Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασδα το Full screen caller 3.00 αλλα δεν μου δουλευει ρε παιδια αν και το δεχεται σαν προγραμμα το κινητο.Μονο μικρη φωτογραφια του καλουντος μου βγαζει το τηλεφωνο.Το εχει δοκιμασει καποιος αλλος ???? :O :O :O

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Γιάννης

 

to dokimasa kai egw sto 6630 mou,kanei kanonika tin egatastasi alla den leitourgei...

:-(

 

Δοκιμάστε την έκδοση 3.02.Αυτή κάνει για το κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Apo ola ayta poy aneferes,ta perissotera einai LEPTOMEREIES.

Τι λεπτομέρειες ρε ποιητή, θα μας τρελάνεις; Εσύ τρως το παραμύθι με την ετικέττα 3G και προσπαθείς να πείσεις τον κοσμάκη ότι είναι... λεπτομέρειες; :confused:

 

Σου απάντησε ο Μιχάλης από κάτω αλλά ας τα ξαναπιάσουμε:

-Φλας στην φωτογραφική μηχανή και προστασία του φακού

Σημαντικό αν θες σου αντέξει σε heavy duty χρήση και να βγάζεις νυχτερινές χωρίς χιόνια.

262K colours

Έχεις δει τη διαφορά στα χρώματα;

Pictbridge

Σημαντικό για την ευκολία μιας που οι photo printers έχουν φθηνήνει τόσο πολύ.

Active Standby

Μια απ'τις πιο χρήσιμες προσθήκες. Σου δείχνει συνέχεια τα επόμενά σου ραντεβού, δε χάνεις τίποτα. Συν της άλλης είναι και σβέλτα links για τις σημαντικότερες εφαρμογές.

Νέα imaging features

Κάνουν τις φωτογραφίες πιο ενδιαφέρουσες χωρίς να χρειάζεται PC editing.

Βελτιωμένο music player

Απαραίτητο αν ακούς μουσικές, ιδιαίτερα στα 668x.

 

Κοινώς το 3G είναι γι'αυτούς που πραγματικά το θέλουν ή θα έρθει στο χωριό τους. Αλλιώς και τα 40 Ευρώ διαφορά είναι λεφτά. Πάρε καλύτερη MMC με αυτά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Prof Wizzard για διάβασε το mobile-review κάποια μέτρια σχόλια για τα Ν90 και Ν70... Ειδικά για το Ν90... Θα ήθελα τα σχόλιά σου.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Ν70:

There is no sense in changing the Nokia 6630/6680 for a new smartphone. The changes are not as principal. Added 2 MP camera, FM-radio but the ergonomics got worse. The Nokia N70 will be launched in the 3Q 2005, the start price will form 650 USD and then will fall to 450 USD.

 

Βασικά βλέποντας την χωροθέτηση των πλήκτρων στη φωτογραφία του N70 δίπλα στο 6680 δεν μου κάνει εντύπωση που ο τύπος μιλάει για «ελάττωση στην εργονομία». Πάντως δείχνει ότι κάναμε καλή αγορά εμείς που πήραμε το 6680. :)

 

Για το N91 δεν το βρήκα... :unsure:

(edit: χαχ, είδα το διόρθωσες)

 

Σχετικά με το Ν90:

And now a fly in the ointment. Rather slow camera work is a minus. Small capacity of a standard battery, only one working day in the standby mode for the majority of cases. There is no vibracall, the developers were right to think little people will wear the phone. The next disadvantage is arguable, that is dimensions - they are comparable to existent smartphones though loosing to usual phones. The software incompatibility with the previous models is obviously connected with the transfer to the new version of the operating system and Feature Pack 3. That's unlikely everything will be smooth with the majority of the programs, and the company won't get time to improve this by the N90 launch time.

 

Οι ασυμβατότητες είναι επειδή δεν έχουμε ακόμα software για S60 2nd Ed. FP3. Η αργή κάμερα είναι πρόβλημα, αλλά φαντάζομαι είναι θέμα firmware καθώς το N70 φοράει την ίδια κάμερα και δεν έγραφε το review για αργοπορίες. Η χαμηλή μπαταρία αναμενόμενη, αλλά δεν ξέρω πόσο το έλιωσε ο τύπος για να βγάλει το review. ;)

 

The Nokia N90 was to appear in the end of the second quarter. But for now the device is not just unstable but it is hardly workable and restarts every time.

 

Αυτά είναι γιατί έχουμε να κάνουμε με pre-release version. Φαντάζομαι το τελικό firmware θα είναι πιο σταθερό. To σίγουρο είναι ότι θ'αργήσει. Οψόμεθα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το άλλαξα. Τα μπερδευω αυτά τα δύο. Συμφωνώ στα σχόλια, ελπίζω να διορθωθούν τα αρκετά σημαντικά προβληματα που παρουσιάζει. Είναι pre release βέβαια, έτσι η κριτική δεν μπορεί να γίνει με τόσο ζήλο όσο θα ήθελα :p

 

Πάντως ας κάνουν ότι θέλουν, αν καταφέρουν να κάνουν το Ν70, Ν91 να έχουν ταχύτητες πλοήγησης στα μενού αντάξιες ή και καλύτερες του 6680, τότε θα έχουν καταφέρει να φτιάξουν ακόμα ένα (ή δύο) killer phones. Το Ν90 μου είναι αδιάφορο προσωπικά, σε ότι αφορά το σχέδιο.

 

Sorry όλοι για το μικρό off topic. Μπορούμε να συνεχίσουμε στα threads των κινητών...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν της ATP(play247), της Kingston(shop21) και Trascend(πλαισιο). όλες κάνουν και δεν εχουν παρουσιασει προβληματα. για πιο πολλες πληροφοριες μπορεις να δεις στο αναλογο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50039&goto=lastpost

Thx a lot georgetr...

My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Τι λεπτομέρειες ρε ποιητή, θα μας τρελάνεις; Εσύ τρως το παραμύθι με την ετικέττα 3G και προσπαθείς να πείσεις τον κοσμάκη ότι είναι... λεπτομέρειες; :confused:

 

Σου απάντησε ο Μιχάλης από κάτω αλλά ας τα ξαναπιάσουμε:

-Φλας στην φωτογραφική μηχανή και προστασία του φακού

Σημαντικό αν θες σου αντέξει σε heavy duty χρήση και να βγάζεις νυχτερινές χωρίς χιόνια.

262K colours

Έχεις δει τη διαφορά στα χρώματα;

Pictbridge

Σημαντικό για την ευκολία μιας που οι photo printers έχουν φθηνήνει τόσο πολύ.

Active Standby

Μια απ'τις πιο χρήσιμες προσθήκες. Σου δείχνει συνέχεια τα επόμενά σου ραντεβού, δε χάνεις τίποτα. Συν της άλλης είναι και σβέλτα links για τις σημαντικότερες εφαρμογές.

Νέα imaging features

Κάνουν τις φωτογραφίες πιο ενδιαφέρουσες χωρίς να χρειάζεται PC editing.

Βελτιωμένο music player

Απαραίτητο αν ακούς μουσικές, ιδιαίτερα στα 668x.

 

Κοινώς το 3G είναι γι'αυτούς που πραγματικά το θέλουν ή θα έρθει στο χωριό τους. Αλλιώς και τα 40 Ευρώ διαφορά είναι λεφτά. Πάρε καλύτερη MMC με αυτά. ;)

Ayto poy ekanes einai pragmatika eksorgistiko.Paratheses mono to proto skelos ths paragrafoy moy,afhnontas sto perithorio to deytero.

Symfonhsa mazi soy oson afora ta dyo prota pleonekthmata.Den payo na pisteyo oti ta ypoloipa tessera einai leptomereies.

 

Exo mhpos kapoio symferon na peiso kapoion na aporripsei to 6681 :blink: ;To 3G einai emporiko eite to theloyme eite oxi.Aytos einai o logos poy tha odhghsei toys perissoteroys sthn epilogh toy 6680 h toy 6630.

Oi polhseis tha deiksoyn to poios apo toys dyo mas exei dikio...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι επαθε το κινητο μου ? Στελνω μια εφαρμογη με bluetooth στο κινητο , ερχεται αλλα οταν παω να ανοιξω το μυηνημα που την εχει ,δεν ανοιγει η για να εγκατασταθει η εφαρμογη.

Αν στειλω εικονα ανοιγει κανονικα.Μονο σε εφαρμογη (οποιαδηποτε) το κανει.Ακομα και σε εφαρμογη που χθες εστειλα και ανοιξε και εγκατασταθηκε κανονικα , τωρα δεν την ανοιγει... :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι επαθε το κινητο μου ? Στελνω μια εφαρμογη με bluetooth στο κινητο , ερχεται αλλα οταν παω να ανοιξω το μυηνημα που την εχει ,δεν ανοιγει η για να εγκατασταθει η εφαρμογη.

Αν στειλω εικονα ανοιγει κανονικα.Μονο σε εφαρμογη (οποιαδηποτε) το κανει.Ακομα και σε εφαρμογη που χθες εστειλα και ανοιξε και εγκατασταθηκε κανονικα , τωρα δεν την ανοιγει... :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Για να ξεκινησει η εγκατασταση ενος προγραμματος το τηλεφωνο κανει πρωτα αποθηκευση ξανα το αρχειο. Μηπως δεν εχει χώρο στην μνημη του τηλεφωνου; Δοκιμασε να ορισεις την αποθηκευση των μηνυματων στη καρτα ή με εναν file exrplorer αν εχεις ηδη εγκατεστημενο να αντιγραψεις απο τον φακελο των μηνυματων (c:\system\mail) το αρχειο στην καρτα και να το τρεξεις απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ayto poy ekanes einai pragmatika eksorgistiko.Paratheses mono to proto skelos ths paragrafoy moy,afhnontas sto perithorio to deytero.

Μόνο το πρώτο μ'ενδιέφερε. Δεν είχε τίποτα το εξοργιστικό, ούτε έκοψα/άλλαξα κάποια πρότασή σου.

Symfonhsa mazi soy oson afora ta dyo prota pleonekthmata.Den payo na pisteyo oti ta ypoloipa tessera einai leptomereies.

Κι εγώ να μην το πιστεύω. :)

 

Exo mhpos kapoio symferon na peiso kapoion na aporripsei to 6681 :blink: ;

Δεν ξέρω αν ποστάρεις απλά για το post count ή γιατί προσπαθείς να πείσεις κάποιον να περάσει σε 3G χωρίς λόγο. Κι εγώ το 6680 έχω, αλλά νομίζω υπάρχει πολύς κόσμος που δεν ενδιαφέρεται/έχει UMTS σύνδεση οπότε το 6681 είναι το τέλειο smartphone γι'αυτόν.

 

To 3G einai emporiko eite to theloyme eite oxi.Aytos einai o logos poy tha odhghsei toys perissoteroys sthn epilogh toy 6680 h toy 6630.

Είναι εμπορικό δεν είναι δικαιολογία για το καλύτερο. Εμείς εδώ στο board θέλουμε το καλύτερο για τα μέλη μας και τους συμβουλεύουμε ανάλογα με τα ενδιαφέροντα/γούστα τους και το βαλάντιό τους.

 

Αν συμβουλεύεις τον κόσμο με βάση τις ψευδοεμπορικές σου ονειρώξεις καλύτερα να κλείσεις το acount σου και να μην ξαναποστάρεις. :!:

 

Oi polhseis tha deiksoyn to poios apo toys dyo mas exei dikio...

Με 6 μήνες αβάντζο το 6630; Ωραία σύγκριση. :rolleyes:

Τέσπα, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ποστάρεις απλά για το post count ή γιατί προσπαθείς να πείσεις κάποιον να περάσει σε 3G χωρίς λόγο. Κι εγώ το 6680 έχω, αλλά νομίζω υπάρχει πολύς κόσμος που δεν ενδιαφέρεται/έχει UMTS σύνδεση οπότε το 6681 είναι το τέλειο smartphone γι'αυτόν.

 

Είναι εμπορικό δεν είναι δικαιολογία για το καλύτερο. Εμείς εδώ στο board θέλουμε το καλύτερο για τα μέλη μας και τους συμβουλεύουμε ανάλογα με τα ενδιαφέροντα/γούστα τους και το βαλάντιό τους.

 

Αν συμβουλεύεις τον κόσμο με βάση τις ψευδοεμπορικές σου ονειρώξεις καλύτερα να κλείσεις το acount σου και να μην ξαναποστάρεις. :!:

Nomizo oti arneisai na katalaveis ayto poy thelo na po.Ekana mia ektimhsh gia tis polhseis toy 6681,exontas os dedomeno oti to megalytero meros toy katanalotikoy koinoy endiaferetai gia to 3G,poy einai kai to mellon ths kinhths thlefonias.

Den symvoyleysa KANENAN na agorasei kapoia syskeyh.

 

Prof.Wizard den yparxei kapoios logos na epitithesai prosopika se OLOYS osoys lene kati arnhtiko gia kapoio kinhto ths Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

K sry, echeis dikio. Alla na thymasai pos einai lathos gia tin ora na kaneis ektimisi stin epitychia i' ochi enos kinitou pou molis vgike. Malista otan kala kala to UMTS den yparchei pantou kai den echei apogeiothei....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα ηταν απενεργοποιημενη η εγκατασταση λογοσμικου στο εργαλεια -διαχειριση εφαρμογων.Το εφτιαξα και εκανα εγκατασταση το FScaller 3.02 και δουλευει αλλα οταν στελνω το c***k δεν με αφηνει να το τρεξω στο κινητο "για λογους ασφαλειας" απο οτι λει... :cool: :cool: :cool: :cool:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα ηταν απενεργοποιημενη η εγκατασταση λογοσμικου στο εργαλεια -διαχειριση εφαρμογων.Το εφτιαξα και εκανα εγκατασταση το FScaller 3.02 και δουλευει αλλα οταν στελνω το c***k δεν με αφηνει να το τρεξω στο κινητο "για λογους ασφαλειας" απο οτι λει... :cool: :cool: :cool: :cool:

Το c***k απο οσο ξερω δεν το κανεις εγκατασταση το κανεις copy paste με εναν file manager στο dir του προγραμματος! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το c***k απο οσο ξερω δεν το κανεις εγκατασταση το κανεις copy paste με εναν file manager στο dir του προγραμματος! :)

 

Ευχαριστω.Ποιον file manager συνιστας για το 6680 ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ποιον file manager συνιστας για το 6680 ????

Profiexplorer (εγκαθίσταται μαζί με το profimail) :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ποιον file manager συνιστας για το 6680 ????

O FExplorer νομιζω ειναι μια χαρα! Ειναι και δωρεαν!

Ο καλυτερος κατα τη γνωμη ειναι ο ProfiExplorer τον οποιο θα τον βρεις εγκαθιστωντας το ProfiMail ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Profiexplorer (εγκαθίσταται μαζί με το profimail) :)

 

 

Δυο φορες..γειτονα εχεις pm..... :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το ProfiMail 2.12.s60 αλλα δεν μου ανοιγει το προγραμμα.... :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εντελως ξαφνικα σταματησε να μου δουλευει το smartmovie..... :mad:

το ανοιγω βγαζει μια μαυρη οθονη και μετα με γυρναει πισω....

ειχε κανεις αλλος παρόμοιο πρόβλημα...???

(για να δουμε ποια εφαρμογή μπορει να φταιει....)....

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το ProfiMail 2.12.s60 αλλα δεν μου ανοιγει το προγραμμα.... :( :( :(

 

Κατεβασε την 2.24 ή καποια νεοτερη εκδοση.Δες και το τριτο post αυτου του thread για μια λιστα συμβατοτητας εφαρμογων για να μην παιδευεσαι και εγκαθιστας εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...