Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΛΑ ΒΡΕ ΤΑ WINDOWS τα βρισκουμε τζαμπα εδω το κινητο το πληρωσαμε....

δεν εχω δικιο/.....??????????

Τα Windows έχουν εκατο(μα)μύρια γραμμές κώδικα. Και εδώ δε μιλάμε για bug του κινητού, μιλάμε για προβληματική κατασκευή είτε του κινητού είτε της κάρτας. Ο Evian να λέει ελεύθερα τη δική του γνώμη, άλλωστε γι'αυτό είμαστε εδώ, αλλά όχι και διθυραμβικά σχόλια όταν το 98% εδώ μέσα αντιμετωπίζει πρόβλημα. Άκου εκεί όλα καλά. Ούτε τη Nokia να άκουγα. ;)

 

ΕΓΩ arhos είμαι μέσα, σου έστειλα και mail.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πρώτα απ'όλα να ζητήσω συγνώμη για τις ερωτήσεις που θα κάνω αλλά λόγω πανελληνίων δεν μπορώ να διαβάσω όλα αυτά που έχετε γράψει :O .

 

Λοιπόν...

 

Υπάρχει περίπτωση να πάρω μετά το πέρας τον πανελληνίων το 6680

 

Συμφέρει δεδομένου τα προβλήματα που διάβασα ότι έχετε με τις εικόνες και την κάρτα?

Συμβαίνει και με τρίτων κατασκευαστών κάρτες αυτό?

 

Διάβασα ότι δεν σβήνει τα δεδομένα απλά δεν τα εμφανίζει στο κινητό.Αν βάλετε την κάρτα σε έναν card reader στο pc τις διαβάζει ή ούτε απο εκεί?

 

Σε όσους έχει εμφανίσει πρόβλημα (μιας και είδα ότι είναι γύρο στους 7/10 το είχατε πάρει απο συγκεκριμένο μαγαζί (πχ plaisio ή γερμανός?)

 

Με λίγα λόγια αξίζει να αλλάξω το 6600 με το 6680 ή δεν αξίζει με τα προβλήματα που έχει?

 

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν, :)

Δημήτρης

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Με λίγα λόγια αξίζει να αλλάξω το 6600 με το 6680 ή δεν αξίζει με τα προβλήματα που έχει?

 

Δημήτρης

Αν αξίζει μην το συζητάς! Απίστευτη διαφορά στην ταχύτητα! Αν το δουλέψεις λίγο μετά δεν θα έχεις υπομονή να ξαναπιάσεις στα χερια σου το 6600 (εκτός όλα τα άλλα 1.3mb camera, 262k χρώματα, 3G....)

Link to comment
Share on other sites

Δαγκωτό αξίζει να το αλλάξεις κι'όλας.Ασυζητητή πιστεύω πως το ερώτημα σου και απο τους υπόλοιπους 8α είναι ναι.
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πρώτα απ'όλα να ζητήσω συγνώμη για τις ερωτήσεις που θα κάνω αλλά λόγω πανελληνίων δεν μπορώ να διαβάσω όλα αυτά που έχετε γράψει :O .

 

Λοιπόν...

 

Υπάρχει περίπτωση να πάρω μετά το πέρας τον πανελληνίων το 6680

 

Συμφέρει δεδομένου τα προβλήματα που διάβασα ότι έχετε με τις εικόνες και την κάρτα?

Συμβαίνει και με τρίτων κατασκευαστών κάρτες αυτό?

 

Διάβασα ότι δεν σβήνει τα δεδομένα απλά δεν τα εμφανίζει στο κινητό.Αν βάλετε την κάρτα σε έναν card reader στο pc τις διαβάζει ή ούτε απο εκεί?

 

Σε όσους έχει εμφανίσει πρόβλημα (μιας και είδα ότι είναι γύρο στους 7/10 το είχατε πάρει απο συγκεκριμένο μαγαζί (πχ plaisio ή γερμανός?)

 

Με λίγα λόγια αξίζει να αλλάξω το 6600 με το 6680 ή δεν αξίζει με τα προβλήματα που έχει?

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν, :)

Δημήτρης

Αν αντέχεις να περιμένεις μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου θα βγεί το Ν70 το οποίο θα είναι καλύτερο απο το 6680 και θα είναι πάνω-κάτω στην ίδια τιμή με αυτό ;). Αν δεν αντέχεις να περιμένεις, τότε το 6680 είναι μια πολύ καλή επιλογή :cool: :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πρώτα απ'όλα να ζητήσω συγνώμη για τις ερωτήσεις που θα κάνω αλλά λόγω πανελληνίων δεν μπορώ να διαβάσω όλα αυτά που έχετε γράψει :O .

 

Λοιπόν...

 

Υπάρχει περίπτωση να πάρω μετά το πέρας τον πανελληνίων το 6680

 

Συμφέρει δεδομένου τα προβλήματα που διάβασα ότι έχετε με τις εικόνες και την κάρτα?

Συμβαίνει και με τρίτων κατασκευαστών κάρτες αυτό?

 

Διάβασα ότι δεν σβήνει τα δεδομένα απλά δεν τα εμφανίζει στο κινητό.Αν βάλετε την κάρτα σε έναν card reader στο pc τις διαβάζει ή ούτε απο εκεί?

 

Σε όσους έχει εμφανίσει πρόβλημα (μιας και είδα ότι είναι γύρο στους 7/10 το είχατε πάρει απο συγκεκριμένο μαγαζί (πχ plaisio ή γερμανός?)

 

Με λίγα λόγια αξίζει να αλλάξω το 6600 με το 6680 ή δεν αξίζει με τα προβλήματα που έχει?

 

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν, :)

Δημήτρης

Εγώ πιστεύω ότι το κινητό μου (6680) είναι άχρηστο, με το πρόβλημα αυτό. Κρίνεις και πράττεις.

 

ΕΠΙΣΗΣ, είχα απάντηση από Nokia, και η οποία είπε ΟΤΙ ΤΟ ΝΕΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΠΟΥ ΛΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΕΣΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ.

Εγώ προσωπικά δεν το πολυπίστεψα, αλλά αν ισχύει, σημαίνει πως τα γεγονότα θα μας προλάβουν σε 1-2 εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Αν αντέχεις να περιμένεις μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου θα βγεί το Ν70 το οποίο θα είναι καλύτερο απο το 6680 και θα είναι πάνω-κάτω στην ίδια τιμή με αυτό ;). Αν δεν αντέχεις να περιμένεις, τότε το 6680 είναι μια πολύ καλή επιλογή :cool: :)

 

Δεν μου αρέσει το N70 μιας και στο 6800 μου άρεσε πολύ το κάλυμα της κάμερας + δεν μπορώ γιατί πρέπει να βγει απόφαση τώρα...

 

 

Εγώ πιστεύω ότι το κινητό μου (6680) είναι άχρηστο, με το πρόβλημα αυτό. Κρίνεις και πράττεις.

 

ΕΠΙΣΗΣ, είχα απάντηση από Nokia, και η οποία είπε ΟΤΙ ΤΟ ΝΕΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΠΟΥ ΛΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΕΣΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ.

Εγώ προσωπικά δεν το πολυπίστεψα, αλλά αν ισχύει, σημαίνει πως τα γεγονότα θα μας προλάβουν σε 1-2 εβδομάδες...

 

Αυτό είναι το θέμα και γι'αυτό το λόγο το σκέφτομαι.

Μάλλον θα το πάρω τελικά μιας και ίσως το βρω σε αρκετά φθηνότερη τιμή και είναι σίγουρα πολύ καλύτερο απο το 6600.

 

Anyway σας ευχαριστώ για την βοήθεια όλους σας. :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα μου έπεσε το κινητό. Για να ακριβολογώ, ξαπλώθηκα μέσα στην μέση του δρόμου και κρατούσα το κινητό στο χέρι οπότε έπεσε και αυτό και χτύπησε η πανω και πίσω γωνία από. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν πλαστικά απο την Nokia για αλλαγή; Καμμιά ιδέα πόσο κοστίζουν; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες πηρα το 6680 και σημερα εξαφανιστηκαν τα μηνυματα :mad: !Οπως και να εχει ειμαι καταενθουσιασμενος αλλα και σιγουρος οτι θα βρεθει λυση για ολα αυτα τα προβληματα που εχουμε! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα μου έπεσε το κινητό. Για να ακριβολογώ, ξαπλώθηκα μέσα στην μέση του δρόμου και κρατούσα το κινητό στο χέρι οπότε έπεσε και αυτό και χτύπησε η πανω και πίσω γωνία από. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν πλαστικά απο την Nokia για αλλαγή; Καμμιά ιδέα πόσο κοστίζουν; :cry:

 

Τι να γινει,αυτα συμβαινουν,εσυ να σαι καλα. :O

Προς το παρον ,μονο απο e-bay

http://search.ebay.com/nokia-6680-original-covers_W0QQfromZR8QQfsooZ2QQfsopZ2

 

Eγω αλλαξα ολοκληρη τη μπροστινη προσοψη του 6680 στο κεντρικο της Θεσσαλονικης τη Δευτερα με 14Ε!

 

Καλο αυτο ,δεν το ηξερα ,οτι εχουν στα κεντρικα .thanks .

(σε 2-3 νοκια shops που ρωτησα ,δεν ειχαν)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ομαδικη καταγγελια....
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Τα Windows έχουν εκατο(μα)μύρια γραμμές κώδικα. Και εδώ δε μιλάμε για bug του κινητού, μιλάμε για προβληματική κατασκευή είτε του κινητού είτε της κάρτας. Ο Evian να λέει ελεύθερα τη δική του γνώμη, άλλωστε γι'αυτό είμαστε εδώ, αλλά όχι και διθυραμβικά σχόλια όταν το 98% εδώ μέσα αντιμετωπίζει πρόβλημα. Άκου εκεί όλα καλά. Ούτε τη Nokia να άκουγα. ;)

 

ΕΓΩ arhos είμαι μέσα, σου έστειλα και mail.

 

Καλησπέρα φίλε μου σέβομαι απόλυτα την γνώμη σου! Δεν μπορώ όμως να αμφισβητήσω αυτά που βλέπω στο δικό μου κινητό και επειδή τυχαίνει να αχολούμαι / απασχολουμαι σε εταιρία τηλεπικοινωνιών στο εξωτερικό(δεν ειμαι ασχετος δηλ) κ τυχαινει τα περισσότερα κινητά μου να ηταν Νοκια καταλαβαίνω την αντιδρασή σου!!!Σίγουρα είσαι απογοητευμένος αλλά δεν σημαίνει ουτε ότι θα συμβεί στον καθένα αλλα ούτε και οτι το 6680 είναι για πέταμα!!!Πιστεψέ με χρειάστηκε πολυ δουλειά για να βγεί αυτο το μοντέλο στην αγορά και ημουν απο τους τυχερόυς που του έκανα κάποια testing πριν καν κυκλοφορήσει στην αγορά!!Ο καθένας έχει την δική του άποψη και καλό είναι να την εκφράζει όσο αφορά το 98% που αναφέρεις είναι πολυ υψηλό!!

 

Φιλικά Evian

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου σέβομαι απόλυτα την γνώμη σου! Δεν μπορώ όμως να αμφισβητήσω αυτά που βλέπω στο δικό μου κινητό και επειδή τυχαίνει να αχολούμαι / απασχολουμαι σε εταιρία τηλεπικοινωνιών στο εξωτερικό(δεν ειμαι ασχετος δηλ) κ τυχαινει τα περισσότερα κινητά μου να ηταν Νοκια καταλαβαίνω την αντιδρασή σου!!!Σίγουρα είσαι απογοητευμένος αλλά δεν σημαίνει ουτε ότι θα συμβεί στον καθένα αλλα ούτε και οτι το 6680 είναι για πέταμα!!!Πιστεψέ με χρειάστηκε πολυ δουλειά για να βγεί αυτο το μοντέλο στην αγορά και ημουν απο τους τυχερόυς που του έκανα κάποια testing πριν καν κυκλοφορήσει στην αγορά!!Ο καθένας έχει την δική του άποψη και καλό είναι να την εκφράζει όσο αφορά το 98% που αναφέρεις είναι πολυ υψηλό!!

 

Φιλικά Evian

"Δε σημαίνει πως θα συμβεί στον καθένα";;;

 

 

ΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ στον καθένα φίλε μου. :) Συμβαίνει... ;)

Link to comment
Share on other sites

και στα testing ποια ηταν τα συμπερασματα; απλως ρωταω ;)

nikoskat, η Nokia έχει χιλιάδες beta-testers ανά τον κόσμο. Π.χ. αυτό ακούστηκε πολύ στην παραγωγή του 7710 όπου λόγω νέας μορφής λειτουργικού, έγινε ένας πανικός από ελέγχους κλπ σε διάφορα σημεία του κόσμου. Και μάλιστα δεν μπορείς και να ΜΠΕΙΣ σε αυτή την κοινότητα, δήθεν λόγω του ότι "καλύπτει" τις ανάγκες.

 

ΤΩΡΑ, πώς γίνεται ο φίλος μας παραπάνω να χαίρεται όταν αναφέρει για την τύχη να έχει κάνει τέστ πάνω σε αυτή την ΑΧΡΗΣΤΗ συσκευή (επειδή ΚΙ ΕΓΩ τυχαίνει να γνωρίζω και να μην είμαι άσχετος), και μαζί με άλλους χιλιάδες να μην έχει παρατηρήσει κανείς τους το προφανές με την τρομερή δυσλειτουργικότητα του τομέα της κάρτας μνήμης, είναι ΑΞΙΟ ΑΠΟΡΙΑΣ. Το δε 98% ήταν τρόπος του λέγειν, αν και από άτομα που έχουν τη μανίσια κάρτα δεν είδα και κανέναν εδώ μέσα που να μην -είχε- τουλάχιστον αυτό το πρόβλημα. Δεν το πάω επί προσωπικού, απλώς δεν μπορώ και να ακούω τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

pantws egw poy pira to tilefwno apo tin tim to mono provlima popy eixe itan ena kameno pixel terma akri stin othoni kai moy ekan antikatastasi me kainoyrgio xwis provlima

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Η υπερβολή πέφτει σύνεφο εδώ μεσα! Για όνομα του Θεού. Όσοι φίλοι μου το πήραν δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα! Όταν τα δούλεψα και εγώ για να περάσω κάποιες εφαρμογές έμεινα εντυπωσιασμένος από το κινητό. Αν τώρα μια παρτίδα βγήκε ελαττωματική ας μην λέμε ότι συμβαίνει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζεί κανείς να μου πει πως κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο του nokia 6680.

ΤΟ εχω μια εβδομάδα από την τιμ και μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζεί κανείς να μου πει πως κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο του nokia 6680.

ΤΟ εχω μια εβδομάδα από την τιμ και μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Aυτοματα δεν κλειδωνει απο μονο του ,δοκιμασε την εφαρμογη AutoLock ;)

http://fuse.stc.cx/autolock/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο κάνει η συσκευή?Γενικά,αξίζει ως τηλεφωνο?Από κάμερα τι λέει?

542 euro sto 9Volto

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=847

i kamera tou einai apsogi

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά, 2 βδομάδες τώρα δε μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα και έχω βάλει - βγάλει πολλές φορές αρχεία/προγράμματα στην MMC.

 

Βασικά, μήπως να βλέπαμε όλοι ποια HW version έχουμε; Ίσως έτσι να καταλήξουμε στο ότι κάποια παρτίδα έχει προβληματικό reader. Φαντάζομαι πως όλοι έχουμε ίδιο SW...

Με ποιο πρόγραμμα μπορούμε να το checkάρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να μου πει αν γίνεται κάποιος equalizer να μπορεί να μπει στο 6680???

στο mp3 λες?οχι δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...