την sim απο το 6680 για να την βαλω στο νο 70 :p υστερα την ξαναβαζω στο 6680 και ολα δουλευουν ρολοι....ανοιγει κανονικα τα mms και παλι....

τι να πω...? η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..... :D

Link to comment
Share on other sites

:w00t: Τον τελευταιο καιρο, το κατα τα αλλα πανεμορφο κινητο μου... ;) εχει αναπτυξει μια ιδιαιτεροτητα, ή μαλλον μια δική του προσωπικοτητα...

Οταν ανοιγω το πορτακι της καρτας κανει επανεκινηση και μετα ενω ειναι η καρτα μεσα στην συσκευη δεν την αναγνωριζει αμεσως... :wacko:

Η εκδοση του λογισμικου της συσκευης ειναι :

v 3.04.11

14-04-05

RM-36

Η καρτα μνημης ειναι η ΑΤΡ 512 ΜΒ και τα προγραμματα που εχω ηδη εγκατεστημενα ειναι τα εξης :FScaller, MumSMS+, InstantSis, FileMan, Blackllist , HandyPhototosafe, MediaSafe , PowerLock, SystemExplorer, SysMan και το Εορτολογιο .Και απο παιχνιδια SuperMiners, IQ , Fireball ,MetalSlug και Rayman.

Το πιο πιθανο ειναι να το παω για αναβαθμιση μεσα στην εβδομαδα οποτε και ελπιζω να σταματησουν τα αδικαιολογητα restart...

Αν καποιος απο συforumιτες εχει υποψην του οτι καποια απο τα προγραμματακια που εχω περασει δημιουργουν προβληματα ας ενημερωσει...

Με soft Format θα δω καμμια αλλαγη λετε ?

Στην συσκευη δεν εχω εγκατεστημενο κατι , ειναι ολα στην καρτα μνημης

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας. προσφατα πηρα το nokia 6680(οχι vodafone live!)και εβαλα τις ρυθμισεις για 3g σημερα αλλα δεν δουλευουν. Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι χειροκινητα?

pare thl th Vodafon na sou steiloun tis ry8mhseis....

Exeis ephle3ei sth leitourgia diktuou th "diplh leitourgia"??(Auto einai stis Ry8miseis Diktyou...)

 

Se poia perioxh eisai???Exei 3G eky pou eisai???

 

Giati na valeis 3G???

Oloi to apofeygoume me to 6680 kai th Voda.... ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia pia einia i teleutai version software to 6680 ?.iparxei tropos na prosthesoume ram sto 6680 ? En to metexi arxisa na skeftome oti dn axize i agora t 6880.Isws tha itan kalitera na perimenw gia to n70 ? Na to poulisw na parw to n70 i dn axizei ton kopo ?

 

kaneis edw ?:cry: :this: :eek: :shifty:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

:w00t: Τον τελευταιο καιρο, το κατα τα αλλα πανεμορφο κινητο μου... ;) εχει αναπτυξει μια ιδιαιτεροτητα, ή μαλλον μια δική του προσωπικοτητα...

Οταν ανοιγω το πορτακι της καρτας κανει επανεκινηση και μετα ενω ειναι η καρτα μεσα στην συσκευη δεν την αναγνωριζει αμεσως... :wacko:

Η εκδοση του λογισμικου της συσκευης ειναι :

v 3.04.11

14-04-05

RM-36

Η καρτα μνημης ειναι η ΑΤΡ 512 ΜΒ και τα προγραμματα που εχω ηδη εγκατεστημενα ειναι τα εξης :FScaller, MumSMS+, InstantSis, FileMan, Blackllist , HandyPhototosafe, MediaSafe , PowerLock, SystemExplorer, SysMan και το Εορτολογιο .Και απο παιχνιδια SuperMiners, IQ , Fireball ,MetalSlug και Rayman.

Το πιο πιθανο ειναι να το παω για αναβαθμιση μεσα στην εβδομαδα οποτε και ελπιζω να σταματησουν τα αδικαιολογητα restart...

Αν καποιος απο συforumιτες εχει υποψην του οτι καποια απο τα προγραμματακια που εχω περασει δημιουργουν προβληματα ας ενημερωσει...

Με soft Format θα δω καμμια αλλαγη λετε ?

Στην συσκευη δεν εχω εγκατεστημενο κατι , ειναι ολα στην καρτα μνημης

dokimase na alla3eis to theme poy exeis orisei... ayto to problima to eixa ki egw ki otan alla3a theme den moy to 3anaekane...

Link to comment
Share on other sites

kaneis edw ?:cry: :this: :eek: :shifty:

η τελευταια αν δεν κανω λαθος ειναι η RM-36

v4.04.07. δε γινεται να προσθεσεις ram, οση εχει απο τη μανα του. οσο μπορεις κρατα αδεια τη μνημη τηλεφωνου, οτι ισχυε και στο 6600. το Ν70 ειναι η εξελιξη του 6680 και ειναι και πιο φτηνο, γουστα ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

dokimase na alla3eis to theme poy exeis orisei... ayto to problima to eixa ki egw ki otan alla3a theme den moy to 3anaekane...

Φιλε μου το προσπαθησα και δεν φταει το theme... :O

μαλλον κατι αλλο φταιει ...

Λογικα θα του κανω την αναβαθμιση και θα δω απο εκει και περα τι γινεται...

 

Και μια ασχετη ''ρητορικη'' ερωτηση : Πως και δεν εχει διαρευσει στο ΝΕΤ το προγραμμα των κινητων ωστε να τα αναβαθμιζουμε μονοι μας ???? :mad: :worry:

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Και μια ασχετη ''ρητορικη'' ερωτηση : Πως και δεν εχει διαρευσει στο ΝΕΤ το προγραμμα των κινητων ωστε να τα αναβαθμιζουμε μονοι μας ???? :mad: :worry:

 

Περα απο την αναβαθμιση & το software,που βρισκονται, χρειαζεται και καποιος εξοπλισμος :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το προσπαθησα και δεν φταει το theme... :O

μαλλον κατι αλλο φταιει ...

Λογικα θα του κανω την αναβαθμιση και θα δω απο εκει και περα τι γινεται...

 

Και μια ασχετη ''ρητορικη'' ερωτηση : Πως και δεν εχει διαρευσει στο ΝΕΤ το προγραμμα των κινητων ωστε να τα αναβαθμιζουμε μονοι μας ???? :mad: :worry:

Υπάρχει διαθέσιμο σε πολλά "κρυφά" σαιτ κλπ. Το θέμα είναι οτι μέσα στο κλειδί προστασίας του λογισμικού υπάρχουν και διάφοροι αλγόριθμοι του προγράμματος, οπότε αν δεν το έχεις το λογισμικό (εκτός απ το οτι δεν λειτουργεί καθόλου) δεν δουλεύει σωστά. Τα Nokia shops διαθέτουν συνήθως ένα απλό μηχανηματάκι (FLS-4) το οποίο είναι και PKD-1 (κλειδί) και προγραμματιστής ταυτόχρονα.

Η άλλη λύση είναι να αγοράσεις εξοπλισμό απο τρίτους ο οποίος βέβαια δεν είναι τόσο καλός αλλα κάνει τη δουλειά του.

Το δικό μου PKD-1 το είχα αγοράσει πρίν καιρό 1500 ευρώ(γνήσιο) οπότε φαντάζεσαι οτι δέν αξίζει να πάρεις τέτοιο εξοπλισμό για ένα τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

4.050407 έτσι είναι κανονικά και μάλλον είναι πιό καινούρια

 

οχι φιλε μου v.4.04.07 22-08-05 ειναι η σωστη version και επισης η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου v.4.04.07 22-08-05 ειναι η σωστη version και επισης η τελευταια.

 

exei simantikes diafores apo tin 3.04.37 ? Dioti tote isws prepei na kanw anavathmisi

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν βλεπω διαφορες , μονο 1 -2 restart που εκανε το κινητο στο ασχετο εχουν σταματησει τιποτα φοβερο,αν και απο τη στιγμη που ειναι δωρεαν δεν βλεπω το λογο να μην την περασεις .
Link to comment
Share on other sites

χμ..

Μήπως είναι η ίδια?

Οποιος θέλει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου να την περάσουμε στο κινητό του να δούμε αν είναι πιο καινούρια, αν και νομίζω οτι αυτή που λέμε είναι η ίδια.

Για να δούμε τι αρχεία έχω εδώ.

 

RM-36_dp_v_1.00_MCUSW2.050415_EURO.exe

RM-36_dp_v_2.00_MCUSW3.050411_EURO.exe

RM-36_dp_v_2.01_MCUSW3.050411_EURO.exe

RM-36_dp_v_2.03_MCUSW3.050411_EURO.exe

RM-36_dp_v_2.04_MCUSW3.050411_EURO.exe

RM-36_dp_v_3.02_MCUSW3.050435_EURO.exe

RM-36_dp_v_4.00_MCUSW3.050437_EURO.exe

RM-36_dp_v_4.01_MCUSW3.050437_EURO.exe

RM-36_dp_v_4.02_MCUSW3.050437_EURO.exe

RM-36_dp_v_5.01_MCUSW3.050412_VF_Greece.exe

RM-36_dp_v_6.00_MCUSW4.050407_EURO.exe

RM-36_dp_v_6.01_MCUSW4.050407_EURO.exe

 

Αν το πάρουμε με νούμερα τότε αυτή που λέει ο chryant είναι η τελευταία sw version

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη αναβαθμιση που εκανα ηταν η 3.04.11, δευτερη η 3.04.37 και πριν 2-3 εβδομαδες η 4.04.07 δειτε αυτο το κομματι ειναι απο το 9volto (Νέα έκδοση λογισμικού για Nokia 6680 v4.0504.0.7) και ειναι ακριβως η ιδια με αυτη που λεω.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ηρακλειο κρητης αλλα τωρα λειτουργει και ειναι ενταξει δοκιμασα κιολας και δουλευει τελεια χωρις προβληματα ηχου και βιντεο
Fiat Uno 1.0 i.e
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ανντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα με το 6680 μου.Περίπου από χθές το βράδυ και μέχρι το μεσημέρι έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις.Το ίδιο πράγμα άρχισε από τις 6 σήμερα και συνεχίζει.Έχω δοκιμάσει soft και hard reset αλλά τίποτα.Δοκίμασα και το προφίλ εκτός σύνδεσης και την επιλογή για μόνο GSM αλλά τίποτα δεν φαίνεται να πτοεί τις επανεκκινήσεις.Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό ; ; ;

File mou kai to diko mou to kanei auto.Thelei anavathmisi(20euro).Prosorina kane auto:prin to anoikseis vgale ti memory card kai meta afou anoiksei bale ti pali.Mono otan vgazeis ti memory card anoigei.Elpizw na se voithisa.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...