Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου τηλεφωνου; Εχω το νοκια 3230 και σκεφτομαι να αγορασω αλλη μια συσκευη. Τι παραπανω εχει σε σχεση με το 3230(εκτος απο την οθονη);

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου τηλεφωνου; Εχω το νοκια 3230 και σκεφτομαι να αγορασω αλλη μια συσκευη. Τι παραπανω εχει σε σχεση με το 3230(εκτος απο την οθονη);

 

Φιλε μου,αυτο θα σε βοηθησει. :)

http://www.nokia.com/phones/comparephones/compare_results.jsp?location=EMEA&language=EN&pageaction=COMP&phone=6680&phone=3230

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δοκίμασα να τρέξω το Example3D (το demo απ'το χαζοπαιχνιδάκι που οδηγάς το αυτοκινητάκι στο πάρκιγκ) για να δω κατά πόσο δουλεύουν κυριλέ τα 3D graphics του OpenGL ES αλλά δεν είχα τύχη. :(

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/9a5a59d0-82c7-4184-b383-7ccc853506e8/Series_60_DP_2nd_Ed_FP_2_OpenGL_ES_3D_Example_v1_0_en.zip.html

 

Τα γραφικά μου βγαίνουν corrupt. Δοκίμασα και την emulated έκδοση και πάλι δεν. Ομολογουμένως όταν βγήκε το προγραμματάκι έλεγε πως το είχαν δοκιμάσει μονάχα σε 6630 αλλά περίμενα να δουλεύει.

 

Κανένας άλλος το δοκίμασε ή μόνο εγώ ήμουν ο γκαντέμης; :O

http://sw.nokia.com/id/9a5a59d0-82c7-4184-b383-7ccc853506e8/Series_60_DP_2nd_Ed_FP_2_OpenGL_ES_3D_Example_v1_0_en.zip

 

ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

paidia to 6680 exei eytomato kleidwma plhktrologiou giati egw den to brhka mexri stigmhs! :p

 

 

Δεν εχει αυτοματο κλειδωμα αλλα υπαρχει ενα προγραμμα που μπορεις να βαλεις και κλειδωνει αυτοματα το τηλεφωνο. Αutolock λεγεται αν θες το εχω πες μου το Mail σου να στο στειλω.

http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που έκανα εγώ αλλά δεν πέτυχε ήταν να αντιγράψω όλους τους φακέλους απο το e/system/mail/00001001_s (ή ότι άλλο ήταν στο 6600) και να τους περάσω στο 6680 πάλι στον φάκελο e/system/mail/00001001_s.

 

Θα δοκιμάσω να αντιγράψω τον φάκελο άμα είναι και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Δεν πρεπει να πάρεις το φακελο e:\system\mail\00001001_s αλλα όλο τον φάκελο e:\system\mail. Mε έναν file explorer πήγαινε στο 6600 στον φάκελο e:\system και κάνε αντιγραφή τον φάκελο mail

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το Nokia 6680 εδώ και μια εβδομάδα και έχω πρόβλημα με το σήμα. :mad: :angry: Παρακάτω κάνω περιγραφή προβλήματος μπας και με βοηθήσει κανείς γιατί από Voda :whip: ακόμα περιμένω βοήθεια….

 

Καταρχάς το πρόβλημα παρουσιάζετε μόνο στο σπίτι μου στο Βόλο (Αγία-Παρασκευή πριν τον Άνω Βόλο) στο οποίο από σήμα η Voda μια χαρά είναι. Κανένα πρόβλημα δεν είχα με άλλες συσκευές (ΟΧΙ 3G, ΟΧΙ Symbian).

Εκεί που είναι μια χαρά και μπορώ να πάρω τηλ και να στείλω SMS παθαίνει μια φρίκη και ενώ φαίνεται να έχω σήμα σχεδόν Full, δεν μπορώ να πάρω ούτε τηλ ούτε SMS να στείλω αλλά ούτε και να με πάρει κάποιος τηλ (του λέει «Ο συνδρομητής Vodafon που καλέσατε είναι πιθανόν απενεργοποιημένος, παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα.») Άμα κάνω να πάρω τηλ, προσπαθεί να πάρει και ενώ λέει «Κλήση…» απλά σταματάει την διαδικασία κλήσης και χωρίς μήνυμα επιστρέφει στην οθόνη αναμονής. Καμιά φορά κάνει να πάρει και μου βγάζει μήνυμα «Σφάλμα Δικτύου». Αυτό το παθαίνει μόνο στο δωμάτιο με το PC μου, συνήθως όταν το βάλω για φόρτιση (όπως παρατήρησα σήμερα).Το θέμα είναι ότι άμα κάνω Restart και αφού το βγάλω από τη φόρτιση δεν έχει καθόλου σήμα.. Κάνω αναζήτηση φορέα, και μου βρίσκει και τους τρεις. Διαλέγω Voda και μου λέει «Αίτημα σε εξέλιξη…» μέχρι που σκάει μήνυμα «Δεν επιτεύχθηκε πρόσβαση». Μετά του λέω να κάνει αυτόματη αναζήτηση και όταν το θυμηθεί θα βρει σήμα κανονικά και θα μπορώ πλέον να πάρω τηλ μέχρι να το ξαναπάθει… :(

 

Να επισημάνω ότι έχω απλή SIM και όχι USIM (δεν γνωρίζω τις διαφορές τους, απλά την αναφέρει το manual) εδώ και ενάμιση χρόνο και ότι το ίδιο πρόβλημα με το σήμα είχε γνωστός μου με το Sony Ericsson Z1010 με USIM σε άλλη περιοχή του Βόλου και αναγκάστηκε να αλλάξει κιν…

 

Ακόμα στις Ρυθμίσεις δικτύου στη Λειτουργία δικτύου έχω επιλέξει GSM και ΟΧΙ Διπλή λειτουργία.

 

Ελπίζω να μην ήμουνα πολύ κουραστικός αλλά έκανα αναλυτική νομίζω περιγραφή προβλήματος.

 

:cry: PLZ HELP ME!!! :cry:

 

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι αποδεκτή…

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα, ειχε σημα το κινητο και δεν επερνα καμμια κληση οταν με καλουσαν. Αυτο συνεβαινε μετα απο φορτιση! Πηγα στην Νοκια και εγινε ελεγχος σηματος της συσκευης. Τελικα ηταν προβληματικη η συσκευη και την επόμενη μέρα μου εδωσαν καινουρια. Δεν φταιει η καρτα sim!!

Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Eχω ρυθμίσει τα μυνηματα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης, χωρίς card reader, μέσα από τις ρυθμίσεις. Απο τοτε εχω το προβλημα να μην μπορω να κανω αποθηκευση στην εκθεση τους ηχους κλήσεις απο τα μυνηματα που δεχομαι μεσω bluetooth.Μηπως γνωριζει κανεις τι πρεπει να κάνω?
Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δοκίμασα να τρέξω το Example3D (το demo απ'το χαζοπαιχνιδάκι που οδηγάς το αυτοκινητάκι στο πάρκιγκ) για να δω κατά πόσο δουλεύουν κυριλέ τα 3D graphics του OpenGL ES αλλά δεν είχα τύχη. :(

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/9a5a59d0-82c7-4184-b383-7ccc853506e8/Series_60_DP_2nd_Ed_FP_2_OpenGL_ES_3D_Example_v1_0_en.zip.html

 

Τα γραφικά μου βγαίνουν corrupt. Δοκίμασα και την emulated έκδοση και πάλι δεν. Ομολογουμένως όταν βγήκε το προγραμματάκι έλεγε πως το είχαν δοκιμάσει μονάχα σε 6630 αλλά περίμενα να δουλεύει.

 

Κανένας άλλος το δοκίμασε ή μόνο εγώ ήμουν ο γκαντέμης; :O

http://sw.nokia.com/id/9a5a59d0-82c7-4184-b383-7ccc853506e8/Series_60_DP_2nd_Ed_FP_2_OpenGL_ES_3D_Example_v1_0_en.zip

 

ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!

Σε εμένα παίζει, αλλά δεν είναι και κάτι το τρομερό. Αν βγεί σχετικό παιχνίδι, σίγουρα θα Λέει... (σ.σ... δεν εμφανίζει αυτοκινητάκι το πρώτο αρχείο... κινούμενα 3D σχήματα έχει...)

 

Το κόλπο με την αντιγραφή των μηνυμάτων, σε εμένα, δεν είχε παίξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου κλεψαν το 6630 :cry: και ηθελα να ρωτησω αξιζει το 6680 η να παρω καλυτερα παλι 6630.Η video κληση δεν με ενδιαφερει απλα η συνδεση στο net με το κιν μου.
Link to comment
Share on other sites

Eχω ρυθμίσει τα μυνηματα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης, χωρίς card reader, μέσα από τις ρυθμίσεις. Απο τοτε εχω το προβλημα να μην μπορω να κανω αποθηκευση στην εκθεση τους ηχους κλήσεις απο τα μυνηματα που δεχομαι μεσω bluetooth.Μηπως γνωριζει κανεις τι πρεπει να κάνω?

 

Βάλε το fileman της Symbianware και μόλις σου έρχεται μήνυμα, μπαίνε στην εφαρμογή, στον φάκελο mailbox πας πάνω στο μήνυμα που έλαβες και το κάνεις αντιγραφή στον φα΄κελο που θες να το αποθηκεύσεις.

 

Το 6630 δεν έχει αυτό το πρόβλημα με την αποθήκευση, αλλά χρησιμοποιώ πάντα τον τρόπο που περιέγραψα καθώς είναι πολύ πιο γρήγορος και αξιόπιστος.

Link to comment
Share on other sites

To ΤΙΜ Ιmagine υποστηρίζει επιτέλους το 6680.

 

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα κενό sms στο 9000.

 

Τον Απρίλιο κυκλοφόρησε η συσκευή, τον Ιούνιο βγήκε με ΤΙΜ Imagine.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eχω ρυθμίσει τα μυνηματα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης, χωρίς card reader, μέσα από τις ρυθμίσεις. Απο τοτε εχω το προβλημα να μην μπορω να κανω αποθηκευση στην εκθεση τους ηχους κλήσεις απο τα μυνηματα που δεχομαι μεσω bluetooth.Μηπως γνωριζει κανεις τι πρεπει να κάνω?

αυτο γινεται και σε 6630 και πρεπει να ειναι καποιο προβληματακι του symbian 8 κανενα format στην μνημη τηλεφ. καλυτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

pou mporw na brw full to imaging features kai to Active Standby? pantiste sas parakalw. einai kala programmatakia kai ta dyo auta.... kanoun omws gia 668*? :cry: :cry: :cry: opoios ta brei as kanei tin palikaria na ta steilei sto mail leontokardos2004@yahoo.gr
:shoot: :cry: :rocket: REAL MADRID FC FOREVER
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το fileman της Symbianware και μόλις σου έρχεται μήνυμα, μπαίνε στην εφαρμογή, στον φάκελο mailbox πας πάνω στο μήνυμα που έλαβες και το κάνεις αντιγραφή στον φα΄κελο που θες να το αποθηκεύσεις.

 

Το 6630 δεν έχει αυτό το πρόβλημα με την αποθήκευση, αλλά χρησιμοποιώ πάντα τον τρόπο που περιέγραψα καθώς είναι πολύ πιο γρήγορος και αξιόπιστος.

 

Tο προβλημα αυτο δεν το ειχε παρουσιασει στην αρχη, αλλα οταν εκανα μεταφορα μυνηματων στην καρτα μνημης. Επισης δοκιμασα να δημιουργησω mms και δεν μπορει να φορτωσει εικόνες, ηχους κλπ. Μαλλον η λύση ειναι να κανω format.

Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μορφοποίηση στην μνήμη τηλεφώνου, κάνε και στην κάρτα μνήμης γιατί εκεί μπορεί να βρίσκεται το πρόβλημα (το πιθανότερο είναι αυτό). Όπως αναφέρεις, το πρόβλημα εμφανίστηκε όταν μετέφερες τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

POSSIBLE MMC CORRUPTION CASES IN SALES PACKAGE MMC

It is possible that in some situations using Nokia 6680 there may be abnormal

failures of the RS-MMC memory card included in the sales package.

A certain batch of 6680 MMC modules included in sales package (please see

picture below) might be affected of these abnormal failures.

Affected MMC identification:

- Three text rows

- Text is in the same level as CE mark

- Second row begins with letters “JPN”

Note: RS-MMCs, not part of the original sales package, are not affected.

Symptoms:

After some use, the following symptoms may appear:

- Images or the whole images directory disappears

- Gallery thumbnails disappear

- Messages stored on the MMC become unusable

- Other MMC data is corrupted

- The MMC becomes fully unusable

Reason for the abnormal failures:

Some of the MMCs are not functioning according to specifications.

Repair instructions:

A replacement MMC module is available as a spare part. (please see picture

below)

Replacement MMC identification:

- There are two written rows under CE mark

- In the end of last row there is a text “KOREA”

CONFIDENTIAL 2 (2)

x Level 1 x Level 2 x Level 3 x Level 4 Ref.

RM-36 SB-012 Copyright © Nokia Corporation 2005

Replace the corrupted MMC module with new spare MMC module. The old

MMC must be destroyed (to protect user data).

If the customer wants to save images etc. from old MMC, he/she can do it by

using PC Suite to transfer data from the MMC to his/her own computer.

Note:

Any customer returning their Nokia 6680 for any other issue, should also be

advised to change the MMC.

 

 

It is suggested that the warranty period for selected MMCs should match that

of the Nokia 6680 product according to local guidelines.

 

Υ.Γ1: Δεν το διαβάσατε, δεν το είδατε, δεν το ξέρετε. ;)

 

Υ.Γ2: * Σας επισυνάπτω φωτογραφίες της ελλατωματικής και της διορθωμένης κάρτας.

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι τραγικη αυτη η vodafone..Εδω και ποσες μερες μου λενε οτι θα το φερουν το κινητο και με πηγαινουν απο αυριο σε αυριο!Ολοι οι αλλοι το εχουν φερει...Ημαρτον δλδ,ποσο πρεπει να περιμενουμε ακομα?
My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...μαλλον σε δουλευουν. Όλα τα καταστηματα εδω στη περιοχη μου το εχουν. Κραξ'τους και πηγαινε κι αλλου.
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...μαλλον σε δουλευουν. Όλα τα καταστηματα εδω στη περιοχη μου το εχουν. Κραξ'τους και πηγαινε κι αλλου.

Ρε'συ..σημερα το απογευμα πηρα τηλ σε voda Περιστερι,Πετρουπολη και στα κεντρικα στην Στουρναρα,Πανεπιστημιου,Σταδιου και πηγα και στο Ιλιον..ολοι μου ειπαν οτι δεν παιζει!!Και οχι τπτ αλλο,θα το επαιρνα απο καπου αλλου(πλαισιο,γερμανος π.χ),αλλα εχω την επιδοτηση,αυτο σκεφτομαι...Με εχουν εκνευρισει πραγματικα!!

 

Σε ποια περιοχη μενεις εσυ?

My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ1: Δεν το διαβάσατε, δεν το είδατε, δεν το ξέρετε. ;)

 

Affected MMC identification:

- Three text rows

- Text is in the same level as CE mark

- Second row begins with letters “JPN”

 

Τhanks Handsetman :cool: :up:

Απο καιρο το περιμενα αυτο το νεο.

,οι αρχικες και πολυ βασιμες υποψιες μας , επαληθευτηκαν λοιπον ;)

Κατεχω λοιπον μια ελαττωματικη καρτα ,ευτυχως ομως δεν την χρησιμοποιησα ουτε μια φορα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λετε σε τι χρωματα εχει βγει το 6681? ειναι αληθεια οτι εχει βγει και σε μπλε χρωμα? κατα την γνωμη σαs σε ποιο χρωμα ειναι πιο ομορφο?
Link to comment
Share on other sites

Aν χρησιμοποιήσω το κινητό σαν modem για να συνδεθώ μέσω 3G στο Internet από το PC μου, τι χρέωση υπάρχει;

Αν χρησιμοποιείς Vodafone CU και A le carte είναι δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...