Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

tote gia poio logo otan vazw 128mb mou leei 'den exei eisaxthei karta mnimis'?
Μήπως δεν είναι dual voltage; Δες εδώ... ;)
Link to comment
Share on other sites

paidia ehw to 6681, ehw memory card reader alla gia na perasw tis efarmoges prepei prota na ehw file explorer gia na tis egatastisei apo tin karta

omws den ehw bluetooth oute iperithres gia na stilw ton explorer.ginetai na ton egatastisw stelnointas to stin karta mmc?

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο σημαντικο, εχω τηλ. στις επαφες και βλεπω απο το μενου επιλογων ξεχωριστα τα δεδομενα τηλεφωνων της καρτας σιμ. ΑΝτιγραφη στη μνηη του κινητου δεν υπαρχει. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Με απενεργοποιημένο το κινητο κράτα πατημένα ταυτόχρονα τα πλήκτρα *,3 και το πράσινο ακουστικό και μετά πάτα το power on.Θα ξεκινήσει τότε το φορμάτ.Εναλλακτικά μπορεις να κάνεις φορματ μέσω του προγράμματος system tools της Psiloc.:)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω το 6681 που κοστιζει περιπου 250ε στον Γερμανο.

Στα ιδια λεφτα κοστιζει το Motorola V-635 που εξισου με ενδιαφερει.

 

Πιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο κινητο συνολικα (γιατι απο features αν εξαιρεσουμε το λειτουργικο ειναι στα ιδια επιπεδα)?

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Το 6681 είναι ταχύτερο,ενώ το μενού του είναι κατά πολύ λειτουργικότερο.

Μολοταύτα το ανοικτό λειτουργικό του Νόκια είναι εκείνο που κάνει τη διαφορά.Δε σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό ;

Link to comment
Share on other sites

Το 6681 είναι ταχύτερο,ενώ το μενού του είναι κατά πολύ λειτουργικότερο.

Μολοταύτα το ανοικτό λειτουργικό του Νόκια είναι εκείνο που κάνει τη διαφορά.Δε σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό ;

 

Με ενδιαφερει φυσικα διοτι παραδοσιακα τα κινητα που ειχα τα "σκαλιζα",απλα εαν ειναι να προτιμησω το 6681 σε βαρος του V-635 θα πρεπει να εχει σαφεστερα καλυτερη καμερα,λιγοτερα bugs και τετοια features γυρω απο την ευχρηστια.Γενικα δηλαδη να μου λειτουργει απροβληματιστα..Αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει φυσικα διοτι παραδοσιακα τα κινητα που ειχα τα "σκαλιζα",απλα εαν ειναι να προτιμησω το 6681 σε βαρος του V-635 θα πρεπει να εχει σαφεστερα καλυτερη καμερα,λιγοτερα bugs και τετοια features γυρω απο την ευχρηστια.Γενικα δηλαδη να μου λειτουργει απροβληματιστα..Αξιζει?
Φιλε μου ειναι απο τα πιο αξιοπιστα κινητα/smartphones που υπαρχουν με παρα πολυ αξιολογη καμερα και σιγουρα δεν μπορει να συγκριθει το συγκεκριμενο κινητο με το V635!features γυρω απο την ευχρηστια?Με κλειστα τα ματια 6681!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

To 6681 υποστηρίζει το ΤΙΜ PLUS ?

Μια γρήγορη ματία που έριξα στην ιστοσελίδα της ΤΙΜ , δεν το έχει.

 

Μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει ? :help:

Link to comment
Share on other sites

eixa ξαναρωτησει αλλα δεν μου απαντησε κανεις,δεν μπορω με τιποτα να περασω εφαρμογες στο κινητο μου.μου γραφει λειτουργια απετυχε!ουτε στο 6680,ουτε στο 7610 που εχω...καμια εφαρμογη,μα καμια!!γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

eixa ξαναρωτησει αλλα δεν μου απαντησε κανεις,δεν μπορω με τιποτα να περασω εφαρμογες στο κινητο μου.μου γραφει λειτουργια απετυχε!ουτε στο 6680,ουτε στο 7610 που εχω...καμια εφαρμογη,μα καμια!!γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει???

Καταρχάς ποια έκδοση λογισμικού έχεις στο 6680;

 

Δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές με το Nokia PCSuite ;Ο υπολογιστής αναγνωρίζει το κινητό τηλέφωνο ;

 

Μάλλον θα ήταν σοφότερο να χρησιμοποιήσεις έναν Card Reader για να εγκαθιστάς προγράμματα στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στο φιλο χρηστη παραπανω. ΕΠειδη το εχω να σου πω οτι το μενου ειναι πολυ γρηγορο, εχει πολυ καλη καμερα, αξιζει τα λεφτα του και το εχει προσφορα ο Γερμανος σε σουπερ τιμη, παιζει ολες τις εφαρμογες σχεδον και αναλογα με τη ρυθμιση φωτεινοτητας στην οθονη του διατηρεις σε καλα επιπεδα την μπαταρια. Τωρα ερωτηση. Στο δικο μου εχει την εκδσοη V3.10.6 ΡΜ-57 που ειναι περσινη. Υπαρχει καμια νεωτερη για αναβαθμιση και που θα την κανω?
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στο φιλο χρηστη παραπανω. ΕΠειδη το εχω να σου πω οτι το μενου ειναι πολυ γρηγορο, εχει πολυ καλη καμερα, αξιζει τα λεφτα του και το εχει προσφορα ο Γερμανος σε σουπερ τιμη, παιζει ολες τις εφαρμογες σχεδον και αναλογα με τη ρυθμιση φωτεινοτητας στην οθονη του διατηρεις σε καλα επιπεδα την μπαταρια. Τωρα ερωτηση. Στο δικο μου εχει την εκδσοη V3.10.6 ΡΜ-57 που ειναι περσινη. Υπαρχει καμια νεωτερη για αναβαθμιση και που θα την κανω?

1) Υπάρχει η 6681 RM-57 6.09.00

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=47128

2)Σε οποιδήποτε club nokia (εντός εγγύησης free):)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ποια έκδοση λογισμικού έχεις στο 6680;

 

Δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές με το Nokia PCSuite ;Ο υπολογιστής αναγνωρίζει το κινητό τηλέφωνο ;

 

Μάλλον θα ήταν σοφότερο να χρησιμοποιήσεις έναν Card Reader για να εγκαθιστάς προγράμματα στη συσκευή σου.

λοιπον η εκδοση μου ειναι 3,04,11 14-4-05,μπορω να κανω ολες τις λειτουργιες κανονικα εκτος να περασω προγραμματα!κανω συνχροναιζ,αντιγραφα ασφαλειας,μεταφορα δεδομενων,κανονικα,μονο προγραμματα αλλα κανενα προγραμμα οχι μερικα ναι και μερικα οχι!

δοκιμασα σε 7610 που εχω με τον ιδιο τροπο να περασω προγραμματα,και μου βγαζει το ιδιο παραθυρο"λειτουργια απετυχε".

το δοκιμαζω σσε αλλο υπολογιστη,και μου βγαζει ακριβως τα ιδια!δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει,αφου το τηλεφωνο αναγνωριζεται κανονικα απο τους υπολογιστες...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η εκδοση μου ειναι 3,04,11 14-4-05,μπορω να κανω ολες τις λειτουργιες κανονικα εκτος να περασω προγραμματα!κανω συνχροναιζ,αντιγραφα ασφαλειας,μεταφορα δεδομενων,κανονικα,μονο προγραμματα αλλα κανενα προγραμμα οχι μερικα ναι και μερικα οχι!

δοκιμασα σε 7610 που εχω με τον ιδιο τροπο να περασω προγραμματα,και μου βγαζει το ιδιο παραθυρο"λειτουργια απετυχε".

το δοκιμαζω σσε αλλο υπολογιστη,και μου βγαζει ακριβως τα ιδια!δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει,αφου το τηλεφωνο αναγνωριζεται κανονικα απο τους υπολογιστες...

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το Ν90.

Ενώ δούλευε κανονικά, έτυχε μια φορά που ήταν συνδεδεμένο στο p.c. να με καλέσουν.

Από τότε ενώ γινόταν κανονικά η σύνδεση, έκαμνα συγχρονισμό, backup δεν μπορούσα με τίποτα να μεταφέρω αρχεία, εφαρμογές.

Προσωπικά έλυσα το ππρόβλημα με full format των windows.

Ρίξε όμως μια ματιά, πριν προβείς κι εσύ σε κάτι ανάλογο,εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1131828#post1131828

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia6680 μπορώ να το αναβαθμίσω σε Νokia6680i να το χρησιμοποιήσω σαν i-mode συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...