Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάπου παραπάνω διάβασα πως κάποιος χρήστης μετά από κανα δυο φορμάτ κάρτας-τηλεφώνου σταμάτησε να αντιμετωπίζει προβλήματα.η αλήθεια είναι πως κι εγώ μετά το δεύτερο φορμάτ κάρτας δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα ανάλογο με την αρχή.το έχω 20 ημέρες περίπου,μου δημιούργησε πρόβλημα 2 φορές μέσα στις 5 πρώτες ημέρες,κι έκτοτε δεν παρατήρησα τίποτα......βέβαια υπάρχει ακόμη η ανησυχία πως θα εξαφανιστούν δια μαγείας όλα.......είδομεν!

 

Παιδια μετα το 2ο format το κινητο λειτουργει αψογα(φτου φτου μην το ματιασω)!

Οποιος εχει προβλημα μετα και το 2ο μαλλον του ετυχε ελλατωματικη συσκευη!

Να παει να την αλλαξει επειγοντως! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει 14 format! Όχι ένα! Και το πρόβλημα δεν επιδιορθώθηκε. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ, τότε η Nokia ήδη θα είχε δρομολογήσει διαδικασίες για ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΑ της κάρτας από τους ίδιους. Αλλά θα μου πείς, ΤΙ λέμε τώρα. Το πρόβλημα δεν είναι τόσο απλό, αλλά και να ήταν, δεν υπάρχει ενδιαφέρον από αυτούς.

 

ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΕΝΝΑ, ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ. ΚΑΝΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ. ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑΝΕ.

 

Φιλε μου μαλλον επεσες σε προβληματικη συσκευη!

Το κινητο, οπως αναφερω και απο πανω μετα το 2ο φορματ δουλευει ρολοι!

Να απαιτησεις να σου αλλαξουν συσκευη! :O

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μαλλον επεσες σε προβληματικη συσκευη!

Το κινητο, οπως αναφερω και απο πανω μετα το 2ο φορματ δουλευει ρολοι!

Να απαιτησεις να σου αλλαξουν συσκευη! :O

Φιλε μακαρι να ειναι ετσι! Το θεμα ομως ειναι γιατι μια τοσο εξελιγμενη, καινουρια και ακριβη συσκευη να θελει format για να στρωσει? :mad: Νομιζω οτι επειδη η Νοκια βγαζει γρηγορα νεες συσκευες τα τεστ που γινονται ειναι και αυτα γρηγορα! Και δεν νομιζω οτι μιλαμε για παρτιδα ελλατωματικων συσκευων, καλυτερα ειναι να λεμε οτι εβγαλε και μια παρτιδα με μη ελλατωματικες συσκευες.

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μετα την απίστευτη ταλαιπωρία με το μεγάλο ναυάγιο που η ΝΟΚΙΑ το ονόμασε 6630, δεν έβαλα μυαλό και ζήτησα αντικατάσταση απο 6680.Ευτυχώς τα παιδιά μου είπαν στην ΝΟΚΙΑ οτι καλύτερα να μην το ακουμπήσω στα χέρια μου.

Ακόμε δεν έχουν βγει νέα firmware και τα κολήματα που τρώει έιναι κενά.

Έχει προσπαθήσει κανείς να λάβει με bluetooth αρχείο μεγαλύτερο απο 500 k?

Μάλλον θα αλλάξω εταιρία η θα κρατήσω τα 6310 μου μέχρι να βγάλει κάποιο τηλέφωνο της προκοπής η Νοκια.... :X

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Μετα την απίστευτη ταλαιπωρία με το μεγάλο ναυάγιο που η ΝΟΚΙΑ το ονόμασε 6630, δεν έβαλα μυαλό και ζήτησα αντικατάσταση απο 6680.Ευτυχώς τα παιδιά μου είπαν στην ΝΟΚΙΑ οτι καλύτερα να μην το ακουμπήσω στα χέρια μου.

Ακόμε δεν έχουν βγει νέα firmware και τα κολήματα που τρώει έιναι κενά.

Έχει προσπαθήσει κανείς να λάβει με bluetooth αρχείο μεγαλύτερο απο 500 k?

Μάλλον θα αλλάξω εταιρία η θα κρατήσω τα 6310 μου μέχρι να βγάλει κάποιο τηλέφωνο της προκοπής η Νοκια.... :X

μου φαινεται οτι τα παραλενε στη Nokia,3 6680 εχουμε στην οικογενεια και κανενα δεν εχει παρουσιασει προβλημα μεχρι τωρα,δε ξερω αλλα πιστευω οτι μια παρτιδα ηταν η ελατωματικη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζω πως μερικοι τα παραλενε με το κινητο.Λιγο υπομονη μεχρι να βγει καποια καλη αναβαθμιση και ολα θα διορθωθουν πιστευω.

Οταν εγω πηγα να το αγορασω ηξερα πως καποιο προβλημα θα παρουσιαζε οπως κανουν τα περισσοτερα Νοκια.

Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Μετα την απίστευτη ταλαιπωρία με το μεγάλο ναυάγιο που η ΝΟΚΙΑ το ονόμασε 6630, δεν έβαλα μυαλό και ζήτησα αντικατάσταση απο 6680.Ευτυχώς τα παιδιά μου είπαν στην ΝΟΚΙΑ οτι καλύτερα να μην το ακουμπήσω στα χέρια μου.

Ακόμε δεν έχουν βγει νέα firmware και τα κολήματα που τρώει έιναι κενά.

Έχει προσπαθήσει κανείς να λάβει με bluetooth αρχείο μεγαλύτερο απο 500 k?

Μάλλον θα αλλάξω εταιρία η θα κρατήσω τα 6310 μου μέχρι να βγάλει κάποιο τηλέφωνο της προκοπής η Νοκια.... :X

Πιστεύετε πως τα παραλέμε, γιατί δεν το παρουσιάζει σε εσάς, ε; ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ λοιπόν!

 

eggone, την πρόταση να ζητήσεις αντικατάσταση με 6680, στην είχα προτείνει εγώ. Εγώ αυτό έκανα. Παρά τα προβλήματα του 6680 ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ ανώτερη συσκευή από το 6630! ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ότι το 6630 ΚΑΙΕΙ τις κάρτες. Το 6680, απλώς δημιουργεί (αρκετά σημαντικά) προβλήματα, με την κάρτα. Η NOKIA, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, γι'αυτό και "οι ευγενικοί" τύποι της Nokia ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΤΟ 6680, σου πρότειναν ΟΛΟ ΓΝΩΣΗ (μην πω τίποτα άλλο τώρα...) να μην το πάρεις επειδή δεν είναι καλό ε;

 

Ε ΤΕΤΟΙΑ ΑΚΟΥΤΕ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ότι το 6630 ΚΑΙΕΙ τις κάρτες.

Στην οικογένεια μου έχουμε 3 6630 και κανένα δεν δημιούργησε απολύτως κανένα πρόβλημα με τις κάρτες τους! Εσύ μιλάς γενικά λες και όλα παρουσιάζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ας ήμαστε λίγο πιο ... συγκρατημένοι στις γενικότητες μας...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε. Το συσκεκριμένο Hands-free αναπαράγει καθαρο στερεοφωνικό ήχο, ΜΟΝΟ Με το Νοκια 8800. Εγώ σας ενημέρωσα. Κάποιος άλλος, επέμεινε στην παραπληροφόρηση για διάφορους λόγους. Το hands-free έχει λειτουργίες που ισχύουν ΜΟΝΟ Με Νοκια 8800, σε άλλη περίπτωση, είναι μόνο ένα απλό bluetooth hands-free με ραδιοφωνάκι...

 

 

Δεν αναφερόμουν στο ασύρματο. Λάθος μου που δεν το διευκρίνισα.

Μόλις πήρα και μια 256 MMC από το πλαίσιο. Για να δούμε πώς θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Στην οικογένεια μου έχουμε 3 6630 και κανένα δεν δημιούργησε απολύτως κανένα πρόβλημα με τις κάρτες τους! Εσύ μιλάς γενικά λες και όλα παρουσιάζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ας ήμαστε λίγο πιο ... συγκρατημένοι στις γενικότητες μας...

Αυτή τη στιγμή, δεν είναι απαράδεκτα τα Αρνητικά σχόλια εδώ μέσα, αλλά τα Θετικά. Ακόμη και αν "δημιουργείται κλίμα".

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.

Όταν το συνδέετε με το καλώδιο στο pc, κάνει disconnect αν το κουνήσετε;

Το δικό μου με το παραμικρό κούνημα αποσυνδέεται μέχρι να κουνήσω λίγο το βύσμα. πχ, για να το πάρω στο χέρι την ώρα που είναι connected δε μπορώ, θα χαθεί στιγμιαία η σύνδεση. Συμβαίνει και σε άλλους ή πρέπει να το πάω σε κανένα Nokia για να το κοιτάξουν;

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.

Όταν το συνδέετε με το καλώδιο στο pc, κάνει disconnect αν το κουνήσετε;

Το δικό μου με το παραμικρό κούνημα αποσυνδέεται μέχρι να κουνήσω λίγο το βύσμα. πχ, για να το πάρω στο χέρι την ώρα που είναι connected δε μπορώ, θα χαθεί στιγμιαία η σύνδεση. Συμβαίνει και σε άλλους ή πρέπει να το πάω σε κανένα Nokia για να το κοιτάξουν;

 

kai se mena to kaneri pou exo ti 6630... allaa kamia fora...

den einai tipota sobaro... ;)

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.

Όταν το συνδέετε με το καλώδιο στο pc, κάνει disconnect αν το κουνήσετε;

Το δικό μου με το παραμικρό κούνημα αποσυνδέεται μέχρι να κουνήσω λίγο το βύσμα. πχ, για να το πάρω στο χέρι την ώρα που είναι connected δε μπορώ, θα χαθεί στιγμιαία η σύνδεση. Συμβαίνει και σε άλλους ή πρέπει να το πάω σε κανένα Nokia για να το κοιτάξουν;

Καλό θα είναι να αλλάξεις καλώδιο ίσως, για να είσαι σίγουρος. Πάντως, γενικά θέλει αρκετή πίεση για να "κουμπώσει", σίγουρα το βάζεις όσο πάει, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

kalispera apoktisa ke ego ena 6680 prin 10 meres ke eno den ixa kanena provlima xafnika exafanistikan ta panta apo tin ekthesi!!!!!! :O

tis ikones ke ta video ta vrisko apo ales efarmoges pou exi to tilefono ala den ine doulia afti iparxi kamia voithia giafto to provlima????

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς σας να αλλάξει το λογοτυπο του δικτύου σε 6680 και αν ναι θα ηθελα να μου πεί αναλυτικά την διαδικασία.Προσπάθησα με τον τρόπο που το αλλάζαμε στα 7650 & 3650 αλλα δεν είχε αποτέλεσμα. :O :mad: :!:
Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και μια 256 MMC από το πλαίσιο. Για να δούμε πώς θα πάει...

Μολις δεις αποτελεσματα και πως παει ενημερωσε γιατι σκεφτομαι να παρω και εγω αλλη καρτα...Thnx

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.

Όταν το συνδέετε με το καλώδιο στο pc, κάνει disconnect αν το κουνήσετε;

Το δικό μου με το παραμικρό κούνημα αποσυνδέεται μέχρι να κουνήσω λίγο το βύσμα. πχ, για να το πάρω στο χέρι την ώρα που είναι connected δε μπορώ, θα χαθεί στιγμιαία η σύνδεση. Συμβαίνει και σε άλλους ή πρέπει να το πάω σε κανένα Nokia για να το κοιτάξουν;

Εγω στο δικο μου δεν εχω παρατηρησει τετοιο προβλημα με το καλωδιο ειναι ολα οκ.

Μαλλον σε βλεπω για να πηγαινεις στη nokia..

 

Υπαρχει τροπος να κανω να δουλεψει αυτο που μπορεις να στειλεις sms απο pcsuite????

:confused:

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.

Όταν το συνδέετε με το καλώδιο στο pc, κάνει disconnect αν το κουνήσετε;

Το δικό μου με το παραμικρό κούνημα αποσυνδέεται μέχρι να κουνήσω λίγο το βύσμα. πχ, για να το πάρω στο χέρι την ώρα που είναι connected δε μπορώ, θα χαθεί στιγμιαία η σύνδεση. Συμβαίνει και σε άλλους ή πρέπει να το πάω σε κανένα Nokia για να το κοιτάξουν;

 

φυσα το βύσμα και την υποδοχή και έλενξε αν τα σιδεράκια του βύσματος είνα κανόνικά ή έχει στραβώσει κανένα!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που το ρωτάω εδώ αυτό αλλά σε μια βιντεοκλήση ποιός χρεώνεται?Αυτός που παίρνει ή και οι δύο?Αν διακόψεις την βιντεοκλήση και συνεχίσεις να μιλάς αλλάζει και η χρέωση ή δεν γίνεται αυτό?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!! για καθε προβληματα που μπορει να εχει το σημα φταιει αποκλειστικα η καρτα sim.Εγω την αλλαξα σημερα και το σημα ειναι σε πολυ καλα επιπεδα οπου και αν βρισκομαι.

Το πλαισιο πια μαρκα καρτας πουλαει?

Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Hey! Τελικά το αγόρασα το περασμένο Σάββατο και ως τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Έβαλα-έβγαλα αρχεία μέσω καλωδίου, έβαλα μερικά προγράμματα... Το μόνο πρόβλημα ήταν που στη μεταφορά μερικών Mp3 κόλλησε το pc suite. Κατά τα άλλα το μόνο που με απογοήτευσε ήταν η ποιότητα των φωτογραφιών κάτω από κάποιες συνθήκες φωτισμού.

 

 

Πήρα και το Radio hands free. Εντυπώσεις;; ΜΗΝ το πάρετε! Το σύστημα αναζήτησης σταθμών είναι ηλίθιο και ο ήχος στην αναπαραγωγή mp3 χάλια. Καμία σχέση με το Hands free της συσκευασίας.

 

 

lefty-x πιο από τα παρακάτω Radio Headset δοκίμασες με το Nokia 6680 και δεν έμεινες ευχαριστημένος:

 

Νοkia Radio Headset HS-2R (διατίθεται εδώ και καιρό)

http://www.nokia.com/nokia/0,4879,28066,00.html

 

Nokia Display Headset HS-6 (2nd quarter of 2005 - τώρα θα διατεθεί)

http://www.nokia.com/nokia/0,,69627,00.html

 

Nokia Wireless Stereo Headset HS-12W (3rd quarter of 2005 - πρόκειται να διατεθεί)

http://www.nokia.com/nokia/0,,73229,00.html

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο

Νοkia Radio Headset HS-2R

 

Είπα Radio HF και μετά όχι wireless. Οπότε αποκλείεται να ήταν κάποιο από τα άλλα 2. Το ένα είναι wireless και το άλλο δεν έχει ραδιόφωνο. ;)

 

Παρεμπιπτόντως, μέχρι στιγμής όλα οκ με την 256 MMC του πλαισίου. Βέβαια μια μέρα την έχω μόνο, οπότε ο χρόνος θα δείξει.

 

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα να κολλάει η μεταφορά αρχείων μέσω του καλωδίου; Είτε μέσω Windows explorer είτε με Audio Manager. Μεταφέρω πχ mp3 και σταματάει σε κάποιο σημείο. Όχι πάντα το ίδιο. Μπορεί να σταματήσει στο πρώτο, ή να περάσει ένα και να σταματήσει σε κάποιο σημείο του 2ου κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Re paidia mia erotisi. Exo to 6680 kai ekana mia videoklisi me ena v800. Eno ekeinos me eblepe mia xara ( me kaki poiotita bebaia logo tis kakis poiotitas tis VGA ). Ego omos ousiastika eblepa mia eikona na kineite elaxista.

Ftaiei oti to v800 xrisimopiei tin 1,3 kamera gia videoklisi i exei na kanei kati me tin kinitara mas?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...